Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3
OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.205.113.82.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 03 lut 2012 - 15:25:45

Samochód ford transit został zakupiony w 2010 r. w wersji gołej czyli bez żadnego wyposazenia sprzętowego. Miał na celu zastąpić wysłużonego żuka i się to udało.
Teraz jest potrzeba doposażenia forda w zbiornik wodny i agregat wysokociśnieniowy.Zadania straży pożarnej są coraz większe już nie wystarczają pompy ,piły i tumnice i inny sprzęt podręczny na tym samochodzie. Trzeba myśleć przyszłościowo.Większość ludzi wie, że zadań przybywa ale nie zawsze strażacy ze Skolimowa mogą sobie z nimi poradzić w 100% bo brakuje odpowiedniego doposażenia.Pamiętajmy że straż jest dla ludzi ,ratowania ich majątku i życia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 03 lut 2012 - 15:32:33

To, co Pan tu napisał, powinno być zawarte w pisemnym wniosku do Komisji Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny oraz Komisji Budżetu i Spraw Majątkowych Rady Miejskiej (u góry należy dopisać także: "Do wiadomości burmistrza")> Najlepiej, żeby wniosek napisała osoba znająca się na temacie i poprosiła w tym wniosku o zaproszenie na to posiedzenie komisji, kiedy temat będzie omawiany. Dobrze by było, gdyby wniosek złożyła sama jednostka Straży. Może być jednak poważny problem ze znalezieniem funduszy w budżecie 2012 na ten wydatek. Wnioski do budżetu 2013 składać należy do 30 września roku poprzedniego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.205.113.82.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 03 lut 2012 - 15:58:11

Myślę że strażacy ze Skolimowa już dawno poruszyli ten problem i Pan Burmistrz wie o tej sprawie. Koszty wiadomo są ale może nie take duże jak się by wydawało. Chodzi o to że pewne osoby nie rozumieją słowa straż (pomaganie innym jako ochotnik) ja jestem za tym żeby dokonać tej inwestycji bo widzę jak ta jednostka działa i z jakim poświęceniem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 03 lut 2012 - 19:39:15

Bardzo często wyjeżdżają na akcję. W godzinach nocnych i z samego rana. co w przypadku "ochotników" pracujących jak każdy z nas nie jest łatwe. Pełne wyposażenie Forda zwiększa Nasze bezpieczeństwo, ułatwia i przyspiesza szybką pomoc. thumbs up

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 03 lut 2012 - 21:33:25


Skolimowiak
Myślę że strażacy ze Skolimowa już dawno poruszyli ten problem i Pan Burmistrz wie o tej sprawie.

Pan Burmistrz być może wie. To nie znaczy jednak, że wie o tym Rada Miejska, która decyduje o przydziale środków finansowych. Tylko na samej ostatniej sesji Rady 1 lutego wynikła sprawa dwóch pism, które nie zostały przekazane Radzie przez burmistrza do rozpatrzenia: jednego od sołtysa Dębówki, podpisanego przez mieszkańców tej wsi (w sprawie komunikacji autobusowej - nr dziennika 980 z dn. 20 stycznia), którego pan burmistrz nie raczył przekazać bo "i tak nie ma szans, żeby tamtędy puścić jakiś autobus", oraz pisma od Stowarzyszenia Uzdrowisko Dzieciom w sprawie asfalciarni (nr dziennika 52 z dn. 2 stycznia), które w tajemniczy sposób zaginęło w kancelarii UMiG i dopiero ja musiałem pokazywać publicznie kopię z pieczątką potwierdzającą jego złożenie. Pismo było adresowane także do wiadomości Rady i Komisji Ładu, ale do nich wcale nie dotarło. Zamiast tego w dniu dzisiejszym burmistrz wysłał mi swoją własną odpowiedź mailem, uważając, że to zamyka sprawę. Otóz nie zamyka - sprawa jest nadal do rozpatrzenia przez właściwą komisję Rady, a niektóre elementy odpowiedzi pana burmistrza kwalifikują się do Komisji Rewizyjnej.

Zatem jednak proponuję przekazać wniosek o fundusze tam, gdzie powinien być rozpatrywany, a nie - do widzimisię pana burmistrza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.181.95.239.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 04 lut 2012 - 08:00:23

W takim razie zapewne OSP napisze kolejne pismo i może coś bedzie widomo w tej sprawie. A propos tej jednostki z moich informacji wynika że ta OSP dzieki swojm staraniom i poświęceniu jest pierwszą jednostką nie bedącą w KSRG na naszym Mazowszu pod wzgledem działań ratowniczo gaśniczych w gminie też interweniowała najwięcej razy w 2011r. Ma równierz poparcie zarządu miejsko-gminnego OSP RP w Konstancinie i pozytywną opinie Państwowej Straży pożarnej w Piasecznie. Myśle więc ,że wszystko idzie w dobrym kierunku oprócz kilku głosów na nie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 04 lut 2012 - 09:44:53

Rząd tnie koszta. Urząd nie dostaje kasy państwowej. Strażacy czekają na sprzęt. Tylko jak to wytłumaczyć osobie czkającej na NATYCHMIASTOWĄ pomoc.
Że wszystko idzie w dobrym kierunku. thumbs down
Proponuję jeden chodnik dla Kulczyka, Fibaka - mniej. Za to jeden wyposażony pojazd ratujący życie i zdrowie - więcej ( oni pomykają Maybachami, to po co im chodnik )

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: BielauBielau (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 lut 2012 - 12:08:44

Mazowiecki WFOŚiGW dofinasowuje osp. Trwa właśnie nabór wniosków. Następny w kwietniu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.182.97.60.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 04 lut 2012 - 13:56:45

Za pewne strażacy ze skolimowa robią wszystko aby załatwić tą sprawę pozytywnie. Tak na pierwszym miejscu jest kasa aby coś zrobić z tym tematem. Nie wątpliwie ten samochód musi być wyposażony w/w sprzęt bo nie długo bedzie stał tylko w garażu i ładnie wyglądał a to chyba nie o to chodzi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 04 lut 2012 - 14:02:16

owszem, mój - były już - pracownik, przygotowuje wniosek o dofinansowanie.
Wszystkie terminy naboru wniosków z WFOSiGW na różne działania podałam właściwym komórkom organizacyjnym.
Być może Marszałek też uruchomi nabór, jak co roku, choć z pieniędzmi krucho.
pozdrawiam
maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 lut 2012 - 14:27:33

Jak to krucho ? A te 300 mld. zł. co nam je Tusk obiecal ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.182.97.60.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 04 lut 2012 - 14:39:57

Urząd gminy wnioskuje te wnioski czy sama osp?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 04 lut 2012 - 16:19:25

jak napisałam wyżej - UMiG

maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.204.50.253.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 04 lut 2012 - 20:43:16

Z moich informacji wynika że ten ford uczestniczy w zdecydowanej większości akcji niż większe wozy w naszej gminie. Dziś też osp wyjeżdzało do palącego się samochodu i po co ciężkim sprzętem jak nie było takiej potrzeby mały ford był by zapewne lepszy, szybszy i zwinniejszy( jak by miał zbiornik z wodą). A zapas wody jechał już z PSP w razie poważniejszych działań,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 lut 2012 - 11:22:38

Witam

Troche interesuje sie sprawami OSP w naszej gminie od jakiegos czasu i z tego co wiem ten samochod mial byc do innych celow np osy i tego typu akcje a nie do gaszenia pozarow a strazacy biorac ten samochod zdawali sobie sprawe do jakich celow jest on przeznaczony . W takim razie nie rozumiem zazalen tej oto jednostki poniewaz maja juz w posiadaniu samochod do takich celow .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.204.56.213.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 09 lut 2012 - 19:32:05

Zdawać może i sobie zdawali sprawę ale to miał być początek takich dzialań tego samochodu lecz wszystko się zmienia łącznie z zadaniami OSP. Więc mało pan się zna na zabezpieczeniu pobliskiego rejonu czyli Skolimowa. liczy się czas dojazdu do zdarzenia jakiegokolwiek jak najszybciej w 100% wyposażonym samochodem żeby można było komuś uratować życie lub zdrowie a nie wzywać dalsze jednostki które mają dłuższy czas dojazdu do zdarzenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.204.56.213.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 09 lut 2012 - 20:06:35

Z tego co się orientuję to ten samochód jezdzi do powodzi ,zalań, wiatrołomów, a owady to można jechać rowerem i usunąć.Pożary szeroko rozumiane słowo, chyba ze małe. Tym sprzętem napewno nikt ze strażaków nie wyjedzie do pożaru np. budynku, bo mają volvo do takich zadań.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.knc.pl)
Data: 10 lut 2012 - 06:59:08

Skolimowiak nie prowokuj ludzi uśpionych i pamiętaj co ci mówiłem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.knc.pl)
Data: 10 lut 2012 - 15:36:38

Sam Pan potwierdza ze biorac ten samochod straz zdawala sobie sprawe z tego do jakich celow jest on przeznaczony a jezeli sadzi Pan ze do typu akcji osy itp moga jezdzic rowerem to nie rozumiem w jakim celu wasza jednostka ubiegala sie o ten samochod. skoro mozna bylo kupic rower za 1000 zl a nie forda za blisko 100000 zl wtedy gmina by zaoszczedzila lub przezanaczyla te pieniadze do innych celow strazy a tak wogole ford mial zastapic starego zluzytego zuka na ktorym nie bylo wody. Z tego co wiem Urzad Gminy ma takie samo zdanie .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: OSP Skolimów zabudowa lekkiego samochodu
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.181.30.7.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 10 lut 2012 - 18:44:03

Mam nadzieję ,że w najbizszej przyszlosci nie będzie Pan potrzebował pomocy , bo chodniki Panu zdrowia, mienia i życia nie uratują. I taka delikatna sugestia z Mojej strony, proszę żeby Pan zerknął do internetu i zapoznał się jakie zadania mógłby podejmowac w dalszej perspektywie Ford gdyby posiadał odpowiednie wyposażenie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 123-->
Bieżąca strona: 1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.