Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 18
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 lut 2014 - 22:58:06

Inwestor się zgodzi o ile ktoś Domaniewską zechce ktoś kupić ... grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.182.41.---)
Data: 23 lut 2014 - 23:12:52



czy będzie to przełom w ofercie uzdrowiskowej naszego miasteczka?
przełom....w stosunku do tego co widać obecnie to i tak będzie przełom...inna kwestią jest, że jak się wybuduje teraz coś....innego niż pierwotnie planowane to skazane na to będą nawet pewnie nasze wnuki....ale to może nie mieć znaczenia jeśli nie będziemy wtedy już uzdrowiskiem?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 24 lut 2014 - 10:33:47


mania
Inwestor się zgodzi o ile ktoś Domaniewską zechce ktoś kupić ... grinning smiley

Podczas posiedzenia Komisji Uzdrowiskowej 5 lutego prezes spółki uzdrowiskowej mówił, że na Domaniewską już jest kupiec i sugerował, że transakcja została już dokonana.

Decyzje o przeznaczeniu ewentualnych funduszy ze sprzedaży podejmie Rada Nadzorcza, w której pakiet wiekszościowy ponad 98% ma Bank Polskiej Spółdzielczości. Bank ten jako główny inwestor deklarował podczas prywatyzacji uzdrowiska Konstancin wyłożenie odpowiednich sum, ale potem nie tylko się z tego wycofał, lecz nawet odmówił konstancińskiej spółce udzielenia pożyczki inwestycyjnej. Nie sądzę zatem, by można było ufać temu podmiotowi. Drugi filar Uzdrowisk Polskich, Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne, wniósł aportem do spółki... świetnie prosperujące uzdrowisko w Nałęczowie wartości szacunkowo ponad 100 milionów zł. Gotówki na inwestycje to Towarzystwo jednak nie posiada (udało mu się z trudem wysupłać 5 milionów na bieżącą działalność Uzdrowisk Polskich w sytuacji, kiedy bank się "wypiął"). Jeśli spółka Uzdrowiska Polskie upadnie i jej majątek będzie licytowany, to tanio będzie można kupić nie tylko to, co w Konstancinie, ale także i przede wszystkim Nałęczów. Dlatego niektórzy uczestnicy posiedzenia Komisji mówilipo spotkaniu w kuluarach o scenariuszu wrogiego przejęcia spółki uzdrowiskowej.

Zaznaczam, że taki obraz sytuacji wynika z informacji udzielonych podczas posiedzenia Komisji Rady Miejskiej przez prezesa spółki Konstancin-Zdrój oraz przedstawiciela Nałęczowskiego Towarzystwa. Pubktu widzenia głównego inwestora nie mieliśmy okazji poznać, ponieważ mimo zaproszeń nie wysłał swojego przedstawiciela na posiedzenie Komisji RM. Z tego wniosek, że nasz ogląd sytuacji może okazać się bardzo niepełny lub też bank może w najbliższym czasie przedstawić zupełnie inną wersję wydarzeń.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-24 10:38 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 07 mar 2014 - 08:18:00

Startuje tężnia:
http://www.uzdrowisko-konstancin.pl/upload/file/NA%20STRON%C4%98.pdf

Jutro jest chyba promocja z okazji dnia kobiet - bezpłatne wejście dla płci pięknej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 07 mar 2014 - 16:05:10

Jest w Serwisie "sesja" sprzed rozbiórki, jest i w trakcie. W tym wypadku trzymałem rękę na pulsie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 13 kwi 2014 - 13:11:49

Komentarz do artykułu prasowego: [www.nmfmk.pl]

Nie ulega wątpliwości, że projekty Centrum Hydroterapii: budowlany (na który uzyskano pozwolenie na budowę) oraz wykonawczy różnią się, a projektu zamiennego na razie nie przedstawiono. Mam nadzieję, że dla wszystkich jest dość oczywiste, od kogo pochodziła informacja o braku basenu solankowego w projekcie wykonawczym, choć ja tego źródła z nazwiska wskazać nie mogę. Teraz z kolei przedstawiciel spółki twierdzi na spotkaniu publicznym, że basen solankowy będzie. Obie osoby mogą mieć rację i mówić prawdę. To zależy, który z projektów będzie realizowany oraz - czy któryś z nich w ogóle będzie realizowany.

Proszę teraz o włączenie na chwilę logicznego myślenia: Julisin to była prywatna willa stosunkowo na uboczu, przykryto ją wielkim namiotem, a jednak o zachodzie słońca miłośnik zabytków Konstancina zauważył na spacerze jej brak i zaalarmował władze konserwatorskie. W przypadku sanatorium "Przy Źródle" mamy do czynienia z dużym budynkiem w samym centrum miasta, inwestycja jest w centrum zainteresowania władz i mieszkańców, a negatywny stosunek części przedstawicieli władz starostwa do prywatyzacji uzdrowiska i do jego nabywców jest znany z wypowiedzi publicznych, choćby z okresu kampanii o tiry dwa lata temu. Czy zatem władze spółki uzdrowiskowej mogły mieć choćby ułamek procenta nadziei, że jeśli będą prowadzić roboty niezgodnie z projektem budowlanym, to nikt tego nie zauważy i nadzór powiatowy nie wstrzyma prac? A jeśli nie mogły mieć takiej nadziei, to czemu mimo wszystko tak postąpiły? Można założyć, że teraz dojdą do porozumienia z nadzorem budowlanym, przedstawią projekt zamienny w starostwie, zapewne zapłacą karę. Jaką mają szansę na uzyskanie pozwolenia na budowę na podstawie projektu zamiennego? Najbliższe trzy miesiące to wykażą. Iczy na podstawie tego nowego projektu otrzymają fundusze unijne na budowę? A jeśli nie, to czy mimo wszystko zbudują Centrum od początku do końca z własnych funduszy? Zakładając, że Centrum Hydroterapii by niestety nie powstało w terminie wyznaczonym przez Ministerstwo na rozliczenie umowy prywatyzacyjnej (2015) - spółka zapłaci Skarbowi Państwa ogromne kary. Czy wówczas pozostaną jeszcze środki ze sprzedaży działki (według informacji podanych na konferencji prasowej 11 kwietnia przez p.prezesa Krzysztofa Głogowskiego - 22 mln zł) na budowę Centrum (które według ostatnich wycen miało kosztować nieco poniżej 40 milionów), skoro spółka musi w tym czasie funkcjonować na bieżąco, a zysków nie przynosi? A gdyby śródków nie starczyło - kto zagwarantuje firmie budującej Centrum płatności kolejnych transzy? Czy budowa po prostu stanie? Czy nastąpi egzekucja komornicza ze środków trwałych? Dziwne pytanie, skoro na razie budowa jeszcze się tak naprawdę nie rozpoczęła.

Nie mamy się jednak co martwić: pan Przewodniczący Andrzej Cieślawski oraz Stowarzyszenie Konstancin Jutra gwarantują nam, że gmina uzdrowiskowa Konstancin-Jeziorna nie jest zagrożona w swoim istnieniu. Nie należy siać defetyzmu grinning smiley . Dlatego wcale nie będę go siał. Natomiast wolno mi zadawać logiczne pytania.

Kiedy na marcowym posiedzeniu Komisji Uzdrowiskowej Rady Miejskiej młodszy pan Karwowski wnosił do radnych o zmianę mpzp strefy A celem umożliwienia budowy kolejnego sanatorium uzdrowiskowego na ponad 100 miejsc (według jego słów ma ono szansę zacząć działać już od przełomu 2017/18), z tyłu sali pytanie zadał przedstawiciel spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój: Czy dla naszej spółki też zmienicie Państwo mpzp, kiedy się o to do Was zwrócimy? Czy będziecie równo traktować wszystkie podmioty? Ja zapytałem, czemu do tej pory nie zwrócili się o zmianę planu miejscowego dla żadnego ze swoich obiektów, choć bez tego, jak twierdzą, nie zaczną ich modernizacji (chodzi o te 85% powierzchni biologicznie czynnej w planie miejscowym, które nie pozwala na lokalizację żadnego większego obiektu leczniczego ani na rozbudowę istniejących - mówiło tym pan prezes Karwowski na konferencji 11 kwietnia, jest to w nagraniu). Przedstawiciel spółki odpowiedział mi, że wymagania ministerstwa to oni spełnią dzięki postawieniu jednego obiektu - Centrum Hydroterapii, a jego pytanie dotyczy dalszej przyszłości.

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że ogromna aktywność w uzdrowisku firmy CKR i rodziny państwa Karwowskich pozwoli zachować ciągłość usług uzdrowiskowych niezależnie od tego, co stanie się z majątkiem sprywatyzowanego uzdrowiska.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-13 14:37 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 kwi 2014 - 13:14:50

Tomku, kolejny proszę, żebyś nie wklejał tych samych wypowiedzi w więcej niż jednym wątku. Jeżeli dotyczy, to daj odnośnik. A nie rozbijasz dyskusję na czasem kilka różnych wątków.

PROSZĘ. Twoja dotychczasowa argumentacja w tej sprawie mnie nie przekonuje.




Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 13 kwi 2014 - 13:23:21

Bartku, w czasie, kiedy Ty zwracałeś mi pośpiesznie uwagę, ja właśnie przeklejałem wiadomość do właściwego wątku.

Zdanie o tym, że moja argumentacja Cię nie przekonuje, nie powinno być na czerwono, bo jest to zdanie mieszkańca, nie - instrukcja moderatora. Twój stosunek do mojej argumentacji nie będzie miał niestety żadnego wpływu na losy uzdrowiska. Tym niemniej dziękuję za komentarz. To jest jedna z moich ostatnich wypowiedzi na tym forum nie będących faktograficzną odpowiedzią na pytania mieszkańców o działania Rady i UMiG. Wkleiłem ją tu dziś tylko dlatego, że uważam temat za arcyważny, a publiczną dyskusję o nim - za niezbędną.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 kwi 2014 - 17:09:17


Tomasz Zymer
Bartku, w czasie, kiedy Ty zwracałeś mi pośpiesznie uwagę, ja właśnie przeklejałem wiadomość do właściwego wątku.

Bardzo przepraszam, że akurat byłem na forum i nie zareagowałem z kurtuazyjnym, godzinnym opóźnieniem. Obiecuję, że na przyszłość będę starał się być bardziej opieszały, nawet, jak akurat będę na forum ;)


Tomasz Zymer
Zdanie o tym, że moja argumentacja Cię nie przekonuje, nie powinno być na czerwono, bo jest to zdanie mieszkańca, nie - instrukcja moderatora.

Miałem na myśli twoją (dawniejszą i potencjalną) argumentację, dlaczego wklejasz w kilku wątkach. Rozmawialiśmy o tym kilka tygodni temu. Jest to jak najbardziej moderacyjna wypowiedź i powinna być na czerwono.

Do samej treści wypowiedzi jako czytelnik forum się nie odniosłem.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 kwi 2014 - 21:50:33

Niestety tego się obawiam.

Budując baseny solankowe, inwestor powinien wystąpić (chyba do Wojewody) o pozwolenie na wykonanie otworu chłonnego, którym przerobiona solanka wracałaby do głębi ziemi, tu: [www.termyciechocinek.eu] na s. 22 o tym gdzie się taki otwór powinien znajdować (orientacyjnie, bo dotyczy nie Kcina, ale Ciechocinka). Myślę, że p.Prezes czy jej poprzednik p. Sielicki składając do UE o dofinansowanie, powinien to uwzględnić, jeśli nie to padaka, bo wykonanie otworu z systemem doprowadzeń, to spora robota.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 kwi 2014 - 22:01:41

A jak wygląda sprawa odpływu z tężni? Tam też solanka.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 kwi 2014 - 22:25:16

Nie wiem, ale to może być obieg zamknięty, bo raczej nie jest zapaskudzona - nikt się w niej nie kąpie (chyba)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: trenertrener (95.49.132.---)
Data: 13 kwi 2014 - 22:58:24

A czy poniższe informacje były Państwu znane? Data umieszczenia artykułu w sieci, to 12 maja 2013.

"Pod koniec 2011 r. przy bierności, a momentami wręcz przychylności polskich urzędników uzdrowiska w podwarszawskim Konstancinie, Kamieniu Pomorskim i Iwoniczu-Zdroju trafiły w ręce grupy, w której znaczącą rolę odgrywa właściciel ukraińskiego paszportu o dość specyficznej przeszłości. Formalnie nabywcą uzdrowisk został fundusz inwestycyjny Uzdrowiska Polskie Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych utworzony przez powołaną do życia jesienią 2010 r. spółkę Nałęczowskie Towarzystwo Inwestycyjne SA. Fundusz zapłacił za nie 100 mln złotych. Umowy sprzedaży wszystkich trzech uzdrowisk podpisał minister skarbu Mikołaj Budzanowski. Jak się dowiedzieliśmy, od pewnego czasu CBŚ próbuje ustalić, skąd fundusz miał tyle pieniędzy. Według naszych informacji służby podejrzewają, że mogło dojść do działań korupcyjnych z udziałem urzędników państwowych. CBŚ bada także działania Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego."

[www.uwazamrze.pl]



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 kwi 2014 - 23:26:49


Powtarzam pytanie: - czy mówiąc o basenie solankowym, uwzględniono budowę instalacji utylizacyjnej ?

o ile wiem, to wykorzystaną solankę wypuszcza się do otworu chłonnego, który jest bardzo głęboki i musi być położony w dużej odległosci od odwiertu, z którego pobierana jest solanka. Kilka lat temu mówiła mi o tym pani (nazwisko wyleciało mi z głowy) z departamentu uzdrowisk MZ - dziwiąc się, że Kcin o pozwolenie nie wystąpił.

Potem zapomniałam, a szkoda, bo gdyby rondo poruszył wcześniej ten temat, to bym na Konferencji zadała pytanie temu panu z Uzdrowiska SA..

Nie wiem za ile w końcu sprzedali Domaniewską. Dwie osoby po spotkaniu w Konstancji mówiły, ze prezes wymienił kwotę 42 mln zł. Ktoś inny, że sprzedano tylko za 22 mln.
Mnie się wydaje, że na Konferencji ten pan tez mówił o 42 mln. Jeśli ktoś przesłuchal nagranie TZ, to niech potwierdzi lub sprostuje. Może mi "uszy załozyło", jak mawiała moja Babunia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Budynek sanatorium miał być rozebrany i inne ciekawe sprawy
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 kwi 2014 - 10:41:45

udało się znaleźć link do przetargu na Realizację robót budowlano montażowych w ramach projektu Rozbudowa oi Modernizacja Infrastruktury Uzdrowiska K-J współfinansowanego ze srodków UE i Budżetu Państwa,

[www.uzdrowiska-polskie.pl]

ROZBUDOWA I MODERNIZACJA INFRASTRUKTURY UZDROWISKOWEJ KONSTANCINA-ZDRÓJ
PRZEDMIAR ROBÓT BUDOWLANO - MONTAŻOWYCH

w załączniku 8 PRZEDMIAR ROBÓT BUDOWLANO - MONTAŻOWYCH
czytamy:

Łączna wartość prac Budowlano-Montażowych
Wyburzenia i rozbiórki
Przeprowadzenie wyburzenia istniejącego budynku Sanatorium „Przy Źródle”, podstawowe parametry obiektu na podstawie Inwentaryzacji i ekspertyzy technicznej
Budynek o konstrukcji mieszanej (szkieletowej, podłużnej i poprzecznej), ściany zewnętrzne pełne o gr. 35-40cm, ściany wewnętrzne pełne murowane o gr. 12, 17, 25, 30cm; stropodach płaski kryty papą; Budynek główny podpiwniczony dwupiętrowy, pawilon parterowy niepodpiwniczony; fundamenty przyjęte około 150cm poniżej poziomu piwnicy; podana przybliżona kubatura obiektu
Przeprowadzenie wyburzenia istniejącej toalety zewnętrznej, podstawowe parametry obiektu na podstawie Inwentaryzacji
Budynek toalety parterowy niepodpiwniczony, pawilon - ściany murowane, dach drewniany dwuspadowy; założono wysokość 3m
Rozbiórka istniejącego ogrodzenia, podstawowe parametry na podstawie Inwentaryzacji
Istniejące ogrodzenie stalowe wraz z brama wjazdową i trzema furtkami, fundamentem murowanym; długość orientacyjna


poza tym dokładnie opisane jest co ma być, z czego wykonane, jakie mają być wymiary itd. - czytania na pół dnia. Ja oślepłam po godzinie, ale może ktoś będzie miał czas i cierpliwość, i dopatrzy się czegoś się nt. odprowadzenia solanki


pozycja 484 - czym wyłożony ma być basen

i dalej

Technologia Basenowa

2766. Basen rehabilitacyjny z wodą zasoloną do 2% - filtracja mechaniczna na filtrze ciśnieniowym z ziemią okrzemkową DE + dezynfekcja UV + chlorowanie podchlorynem 15%
itd.
2910. Basen SPA "ARENA" z wodą zasoloną do 4% -filtracja mechaniczna + dezynfekcja UV + chlorowanie podchlorynem 15%

2997. Baseny SPA " POLO" 2 wanny na wspólnym obiegu z wodą słodką - filtracja mechaniczna + dezynfekcja UV + chlorowanie podchloryn 15%

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: trenertrener (178.42.202.---)
Data: 14 kwi 2014 - 19:42:01

Rondo, skrzynkę masz zapchaną.



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 kwi 2014 - 15:13:52

Konstancin Jutra włości Spółki Uzdrowisko - doprowadzonej do ruiny przez niewłaściwe zarządzanie nie sprzedawał, ale stara się zrobić cos, żeby gmina zachowała status.
Stąd to spotkanie, żeby m.in zachęcić przedsiębiorców do tworzenia zakładów rehabilitacyjnych i innych, które spowodują, że Kcin przestanie być postrzegany jako mieścina TIRami śmierdząca. I złożonego w 2016 operatu Ministerstwo wyrzuci do kosza, tak jak może się stać teraz gdy będzie się dłubać przy statucie.

Co kilkadziesiąt głów, to nie jedna/ dwie. Spotykajcie się w swoich stowarzyszeniach / organizacjach i myślcie jak uratować Konstancin. Transportowcy, deweloperzy już ostrzą szpadle pod fundamenty grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (77.252.42.---)
Data: 15 kwi 2014 - 16:36:15

Według nagrania wideo z konferencji prasowej w Uzdrowisku prawdziwa jest kwota 22 miliony zł za działkę przy Domaniewskiej.


Mania
Konstancin Jutra [...] stara się zrobić coś, żeby gmina zachowała status.
Stąd to spotkanie, żeby m.in zachęcić przedsiębiorców do tworzenia zakładów rehabilitacyjnych i innych

Stara się zrobić COŚ - A CO?
Przedsiębiorców zaproszono, żeby tworzyli zakłady rehabilitacji, czy żeby oferowali rabaty na swoje produkty / usługi?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 kwi 2014 - 17:48:20

I to, i to - ponieważ baza łóżkowa rehabilitacyjna jest marna. Mówił o tym Prezes Karwowski.
Ponieważ informacje się rozchodzą mimo nieobecności przedsiębiorców "uzdrawiających", może ten i ów dowie się i pomyśli czy nie warto zarobić, bo zapotrzebowanie jest ogromne. Na zabiegi rehabilitacyjne czeka się w CKR chyba 1,5 roku w Białym Domu (jeśli jeszcze żyje) czekało się 1/2 roku. W Stocerze rok.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Prywatyzacja uzdrowiska
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.143.---)
Data: 15 kwi 2014 - 18:37:31

W stocerze na cito 9 miesięcy, w ckr na pewno nie w tym roku smiling smiley.

Prywatnie? Zapraszamy jutro. Czyli raczej kłopot jest z nfz, a nie brakiem mocy przerobowych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.