Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Parkowanie na grapie staje się coraz trudniejsze
Wysłane przez: GrapaGrapa (---.dynamic.chello.pl)
Data: 13 sty 2012 - 20:27:31

Czy u nas w Konstancinie nasi urzędnicy mają jakieś pojęcie o tym, że bloki budowane w latach 80" i wcześniej były budowane pod standardy tamtych lat, bo w miejscu które jest zaznaczone na mapie od 8lat nie przybyło ani jednego miejsca parkingowego. Dodatkowo mieszkańcy parkujący swoje auta wzdłuż ul.Wilanowskiej zostali pozbawieni tego poprzez postawienie znaku "zakaz parkowania" który wyrósł po przebudowie drogi i przeniósł auta tych mieszkańców na drugą stronę ulicy, zabierając miejsca tamtym mieszkańcom...

Na mapie zaznaczyłem trzema kolorami, trzy jedyne miejsca do parkowania dla mieszkańców bloków leżących nieopodal. Oczywiście na Grapie powstała już inwestycja parkingowa ale nie w tej części i została ona podyktowana niedalekim położeniem banku, poczty i przychodni. Mieszkańcy głębszej Grapy wracający późnym popołudniem mają problemy z zaparkowaniem swoich aut.

Czerwony-Zakaz parkowania, który został postawiony przy przebudowie ul.Wilanowskiej, mieszkańcy tamtych bloków przenieśli swoje auta na parking zaznaczony kolorem niebieskim, gdzie są tylko 4 miejsca!!!, gdyby miasto miało dobrą wolę wykonało by przebudowę tych miejsc tak, że spokojnie zmieściły by się kolejne 4 miejsca.
Niebieski- Żałosne 4 miejsca muszące starczyć mieszkańcom bloków, klientom sklepu mięsnego oraz wszystkim przyjeżdżającym do bankomatu.Miejsca są tak zaprojektowane, że aby auto nie wystawało musi być miejskim pomykaczem, ponieważ miejsca są płytkie i kierowca auta kombi czy sedan ma do wyboru albo trzemy hokejem zderzaka o konar drzewa wystajcy z ziemi albo wystajemy na drogę osiedlową.
Zielony-Tyle aut ile tam stoi w chwili uchwycenia tego miejsca przez satelitę Googla to jest wersja optymistyczna i było to kilka lat temu, teraz aut jest o wiele więcej i stoją w 3 rzędach, już teraz wieczorem nie ma gdzie tam stanąć a jak wiadomo z każdym kolejnym rokiem aut przybywa a nie ubywa. Oboki zielonego placu są także 3 ładnie zrobione miejsca z których tylko 1 nadaje się do korzystania bo na dwóch pozostałych od dobrych dwóch lat stoją kontenery do sortowania odpadów...

Mieszkańców na Grapie przybywa, dzieci właścicieli mieszkań dorastają, kupują auta aby dojeżdżać do pracy czy na studia i muszą zostawiać swoje auta daleko od domu ponieważ miasto nie robi nic w kierunku zwykłego mieszkańca. Większość inwerstycji wykonywana za kadencji poprzedniego burmistrza była wykonywana w dzielnicach gdzie mieszkają bogaci i majętni, mieszkający w swoich willach i tam szły nakłady pieniędzy. Teraz mamy wielkie braki w infrastrukturze osiedlowej i nie mówię tutaj tylko o tym miejscu, bo tak samo jest na ul. Kopernika(Grapa), ul.Jaworskiego(Mirków)Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-13 20:28 przez Grapa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parkowanie na grapie staje się coraz trudniejsze
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 sty 2012 - 21:41:01

Droga Grapo. Od razu zgódźmy sie co do jednego. Tak , miejsc parkingowych na naszym osiedlu brakuje. Zwłaszcza w jego południowej części.

A teraz odniose się do kilku poruszonych przez Ciebie spraw.Dodatkowo mieszkańcy parkujący swoje auta wzdłuż ul.Wilanowskiej zostali pozbawieni tego poprzez postawienie znaku "zakaz parkowania" który wyrósł po przebudowie drogi (...)

Ustawienie znaku zakazu jest w tym miejscu jak najbardziej zasadne. Po pierwsze- samochody parkujące na chodniku znakomicie utrudniały widoczność przy wyjeździe z ul.Mickiewicza. Czy trzeba przypominać do ilu tragicznych wypadków doszło na tym skrzyżowaniu ? Śmiem twierdzić , że wiele z nich spowodowane mogło być własnie tą ograniczona widocznością.
Po drugie- na tym chodniku rosną drzewa , nawet ich korony sa widoczne na zamieszczonym zdjęciu. Parkujące samochody + drzewa = brak przejścia dla pieszych a w szczególności dla matek z wózkami .Oboki zielonego placu są także 3 ładnie zrobione miejsca z których tylko 1 nadaje się do korzystania bo na dwóch pozostałych od dobrych dwóch lat stoją kontenery do sortowania odpadów..

Przyjmuję to jako uwagę do Zarządu Osiedla. Osobiście sprawdzę , czy nie da sie tak ustawić tych kontenerów , aby nie blokowały miejsc parkingowych.Oczywiście na Grapie powstała już inwestycja parkingowa ale nie w tej części i została ona podyktowana niedalekim położeniem banku, poczty i przychodni.

Tu sie nie zgodzę. Te niedawno oddane miejsca postojowe nie zostały zrobione dla klientów poczty i banku. Wystarczy spojrzeć na "obłożenie" placu w dzień i wieczorem kiedy te urzędy są już zamknięte. Otóż te miejsca postojowe służyć mają mieszkańcom. I według mnie tak się dzieje. Pojawiło się tu prawdopodobnie sporo pojazdów zabranych z parkingu strzeżonego , prywatnego przy ul. Piłsudskiego.
Miejsce to rozwiązało również problem parkowania na chodniku na odcinku od ronda JP II do ul. Kopernika. Tu było jeszcze gorzej , ponieważ samochody stały w części na chodniku ale jednocześnie wystawały na ul. Wilanowską , skutecznie zawężając pas ruchu. Zarząd Osiedla bardzo nalegał na p.Burmistrza aby ten plac zagospodarować pod parking jak najszybciej. Jak widać skutecznie.Teraz mamy wielkie braki w infrastrukturze osiedlowej i nie mówię tutaj tylko o tym miejscu, bo tak samo jest na ul. Kopernika(Grapa),

Fakt na ul. Kopernika straszna ciasnota. Ale mnie się czasem wydaje , że niektórzy to gdyby mogli , najchętniej by zaparkowali w dużym pokoju smiling smiley/ Przecież do wspomnianego , nowego parkingu maja dwa , no może trzy kroki. Tam są jeszcze wolne miejsca , ale dla niektorych to za daleko ?

Kończąc chcę poinformować , że złożyłem wniosek do komisji ładu aby ta z koleji wystapiła do p.Burmistrza o zabezpieczenie środków na budowę nowych miejsc parkingowych , własnie w tej części osiedla uwidocznionej na zdjęciu. Jest to przedłużenie ul. Literatów. Tam przy odpowiednim zagospodarowaniu terenu zmieści sie sporo samochodów.Pan Burmistrz już zna tę propozycję. W tym roku jeszcze nie uda sie uruchomic tej inwestycji ale pozostaje w sferze docelowych mozliwych działań Urzędu. Według mnie własnie największy problem to teren, teren , ktory można przeznaczyć na parkingi. Jesli widzisz Grapo takie miejsca , to wskaż je . Z całą pewnością ktoś oceni czy będą to miejsca odpowiednie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parkowanie na grapie staje się coraz trudniejsze
Wysłane przez: GrapaGrapa (---.dynamic.chello.pl)
Data: 13 sty 2012 - 22:53:45


Ustawienie znaku zakazu jest w tym miejscu jak najbardziej zasadne. Po pierwsze- samochody parkujące na chodniku znakomicie utrudniały widoczność przy wyjeździe z ul.Mickiewicza. Czy trzeba przypominać do ilu tragicznych wypadków doszło na tym skrzyżowaniu ? Śmiem twierdzić , że wiele z nich spowodowane mogło być własnie tą ograniczona widocznością. Po drugie- na tym chodniku rosną drzewa , nawet ich korony sa widoczne na zamieszczonym zdjęciu. Parkujące samochody + drzewa = brak przejścia dla pieszych a w szczególności dla matek z wózkami .

Większość wypadków była spowodowana wyjazdem od strony gdzie znajduje się sklep Cliwia i to przez niestosowanie się do znaku STOP. Dla łatwego wyjazdu z ul.Mickiewicza wystarczyło umieszczenie lustra po drugiej stronie ulicy i każdy by był zadowolony, codziennie przechodzę ul.Wilanowską po tamtej stronie i nawet duże auta nie utrudniają przejścia tamtą stroną ulicy.


Przyjmuję to jako uwagę do Zarządu Osiedla. Osobiście sprawdzę , czy nie da sie tak ustawić tych kontenerów , aby nie blokowały miejsc parkingowych.

Tutaj nawet powiększyłem zdjęcie z googlemaps i nawet przed więcej jak kilka lat już stoją te kontenery, akurat te co są na zdjęciu to mały pikuś bo to tylko 1 miejsce parkingowe, obecne owalne beczki pochłaniają 3/4 tego małego parkinguMiejsce to rozwiązało również problem parkowania na chodniku na odcinku od ronda JP II do ul. Kopernika. Tu było jeszcze gorzej , ponieważ [b]samochody stały w części na chodniku ale jednocześnie wystawały na ul. Wilanowską[/b] , skutecznie zawężając pas ruchu. Zarząd Osiedla bardzo nalegał na p.Burmistrza aby ten plac zagospodarować pod parking jak najszybciej. Jak widać skutecznie.

Jak droga była kiedyś prosta bez tego głupiego pasa do skrętu w lewo w ul.Literatów to nikomu to nie przeszkadzało, ale teraz fakt auta tam strasznie blokują drogę co zmusza do jechania w połowie pasem do skrętu w lewo.
Najśmieszniejsze jest tutaj to, że straż miejska też jeździ sobie pół tym a pół tamtym pasem bez zamiaru zatrzymania się i przegonienia tych aut, co prawda nie ma tam znaku zakaz postoju i zatrzymywania ale takie ustawienie pojazdu podchodzi pod wykroczenie z tytułu spowodowania utrudnienia w ruchu drogowym.


Jesli widzisz Grapo takie miejsca , to wskaż je . Z całą pewnością ktoś oceni czy będą to miejsca odpowiednie.
Tak jak już wcześniej proponowałem, bardzo brakuje tych miejsc pod starym bankiem BPH, obecnie sklepem mięsnym, wzdłuż "pałacyku". Prawdopodobnie jest to teren prywatny(wyjazd z garażu jest poza ogrodzeniem) należący do właściciela tego budynku ale myślę, że gdyby gmina na swój koszt pokryła dołożenie 4 kolejnych miejsc to właściciel nie robiłby problemu, bo mieszkańcy tamtego budynku stawiają auta na pod naszymi blokami z powodu wysokiego czynszu w garażu podziemnym(jest wyższy niż czynsz mieszkaniowy w blokach obok smiling smiley ). Kiedyś jak czynsz tam był mniejszy to był to przypadek 1-2 aut teraz jest ich już troszkę więcej....

(To drzewo co jest tam pośrodku jest tak umiejscowione, że nie przeszkadza w wyłożeniu tego terenu kostką)


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Parkowanie na grapie staje się coraz trudniejsze
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 sty 2012 - 10:43:59Tak jak już wcześniej proponowałem, bardzo brakuje tych miejsc pod starym bankiem BPH, obecnie sklepem mięsnym, wzdłuż "pałacyku". Prawdopodobnie jest to teren prywatny(wyjazd z garażu jest poza ogrodzeniem) należący do właściciela tego budynku ale myślę, że gdyby gmina na swój koszt pokryła dołożenie 4 kolejnych miejsc to właściciel nie robiłby problemu,

Jesli rzeczywiście jest teren prywatny , to niestety gmina mając nawet najlepsze chęcie nic tu nie może zrobic. Gmna nie może inwestować na nieswoim gruncie. Takie jest prawo.

I przy okazji prośba , czy można wyjąć z googlemaps to przedłużenie ul. Literatów i też je po obrysie , razem z chodnikiem zaznaczyć ?

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.