Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 2 z 4
Re: 15 - 16. czerwca DNI KONSTANCINA
Wysłane przez: KumosKumos (---.dynamic.chello.pl)
Data: 15 cze 2013 - 21:17:01

A kto się awanturuje? Mówimy o dwóch różnych rzeczach. Festyn z atrakcjami promującymi uzdrowisko to jedno. Ale w odbiorze moim i iluś osób nazwa Dni Konstancina oznaczała święto miasta i gminy. I stąd cały niesmak, że to nie święto Konstancina-Jeziorny. Może odebrałem tak dlatego, ze reklama skierowana była do mieszkańców. Reklamy Flis Festiwalu widziałem w Warszawie. Dni Karczewa także. Etno-Otwocka też. Reklamy Dni Konstancina widziałem wyłącznie na okolicznych drzewach i przystankach. A jak wyczytałem na forum "po interwencji Burmistrza" zawisło na stronie UMiG. Stąd też mój - dysonans poznawczy - bo nie zrozumiałem, że promujemy UZDROWISKO i robimy festyn, bowiem myślałem, że jest to święto lokalne.
Tak nazwa Konstancin promuje się sama - do tego stopnia, że jakiś czas temu bociany w Kawęczynie mówiły mi, jak po 3 latach mieszkania w gminie dowiedzieli się, że w parku są tężnie. A zawsze gdy jeżdżę po Polsce i mówię, że jestem z K. doczekuję się reakcji w rodzaju "piękne miasto", więc zadaję wtedy pytanie "czy był tam pan/pani kiedyś" - "nie" - a z czym się Państwu kojarzy? Najczęstsza odpowiedź to "tam mieszka Tomasz Lis i Mariusz Walter". No i mój hit - " tam seks imprezy robi Jerzy Urban". Super mamy promocję i skojarzenia z nazwą. Wbrew temu co się wydaje mieszkańcom nie jest tak, że to jest wiedza powszechna, co to jest Konstancin, jak w wypadku Ciechocinka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15 - 16. czerwca DNI KONSTANCINA
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 cze 2013 - 22:01:26


Kumos
Tak nazwa Konstancin promuje się sama - do tego stopnia, że jakiś czas temu bociany w Kawęczynie mówiły mi, jak po 3 latach mieszkania w gminie dowiedzieli się, że w parku są tężnie. A zawsze gdy jeżdżę po Polsce i mówię, że jestem z K. doczekuję się reakcji w rodzaju "piękne miasto", więc zadaję wtedy pytanie "czy był tam pan/pani kiedyś" - "nie" - a z czym się Państwu kojarzy? Najczęstsza odpowiedź to "tam mieszka Tomasz Lis i Mariusz Walter". No i mój hit - " tam seks imprezy robi Jerzy Urban". Super mamy promocję i skojarzenia z nazwą. Wbrew temu co się wydaje mieszkańcom nie jest tak, że to jest wiedza powszechna, co to jest Konstancin, jak w wypadku Ciechocinka.

Tak, w mniemaniu - jak zauważyłeś - wydziału Promocji. Ja też odkąd mieszkam w Kcinie doświadczyłam tego co Ty - "Konstancin, yyyyyyyyy a to takie miasteczko pod Łodzią, czy gdzieś..."

Niestety kolejny konkurs na kierownika - bez rezultatu, choc zgłosiło się podobno 19 chętnych. Z tego 11 osób "poległo" w przedbiegach, a pozostałe po castingu. Jak juz pisałam - potrzebny jest patriota lokalny, na dodatek z ikrą i taki co potrafi pisać, bo - tu zacytuję słowa zasłyszane dziś w Parku: "co z tego że osoba z wydz. Promocji zna dwa obce języki, jesli nie potrafi wyartykułować swoich mysli po polsku".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15 - 16. czerwca DNI KONSTANCINA
Wysłane przez: kaankaan (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 cze 2013 - 22:17:32


Kumos
..........A zawsze gdy jeżdżę po Polsce i mówię, że jestem z K. doczekuję się reakcji w rodzaju "piękne miasto", więc zadaję wtedy pytanie "czy był tam pan/pani kiedyś" - "nie" - a z czym się Państwu kojarzy? Najczęstsza odpowiedź to "tam mieszka Tomasz Lis i Mariusz Walter". No i mój hit - " tam seks imprezy robi Jerzy Urban". ...........
Szanowny Kumosie, z szacunkiem i uznaniem odnoszę się do pańskiej wiedzy o Naszej pięknej lokalnej historii.Traktuję te "doświadczenia" z podróży i ich j.w "intrpretację" jako "wypadek przy pracy".
W wyrazami szacunku i uznania kaan.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-15 22:18 przez kaan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15 - 16. czerwca DNI KONSTANCINA
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 16 cze 2013 - 08:47:33


mania
potrzebny jest patriota lokalny, na dodatek z ikrą i taki co potrafi pisać...

...i godzi się na warunki finansowe, jakie jest skłonny zaproponować UMiG, czyli znacznie poniżej oczekiwań zdolnych i ambitnych ludzi w tym zawodzie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15 - 16. czerwca DNI KONSTANCINA
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 cze 2013 - 08:50:37

a podobno jest bezrobocie i młodzi, ambitni, zdolni którzy nie chcą do Irlandii przymieraja głodem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15 - 16. czerwca DNI KONSTANCINA
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 16 cze 2013 - 08:59:15


mania
a podobno jest bezrobocie i młodzi, ambitni, zdolni którzy nie chcą do Irlandii przymieraja głodem

Tak, ale nie w środowisku sprawdzonych i doświadczonych speców od reklamy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
kilka zdjęć z soboty
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 cze 2013 - 09:33:43

zabawy i zajęcia dla dzieci:











na scenie cały czas się coś działo, niżej piękny, dynamiczny występ SONATY



A tymczasem w Parku wśród niewatpliwych atrakcji - absolutna NOWOŚĆ - mozna było spotkać PRAWDZIWEGO RADNEGO

z Młodzieżowej Rady Miejskiej - wiadomo na młodych zawsze mozna liczyć,

bo radni "dorosli" radni chyba mieli akurat przerwę


Można było także spotkać SM


tacy przystojni faceci, szkoda ze tak rzadko pokazują sie na ulicach. Panie i panienki ciągnęłyby sznurem do Konstancina-Jeziorny
__________________________________________________
to tyle, bo obszerną fotorelację pokazał Bartek tu: [picasaweb.google.com]#

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15 - 16. czerwca DNI KONSTANCINA
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 16 cze 2013 - 14:37:42

Nie narzekałem wczoraj na "wzięcie", Krystianie. W ciągu tych niecałych dwóch godzin porozmawiałem sobie z jednym mieszkańcem o samowoli budowlanej nad rzeką (i ustaliliśmy, co dalej robić), z drugim o aferze Zlewnia Gate, czyli rozpływających się we mgle szlakach rowerowych pana wiceburmistrza, z trzecim - o śmiałych planach rozwoju turystycznego zaplecza gminy, na które trzeba zgody Rady, a z Wami młodymi radnymi także miałem szansę pogadać o wielu sprawach. I to wszystko mimo faktu, iż większość osób nie rozpoznała mnie w stroju Chmielnickiego, a kilka zadowoliło się fotografią z "misiem" w szlacheckim kontuszu.

Ja dobrze wspominam mój wczorajszy dyżur. Wiele nie zdziałałem, ale dowiedziałem się dużo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: kilka zdjęć z soboty
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 16 cze 2013 - 15:53:44

Strój był zacny. Przypominałeś Skórzewskiego przebranego za Sobieskiego ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: kilka zdjęć z soboty
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 cze 2013 - 19:47:32


KrystianJachacy
Tylko, że kto jest tym prawdziwym radnym z tej dwójki? Patrycja Małczuk czy Kamil Syskowski? Pozostałych, co najmniej pięciu, młodych radnych, którzy także byli na Tężni nie jest prawdziwymi?

Oboje są prawdziwymi i ci przy tężni zapewne także, chyba się nie poprzebierali za radnych eye rolling smiley

Pamiętam z I. posiedzenia MRM, gdy wyłaniano prezydium, że Kamil jest przewodniczącym, a Patrycja wiceprzewodniczącą



PS. Ponieważ azheimer blisko chciałam się upewnić, czy się nie mylę i zajrzałam do BIP, a tam składu MRM szukać na próżno. Może warto zadbać, żeby skład rady był podany jasno i wyraźnie, tak jak dorosłej RM - bez tropienia po BIP.
Zdaje się że było kilka sesji, a pokazane sa tylko dwie [bip.konstancinjeziorna.pl]
Młodzi nie dajcie się olewać prowadzącemu BIP.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: kilka zdjęć z soboty
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 cze 2013 - 19:50:32


Roni

mania
potrzebny jest patriota lokalny, na dodatek z ikrą i taki co potrafi pisać...

i rzecz najważniejsza, zeby był spolegliwy wobec przełożonego swego smiling smiley

Co to znaczy - moze warto wyjaśnic publice. W jakim sensie ma być spolegliwy ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15 - 16. czerwca DNI KONSTANCINA
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 cze 2013 - 23:22:31


mania
Wydaje mi się, że ta nazwa jest trafna, bo odchody nawiązują do tradycji zabaw w dawnym kwitnącym uzdrowisku, które nazywało się Konstancin. Miejmy nadzieję, że niebawem rozkwitnie. Jeśli maja ludzie pzryjeżdżać po to by uzdrowisko działało, a tym samym przynosiło zyski do budżetu gminy, miejsca pracy, potrzebna jest promocja KONSTANCINA i Dni Konstancina są m.in. po to. Nikt nie pzryjedzie leczyć się i wypoczywać do Mirkowa, Chylic czy Jeziorny.

(...)
PS. nikt jakoś nie awanturuje się, że Rada Miejska nadała tytuły: "Honorowy Obywatel KONSTANCINA", nie Konstancina-Jeziorny

A czy KONSTANCIN znika w nazwie Dni Konstancina-Jeziorny? A czy znaczy, że w pozostałej części nie ma ciekawych miejsc, zabytków, przyrody? A czy to oznacza, że w innych częściach CAŁEGO naszego miasta i gminy ludzie się nie bawili? Zresztą urząd CAŁEGO miasta powinien promować CAŁE miasto. Całe miasto powinno na się zarabiać i ma ku temu potencjał, ale ludzie jakość tego nie chcą dojrzeć, no bo jaki to hajwaj ta Jeziorna smiling smiley
Inna sprawa, jeżeli festyny mają promować uzdrowisko (nota bene nie ma uzdrowiska Konstancin - nie licząc spółki o tej nazwie - a tylko uzdrowisko Konstancin-Jeziorna), to nazwa KDK też ma na celu promowanie li tylko części miasta Konstancin, to tzw uzdrowisko?

A ten PS powyżej zaiste wspaniały smiling smiley Kto nie z nami ten przeciw nam? Awanturnicy? A z obywatelem powinno być tak samo jak z obchodami.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-16 23:24 przez AK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15 - 16. czerwca DNI KONSTANCINA
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 17 cze 2013 - 11:20:03

ale Kukulska wczoraj podobno była w Opolu, to kiedy ona w Konstancinie występowała? w sobotę?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15 - 16. czerwca DNI KONSTANCINA
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 cze 2013 - 11:27:45

w sobotę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: kilka zdjęć z soboty
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 17 cze 2013 - 16:42:02


KrystianJachacy
Tylko, że kto jest tym prawdziwym radnym z tej dwójki? Patrycja Małczuk czy Kamil Syskowski? Pozostałych, co najmniej pięciu, młodych radnych, którzy także byli na Tężni nie jest prawdziwymi?

Dorośli radni nie mieli wzięcia, to prawda. Tyle, że czemu się dziwić jak zrobiono im stoisko pod samym amfiteatrem gdzie podczas występów nie słychać rozmówców? Poza tym jeśli ani nie było dobrej reklamy, ani nie było nic do zaoferowania dla mieszkańców. No dobra było.. radni. grinning smiley

Nie mieli wzięcia, bo siedzieli w miejscu i nie ruszali się z krzesła - ciężko kogokolwiek namówić na to, by sobie chodził po parku i zachęcał do rozmów z mieszkańcami - przy stoisku młodych też nie było kolejek, ale oni z kolei wyszli w teren, o tyle dobrze.
Co do reklamy - zarówno dorosłych, jak i młodych reklama nie była dobrą stroną - ale jeśli przewodniczący rm uznał, że informacja na stronie gminy dwa dni przed wydarzeniem jest słuszna - to okej - Ja, ile mogłem, tyle z Krystianem rozwiesiłem plakatów na mieście.

Co do samego święta samorządu lokalnego - o ile były problemy z jego organizacją, tak już sam dzień uważam, że nie był najgorszy - było to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście - nigdy wcześniej podobnych inicjatyw nie było, mieszkańcy nie są przyzwyczajeni do tego, że samorządowcy sami do nich wychodzą z propozycja rozmowy i dyskusji. Niewątpliwie, w następnym roku będzie zdecydowanie łatwiej i bez tych problemów, które miały miejsce w tym roku. Na przyszłość je wyeliminujemy.

Ps. przyszłoroczne święto będzie szczególne - bowiem od wyborów samorządowych będzie tylko kilka miesięcy. Tak więc na pewno spotkamy prawie wszystkich radnych. ;) Ja, jako inicjator cieszę się, że inicjatywa została zaaprobowana i dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jej organizacji!

Tutaj reportaże o święcie samorządu lokalnego :
święto samorządu lokalnego - zapowiedź

cały reportaż

Reportaż przygotowany wspólnie z p.Jackiem Krajewskim, Puls Konstancina

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: kilka zdjęć z soboty
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 17 cze 2013 - 17:43:10


tomasznowicki
Nie mieli wzięcia, bo siedzieli w miejscu i nie ruszali się z krzesła - ciężko kogokolwiek namówić na to, by sobie chodził po parku i zachęcał do rozmów z mieszkańcami - przy stoisku młodych też nie było kolejek, ale oni z kolei wyszli w teren, o tyle dobrze.
Co do reklamy - zarówno dorosłych, jak i młodych reklama nie była dobrą stroną - ale jeśli przewodniczący rm uznał, że informacja na stronie gminy dwa dni przed wydarzeniem jest słuszna - to okej - Ja, ile mogłem, tyle z Krystianem rozwiesiłem plakatów na mieście.

Wiesz, Tomku, nie do końca sobie wyobrażam, jak miałbym paradować po głównej alejce Parku Przebrukowanego z naklejoną na piersiach (jeszcze śmieszniej - na szlacheckim kontuszu smiling smiley ) kartką wielkości tabliczki autobusu miejskiego z napisem "JESTEM RADNYM" (klej był zresztą tak kiepski, że nie chciał się kleić nawet do drewna, a człowiek, jak wiadomo, jest z gliny) i wołać "chodźta tu wszyscy, chodźta, bo ja dziś akurat mam ochotę z Wami rozmawiać." Był dobrze oznakowany namiot samorządowy "w centrum wydarzeń" i kto chciał, drogę bez problemu znalazł. Ja nie jestem zawodowym kandydatem na europosła i nie łażę na każdy piknik czy demonstrację uliczną z trzepoczącymi chorągiewkami w łapkach i plakietką z napisem "TU JESTEM, WYBIERZCIE MNIE, ZOBACZCIE, JAKI JESTEM ZAJEWYBITNY." Jestem wielkim zwolennikiem głasnosti i transparencji, ale jest istotna różnica między głasnost'ią a nachalną autopromocją.

Ja na brak kontaktu z mieszkańcami, jak już pisałem, nie narzekam - od stycznia nie było dyżuru, na który by ktoś z mieszkańców (lub "przedsiębiorców") nie przyszedł. W sobotę także miałem okazję, co podkreśliłem wyżej, porozmawiać z kilkoma zaangażowanymi osobami (niekoniecznie stałymi gośćmi sali remizy przy Świetlicowej). Doceniam promocyjne i edukacyjne zalety inicjatywy Dnia Samorządowca, którą Ty przeniosłeś na nasz grunt, ale nie chciałbym, żeby ta okazja już wkrótce zamieniła się w jarmark wyborczy. Promocja otwartości i współudziału w rządzeniu - tak, to mi się podoba. Natomiast cenię sobie to, że dla zdecydowanej większości ludzi (tych, którzy nie spotkali się ze mną osobiście w kontekście pracy radnego) pozostaję anonimowy, że nie kojarzą mojej gęby i sylwetki z konkretnym nazwiskiem i kontekstem politycznym, że na spacerze z dzieckiem nie zwracam prawie niczyjej uwagi - i chcę, żeby tak zostało. Jeśli Twoje pokolenie, które za półtora roku wejdzie (mam nadzieję - triumfalnie ) do władz samorządowych zechce stać się twarzą nowego ładu, docenię z pewnością tę odważną decyzję.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Myślę, że ludzie musza przywyknąć
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 cze 2013 - 20:12:25


tomasznowicki
Nie mieli wzięcia, bo siedzieli w miejscu i nie ruszali się z krzesła - ciężko kogokolwiek namówić na to, by sobie chodził po parku i zachęcał do rozmów z mieszkańcami - przy stoisku młodych też nie było kolejek, ale oni z kolei wyszli w teren, o tyle dobrze.

To pierwsze od kilkudziesięciu lat takie "obnażenie się" radnych - wyjscie do ludzi więc dla mieszkańców szok. Ludziska nie wiedzieli o co im chodzi. Myślę że warto by radni letnią porą i nie tylko pokazywali sie publicznie - nie tylko od wielkiego dzwonu. Trzeba by wymyślić jakąś fajną plakietkę z dowcipnym tekstem. Postawić budkę / parasol / namiot i żeby tam w określony dzień tygodnia od godz. ... do .... mozna było spotkać radnego - jak nie młodego, to starego.
Jest 21 "starych" i 21 "młodych", to wypada na każdego po ok. 1,5 godz na rok - myślę że by się udało. Chyba kontakty z mieszkańcami mają radni wpisane w swoje posłannictwo.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15 - 16. czerwca DNI KONSTANCINA
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 18 cze 2013 - 07:19:45

21 "starych" radnych, 20 "młodych" i 3 burmistrzów - to razem czterdzieści i cztery >grinning smiley<

Ja w okresie wakacyjnym jestem dla mieszkańców dostępny pod mailem exams@orange.pl i telefonem 504-080-170. Z każdym chętnie umówię się indywidualnie na spotkanie czy wizję lokalną. W budce w Parku Przefasonowanym przesiadywać natomiast nie będę, bo tam nie ma internetu ani prądu, pracować bym nie mógł i byłoby to w sumie marnowanie czasu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 15 - 16. czerwca DNI KONSTANCINA
Wysłane przez: kaankaan (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 cze 2013 - 08:19:07

Szanowny Panie Tomaszu, Radny gminy Konstancin-Jeziorna,proszę nie być aż tak skromnym !!!! Miałem przyjemność Pana poznać i sądzę że pańskiego "potencjału intelektualnego".... nie jest w stanie ograniczyć taki drobiazg jak brak dostępu do "elektrycznego gniazdka".A tak zupełnie na serio proszę korzystać z możliwosci zasilania ze żródeł "wewnętrznych".
Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
ilu radnych liczy MRM
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 cze 2013 - 09:07:22


KrystianJachacy

mania
Jest 21 "starych" i 21 "młodych", to wypada na każdego po ok. 1,5 godz na rok - myślę że by się udało. Chyba kontakty z mieszkańcami mają radni wpisane w swoje posłannictwo.

Młodych 20 gwoli ścisłości. grinning smiley

Nie dobrze, że wiceprzewodniczacy MRM nie wie ilu ma radnych, chyba że sam jest ponad tych pozostałych:

z BIP [bip.konstancinjeziorna.pl]
RADNYMI MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ W KONSTANCINIE
JEZIORNIE ZOSTALI WYBRANI:
1. BabickiPatryk
2. Baranowska Jagoda
3. Bartoszewska Ula
4. Biernacki Mateusz
5. Borowski Konrad
6. Gosk Jakub
7. Jachacy Krystian
8. Jucha Jan
9. Kopyt Karolina
10. Łopaciński Michał
11. Łukaszewicz Antoni
12. Małczuk Patrycja
13. Mioduska Julia
14. Obiedziński Marcin
15. Polaczek Jan Tadeusz
16. Skroński Kamil
17. Sobczyk Sebastian
18. Stolarzak Kinga
19. Syskowski Kamil
20. Szewczyk Patryk
21. Szwajcowski Jakub


w innej zakładce BIPu [bip.konstancinjeziorna.pl] tez jest 21 i tak ma zdaje sie być dla miejscowości > 20 tys mieszkaców.
Jesli tylu nie ma, bo ktos zrezygnował, to wejść powinien następny z listy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 2 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.