Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdj阠iowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utw贸rz nowy profil » Szukaj
Anonimowy u偶ytkownik
Re: Fotozagadka
04 maj 2012 - 18:10:31
Jestem bardzo ciekawa co to jest, a raczej by艂o, za miejsce:



W razie czego do艂膮czam mapk臋:



Czy偶by pozosta艂o艣ci po jakim艣 parku?
Re: Fotozagadka
06 maj 2012 - 22:04:53
Gdzie jest to przepi臋kne miejsce, pami臋tne z ostatnich podtopie艅 Majowego Konstancina?



______________________________________
zagadka przys艂ana przez OSP Skolim贸w
Re: Fotozagadka
06 maj 2012 - 22:07:41
Czy tj. kana艂ek wzd艂u偶 Ko艂obrzeskiej?

Nie mam poj臋cia co przedstawia zdj臋cie Anet, jest troch臋 wy偶ej i czeka na rozwi膮zanie
Anonimowy u偶ytkownik
Re: Fotozagadka
06 maj 2012 - 23:38:41
Tam by艂a kiedy艣 chyba jeszcze drewniana altanka, obok w stron臋 Chylickiej kort tenisowy na kt贸rym "haratali艣my w ga艂臋" ( z dziewczynami grinning smiley ) Zaraz obok z g贸rki je藕dzili艣my na sankach thumbs up
Teren za komuny nale偶a艂 do wojskowego. Dawne czasy czas zaciera pami臋膰



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-06 23:42 przez Akizuka.
Re: Fotozagadka
07 maj 2012 - 07:56:17
z tego co s艂ysza艂em to by艂 to prywatny ogr贸d. dzia艂ka letniskowa bez willi. W艂a艣nie kort tenisowy (do dzisiaj wida膰 miejsce po nim, tylko strasznie zaro艣ni臋te), wodop贸j/wodotrysk, te schody... o drewnianej altanie nie s艂ysza艂em, mo偶e kto艣 ma jej zdj臋cie?
teren do dzisiaj jest chyba w艂asno艣ci膮 prywatn膮...

przy okazji altan... jest w Konstancinie taka jedna kt贸r膮 uwielbiam - pere艂ka architektury drewnianej! takich finezyjnych zdobie艅 pr贸偶no szuka膰 w Konstancinie. Niestety, jej istnienie jest zagro偶one. W tej chwili pomieszkuj膮 w niej bezdomni...






a mo偶e kto艣 wie z jakich lat pochodzi ta altana? bo w rejestrze zabytk贸w i innych ksi膮偶kach dotycz膮cych K-J niestety nie ma o niej informacji...
Anonimowy u偶ytkownik
Re: Fotozagadka
08 maj 2012 - 21:55:34
Quote
anet
Jestem bardzo ciekawa co to jest,
Wed艂ug starszych mieszka艅c贸w:
Ten teren nale偶a艂 kiedy艣 do Zienkiewicz贸w w艂a艣cicieli masarni przy Chylickiej 12 ( Chylicka r贸g S艂owackiego ) Teren zosta艂 podarowany przed wojn膮 gminie na szko艂臋 lub przedszkole. W latach 70 teren "podarowano " ruskiemu genera艂owi i ogrodzono siatk膮.
Na terenie by艂 drewniany budynek (rozpad艂 si臋) Betonowe 艂aweczki to prawdopodobnie cz臋艣膰 altanki w stylu "艣wi膮tyni dumania- Mickiewicza" Teren jako darowizna celowa " na szko艂臋 lub przedszkole" mo偶e by膰 odebrany (przez spadkobierc贸w Zieniewicz贸w) Skarbowi Pa艅stwa w przypadku sprzeda偶y na inny cel ni偶 w intencji darczy艅cy. Pa艅stwo niema pomys艂u na wyj艣cie z sytuacji, teren niszczeje.sad smiley
PS. W latach 70 na korcie grali艣my w pi艂k臋. Ruski genera艂 stanowczo zabroni艂 przep臋dzania z tego terenu bawi膮cych si臋 tam dzieci thumbs up
Re: Fotozagadka
08 maj 2012 - 22:47:31
Do Pionka. Czy to jest altanka przy ul . Nieca艂ej tu偶 za dawnym komisraiatem?
Re: Fotozagadka
13 maj 2012 - 01:23:21
To ja pozwol臋 sobie na zagadk臋 w nieco innym stylu.
Zdj臋cie poni偶sze przedstawia autoportret z c贸rk膮 cz艂owieka mocno zwi膮zanego z Konstancinem i dla Konstancina - zw艂aszcza dla konstanci艅skiej kultury - zas艂u偶onego. Jest to persona, jak s膮dz臋, nieco zapomniana, ale mo偶e kto艣 b臋dzie wiedzia艂, o kogo chodzi.

Re: Fotozagadka
14 maj 2012 - 08:42:23
przy pianinie... jaki艣 kompozytor?

moze jeszcze jaka艣 podpowied藕?

p.s. niedawno wpad艂a mi w r臋ce ,,Fotobiografia Nasierowskiej"... jakie偶 by艂o moje zdumienie gdy w tej pi臋knie wydanej ksi膮偶ce trafi艂em na jedno zdj臋cie podpisane ,,Rodzina Zbigniewa Cechnickiego" smiling smiley Jak wida膰 niemal wsz臋dzie przewijaj膮 si臋 w膮tki konstanci艅sko-jeziora艅skie smiling smiley
Re: Fotozagadka
14 maj 2012 - 21:13:05
dobra, ja ju偶 wiem kogo przedstawia powy偶szy obraz... osoba zwi膮zana z WZP smiling smiley
Ale gdyby nie ksi膮偶ka Hertla, pewnie bym nie zgad艂

a mo偶na wiedzie膰 sk膮d masz tak膮 艂adn膮 reprodukcj臋 tego autoportretu? w ksi膮偶ce Hertla jest tylko czarno-bia艂a, s艂abej jako艣ci wersja



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-14 21:14 przez pionek AGORY.
Re: Fotozagadka
14 maj 2012 - 22:42:52
Zdj臋cia posiadam z programu wystawy malarstwa "Iksa", kt贸ra odby艂a si臋 w 1988 r. w prowadzonym przez moj膮 Mam臋 klubie PAXu w Jeziornie. Pami臋tam, 偶e by艂y wtedy jakie艣 niemo偶liwe do przeskoczenia trudno艣ci z przygotowaniem wersji drukowanej, wi臋c zosta艂 sprokurowany sposobem zupe艂nie cha艂upniczym: kserokopie przygotowanego przez p. Hertla maszynopisu z wklejonymi barwnymi fotografiami.

Po wystawie w podobny spos贸b wykonanych zosta艂o kilka-kilkana艣cie egzemplarzy broszurki ze zdj臋ciami z wernisa偶u. Jest to materia艂 o tyle interesuj膮cy, 偶e na otwarciu wystawy pojawi艂o si臋 wielu, dzisiaj na og贸艂 ju偶 nie偶yj膮cych, przyjaci贸艂 "Iksa" - ludzi r贸wnie偶 mocno "osadzonych" w konstanci艅skiej historii, m.in.: panie Krystyna Henisz i Halina Herse (c贸rki pastora Machlejda), pp. Gr膮tkowscy, pp. Hengerowie.

A poni偶ej pozosta艂e zawarte we wspomnianym wcze艣niej programie reprodukcje obraz贸w.







Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-14 22:43 przez manissimus.
Anonimowy u偶ytkownik
Re: Fotozagadka
15 maj 2012 - 21:40:17
Wi臋c Panowie podzielcie si臋 swoj膮 wiedz膮 prosz臋. smiling smiley
Re: Fotozagadka
16 maj 2012 - 15:10:18
podpowied藕 - dyrektor WZP... (nie wiem w jakich dok艂adnie latach)

jak nikt nie zgadnie,to wieczorem napisz臋 imi臋 i nazwisko smiling smiley
Re: Fotozagadka
16 maj 2012 - 21:00:52
Mo偶e to dyrektor S艂awi艅ski?
Re: Fotozagadka
16 maj 2012 - 21:44:03
cytuj臋 za Hertlem: ,,Wincenty Szeleszkiewicz - in偶ynier, dyrektor Warszawskich Zak艂ad贸w Papierniczych, a nade wszystko artysta malarz. Autoportret z c贸rk膮 Monik膮"
Anonimowy u偶ytkownik
Re: Fotozagadka
16 maj 2012 - 22:28:46
Je偶eli si臋 nie myl臋, to ten pan za min dba艂o艣膰 o osiedle dosta艂 talon na du偶ego Fiata. Mia艂 bia艂ego. I tu troche mojej pr贸偶no艣ci - podobno moi rodzice mieli Fiata 125p jako drudzy grinning smiley.

A czy on nie mieszka艂 w budynku dawnej szko艂y w Mirkowie?
Anonimowy u偶ytkownik
Re: Fotozagadka
22 maj 2012 - 23:06:40
Pa艅stwo Szeleszkiewiczowie, wraz z c贸rkami Mart膮 i Monik膮, mieszkali na Grapie.
Z Monik膮 i jej siostr膮 艂膮czy艂a mnie wsp贸lna nauczycielka od muzyki - pani Morawska z Klarysewa.
Zaznaczam, 偶e chodzi o koniec lat pi臋膰dziesiatych i pocz膮tek sze艣膰dziesi膮tych tamtego wieku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-22 23:07 przez tombe_la_neige.
Re: Fotozagadka
22 maj 2012 - 23:54:39
Quote
tombe_la_neige
Pa艅stwo Szeleszkiewiczowie, wraz z c贸rkami Mart膮 i Monik膮, mieszkali na Grapie.

W rzeczy samej: za niegdysiejszym hotelem robotniczym, przy ul. Literat贸w, w bloku, w kt贸rym przez czas jaki艣 jeszcze i ja b臋d臋 mieszka艂.
By艂a altanka, nie ma altanki - tej przy Nieca艂ej
01 cze 2012 - 19:11:48
Quote
Pionek AGORY
przy okazji altan... jest w Konstancinie taka jedna kt贸r膮 uwielbiam - pere艂ka architektury drewnianej! takich finezyjnych zdobie艅 pr贸偶no szuka膰 w Konstancinie. Niestety, jej istnienie jest zagro偶one. W tej chwili pomieszkuj膮 w niej bezdomni...


Czy pisa艂e艣 o altance przy Nieca艂ej, bo niestety - jak podaje Kurier Po艂udniowy, altank臋 jakie艣 bydle podpali艂o.
Ja tez j膮 lubi艂am
Anonimowy u偶ytkownik
Re: Fotozagadka
01 cze 2012 - 21:13:14
Ja te偶 j膮 lubi艂am .
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mog膮 pisa膰 na tym forum.

Kliknij 偶eby zalogowa膰