Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Zespół Sonata, Przepióreczka - coś się dzieje?
Wysłane przez: GosiaGosia (---.adsl.inetia.pl)
Data: 31 sie 2012 - 02:11:46

Czyby znowu komuś przeszkadzało, że dzieciaki z Zespołu Sonata i Przepióreczka z Konstancina cieszą się swoją pasją?

Jstem matką 12 letniej córki, które uczęszcza na zajęcia powyższych zespołów. Z SONATĄ( obecnie GOSIR) jest od 6 roku życia jak wiele innych jej rkoleżanek.Z PRZEPIÓRECZKĄ (Szkoła im Żeromskiego) trochę krócej. Oba zespoły są prowadzone przez znanego Choreografa i Pedagoga- panią Lidię Leszczyńską. Dla niewtajemniczonych lub tych co nie chcą pamiętać SONATA działała przez wiele lat w KDK Konstancin. Z tamtego okresu pamiętam, że zajęcia odbywały się wówczas zgodnie ze stałym harmonogramem grup przez wiele lat w godzinach popołudniowych. Dzieci, pani Lidia i my Rodzice zawsze czuliśmy, że to co nasze dzieci robią było ważne, że ta ich pasja tańczenia, uczenia się nowych form, układów, występów przed publicznością z bardzo wymagającym instruktorem, ale też cieszącym się szeroką i nieustającą sympatią ze strony dzieci.
Czego można jeszcze więcej chcieć? Ale cóż, widocznie w naszej gminie komuś to przeszkadzało, że jest tam tak fajnie. Z chwilą przyjścia nowej pani Dyrektor KDK sytuacja zmieniła się diametralnie. Nagle zaczęto wypominać, że pani Lidia z dziećmi zajmuje całymi popołudniami salę w KDK przy ul Jaworskiego i Sobieskiego. Przecież sama tam nie siedziała, tylko uczyła nasze dzieci pokochać muzykę, prowadziła sekcję, która liczyła i nadal liczy około 40 dzieci.

Wszyscy łącznie z personelem KDK i rodzicami wiedzieli o tym, że pani Lidia, prowadzi też zajęcia cykliczne, systematyczne od wielu lat w W-wie, przed zajęciami popołudniowymi z naszymi dziećmi w Konstancinie. Zaproponowano wówczas, że zajęcia mogą odbywać się wcześniej. Do przewidzenia było, że instruktorka się na to nie zgodzi, i że my rodzice też nie wyrazimy na to aprobaty, bo kolidować to będzie też z codziennymi zajęciami dodatkowymi , na które uczęszczały nasze dzieci. Metoda prosta, bo jak komuś nie pasuje, to może odejść. I chyba o to chodziło. Tak się stało, bo pani Lidia odeszła do GOSIRu ( na to wyraził zgodę poprzedni Burmistrzsad smiley zamiast rozwiązać powstały problem). Ale chyba nikt z obecnych władz KDK i Urzędu Gminy nie spodziewał się, że wierne pasji i Nauczycielowi dzieci pójdą razem z Nią.

W efekcie KDK od 3 lat, czyli od momentu gdy SONATA zaczęła działać w GOSIRZE w dziedzinie tańców nie rozbudził apetytu na tańce wśród tylu dzieci co udało się pani Lidii Leszczyńskiej. Kilka razy pojawiały się zgrzyty na linii KDK-P.Lidia( propozycje ucięcia godzin występu zespołu w trakcie pokazu w Amfiteatrze, nieprawdziwie zarzuty pracowników KDK co do przedłużenia występu zespołu -wszystko jest nagrane, można sprawdzić itp) . No cóż tak to jest ,gdy niewyjaśnione sprawy ?zamiecione są pod dywan?. Kilka razy na Komisjach BOKISU zwracałam sie do obecnego pana Burmistrza, aby zażegnał ten konflikt, który niczemu dobremu nie sprzyja. Niestety nie widziałam działania w tym kierunku.

W międzyczasie pani Lidia została też instruktorem Zespołu Pieśni i Tańca Przepióreczka przy Zespole Szkół nr 2 w Konstancinie-Jeziornie. Oba zespoły ćwiczyły i rozwijały swoje umiejętności w salach GOSIRU i szkoły, mieszczących się w tym samym miejscu. No cóż wydawałoby się, że sytuacja się ustabilizowała, ale niestety z chwilą odejścia pana Dyr.GOSIRu p. Kowala zaczęły się ponownie podchody ze zmianą godzin dla Sonaty. W zeszłym roku w pierwszej wersji harmonogramu zajęć, które otrzymałam w biurze GOSIRu nie było w ogóle zajęć tanecznych. Pamiętam, że gdy spytałam czemu nie ma zajęć otrzymałam informację, że nie wiadomo czy będą, albo w KDK. Zadzwoniłam wówczas do pani Lidii, która oczy też przecierała ze zdumienia o co chodzi. Sprawa oparła się wówczas o interwencje poprzez Komisję Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta. Zajęcia wróciły normy.

Niestety znowu pech, że zadzwoniłam wczoraj do GOSIR i chciałam potwierdzić rozkład zajęć tanecznych. Okazało się, że znowu jest akcja ze zmianą godzin Tańców , nawet jeszcze bardziej spektakularna niż w zeszłym roku. Bowiem zajęcia tej samej grupy nie dość, że mają być w innych godzinach niż w zeszłym roku , to nawet, żeby było chyba trudniej logistycznie rozwiązać to mają być w 2 miejscach ,w szkole na Bielawskiej i w GOSIRZE. Gdy spytałam p. Artura z GOSIRu o powody zmian godzin usłyszałam wielorakie wyjaśnienia. Raz to była kwestia podobno nowo powstałych grup, raz to, że nasze dzieci poprzez swoje zajęcia przeszkadzają innym sekcjom i jeszcze kilka innych powodów typu, że grafik jest już zrobiony i już nic się z tym nie da zrobić. Kolejny raz nikt się nie zapytał Instruktora i nas Rodziców o zmianę.

Czy tak trudno jest zauważyć przez tyle lat, że aby dana sekcja działała, to muszą pojawić się dzieci, a żeby tam się znalazły to musi ktoś ich tam dostarczyć i wiele razy my rodzice dezorganizujemy nasze życie zawodowe, ustalamy zajęcia swoje czy dzieci dostosowując do zajęć czy występów grupy(gdzie zazwyczaj musimy ich sami dowieźć), która promuje naszą gminę w wielu miejscach Polski?. Czy naprawdę dzieci, które poświęcają tak wiele czasu na treningi i pani Lidia, wkładająca tak wiele serca, czasu i dokładającą finansowo do działalności SONATY (zakup strojów, czasem koszt transportu, strona internetowa itp) tak niewiele znaczą w dzisiejszych czasach?.

Prosimi o trochę szacunku drogi panie pracowniku GOSIru dla nas: Dzieci ,Instruktora i Rodziców!!!

MAJĄC NA UWADZE DOBRO NASZYCH DZIECI, SZEROKI DOROBEK W ZAKRESIE KRZEWIENIA KULTURY W NASZEJ GMINIE ZWRACAM SIĘ Z SERDECZNĄ PROŚBĄ DO: P.BURMISTRZA, RADY MIASTA I INNYCH LUDZI DOBREJ WOLI O ZATRZYMANIE PROCESU UNICESTWIANIA ZESPOŁU SONATA

A czy warto to zrobić? odpowiedzcie sobie Państwo sami wchodząc na stronę internetową, galerię zdjęć zespołów prowadzonych przez panią Lidię Leszczyńską.

[www.etiuda.waw.pl]
[www.etiuda.waw.pl]
[www.etiuda.waw.pl]
[www.etiuda.waw.pl]
[www.etiuda.waw.pl]
[www.etiuda.waw.pl]

Chciałam też zaznaczyć, że nie miałam w zamyśle nikogo obrazić, i nie to było moim celem. Starałam się przedstawić jedynie fakty, takie, jakie zaobserwowałam lub doświadczyłam w ciągu 6 lat, gdy córka uczęszczała na zajęcia taneczne do jednostek KD K i GOSIR, i które dotyczą tylko i wyłacznie działalności sekcji tanecznej, a nie całej działalności tych jednostek.


Prośba do pani Mani- byłabym zobowiązana, aby przesłać te informację do p.Burmistrza i Rady Miasta.


Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Syskowska

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zespół Sonata, Przepióreczka - coś się dzieje?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 31 sie 2012 - 10:12:45

wysłałam
m

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zespół Sonata, Przepióreczka - coś się dzieje?
Wysłane przez: GosiaGosia (80.72.33.---)
Data: 31 sie 2012 - 11:30:41

Dziękuje serdecznie,

MS

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zespół Sonata, Przepióreczka - coś się dzieje?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.146.169.86.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 01 wrz 2012 - 01:08:39

Zdaje sie, ze o przeniesieniu zespołu z KDK do GOSiR był nawet osobny wątek..
Wątek, w którym osoby z KDK nie odpowiedzialy na konkretne pytania (nie chciałbym używać słowa 'zarzuty')
KJ nie ma za wielu dokonań w dziedzinie kultury, którymi jest sie w stanie pochwalić...
Te zespoły pod kierunkiem p.Leszczynskiej to wyjątki potwierdzające niestety tą regułę...
Mam nadzieje, ze ani Burmistrz, ani Komisja p.Chojnowskiej nie pozwolą na to by jakies osobiste animozje zniszczyły ten dorobek, który został juz wypracowany...
A sam wiem ile wyrzeczeń kosztuje udział dziecka w tej było nie było zabawie...
Tylko...bawią sie dzieci a dorośli....szkoda gadać....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zespół Sonata, Przepióreczka - coś się dzieje?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 01 wrz 2012 - 01:11:49


Artek_Bartek
Zdaje sie, ze o przeniesieniu zespołu z KDK do GOSiR był nawet osobny wątek..
Wątek, w którym osoby z KDK nie odpowiedzialy na konkretne pytania (nie chciałbym używać słowa 'zarzuty')
....

A masz nadzieję, że KDK czytuje forum ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zespół Sonata, Przepióreczka - coś się dzieje?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.146.169.86.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 01 wrz 2012 - 01:20:58

Wtedy nawet dość aktywnie...pózniej...milczącego przyznali sie do winy.... A do dziś mamy efekty 'zamiecenia pod dywan'...
Co gorsza zdaje sie pod okiem osób zarządzających gmina...

Opcje: OdpowiedzCytuj
SONATA I PRZEPIÓRECZKA
Wysłane przez: lilkalilka (---.adsl.inetia.pl)
Data: 01 wrz 2012 - 18:52:37

Pozwoliłam sobie (jestem osobą prowadzącą Sonatę i Przepióreczkę) na zaproszenie wszystkich zainteresowanych do obejrzenia stron internetowych obu Zespołów , gdyż w piątek (31.08) nieoczekiwanie otrzymałam informację od pracownika GOSiRu - pana Artura, że wbrew zapowiedziom z ostatnich dni SONATA będzie kontynuowała wszystkie swoje zajęcia wg. dotychczasowego grafiku i w dotychczasowym miejscu. Gdyby było inaczej nie można by było kontynuować pracy, gdyż logistycznie nie byłoby to realne.
Mam nadzieję, że słowa pana Artura są wiążące i że jest to koniec stresu mojego, dzieci i rodziców i że nie będzie trzeba sięgać po środki ostateczne.

Zapraszam też Państwa na krótki półgodzinny pokaz Zespołów ( to, co szybko dałosię powtórzyć po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej na jedynej próbie) na Dożynkach w niedzielę 2.09 w Czernidłach.
A TERAZ KRÓTKO o SONACIE I PRZEPIÓRECZCE :

W naszej Gminie
są dwa reprezentujące ją zespoły .Jest to Zespół Tańca artystycznego i nowoczesnego Sonata i Zespół Pieśni i Tańca Przepióreczka.Są to jedyne w Gminie Zespoły,które reprezentują ją na wszystkich możliwych uroczystościach na jej terenie, na prestiżowych i charytatywnych imprezach estradowych w Warszawie oraz na terenie naszego kraju.
Sonata przez prawie 10 lat działała w konstancińskim KDK (za czasów zmieniających się dyrektorów:p.Danuty Ciołkiewicz, p.Danuty Kalugi,).Z przyczyn niezależnych od Zespołu i osoby prowadzącej trzeci rok pracuje i rozwija się w GOSiRze.
Jaki jest poziom Zespołu jego repertuar i niektóre osiągnięcia można na teraz i na szybko podejrzeć na mojej stronie (jestem założycielką i choreografem) : www.etiuda.waw.pl
Są tam podane terminy zajęć zarówno grup koncertujących jak i początkującej. Jest też bogata galeria zdjęć oraz trochę filmików dla zainteresowanych, a także informacje na temat moich dokonań w pracy z dziećmi i dorosłymi, amatorskimi i zawodowymi tancerzami oraz moich priorytetów.

Podobnie - Przepióreczka ma na www.etiuda.waw.pl - także swoją stronę, na którą zapraszam.(myślę że ma również niebagatelne dokonania).
Przepióreczkę reaktywowałam po roku lub dwóch latach niebytu wspólnie z p.Barbarą Daniszewską przy Zespole Szkół nr.2 (ul. Żeromskiego) w Konstancinie.
Szczególnie gorąco zapraszam do Przepióreczki najmłodsze dzieci, gdyż tu wprowadzana jest dla nich technika taneczna przez zabawy a dodatkową korzyścią jest nauka śpiewu przez profesjonalistę.
Jako Zespołu Gminy - koszt zajęć Sonaty ( przy uwzględnieniu tego, co dzieci otrzymują) jest symboliczny natomiast wszystkie zajęcia Przepióreczki są z założenia nieodpłatne. Informację na temat obu Zespołów będzie można już znależć w tym tygodniu na stronie Biura Promocji Gminy.



Lidia Leszczyńska ( biuro@ etiuda.waw.pl )


Lidia Leszczyńska.
.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SONATA I PRZEPIÓRECZKA
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 01 wrz 2012 - 19:17:45

Pozwoliłem sobie skleić oba istniejące wątki o zespołach.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.