Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdjêciowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
Re: Rzeka Jeziorka
11 maj 2014 - 22:17:23
I jak zwykle pięknie pokazuje nam jak bardzo Wisła zmienia swe brzegi... Nawet ograniczona wałami.
Re: Rzeka Jeziorka
11 maj 2014 - 22:20:09
ja słyszałem o pracach w końcu lat 50-tych, początkach 60-tych (tzn na początku 60-tych niby została puszczona woda). Ale nie mam tego popartego żadnymi dokumentami, więc liczę na profesjonalną korektę Pawła smiling smiley
Re: Rzeka Jeziorka
11 maj 2014 - 22:37:02
Nie wiem. Miejscowi mówią o końcu lat pięćdziesiątych. Może i na początku sześćdziesiątych kończyli? Na pewno kanału Jeziorki nie było jeszcze w drugiej połowie lat pięćdziesiątych, bo z opowieści rodzinnych wiem, że przez pole wiodła z Opaczy droga na Kępę Oborską i rzeki tam nie było.Zresztą drogę tę widać dalej na mapie googlowej, przecina ją kanał którym pod Jeziorką płynie Wilanówka, kultowe miejsce geokejszingowców. Kiedy ruszyła budowa to jeden dom w Bielawie znalazł się po drugiej stronie (ten niedaleko ulubionej przepompowni Bartka). A na Borku ostały się trzy domy.
Pogrzebię kiedyś przy okazji w aktach to ci odpowiem dokładnie, zawsze dotąd bardziej interesowała mnie historia gminy Jeziorna do roku 1952.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować