Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - gminne obchody w KDK
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.8.95.---)
Data: 02 mar 2015 - 20:20:32



Klaudiusz
Władze miasta były obecne na uroczystościach, ba, zabierały głos ze sceny.
Dla mnie władze miasta to Burmistrz wybrany w wyborach. Ten pan na zdjęciu rzeczywiście pokazał się na scenie ,ale to co powiedział było widocznie mało zapadające w pamięci .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - gminne obchody w KDK
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 02 mar 2015 - 20:48:33

No cóż, jeżeli fakty nie zgadzają się z wizją, tym gorzej dla faktów.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - gminne obchody w KDK
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 02 mar 2015 - 22:24:29

A co, ma w umowie o pracę obowiązek pojawiania się na wszystkich organizowanych przez gminę i inne instytucje imprezach? Bo jak ma, to proszę dalej najeżdżać. A jak nie ma, to proszę mieć też pretensje do wszystkich innych.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - gminne obchody w KDK
Wysłane przez: maniamania (87.205.251.---)
Data: 02 mar 2015 - 22:45:52

Burmistrz często wyjeżdża w dni wolne od zajęć, czasem służbowo, czasem prywatnie - teraz był na jakiejś delegacji.



ciach



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-04 08:52 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - gminne obchody w KDK
Wysłane przez: HammerHammer (185.45.217.---)
Data: 03 mar 2015 - 09:13:30

czy przypadkiem nie był na konferencji gmin uzdrowiskowych, które zamiast z zanieczyszczonym powietrzem chcą walczyć z fundacją, która to opisała (sposób opisu to inna rzecz).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - gminne obchody w KDK
Wysłane przez: magdammagdam (95.40.165.---)
Data: 03 mar 2015 - 17:48:29


mania

Przecież uroczystości w Hugonówce są imponujące. Były na to odłożone pieniądze.

A że Burmistrz nie chce by przystanki nosiły imie Barrego to sie nie dziwię tongue sticking out smiley

Co do pierwszego to sfinansowanie tego rodzaju uroczystości jest obowiązkiem władz - pieniadze pochodza z naszych podatków i nikt tu nie robi łaski.
Co do drugiego - nie chodzi o przystanek tylko o rondo, położone w pobliżu d. fabryki papieru (która nota bene przeżyła zabory, dwie wojny światowe i PRL ale nie przezyła IIIRP), w której Włodzimierz Kozakiewicz ps. "Barry" pracował.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - gminne obchody w KDK
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.8.95.---)
Data: 03 mar 2015 - 18:30:34

Przed wyborami pan Burmistrz biegał 11 listopada od pomnika do pomnika i składał wiązanki ,umiał w tedy ułożyć swój kalendarz spotkań tak aby jego delegacje służbowe i prywatne sprawy nie kolidowały z obowiązkami gospodarz gminy .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - gminne obchody w KDK
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 03 mar 2015 - 18:41:35

Możliwe, że uznał, że święto odzyskania niepodległości jest świętem o większym kalibrze.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - gminne obchody w KDK
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.8.95.---)
Data: 03 mar 2015 - 18:58:38

Wracając do meritum oglądając przedstawienie ,które niewątpliwie było wzruszające ,przypomniało nam tamtych zapomnianych "Wyklętych" bohaterów .Zabrkło jednak informacji o katach tych bohaterów i kiedy na ekranie wyświetliło się zdjęcie Gen. Augusta Emila Fildorfa ps."Nil" pomyślalam o prokurator ,która wydala na niego wyrok śmierci Helenie Wolińskiej-Brus ,wcześniej- Felicja /Fajga Mindla/Danielak ,bohaterce Oskarowego filmu "Ida".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - gminne obchody w KDK
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.8.95.---)
Data: 03 mar 2015 - 19:06:18

"Panna Lodzia" [bognajanke.salon24.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - gminne obchody w KDK
Wysłane przez: maniamania (87.205.251.---)
Data: 03 mar 2015 - 19:23:14


magdam

mania

Przecież uroczystości w Hugonówce są imponujące. Były na to odłożone pieniądze.

A że Burmistrz nie chce by przystanki nosiły imie Barrego to sie nie dziwię tongue sticking out smiley

Co do pierwszego to sfinansowanie tego rodzaju uroczystości jest obowiązkiem władz - pieniadze pochodza z naszych podatków i nikt tu nie robi łaski.
Co do drugiego - nie chodzi o przystanek tylko o rondo, położone w pobliżu d. fabryki papieru (która nota bene przeżyła zabory, dwie wojny światowe i PRL ale nie przezyła IIIRP), w której Włodzimierz Kozakiewicz ps. "Barry" pracował.

Wiem ze chodzi o nazwanie ronda, dlatego nie rozumiem sensu wieszania plakatów na przystankach, zamiast złożenia wniosku do RM o nadanie Imienia Barrego

PS. nazwe dla ronda podałam pod rozwagę inicjatorom nazwania innego ronda im.Inki, że należało przede wszystkim uczcić swoich bohaterów - z terenu Kcina jak np. Barrego - Kozakiewicza. Powinien być ten wpis na forum,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - gminne obchody w KDK
Wysłane przez: maniamania (87.205.251.---)
Data: 03 mar 2015 - 19:24:28


babet
Przed wyborami pan Burmistrz biegał 11 listopada od pomnika do pomnika i składał wiązanki ,umiał w tedy ułożyć swój kalendarz spotkań tak aby jego delegacje służbowe i prywatne sprawy nie kolidowały z obowiązkami gospodarz gminy .

Chyba trudno by było przełożyć ogólnopolskie spotkanie gmin uzdrowiskowch

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - gminne obchody w KDK
Wysłane przez: beretberet (185.15.1.---)
Data: 04 mar 2015 - 09:42:25

W niedzielny wieczór na wystawie oraz koncercie przygotowanym przez KONSTANCIŃSKĄ GRUPĘ POD PRĄD było 340-350 osób.
Jeszcze tylu osób na raz Hugonówka nie gościła. Jest to według mnie dowód na zapotrzebowanie takich "projektów" - ludzie nie boją się patriotyzmu "BOGOOJCZYŹNIANYCH pieśni i NORWIDA ( o zgrozo co na to ministerstwo edukacji!???))" Obchody się jeszcze nie skończyły a wątek stoczył się ku bagnu niestety... Kto był wie jak było i kto był kto był po stronie organizatorów też wie jaki w tym udział ma Gmina a jaki KDK najlepiej tego nie komentować bo najistotniejszy jest cel - oddanie czci i chwały największym bohaterom - NIEZŁOMNYM.
Dziwię się że na forum ktoś się kotłuje czy był ten czy tamten czy taki burmistrz czy inny - to jest najmiej istotne! Ludzie dlaczego nikt nie zobaczył że wystąpiły dzieci i młodzież nasza Konstancińska I TO JAK WYSTĄPIŁA ? ciarki i dreszcze wywołało trzech małych chłopców w wierszu Herberta. I czegoś takiego to jeszcze Konstancin nie widział - pokoleniowy spektakl który niewątpliwie wypełniał DUCHEM całą salę widowiskową a niestety nie często się to w tej sali dzieje....

pozdrawiam wszystkich tutejszych mędrców - polecam ruszcie się sprzed komputera i idźcie na wystawę...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - gminne obchody w KDK
Wysłane przez: maniamania (87.205.172.---)
Data: 04 mar 2015 - 21:49:56

Wszystkie babety i ronda oglądały, ale żadne nie pisnęło że było pięknie, patriotycznie, nie pochwaliło KDK za wkład pracy, tylko - jak zwykle przyczepianie się do wszystkich i wszystkiego co nie było ich pomysłem.



Ja nie pisałam, bo niestety byłam poza Kcinem i nie mogłam się wybrać

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - gminne obchody w KDK
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.8.95.---)
Data: 04 mar 2015 - 22:15:02


mania
Wszystkie babety i ronda oglądały, ale żadne nie pisnęło że było pięknie, patriotycznie, nie pochwaliło KDK za wkład pracy, tylko - jak zwykle przyczepianie się do wszystkich i wszystkiego co nie było ich pomysłem.



Ja nie pisałam, bo niestety byłam poza Kcinem i nie mogłam się wybrać
napisało maniu wróć na stronę drugą




babet
Wracając do meritum oglądając przedstawienie ,które niewątpliwie było wzruszające ,przypomniało nam tamtych zapomnianych "Wyklętych" bohaterów .Zabrkło jednak informacji o katach tych bohaterów i kiedy na ekranie wyświetliło się zdjęcie Gen. Augusta Emila Fildorfa ps."Nil" pomyślalam o prokurator ,która wydala na niego wyrok śmierci Helenie Wolińskiej-Brus ,wcześniej- Felicja /Fajga Mindla/Danielak ,bohaterce Oskarowego filmu "Ida".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - gminne obchody w KDK
Wysłane przez: beretberet (185.15.1.---)
Data: 05 mar 2015 - 08:37:19



babet
Wracając do meritum oglądając przedstawienie ,które niewątpliwie było wzruszające ,przypomniało nam tamtych zapomnianych "Wyklętych" bohaterów .Zabrkło jednak informacji o katach tych bohaterów i kiedy na ekranie wyświetliło się zdjęcie Gen. Augusta Emila Fildorfa ps."Nil" pomyślalam o prokurator ,która wydala na niego wyrok śmierci Helenie Wolińskiej-Brus ,wcześniej- Felicja /Fajga Mindla/Danielak ,bohaterce Oskarowego filmu "Ida".
[/quote]


który KDK chętnie wyświetli....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - gminne obchody w KDK
Wysłane przez: beretberet (185.15.1.---)
Data: 05 mar 2015 - 11:01:24

Przepraszam bo niektórzy nie zrozumieli:
który KDK NIESTETY chętnie wyświetli...

czasem używam sarkazmu ze swymi poglądami się nie kryję i mówię "NON POSUMUS"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - gminne obchody w KDK
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 06 mar 2015 - 09:16:22

O "Idzie" sugeruję dyskutować w odpowiednim miejscu, a nie robić bałagan w tym wątku.

Nie, nie sugeruję. Nalegam.




Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - gminne obchody w KDK
Wysłane przez: beretberet (185.15.1.---)
Data: 06 mar 2015 - 10:27:02


Jan Salamucha
Wspaniała inicjatywa, ile mogłem tyle w niej pomogłem. Miejmy nadzieję, że 10.03 na spotkaniu z p. Małkiem też będzie wysoka frekwencja, ja obowiązkowo przychodzę. ;)

10.03 jest FILM "panna Lodzia" i spotkanie z wiceprezes Fundacji ŁĄCZKA Beatą Sławińską
natomiast spotkanie z płk. Małkiem dopiero 13 kwietnia!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: DZIEŃ PAMIĘCI „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” - gminne obchody w KDK
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.8.95.---)
Data: 16 mar 2015 - 17:50:51

W dniu 25-03-2015 w Konstancinie-Jeziornie ul.Leśna 15/17 /dawnej Skolimów,przystanek Tabita/ o godz.18.30 odbędzie się spotkanie z Tadeuszem M. Płużańskim - prezesem Fundacj"Łączka",od wielu lat walczącym o przywrócenie pamięci Żołnierzy Wyklętych i między innymi jednego z wielu ,którego determinacja doprowadziła do tego ,że obchodzimy święto Żołnierzy Wyklętych [niezaleznykonstancin.pl]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-16 17:54 przez babet.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.