Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
smieci!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (185.15.0.---)
Data: 20 maj 2014 - 15:46:59

Kilka dni temu przechadzając się ulicą Graniczną zauważyłem taki oto banner. Dzialka wyglada jak jedno wielkie wysypisko .Widać sąsiedzi nie wytrzymali. . zdjecie



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-20 16:04 przez pokrak.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: smieci!
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 20 maj 2014 - 16:02:38

ale jaki baner? ja widze tylo słupek od starej bramy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: smieci!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (185.15.0.---)
Data: 20 maj 2014 - 16:09:10


za duze zdjecie .pomniejszylem
Po drugiej stronie tych posesji wisi drugi taki sam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-20 16:14 przez pokrak.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: smieci!
Wysłane przez: KumosKumos (89.79.136.---)
Data: 20 maj 2014 - 16:41:19

Pionek już wrzucał to zdjęcie w zeszłym tygodniu w wątku o systemie konstancińskim

Jak napisała na FB pani Varisella, Rysio ma to i tak "w głębokim poważaniu"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: smieci!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 20 maj 2014 - 16:57:54

Podobno wszystkie Ryśki to fajne chłopaki , [z1.demoty.pl] ale tan to wyjatek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: smieci!
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.31.245.---)
Data: 20 maj 2014 - 17:16:19

A nie moze tego zrobic gmina i kosztami obciążyć właściciela? Bo rozumiem, ze wszystkie prawem przewidziane, polubowne rozwiązania gmina już wykorzystała?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: smieci!
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (77.255.252.---)
Data: 20 maj 2014 - 22:24:18

Ja nie wiem co to za gość, ale...działka ma swoją wartość...nie sądzę by była ona niższa niż wartość prac porządkowych na niej...
To wszystko kwestia możliwości i pewnej konsekwencji, którą wykazać się by należało.... Kojarzy mi się, że była dyskusja, iż w takim Rzeszowie się udało...a tam Gospodarz obejmując urząd Był w zasadzie rownolatkiem naszego Burmistrza...i zdaje sie kończy 3 kadencję...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: smieci!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 20 maj 2014 - 22:49:22



Ja nie wiem co to za gość, ale...działka ma swoją wartość...
Aż dziwne ,ze taki znawca starych willi w Konstancinie nie wie co to za gość .Czy to hipokryzja ,czy brak czasu A to proste : wpisanie w google nazwiska i jest był , obecny? właściciel willi w Konstancinie/np. willi w której dawniej był komisariat milicji/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: smieci!
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (77.255.252.---)
Data: 20 maj 2014 - 23:08:31

Babet...kto jest znawca starych willi? Mnie osobiscie nie interesuje kto jest właścicielem. Mnie interesuje, czy nasi Włodarze sa w stanie wyegzekwować porządek na prywatnej działce, uporczywie uchylajacego sie od obowiązku właściciela wbrew jego zatwardziałej woli...pro publico bono...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: smieci!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 20 maj 2014 - 23:17:37



czy nasi Włodarze sa w stanie wyegzekwować porządek na prywatnej działce,
Są wstanie ,ale po co /a może po co?/Życie to nie bajka..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: smieci!
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 maj 2014 - 10:19:49


Artek_Bartek
Ja nie wiem co to za gość, ale...działka ma swoją wartość...nie sądzę by była ona niższa niż wartość prac porządkowych na niej...
..

Posprząta, faceta nie namierzy i co gmina wystawi czyjąś kosztowną działkę na sprzedaż ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: smieci!
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (217.67.217.---)
Data: 21 maj 2014 - 10:29:58

Nie, jeśli nie zapłaci można mu zrobić wpis w hipotece. To boli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: smieci!
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (217.67.217.---)
Data: 21 maj 2014 - 15:27:08

Nie ma znaczenia na kogo jest - wpis boli i skutkuje niezależnie. Tylko droga do tego nie taka krótka - ale urząd ma przecież swoich prawników, prawda?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: smieci!
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.205.---)
Data: 21 maj 2014 - 17:16:40

Ale procedury sądowe kosztują. A pewnosci ściągnięcia długu nie ma.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: smieci!
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.173.---)
Data: 21 maj 2014 - 22:34:41


rondo
A czy ktoś ma wiedzę - czy UMiG wyegzekwował kasę od "biednego" facia, który rozkopał wał ?

Bo ten wał gmina zreperowała za nasze pieniądze.

Ten wał nie jest własnością gminy i gmina go nie zreperowała. Należałoby najpierw pozanć fakty, a później pisać, panie Rondo.>grinning smiley<



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-21 22:36 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: smieci!
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.173.---)
Data: 21 maj 2014 - 23:15:30


Artek_Bartek
A nie moze tego zrobic gmina i kosztami obciążyć właściciela?

Jak sobie to technicznie wyobrażasz?
Obawiam się, że wtargnięcie na prywatny teren bez wiedzy i woli właściciela mogłoby być naruszeniem prawa własności.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-21 23:16 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: smieci!
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (178.36.186.---)
Data: 22 maj 2014 - 00:02:55

Do zoli.
W Prawie Administracyjnym jest taka instytucja / instytucją w prawie okreśła się wytyczne- zezwolenie do okresłonego dzłałania prawnego /, która zezwala na takie diziałanie władzom administracyjnym jak np. Burmistrz, Konserwator Zabytków, jak opisał Kłaudiusz i Artek.
Ja do takiego działania namawiałem na komisjach nasze władze i Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wszyscy bronili się, że to jest trudne prawnie, że nie ma pieniędzy itp. Gdyby wykonali taki ruch i fakt ten opublokowali, byłoby to najskuteczniejszą bronią z porządkami, ochroną niektórych zabytków..
Dlaczego tego nie robią wiem a państwo domyślcie się sami.
Kilka lat temu Prezydent Warszawy postraszyła takim działaniem właścicieli zaniedbanego pałacyku i pomogło.
Ostatni raz jak pamiętam tą instytucję prawną wykorzystała nasza władza wodec właścicieli budynku na ul Piłsudskiego w latach siedemdziesiątych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: smieci!
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (77.255.252.---)
Data: 22 maj 2014 - 00:24:08

To, ze są do tego narzędzia ja nie watpię...podobnie jak w to, że to kosztuje....
Jednak zacząć trzeba od chęci i poprzez determinację doprowadzić temat do końca.....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Wprost oniemiałam eye popping smiley
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 maj 2014 - 17:18:53

- gdy dzisiaj przejeżdżałam ul. Graniczną obok Jezioranki i zauważyłam, że stada butelek i wszelkiego badziewia zniknęły, wejście jest zagrodzone lśniącą nowością siatką.

Ale po drugiej stronie od ul. Kraszewskiego gdzie jak 'memento' wisi banner, jeszcze wala się trochę śmieci i nadal jest swobodny dostęp na posesję pełną niespodzianek: grożące katastrofa budowlaną nadpalone rudery, spróchniałe drzewa i może jakieś zapomniane szambo lub inna dziura w ziemi. Jeszcze straszy odwieczny śmietnik przy domu na rogu Kraszewskiego i Szpitalnej. Mam nadzieję że posesjonat, którego nazwisko widnieje na bannerze ogarnie i tę stronę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: smieci!
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (79.191.39.---)
Data: 19 pa 2014 - 22:27:34

W tym tygodniu pojawiły się śmieci budowlane (kilka worków gruzu, płyt k-g, profile itp) przy Mirkowskiej 51 od strony M49 w części bliżej ujścia stawu do fabryki. Jednocześnie ktoś zrzucił takie odpady luzem (wśród nich dwa kubła po lepiku) wymieszane m.in. z "zapełnionymi" pampersami obok wiaty śmietnikowej przy M49. Ktoś odnawiał dom jednorodzinny, raczej była to firma remontowa - BYDŁO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.