Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: 22. Finał WOŚP - nabór wolontariuszy
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 sty 2014 - 22:48:42


Sz
Łącznie z sumarycznych wynikiem tegorocznych sztabów przez te wszystkie lata mieszkańcy Konstancina wsparli fundację niebagatelną kwotą 288 422,75 zł.
Myśle, ze wliczając wpłaty dobrowolne lub udział w jakichś aukcjach kwota była na pewno wyższa...sam znam co najmniej jedna osobę ze złotym serduszkiem, zestawem monet czy tez jakimś zegarem od Złotej Krowki ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 22. Finał WOŚP - nabór wolontariuszy
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 14 sty 2014 - 23:45:04


rondo
A malkontenci zabraniają komus dawać pieniądze na wspieranie działalności instytucji publicznych, które nie są w stanie wypełniać swych konstytucyjnych obowiązków ? Nie są w stanie ponieważ w przeciwieństwie do innych, cywilizowanych państw europejskich, rząd polski nie gwarantuje odpowiednich środków finansowych dla służby zdrowia.

Proszę aby p.Szymon powiedział nam ile wynosi budżet Ministerstwa Zdrowia. Jakimi środkami w skali karaju dyslonuje NFZ ?

Proszę p.Szymona aby zechciał nam wyraźnie powiedzieć czy zebrane pieniądze w całości idą na zakup sprzętu dla szpitali ? Jeśli nie to dlaczego wolontariusze o tym nie informuja darczyńców ?

Dlaczego czas antenowy telewizjii publicznej jest uzyczany dla WOŚP nieodpłatnie ? Ile ta TV zarobiłaby sprzedając ten czas na reklamy ?

Kto i ile zarabia na organizowaniu szkoleń dla personelu szpitali, poświęconych obsłudze zakupionych przez WOŚP urządzeń ? Dlaczego te urządzenia są kupowane bezprzetargowo ?

Przyznaje rację jednemu z przedmówców, kto chce ten daje. Ale są też tacy, którzy nie chcą za 5,00zł. uspokoić swego sumienia. Mają prawo do tego ?

Rondo, chyba Cię zakręciło confused smiley

Dlaczego wolontariusz WOŚP z Konstancina ma odpowiadać za stan służby zdrowia w Polsce?

Nikt się nie dziwi, że telewizja publiczna transmituje (za pieniądze, które sama musi płacić) zawody sportowe: mecze piłkarskie, olimpiady itd. gdzie uczestników jest góra kilkaset ... a tu samych wolontariuszy kilkadziesiąt tysięcy.

Czy jest większe wydarzenie społeczne, które publiczne media powinny relacjonować ?

Znajdź sobie odpowiedzi na pytania, a jak nie możesz napisz do WOŚP, czy do odpowiedniego ministerstwa, które zatwierdza rozliczenia wydatków fundacji.

... a rozmowa z małą "wolontariuszką" i wykładanie jej : dlaczego nie będziesz wrzucał pieniędzy do puszki - to niestety przykład, jak dorośli próbują dzieci wciągać do niepotrzebnej polityki.

Czy nie lepiej swoją energię zużyć na coś konstruktywnego, zamiast na siłę przekonywać ludzi, że "białe jest czarne" ?

Nie chcesz - NIE PŁAĆ!!!

PS. jestem przekonana, ze wszystkie dzieciaki, które w jakikolwiek sposób uczestniczyły, jako wolontariusze w WOŚP + stworzą społeczeństwo obywatelskie, świadome, że nie każde działanie na rzecz ogółu musi zostać opłacone.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 22. Finał WOŚP - nabór wolontariuszy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.play-internet.pl)
Data: 15 sty 2014 - 07:58:21

Podany wynik to oczywiście tylko suma ze zbiórki publicznej. Wierzę, że są mieszkańcy w Konstancinie, którzy wspierają fundację w inny sposób niż tylko wrzut do puszki. Bardzo dobrze!

My staramy się obniżać koszty organizacji do minimum. Angażujemy artystów z Konstancina, tych najmłodszych również. Patrz: Szkoła muzyczna, Szkoła tańca Egurrola, SONATA, grupy Maszy i Miszy, Adson i Przekręt, Dr. Misio. Wiele z nich gra z nami od lat, a dla nas jest to wielka satysfakcja, że możemy ich u siebie gościć.
Jedzenie dla wolontariuszy, artystów, strażaków i ochrony jest finansowane przez Hotel Borowina, też od kilku już lat!
Nie uważam, by ta impreza nie zasługiwała na finansowanie. Jest taka sama jak wszystkie inne organizowane w naszym mieście. Problemem jest chyba tylko postać Jurka w tle. To wydarzenie/koncert niesie ze sobą jakąś wartość dodaną. Promujemy tam kulturę i artystów związanych z Konstancinem, więc pieniądze wydane bardzo słusznie. Wydane na promocje KDK, GOSIR.

Gramy u siebie! Dla naszych znajomych i przyjaciół!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 22. Finał WOŚP - nabór wolontariuszy
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 15 sty 2014 - 10:00:30

od krytyki Owsiaka do krytyki fajerwerków...stary dobry Andrzej ;)
tu jest kilka ciekawych zdań (wypowiadanych m.in. przez rzecznika Caritasu) odnośnie porównania WOŚP do Caritasu
[wiadomosci.wp.pl]


ten cały ten szum, to "pożywka publicystyczna i społeczna". Dostrzega, że obywateli dzielą "różne nastroje". - My nie chcemy brać w tym udziału. To sprawa społeczeństwa i ich wyborów - przyznaje.
(...)
Niech każdy skupi się na swojej działalności, niech robi to uczciwie i dobrze. Jest w Polsce miejsce na wiele orkiestr, a najlepiej, żeby każdy z nas był solistą i odpowiedzialnie zajął się pomaganiem osobom potrzebującym. Wskazuje przy tym, że porównywanie sposobów działań obu organizacji nie ma większego sensu
(...)
To zupełnie inne systemy działania (...) Tego zwyczajnie nie da się porównać
(...)
Nasze organizacje to są odmienne rzeczywistości i zestawianie ich tak naprawdę służy innym celom, ale na pewno nie dobroczynności - podsumowuje, nie komentując, o jakie "cele" chodzi
także...ci co chcą dawać niech dają...ci co nie chcą...nie trzeba dorabiać do tego filozofii...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 22. Finał WOŚP - nabór wolontariuszy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 15 sty 2014 - 12:56:00

A ja się pytam Szymona ile potrzeba baranów by zrobić beret moherowy
[pl.wikipedia.org]- tu jest odpowiedz
ziemniak robisz dobrą robotę i się nie przejmuj co gadają

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 22. Finał WOŚP - nabór wolontariuszy
Wysłane przez: TRAPERTRAPER (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 sty 2014 - 17:26:35


diabeł

ziemniak robisz dobrą robotę i się nie przejmuj co gadają

W 110% zgadzam się z Diabłem i pozdrawiam!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Prezydent RP o WOŚP
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 sty 2014 - 09:45:11

Piękna inicjatywa i znakomite wykonanie obroni się samo - powiedział w środę (15 stycznia) prezydent Bronisław Komorowski pytany o krytykę niektórych środowisk pod adresem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dodał, że wielkość Orkiestry polega na tym, iż angażuje miliony młodych ludzi w pomoc innym. - Prezydent Niemiec nie chciał wierzyć, że to jest robione siłami społecznymi - dodał Komorowski.

więcej tu: [www.rynekzdrowia.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prezydent RP o WOŚP
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 16 sty 2014 - 10:12:08

Aaaaa, na ogólny. grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 22. Finał WOŚP - nabór wolontariuszy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 sty 2014 - 17:27:14

Przepraszam , że nie ufam Owsiakowi ,ale czy wolno mi mieć inne zdanie i czy może mi się nie podobać zachowanie pana Owsiaka skaczącego po stole i szukającego słoika ,zamiast dać merytoryczną odpowiedz na zadane mu pytanie .Jestem za odrobiną refleksji bo nie każde złoto co się świeci .A tu wywiad z posłanką Pawłowicz i jej zdanie na temat tu poruszany [www.tv-trwam.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 22. Finał WOŚP - nabór wolontariuszy
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 16 sty 2014 - 18:20:19

Można mieć swoje zdanie, ale nie trzeba rozwalać wątku ludziom, którzy wierzą w tę ideę i włożyli w to dużo pracy. Więc jak to ni jest o lokalnym sztabie, to na forum ogólnie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 22. Finał WOŚP - nabór wolontariuszy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 sty 2014 - 00:27:48


Szymon Ziemski
Ciężko to stwierdzić, tak na 100%. Kiedyś było tak, że był jeden sztab w gminie. Szkoła Amerykańska robiła zwykle zamkniętą imprezę w grudniu, w tym celu zakładali oddzielny sztab. Tym razem grali z nami, co nas bardzo cieszy. Liczymy na równie owocną współpracę z "dwójką" w przyszłym roku. Chcielibyśmy jednego sztabu zawiadywanego centralnie, dostępnego dla wszystkich chętnych.

Z KDK grała również "trójka" z Bielawskiej. 10 stycznia odbyła się tam międzyszkolna dyskoteka, z której pieniądze zbierane do WOŚPowej puszki przekazano na WOŚP. Uczniowie tejże szkoły aktywnie włączyli się w niedzielne kwestowanie.
[www.facebook.com]
[www.facebook.com]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-17 00:33 przez AK.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 22. Finał WOŚP - nabór wolontariuszy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.static.chello.pl)
Data: 17 sty 2014 - 16:58:48


AK
Z KDK grała również "trójka" z Bielawskiej. 10 stycznia odbyła się tam międzyszkolna dyskoteka, z której pieniądze zbierane do WOŚPowej puszki przekazano na WOŚP. Uczniowie tejże szkoły aktywnie włączyli się w niedzielne kwestowanie.
[www.facebook.com]
[www.facebook.com]

Oczywiście, że trójka z nami grała!!! Ku memu zaskoczeniu (oczywiście pozytywnemu) po kilku latach zaczęła się fajna współpraca. Zarówno z "trójką" jak i z moją smiling smiley "jedynką".
Chciałbym, aby w przyszłości wyglądało to podobnie!
Np. Przedstawiciel lub opiekun samorządu, przekazuje informacje uczniom, zbiera zgłoszenia, a my ich rejestrujemy. To jest idealny układ, pod wieloma względami. Uczniowie się znają, umawiają się na "wspólne patrole". My otrzymujemy zaufanych wolontariuszy. Szkoły mogą pójść za przykładem "trójki" i w piątek, przed finałem, zorganizować dyskotekę. Możemy przy tej okazji promować wieczorny koncert WOŚPowy.

Mam nadzieję, że współpraca z tymi dwoma szkołami, a docelowo ze wszystkimi w Konstancinie będzie tak samo owocna jak w tym roku!!!

Jeszcze raz dziękuję, w imieniu naszego sztabu, za Wasze zaangażowanie!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 22. Finał WOŚP - nabór wolontariuszy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.static.chello.pl)
Data: 17 sty 2014 - 17:27:52

Dzięki Diable i Traperze za uznanie!!! Ono należy się nie tylko mnie, ale też Oli Rotnickiej, z którą wspólnie to zapoczątkowaliśmy w Konstancinie. Ale nie organizujemy tego sami. Co roku są z nami pracownicy KDK, Strażacy, Policja, Straż Miejska, co roku jest (mniej lub bardziej) liczny sztab "młodzieżowy" no i jeszcze wielu innych...

Tak mnie "rondo" zaskoczyło tymi fajerwerkami, że się odnieść postanowiłem...


rondo
Ale czy koniecznie w huku petard i fajerwerków ?
Tak, koniecznie.


rondo
Czy koniecznie przy okazji takiego koncertu trzeba straszyć zwierzaki ?
Sądzę, że to jest temat do poruszenia w innym miejscu.


rondo
A WOŚP dla tych zwierząt zrobił coś pozytywnego ?
WOŚP nie to ma w statucie, pomaga dzieciom, seniorom... ludziom. Od pomocy zwierzętom są inne organizacje.


rondo
Nie potraficie sobie tego darować ?
Nie. Nie potrafimy. Sztuczne ognie od wieków są uznawane za wspaniałe widowisko! Światełko do nieba jest piękną ideą, my w ten sposób dziękujemy za: trud włożony w organizację wydarzenia, zaangażowanie, dobre chęci. Czy Pan nie odnajduje przyjemności w oglądaniu tego typu pokazów? W Konstancinie (podczas WOŚP) pokazy odbywały się w bardzo różnych miejscach. Zawsze, nawet w roku, w którym nie było koncertu plenerowego, to właśnie Światełko do nieba zyskiwało największą oglądalność. Mieszkańcy Konstancina bardzo licznie przybywają na ten pokaz, jedni są wzruszeni, poruszeni inni zafascynowani. Mnóstwo dzieci przychodzi wraz z rodzicami aby zobaczyć, w swoim mieście widowisko zazwyczaj oglądane w telewizji. Chciałby Pan zabrać najmłodszym radość z oglądania fajerwerków, tych puszczonych "na własnym podwórku"? A czy Pańskie dzieci odnajdują w tym radość?



rondo
Przy okazji organizacji koncertu dla Beaty Jałochy, imprezy świetnie zorganizowanej, nie wybuchła ani jedna petarda czy inny fajerwerk. Czy tamten koncert był przez to mniej wartosciowy ?
To było zupełnie inne wydarzenie. Żałuję, nie mogłem być wówczas w Konstancinie, moi rodzice byli. W żadnym wypadku nie uważam, aby tamten koncert był mniej wartościowy. Dla P. Beaty zapewne bezcenny. W przypadku WOŚP, mamy do czynienia z pewną tradycją, która przybiera różne formy, u nas ma tę najpiękniejszą.

Panie "rondo", odrobinę zrozumienia. Robimy to w dobrej wierze i niech tak pozostanie. Ja z przyjaciółmi robię to, Pan robi inne równie pożyteczne rzeczy. Dla każdego jest miejsce. Ja nie mam zamiaru umniejszać Pana dokonaniom i o to samo proszę...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 22. Finał WOŚP - nabór wolontariuszy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 sty 2014 - 21:31:57

Krótka notatka ze strony "trójki" [www.zs3kj.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 22. Finał WOŚP - nabór wolontariuszy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 sty 2014 - 09:16:48

A ja widzę mimo wszystko Pana Owsiaka takiego jak on sam siebie przedstawia , swoją emeryturę z OFF-e, która jest wg niego "chujowa" .Ciekawy jest też informator Pana Owsiaka fryzjer [vod.gazetapolska.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
do babeta
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 sty 2014 - 10:56:49


Bartek
Można mieć swoje zdanie, ale nie trzeba rozwalać wątku ludziom, którzy wierzą w tę ideę i włożyli w to dużo pracy. Więc jak to nie jest o lokalnym sztabie, to na forum ogólnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: do babeta
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 sty 2014 - 12:31:38


mania

Bartek
Można mieć swoje zdanie, ale nie trzeba rozwalać wątku ludziom, którzy wierzą w tę ideę i włożyli w to dużo pracy. Więc jak to nie jest o lokalnym sztabie, to na forum ogólnie.
Czy ja powiedziałam , że ludzie ,którzy pracują dla Orkiestry robią to w złej wierze ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: do babeta
Wysłane przez: WielkiSzuWielkiSzu (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 18 sty 2014 - 14:42:56

Panie Szymonie robicie wspaniałą pracę, miliony ludzi w całej Polsce kibicuje i wspiera WOŚP. Proszę się nie przejmować, takich którzy potrafią tylko narzekać, marudzić i wietrzyć spisek nie brakuje nigdzie i zawsze obrywa się tym, którzy poświęcają swój czas, często kosztem rodziny. Najłatwiej jest krytykować, a o wiele trudniej jest pomóc. I bardzo dobrze, że młoda wolontariuszka nie słuchała ględzenia jakiegoś zgorzkniałego mądrali. Zrobiła to być może zbyt dosadnie, ale może dzięki temu, że uniknęła "wykładu" jej zapał i energia do pomagania innym nie osłabnie. A do takich ludzi jak posłanka Pawłowicz idealnie pasują słowa, które Jerzy Owsiak powtórzył za Piłsudskim
"Naród piękny, ale ludzie k..." w Onet

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 22. Finał WOŚP - nabór wolontariuszy
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 sty 2014 - 15:52:57


AK
Krótka notatka ze strony "trójki" [www.zs3kj.pl]

Notatkę opublikujemy na naszym profilu na Facebook.
A dodatkowo policzymy i zebraliście jako szkoła. Nie tylko na dyskotece.
Wystarczyło podpowiedzieć nam, to można było zrobić, oprócz indywidualnego rankingu, ranking szkół!

Dzięki za fajny pomysł na przyszły rok spinning smiley sticking its tongue out

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 22. Finał WOŚP - nabór wolontariuszy
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 sty 2014 - 22:16:50

niezależnie od malkontentów Orkiestra grać będzie do końca świata i jeden dzień dłużej smiling smiley
dla mnie to socjologiczny fenomen i oby trwał on jak najdłużej....
Orkiestra to nie jest Owsiak...to jesteśmy my wszyscy....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.