Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdj阠iowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utw贸rz nowy profil » Szukaj
Re: Fotozagadka
21 sty 2012 - 12:01:44
Ja tak膮 mam, tylko plastikow膮 - przedwojenn膮 (Jaruzelsk膮), s艂uzy mi do dzi艣 do ostrzenia kredki do oczu, bo te nowe dziwactwa nie daj膮 rady - 艂ami膮 "nadzienie". Problem mam czasem z 偶yletkami, ale jeszcze tu i 贸wdzie udaje si臋 uoplowa膰.
Anonimowy u偶ytkownik
Re: Fotozagadka
21 sty 2012 - 13:06:46
Przepraszam, 偶e w tym w膮tku, bo zdj臋cia nie mam.

Obok M51 (ok.5,6 metr贸w od naro偶nika M51 - od ko艣cio艂a, od stawu) pod ziemi膮 s膮 prawdopodobnie jakie艣 fundamenty, a raczej jednolita wylewka - prostok膮t mniej wi臋cej 6 na 4 metry. Teraz jak 艣nieg topnieje dobrze to wida膰, gdy偶 tam utrzymuje si臋 on d艂u偶ej, w lato trawa tam jest marna i szybciej snie. Pytanie, co to mog艂o by膰?
Re: Fotozagadka
21 sty 2012 - 14:33:40
a ta strugaczka ma jaki艣 zwi膮zek z K-J?

je艣li chodzi o Mirk贸w - wszystkiego pewnie mo偶na by si臋 dowiedzie膰 w ichniejszym Muzeum (jak wszystko przenios膮 to b臋dzie kicha).
Przecie偶 musz膮 mie膰 tam jakie艣 plany, dokumenty... maj膮 te偶 chyba ca艂y komplet poczt贸wek z pocz膮tku XX wieku z kt贸rych du偶o mo偶na odkry膰
o,np kto艣 niedawno sprzedawa艂 na allegro jedn膮 z nich (nie kupi艂em bo posz艂a za spore pieni膮dze)

Anonimowy u偶ytkownik
Re: Fotozagadka
21 sty 2012 - 22:01:34
Nic nie rozpoznaj臋, nawet komin jest inny
Re: Fotozagadka
21 sty 2012 - 22:22:26
ten najwy偶szy po prawej to budynek obok Mirkowskiej 51,a mniej wi臋cej z lewej strony u do艂u jest teraz portiernia

szkoda 偶e na widoku og贸lnym papierni jaki by艂 reprodukowany na reklamach prasowych wszystko uchwycone jest od strony 'cyrku' bo tych budynk贸w od stawu prawie nie wida膰, a co za tym idzie nie uda nam si臋 dopatrze膰 tego budynku po kt贸rym s膮 zosta艂y fundamenty opisane przez AK



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-21 22:24 przez pionek AGORY.
Re: Fotozagadka
21 sty 2012 - 22:28:02
przy okazji fabryki papieru... kupi艂em na aukcji na poczet naszego muzeum dwa dokumenty (mo偶e niewiele wnosz膮ce,ale zawsze jest logo i jakie艣 piecz膮tki)

1940 R. Mirkowska Fabryka Papieru SA, rok za艂. 1778, ul. Marsza艂kowska 94, Warszawa.
艢WIADECTWO PRACY
tekst nadruku w j臋z. polskim, tekst dokumentu W J臉ZYKU niemieckim (okupacja, II wojna 艣wiatowa)
podpis dyrektora fabryki, piecz臋膰



Anonimowy u偶ytkownik
Re: Fotozagadka
21 sty 2012 - 22:30:30
Co do tego najwy偶szego, te偶 mi si臋 tak zdawa艂o, ale:

- brak trzech komin贸w na dachu,
- nie zgadza si臋 liczba okien,
- i dziwne ustrojstwo do艂膮czone.

Je偶eli to nie jest zdj臋cie retuszowane, to szczeg贸lnie brak komin贸w jest wska藕nikiem, 偶e to nie jest M49
Anonimowy u偶ytkownik
Re: Fotozagadka
21 sty 2012 - 22:34:48
Aczkolwiek, budynek obok domniemanego M49 przypomina faktyczne ten jaki jeszcze niedawno sta艂 obok M49 (niestety zniszczony ju偶 "za Fina").
Anonimowy u偶ytkownik
Re: Fotozagadka
21 sty 2012 - 22:36:42
A i jeszcze, wydaje mi si臋, 偶e zdj臋cie robione by艂o od strony obecnej bramy g艂贸wnej
Anonimowy u偶ytkownik
Re: Fotozagadka
21 sty 2012 - 22:45:36
Przed domniemanym blokiem M49 mo偶na rozpozna膰 prawdopodobnie do dzi艣 stoj膮c膮 pralni臋 i budynek (stoj膮cy r贸wnolegle do pralni) ju偶 nieistniej膮cy (stoj膮cy na obecnym parkingu przed pralni膮). Zniszczony zosta艂 podczas budowy nowego biurowca.
Re: Fotozagadka
23 sty 2012 - 15:48:26
to mo偶e kolejna fotozagadka...
co to? gdzie to?

Re: Fotozagadka
23 sty 2012 - 17:28:47
Rezerwat w Oborach?
Re: Fotozagadka
23 sty 2012 - 18:32:09
nie, bli偶ej parku...
Re: Fotozagadka
23 sty 2012 - 21:50:31
resztki fontanny grinning smiley
Re: Fotozagadka
23 sty 2012 - 22:35:30
to jest 'arka' przy mo艣cie do parku. dawniej u偶ytkowane jako owczarnia (pami臋tam z ko艅ca lat 80tych kryj膮ce si臋 tam przed deszczem owce)... chociaz wydawa艂o mi si臋 偶e by艂o tam jakie艣 zej艣cie, a teraz jest dooko艂a murek ?

ciekawe czy kto艣 posiada zdj臋cie tego 'budynku' w czasach jego 艣wietnosci (tam z boku s膮 jeszcze fundamenty)

a mo偶e budowla ta spe艂nia艂a pocz膮tkowo jeszcze jak膮s funkcj臋?
Re: Fotozagadka
27 sty 2012 - 12:05:23
mam pytanie skierowane szczeg贸lnie do forumowicz贸w mieszkaj膮cych w okolicach Czarnowa (s膮 tu tacy?)
czy s艂ysza艂 kto艣 co艣 o jakim艣 cmentarzu(mo偶e mogile wojennej? -nie wiem) po艂o偶onym mi臋dzy cmentarzem w Skolimowie a wsi膮 Czarn贸w? tak w okolicach dzisiejszej ulicy Koncertowej... b臋d臋 ogromnie wdzi臋czny za wszelkie informacje!
Anonimowy u偶ytkownik
Re: Fotozagadka
29 sty 2012 - 11:42:41
Brak wiadomo艣ci o czym艣 takim (w艣r贸d starych mieszka艅c贸w Skolimowa Wsi). Po roku 1935 kiedy to spali艂a si臋 ca艂a wie艣 Jastrz臋bie nie zapami臋tano w tamtym terenie takowego obiektu
Re: Fotozagadka
29 sty 2012 - 18:14:11
na starych mapach widnieje... na takiej np z 1932 cmentarz skolimowski jest zaznaczony 4 krzy偶ykami, a to miejsce mi臋dzy Skolimowem a Czarnowem dwoma. Dla przyk艂adu cmentarz wojenny w Jes贸wce w Zalesiu to 3 krzy偶yki.. wi臋c ten z okolic Czarnowa musia艂 by膰 mniejszy. Mo偶e to jaka艣 mogi艂a z I wojny po II wojnie przeniesiona na cmentarz skolimowski?
mo偶e to te偶 b艂膮d mapy bo nie widnieje na niej np cmentarz wojenny w Maryninie... cho膰 ta wersja wydaje mi si臋 mniej prawdopodobna, raczej 'co艣' tam musia艂o istnie膰...
Fotozagadk臋 przys艂a艂 Diabe艂
03 lut 2012 - 19:53:51
Co to jest lub by艂o? I gdzie sie znajduje?


Re: Fotozagadka
03 lut 2012 - 21:04:17
tzw. 'ma艂y imberfal'? na wale mi臋dzy parkiem a imberfalem, tam chyba kiedy艣 Jeziorka rozdziela艂a si臋 na dwa kana艂y - jeden odchodz膮cy do papierni a drugi na Jeziorn臋. Chyba te偶 w tym miejscu (a mo偶e kawa艂ek dalej w stron臋 parku?) przerwany zosta艂 wa艂 - ale kiedy i jak to wygl膮da艂o opowiedzie膰 mog膮 ci co pami臋taj膮 (a chyba jest tu kilka takich os贸b, ja niestety do nich nie nale偶臋)
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mog膮 pisa膰 na tym forum.

Kliknij 偶eby zalogowa膰