Poznaj z nami Konstancin 13/09


W niedzielę, 13 września Konstanciński Dom Kultury zaprasza na „Dzień Otwarty” Punktu Informacji Turystycznej w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Piłsudskiego 42.
Z tej okazji zorganizowaliśmy dla Was bezpłatne spacery po Konstancinie-Jeziornie i jego najważniejszych miejscach. Oczywiście nie da się w ciągu paru godzin zobaczyć całej naszej niezwykle różnorodnej gminy. Dlatego też kolejne edycje spacerów będą się różnić tematycznie.
„Słodkim szlakiem” tym premierowym spacerem zaczynamy naszą przygodę z Konstancinem. Przejdziemy trasą willi, które były związane ze znanymi cukiernikami. Zobaczymy m.in. willę Wedlów “Dworek w lesie”, willę “Boża Wola” w której wypoczywała rodzina Blikle czy też willę cukiernika Edmunda Gwizdalskiego “Wersal”. O historii tych willi opowie przewodniczka, Elżbieta Rydel-Piskorska. Początek spaceru o godz. 12:00.
Drugi weekendowy spacer „Historyczne centrum Konstancina” poprowadzi Wojciech Guszkowski. Zwiedzimy Park Zdrojowy z tężnią, dowiemy się gdzie znajdowała się stacja kolejki, gdzie było “Casino” Berentowicza i obejrzymy wille na ul. Sienkiewicza. To tylko niektóre punkty wycieczki. Początek spaceru o godz. 14:00.
Spacery ruszają spod willi “Kamilin” – ul. Józefa Piłsudskiego 42. Oprócz spacerów w Punkcie Informacji Turystycznej czekać będą na Was także inne niespodzianki.
Liczba uczestników spacerów będzie ograniczona więc prosimy o potwierdzenie udziału mailowo (info@visitkonstancin.pl) lub telefoniczne (500 593 685).