Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 16
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: maniamania (87.205.245.---)
Data: 19 lis 2017 - 22:20:14

Są kłopoty z uruchomieniem autobusów elektrycznych - nie tylko w Kcinie. Nie pamiętam gdzie o tym "pisało", chyba dotyczyło ładowarek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MarioMario (89.70.134.---)
Data: 19 lis 2017 - 22:28:41

Klopoty z uruchomieniem elektryka nie maja kompletnie wplywu na mozliwosc uruchomienia nowego polaczenia autobusem spalinowym na poczatek.
To co napisal Mixiorek jest jal najbardziej sluszną uwaga.Musi być uwzględnienie nowego autobusu w tych konsultacjach.Jest drugorzędna sprawą jego trasa,ale powinien być on uwzględniony w ofercie przewozowej.Tymbardziej że trwają uzgodnienia ze Starostwem w kwestii pozwolen na budowę zatoki przy poczcie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: daramisdaramis (83.24.165.---)
Data: 19 lis 2017 - 23:24:17

To ja może technicznie - przy tej wielkości pętli dla nowej linii autobusowej przy poczcie jestem ciekawy jakiej długości pojazd się tam zmieści, co przekłada się na możliwą ilość pasażerów do zabrania. Autobus jak na liniach L raczej nie rozwiąże problemów transportowych, a przegubowy raczej nie wykręci. Czy w założeniach od gminy były jakieś dane na temat pojemności i częstotliwości?

1 Konsultacje bez tych danych to trochę niepoważne.
2 Na Kabatach trwają prace przy pętli w związku ze zmianami w komunikacji. W tym samym czasie zmienią trasy nasze 710, 724 i 742, co przydałaby się nowa linia do Wilanowa, tylko gdzie pętla?( o przewoźnika do realizacji nie pytam)Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-19 23:28 przez daramis.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MarioMario (89.70.134.---)
Data: 19 lis 2017 - 23:41:42

Ztm robil testy na potencjalnej pętli przy poczcie autobusem 12 metrowym i taki byłby tutaj planowany.Testy wyszly pozytywnie.W koncepcji Ztmu 710,724,742 skierowane do Metro Kabaty dałyby możliwość takiego ustawienia kursów,aby odcinek Metro Kabaty-ul.Polna autobusy w szczycie obslugiwaly z czestotliwoscia co 10 minut.Ztm ma tez wizję nowego połączenia z Grapy do Metra Wilanowska,co utrzymałoby połączenie Konstancin-Wilanów (co 20 minut)i w uzupelnieniu z 139 i 700 dałoby niepogorszoną ofertę w relacji do Wilanowa.Pan Burmistrz chce jednak zrobic po swojemu,stad propozycja w konsultacjach skierowania 139 do Metra Kabaty a 742 do Wilanowa, co w mojej ocenie nie jest rozwiazaniem dla mieszkancow Konstancina,oraz dodania kursow na 700,przez co z uwagi na dlugosc trasy nie bedzie ich za wiele i pochlona bez sensu na odcinku warszawskim do Centralnego wozokilometry zaoszczedzone na skroceniu tras 710,724,742 po skierowaniu do Metra Kabaty,co nie da wymiernej korzysci w ofercie przewozowej dla mieszkancow Konstancina.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-19 23:43 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 20 lis 2017 - 12:22:47

Po tym co napisał Pan Mariusz pogrążyłem się już totalnie w myślach iż te konsultacje są tak bardzo nieprzygotowane merytorycznie, że nie mają zupełnie sensu.
Człowieka może coś trafić. Na te konsultacje z najdrobniejszymi szczegółami było minimum 1,5 roku. A teraz robi się z tego jakaś szkopka. Genialne podsumowanie 7 lat rządów obecnego Burmistrza. Jeden wielki czeski film i same niewiadome. Zresztą większość Rady Miejskiej przyklepuje Burmistrzowi Jego działania i strategie. Także Radni, którzy to robią biorą na siebie również odpowiedzialność.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 20 lis 2017 - 13:24:54

[warszawa.wyborcza.pl]

"Przekazał nam też wstępny schemat nowych połączeń. Jak pisaliśmy wcześniej, do pętli koło stacji metra Kabaty dotrą dodatkowo autobusy linii: 710 (z Piaseczna przez Konstancin-Jeziorną i Mirków), 724 (z Piaseczna przez Skolimów i Konstancin-Jeziorną) i 742 (z Góry Kalwarii przez Konstancin-Jeziorną). Pozwoli to skrócić przejazd spod Warszawy i przyspieszyć przesiadki do metra w kierunku centrum. Teraz autobusy kursują aż do stacji Wilanowska, utykając w korkach, największych na skrzyżowaniu z Doliną Służewiecką.

Jednak część pasażerów z Konstancina wysiada w Wilanowie. Dla nich ZTM szykuje przesiadki w Powsinie. Wszystkie linie podmiejskie będą skręcały w ul. Przyczółkową do Przekornej. Tutaj znajduje się przystanek linii 519z Parku Kultury w Powsinie przez Wilanów i Dolny Mokotów do Dworca Centralnego oraz linii 139z Ogrodu Botanicznego w Powsinie przez Klarysew i al. Wilanowską do Metra Wilanowska. Poza tym ZTM uruchomi dodatkową linię 339, kursującą w godzinach szczytu z powiększanej właśnie pętli Osiedle Kabaty przez nowe ulice Rosnowskiego i Korbońskiego do Powsina, a tutaj przez ul. Łukasza Drewny, Przekorną i Przyczółkową do Wilanowa, dalej al. Wilanowską do Metra Wilanowska."

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: BeciaBecia (77.253.95.---)
Data: 20 lis 2017 - 19:50:13

Pozbawianie mieszkańców Konstancina bezpośredniego połączenia z Wilanowem jest dużym błędem. Poza tym nikt nie myśli o turystach, którzy będąc w Wilanowie mogliby bez przesiadki dostać się do uzdrowiska.
Myślę, że ci którzy codziennie potrzebują dojechać do Wilanowa serdecznie dziękują ZTMowi za prezent w postaci przesiadek. Przesiądziemy się do samochodów, po prostu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: czaknoris (87.205.167.---)
Data: 20 lis 2017 - 20:12:28


Mixiorek
[warszawa.wyborcza.pl]

"Konstancin-Jeziorną (...) Konstancin-Jeziorną (...) Konstancin-Jeziorną"

Jednak część pasażerów z Konstancina wysiada w Wilanowie. Dla nich ZTM szykuje przesiadki w Powsinie. Wszystkie linie podmiejskie będą skręcały w ul. Przyczółkową do Przekornej. Tutaj znajduje się przystanek linii 519z Parku Kultury w Powsinie przez Wilanów i Dolny Mokotów do Dworca Centralnego oraz linii 139z Ogrodu Botanicznego w Powsinie przez Klarysew i al. Wilanowską do Metra Wilanowska."


Mam nadzieję, że jak przystało na gówno prawdę, w której nie potrafią odmienić nazwy miejscowości, informacje o objazdach przez kawałek starego Powsina okażą się nieprawdziwe.
Gdyby jednak nie, to wtedy zamiast skracać czas dojazdu do metra, robi się podjazd pod cmentarz aż do Przekornej tłumacząc to wygodą wieśniaków z "Konstancina", którzy przesiądą się w 519 (z ilością kursów, których trzeba szukać pod lupą).
O ile taka dodatkowa pętla na trasie w kierunku Warszawy może jeszcze nie spowodowałaby dużych opóźnień, to ciekawie będzie wyglądała w kierunku przeciwnym w godzinach największego obciążenia ruchem. Oczekiwanie na skręt w lewo (ale przynajmniej na skrzyżowaniu z sygnalizacją), a później przy stacji Shell trzeba przejechać przez 3 pasy ruchu, żeby od razu zająć skrajny prawy w kierunku K-J i zaraz za skrzyżowaniem zatrzymać się na przystanku.
Potencjalne miejsce do łapania kolejnych minut opóźnienia, a przede wszystkim okazja do stłuczek, a wtedy już można się żadnymi dodatkowymi opóźnieniami nie przejmować.

To służyłoby głównie mieszkańcom sporej części starego Powsina, którzy na Przyczółkowej i skrzyżowaniu Przyczółkowej z Przekorną dostaną sporą liczbę kursów prosto do Metra Kabaty, bez angażowania dodatkowych środków przez ZTM na poprawę obsługi komunikacyjnej tego rejonu.
I wszystko okraszone informacją, że to dla wygody wieśniaków z "Konstancina", żeby mogli się przesiąść. Genialne! smiling smiley
Na pewno nikt nie zauważy, że bez skierowania wszystkich 7xx na objazd przez Przyczółkową i Przekorną wieśniaki mogą się przesiąść w te cudowne 519 na przystankach Andrutowa rozmieszczonych przy skrzyżowaniu Drewny z Przekorną.
Becia
Pozbawianie mieszkańców Konstancina bezpośredniego połączenia z Wilanowem jest dużym błędem. Poza tym nikt nie myśli o turystach, którzy będąc w Wilanowie mogliby bez przesiadki dostać się do uzdrowiska.

Z tymi turystami to chyba trochę jednak dorabianie ideologii tak jak z koniecznością utrzymywania 700 aż do Dworca Centralnego.
Co do bezpośrednich połączeń, to niestety tak się nie da przy rosnącym natężeniu ruchu i minimalizowaniu nakładów na komunikację. Nigdy nie dogodzi się wszystkim, a celem dla większości pasażerów jest jednak metro. Jeżeli będzie dostatecznie dobra, pod względem ilości kursów, oferta dojazdu z Powsina do Wilanowa, to przesiadka nie powinna być dramatem. Problem jest z ilością kursów i rozkładem, bo tego nikt z nas na razie nie zna.
Oczywiście jak ktoś wsiada w Skolimowie, czy najdalej na Grapie, to ma większą szansę na miejsce siedzące, które zimą zdążył sobie już wygrzać czterema literami, a tu trzeba będzie wysiąść na zewnątrz, żeby się przesiąść.Becia
Myślę, że ci którzy codziennie potrzebują dojechać do Wilanowa serdecznie dziękują ZTMowi za prezent w postaci przesiadek.

Podziękowania mieszkańców gmin podwarszawskich ZTM ma w najgłębszej powadze. Dyrektora ZTM powołuje Prezydent m.st. Warszawy i nie pyta o zdanie burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna.Becia
Przesiądziemy się do samochodów, po prostu.

Niestety nie każdy ma taką możliwość z różnych względów, od finansowych, zdrowotnych, a na przypadku młodzieży dojeżdżającej do szkół, w wieku poniżej progu do uzyskania prawa jazdy, skończywszy.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-20 20:19 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: maniamania (87.205.245.---)
Data: 20 lis 2017 - 21:59:06

Oj tam, oj tam - wszyscy wiedzą, że w "Konstancinie-Jeziornej", mieszkają same burżuje, które mają własne limuzyny z lokajami, to po jaką cholerę im autobusy, które na dodatek zapaskudzają krystaliczne powietrze w uzdrowisku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: maniamania (87.205.245.---)
Data: 20 lis 2017 - 23:02:51

A tak naprawdę bierzcie się moi drodzy do pisania wniosków ws. kursowania autobusów, żeby gmina miała podstawy do wybicia ZTM. durnych pomysłów.

Konsultacje będą prowadzone od dnia 17 listopada 2017 roku do 30 listopada 2017 roku. Uwagi, wnioski, propozycje zmian w funkcjonowaniu wymienionych wyżej linii autobusowych należy składać na adres: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, ul. Warszawska 32, 05-520 Konstancin-Jeziorna z dopiskiem „Konsultacje w sprawie komunikacji”, osobiście w kancelarii UMiG, pokój nr 4, lub w formie elektronicznej na adres e-mail:drogi@konstancinjeziorna.pl, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 listopada 2017roku (czwartek).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: erykmalinowskierykmalinowski (131.228.32.---)
Data: 21 lis 2017 - 15:29:51

powinnismy sie uczyc od innych ... [warszawa.wyborcza.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.182.49.---)
Data: 22 lis 2017 - 09:14:36


M
Myślę, że ci którzy codziennie potrzebują dojechać do Wilanowa serdecznie dziękują ZTMowi za prezent w postaci przesiadek. Przesiądziemy się do samochodów, po prostu.
Moje dziecko dojezdzajac do szkoly juz sie przesiada lacznie 3 razy...z czego juz przy przesiadce z L14 na 710 ma problem bo ten drugi nie czeka...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: BeciaBecia (77.253.95.---)
Data: 22 lis 2017 - 11:32:20

Moje córki również przesiadają się, dojeżdżając na Dolny Mokotów i dalej, a w ramach "poprawy" komunikacji będą musiały przesiadać się jeszcze raz, tylko pytam na których przystankach, tych bez wiat? Niestety czarno to widzę, bo jeżeli zmiany mają nastąpić w styczniu, to już mi się zimno robi na myśl o kolejnych przesiadkach. Jako mieszkanka Konstancina (od pół wieku) będę się czuła pokrzywdzona, jeżeli będzie się brało pod uwagę tylko głosy entuzjastów metra Kabaty. Wyraziłam swoją opinię w konsultacjach, ale wątpię, żeby ktoś to w ogóle czytał.

Opcje: OdpowiedzCytuj
ANKIETA ws. komunikacji liniami podmiejskimi (700. 710, 724 itd)
Wysłane przez: maniamania (87.205.245.---)
Data: 22 lis 2017 - 11:51:27

tu: [www.konstancin.com]

zrobiłam specjalny wątek. Myślę że łatwiej będzie urzędnikom dotrzeć do sedna niż czytać "poezje". Dobrze że pomyślał o tym Radny Nowicki, bo niestety urzędnikom zabrakło chęci, a może i pomyślunku >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: czaknoris (87.205.167.---)
Data: 23 lis 2017 - 02:22:06


Artek_Bartek
Moje dziecko dojezdzajac do szkoly juz sie przesiada lacznie 3 razy...z czego juz przy przesiadce z L14 na 710 ma problem bo ten drugi nie czeka...

Bo L14, to nie jest "autobus", tylko "dowóz do autobusu", czego kilka lat temu w ogóle nie było, więc do i z 710 pieszo i ludzie nie protestowali. Pan burmistrz w swej wizjonerskiej postawie, z własnej inicjatywy, ze swojej wielkoduszności, zrobił eLkę z 14 kursami w ciągu dnia. Przecież to takie wspaniałe udogodnienie, a Ty narzekasz na takie drobiazgi jak brak koordynacji rozkładów...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.70.---)
Data: 24 lis 2017 - 14:23:45

Własnie o to chodzi, ze jak sie coś qźwa robi to się to robi jako funkcjonalne...a jak nas na to nie stać to się nie robi w ogóle...
Prowizorki dobre sa na chwilę tylko...jakoś tak zawsze zostają na lata...

A dziś - dziecko Lka o 6:20 nie zdąża do szkoly na Mokotowie na 8... w d...ie kam taką komunikacje...Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-24 14:25 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: czaknoris (77.253.84.---)
Data: 25 lis 2017 - 00:32:14

Nie mamy co liczyć na wyraźną poprawę, bo to wymagałoby drastycznych posunięć typu BUSpas od Klarysewa do Metra Kabaty i Wilanowa, z którego odjeżdżałby szybki tramwaj. Na dzisiaj to utopia.
Czasy kiedy można było z Jeziorny wyjechać autobusem po 7:00 i spokojnie dotrzeć przed 8:00 do Centrum już bezpowrotnie minęły.
Rosnące natężenie ruchu, kolejne skrzyżowania z sygnalizacją i rosnąca liczba przystanków, a kursów kluczowej linii 710 jest mniej niż kilkanaście lat temu, jeżeli dobrze pamiętam porównanie ze starym rozkładem.
Nie wiadomo jak to będzie z tym szybkim dojazdem do Kabat, bo już wychodzą pomysły z przejazdami przez Powsin.

Linie L, to moim zdaniem porażka ze względu na ilość kursów. W tej formie to nie będzie funkcjonalne, a już nigdy konkurencyjne dla osób mających wybór pomiędzy komunikacją a samochodem. Z elek korzysta głównie ten kto musi, dla którego jedyną alternatywą są jego własne nogi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.158.---)
Data: 27 lis 2017 - 20:59:52

ZTM twardo stoi przy swoim. Pewnie ten plan wejdzie w 90% w życie, jak nie w 100%. Częstotliwość kursów 710 bez zmian.... Farsa.Za [www.facebook.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: erykmalinowskierykmalinowski (131.228.32.---)
Data: 27 lis 2017 - 22:17:23

ogolnie czestotliwosc bez zmian, tylko trasy skrocone.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
Wysłane przez: HammerHammer (89.66.79.---)
Data: 27 lis 2017 - 22:44:28

To jak ja mam sie dostać do Wilanowa? Na piechotę???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 6 z 16


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.