Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 3 z 8
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 21 sie 2013 - 22:42:05

Sprawa o nielegalną wywózkę gruzu na teren WOChK koło (byłego) torfowiska w Bielawie, założona na wniosek gminy, jeszcze się toczy. Z kół urzędniczych dobrze poinformowanych usłyszałem, że prawdopodobny termin jej umorzenia to nadchodząca jesień.

Od początku pisałem, żeby się zbyt wiele po inspekcji PINB na placu rozbiórkowym nie spodziewać. Kazali polewać, to wykonawca polewał. Mam sporo raportów z kontroli PINB na różnych placach budów. PINB bywa bardzo skuteczny, np. kiedy zakazał użytkowania ośrodka Monaru w Bobrowcu: [www.kurierpoludniowy.pl] . Poniżej podlinkowanego tu artykułu użytkownik posługujący się nickiem kuku napisał interesujące podsumowanie - jedna z licznych takich opinii.

Jest mi bardzo przykro patrzeć, jak nasi właśni mieszkańcy i właściciele gruntów, nie mówiąc już o przedstawicielach samorządów, przez niewiedzę, pazerność albo zaniechanie zamieniają nasze środowisko naturalne w wysypisko odpadów niebezpiecznych, zmieniają stosunki wodne tak, że giną cenne ekosystemy albo ignorują podstawowe zasady nowoczesnego myślenia o zrównoważonym rozwoju. Nie jest prawdą, że tak jest na całym świecie. Tak bywa w krajach trzeciego świata, w Rosji, ale to nie jest cywilizowany standard. Nazywamy siebie patriotami, a zamieniamy to, co w naszym kraju najcenniejsze, w zatrutą pustynię. Niestety na nasze urzędy bym nie liczył. Można spróbować zachęcać młode pokolenie do działania i w ten sposób powoli zmieniać mentalność - jeśli to dla środowiska nie będzie za późno. Nawet Wielka Brytania z jej systemem parlamentarnym stabilnym od wielu dziesiątek lat ma już dziś czworo niezależnych zielonych MPs. A u nas? "Zieloni" sprzedają się hurtem z postkomuną, antyklerykałami albo ruchem gejowskim. Nie mam nic przeciw ruchom gejowskim, ale nie widzę związku. A może dałoby się lokalnie zacząć budować ugrupowania proekologiczne przejmujące władze z rąk partii w takich np. Konstancinach?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 sie 2013 - 23:47:21

Oczywiśćie Masz rację Tomku, ale ja ciągle po swojemu pytam gdzie jest Policja i Straż. Czy tymi formacjami ktoś zarządza, czy wydaje im ktoś rozsądne polecnia i rozlicza ich z tych zadań. Przecież wystarczyło by tym samochodom / mówiąc żargonem policyjnym / przyprawić ogon i zmusić kierowców / po przez mandaty lub wnioski do Sądu / do określonego zachowania.
Od wielu lat uważam, że w kwestii dzałań Policji i Straży, a przede wszystkim w sferze decyzyjnej / Burmistrz i Rada / istnieje / wybacz za wulgaryzm / największy burdel. I nikt tego nie widzi, nie rozumie i nikt nie próbuje nic w tej sprawie zrobić. Przeciez Ty jako humanista
doskonale wiesz, że po zapewnieniu pożywienia i dachu nad głową następną najistotniejsża kwestią dla człowieka jest sprawa bezpieczeństwa / ogólnie rozumianego / i porządku, i co......
Nie będę teraz rozprawiał nad inteligencją, cwaniactwem, kombinatorstwem, łapownictwem i innymi cechami poszczególnych burmistrzów i niektórych radnych, którym los Konstancina był delikatnie mówiąc obojętny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.182.133.137.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 23 sie 2013 - 00:20:15

podobno po debacie o bezpieczeństwie i narzekaniu na wakaty w konstancińskim komisariacie komendant powiatowy podjął bardzo istotną decyzję...ograniczył wakaty o połowę...ale jedynie...zabierając je z naszego komisariatu...statystyka matką nauk wszelakich! ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 sie 2013 - 12:23:50

A polewanie wodą to daaaaaaaaaaaaaaaawno przebrzmiała historia smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-23 12:24 przez AK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 sie 2013 - 18:30:02

Jak donoszą zainteresowani, nadal - kurz (brak polewania), łomot i wstrząsy. Gruz wywożony (gdzie?) wraz ze złomem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-28 18:32 przez AK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.opera-mini.net)
Data: 28 sie 2013 - 22:33:15

Polewanie zarządzono nie po to, żeby tak po prostu polewać, tylko - żeby w raporcie PINB ujawniła się skuteczność i prawidłowość przeprowadzonej kontroli. Niektórzy potrafią naprawdę pięknie polewać. ;)

Instytucje w Polsce dzielą się na trzy grupy: te, z którymi jest szansa współpracować (np. na naszym podwórku Rada Miejska); te, na które można mieć przynajmniej nadzieję wpłynąć za pomocą systematycznego grupowego nacisku (np. burmistrz), oraz te, na których należy postawić krzyżyk i przestać sobie nimi zawracać głowę, ponieważ jest to strata czasu i zdrowia. Umiejętne odróżnienie tych trzech grup, jak się okazuje, ułatwia podjęcie nieco skuteczniejszych działań.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 sie 2013 - 10:20:21

podczas rozbiórki uszkodzono komin na granicy beton-cegła - oczywiście nie zagraża to konstrukcji, ale parenaście cegieł zostało obtłuczonych

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.itsa.net.pl)
Data: 29 sie 2013 - 11:44:28


AK
(...)Gruz wywożony (gdzie?) wraz ze złomem.

Widziałem resztki gruzu przy wjeździe na tajemniczą inwestycję, już na terenie Warszawy, 500 metrów za piękną wiadomą bramą na tyłach Szkoły Amerykańskiej. Przy w/w inwestycji solidne ogrodzenie, nie widać co zasypują.... lub budują....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 29 sie 2013 - 17:10:44

jak to co zasypują? unikalne torfowiska? jak tamtędy pedałuję to też się zastanawiam cóż to za inwestycja bo kopią od kilku miesięcy zacnie...ale to faktycznie chyba problem Warszawy...choć mam wrażenie, że to...druga droga do tej 'naszej'....stanicy rybackiej?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 sie 2013 - 22:37:29

moze kopali, żeby zrobić miejsce dla zabytkowego gruzu?
A tu niespodzianka - zamiast XVIII w cegieł, gruz betonowy z PRL - choć dla niektórych to może być gruz kultowy, jak berliński mur >grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 31 sie 2013 - 11:02:43

cegiełki też są - choćby z taśmociągu, którym węgiel trafiał do kotłowni.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 wrz 2013 - 18:52:09

Kłęby czarnego dymu unoszą się z terenu fabryki - palą jakieś świństwo, dym idzie mniej więcej nad Opacz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 lis 2013 - 13:53:43

Nie wiem, czy Państwo o tym wiecie. Na ceglanym murze turbinowni (po lewej stronie komina patrząc od strony dawnej pralni) pomiędzy dużymi a małymi okienkami widnieje mało widoczny wyblakły napis "Pawiak pomścimy". Niesamowite, jeżeli napis pochodzi z okresu okupacji, co jest wielce prawdopodobne, bo:
1. budynek wystarczająco stary,
2. napis wyblakły,
3. takie umieszczano w okresie okupacji,
4. po cóż ktoś miałby umieszczać takie napisy po wojnie.

Mam nadzieję, że uda się uratować budynek wraz z napisem - nie znam niczego podobnego w okolicy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 09 lis 2013 - 14:26:19

AK, czy jesteś w stanie zrobić zdjęcie tego muru? A może znasz miejsce, z którego osoba z dobrym aparatem mogłaby zrobić zdjęcie nie wchodząc na teren prywatny?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 lis 2013 - 16:18:20

Mam zdjęcie - jednak mam obawy co do jakości. A miejsce jak najbardziej:
1. z dachu komórek przy Bristolu,
2. z Bristolu,
3. od bramy przy pralni
Minusem tego dość znaczna odległość, jednak przy dobrym aparacie/obiektywie, jest do zrobienia.
Poza tym, sądzę, że jest możliwość wejścia na teren - byłem świadkiem, jak grupa młodych ludzi dostala pozwolenie "na bramie", gdy poprosili o umożliwienie zrobienia paru zdjęć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 09 lis 2013 - 17:02:06

Rozumiem, że napis nie może pochodzić z sesji zdjęciowej filmu "Czas honoru"? Jeśli nie, to trzeba go udokumentować i zachować. Jest okazja poruszyć przy okazji sprawę dziedzictwa kulturowego, które tam się ostatnio w tych gruzach "wala".

Krótki reportaż z planu filmowego w mirkowskiej papierni: [czashonoru.tvp.pl] .

Zaraz po wojnie kręcono sceny ze zniszczonej Warszawy w autentycznych warszawskich plenerach. Później rolę zrujnowanej stolicy grały miasta na Mazurach i Pomorzu, gdzie sterty gruzu i oczodoły wypalonych przez Sowietów domów straszyły jeszcze za Gomułki. Teraz, 70 lat po tamtych wydarzeniach, obrazy zrujnowanej stolicy kręci się w papierni w Jeziornie. Signum temporis... Gdzie dziś zresztą znaleźć tyle ruin, co w naszym słynnym miasteczku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-09 17:28 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 lis 2013 - 18:06:27


Tomasz Zymer
Gdzie dziś zresztą znaleźć tyle ruin, co w naszym słynnym miasteczku.

Ale za to jakich? I to nasze, swojskie. Nie byle co - jak na Pradze czy może jeszcze na Woli (dawno nie byłam - może już nie ma).

No i jeszcze trochę ruinek zostało w Rzymie i tłumy przyjeżdżaja się gapić. Może i do nas będą przyjeżdżali - jak uzdrowisko nie wypali, to chociaż taka atrakcja.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 lis 2013 - 00:38:12

O "Czasie honoru" nie pomyślałem - trzeba dokładnie zweryfikowwać napis - do tej pory ukryty był za kotłownią. Chciałbym,żey był autentyczny. Sądzę, że łatwo sprawdzić, czy to filmowcy popełnili napis - z daleka wygląda na stary...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 lis 2013 - 00:39:01

aczkolwiek nie widziałem scen innych niż te spod M49

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Rozbiórka fabrycznej kotłowni
Wysłane przez: jacekkkjacekkk (---.dynamic.mm.pl)
Data: 10 lis 2013 - 07:45:22

Postaram się coś dowiedzieć, znajomy pracował przy filmie ,,Czas Honoru? a z aparatem podjadę tam we wtorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345678-->
Bieżąca strona: 3 z 8


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.