Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...4243444546474849505152...->|-->
Bieżąca strona: 47 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 lip 2013 - 18:26:23


ola
Renfri, nie było ich ani wczoraj, ani dzisiaj, ani po zielone, ani po żadne, a w mojej przydrożnej otwartej zapraszająco altanie stoją wszystkie worki i czekają, na który popadnie

Mi sie wydaje ze to błąd na mapie, która wisi na gminnej stronce - po wpisaniu Twojego adresu wyświetla sie 2. Sektor. W podpisie na ulotce, ze 1. Strefą objęte są ulice graniczne. Jakiś nieprzytomny urzędnik podal durna informacje, a ekipa Lekaro nie jest od analizowaniu "co urzędnik Kowalski sobie myślał", tylko od zabierania worków. Pisałam, ze w RiOSiu jest za dużo urzędników.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 lip 2013 - 20:09:16

dziś zielone miały zniknąć zarówno w sektora 1, jak i 2 - nic z tego, stoją i cuchną. Szkło, plastic i papiery takoż, choć bez cuchnięcia. Ciekawe, co będzie jutro ze zmieszanymi - wg grafiku mają zbierać w sektorze 2.

do Tomasza:

TZ
Proponuję zadzwonić bezpośrednio do działu obsługi klienta Lekaro z pominięciem naszego urzędu (szybciej i sprawniej), podać adres, dojazd i ominięte terminy.

tak zrobiłam ok 14-tej, dzwoniłam do lekaro (LeCarre ?) pod nr podany na ulotce z terminami

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 03 lip 2013 - 20:34:11

Jutro mają zabierać zmieszane z kolejnej granicznej ulicy (Mirkowska). Zdaniem urzędu dwie strony tej ulicy są w dwóch różnych sektorach, zdaniem przedstawiciela firmy - w jednym. Wystawiamy opisany pojemnik przed szóstą za bramę na Mirkowską, żeby zobaczyć, co się zdarzy. W końcu nie byłoby dobrze przegapić szansy, jeśli jakaś jest ;)smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 03 lip 2013 - 21:32:12


Tomasz Zymer
(...) żeby zobaczyć, co się zdarzy. W końcu nie byłoby dobrze przegapić szansy, jeśli jakaś jest ;)smiling smiley

no właśnie, w sezonie ogórkowym dobre i to moody smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
LEKARO ma rację - cała Mirkowska w sektorze DRUGIM
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 03 lip 2013 - 23:01:10


Tomasz Zymer
Jutro mają zabierać zmieszane z kolejnej granicznej ulicy (Mirkowska). Zdaniem urzędu dwie strony tej ulicy są w dwóch różnych sektorach, zdaniem przedstawiciela firmy - w jednym. Wystawiamy opisany pojemnik przed szóstą za bramę na Mirkowską, żeby zobaczyć, co się zdarzy. W końcu nie byłoby dobrze przegapić szansy, jeśli jakaś jest ;)smiling smiley

Zdaje się że UMiGowi urzędnicy sami sporządzili interaktywna mapę, na której po wpisaniu jakiegokolwiek nr. posesji (parzystego lub nieparzystego) na Mirkowskiej wyskakuje "SEKTOR II" (słownie drugi)

[gsip.konstancinjeziorna.pl]#

prosze zobaczyć, skopiowałam Mirkowską



Próbowałam wpisać początkowe nieparzyste nr.od 1 do 19 na Mirkowskiej - i wyskakiwał mi komunikat "brak pasujących wyników". Potem pokazał sie nr 21 (też w sektorze II.) i dalej długo nic aż do Mirkowskiej 39 (LO w sektorze II.) Widocznie posesje dochodzące do Mirkowskiej - leżące w SEKTORZE III. mają adresy nie związane z Mirkowską.

Może urzędnik, który namieszał zechce przeprosić mieszkańców oraz właścicieli LEKARO za bałagan.

Jako PODATNIK uważam, że ktoś powinien zrobić przegląd kadr w UMiGu i zużytych ludzi zastąpić nowymi. Nic nie trwa wiecznie. Psują się maszyny, psują się ludzie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 lip 2013 - 06:44:03

śmieciary ani widu ani słychu ... Z perspektywy naszego sięgacza UMiG się nie spisał po raz kolejny, czyli burmistrz znów pokazał, że nie zarządza tym miastem, a RiOŚ, ZGK i różne inne "jednostki podległe" są tak naprawdę niezależne, niepodległe i ogólnie na "nie" i uchodzi im to na sucho

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: BielauBielau (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 lip 2013 - 08:01:49

czyli zaczął się okres "chorób dziecięcych" nowego sytemu odbioru odpadów. Oby trwał jak najkrócej cool smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 04 lip 2013 - 11:32:32

jakieś gupoty wypisujecie...
[www.konstancinjeziorna.pl]


W związku z licznymi reklamacjami ze strony mieszkańców na nieodebranie odpadów, firma "Lekaro" informuje, że pojemniki i worki w dniu ich wywozu należy wystawić przed posesję przed godz. 6.00
znaczy póki co jest zabawnie...jeśli komuś nie odebrali śmieci to dlatego, że błądzili przed 6 rano ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 lip 2013 - 12:13:47

Dostałem polecony z potwierdzeniem deklaracji i numerem konta.

Na dole znalazłem też login i hasło do konta E-MIESZKAŃCA. Z informacji wynika, że na stronie UMiG ma ruszyć od września. Ciekawe co poza śmieciami da się tam załatwić?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-04 14:19 przez daramis.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 lip 2013 - 12:16:54

nadal b/z. lekaro nie wie, dlaczego lekaro nie odebrało śmieci; dzwoniłam do umigu pod pierwszy nr podany na stronie, okazało się, że to sekretariat, pani nie mogła mnie przełączyć, podała mi 2 numery "ochr środowiska", jeden odpowiadał nieregularnym sygnałem, drugi okazał się pełną skrzynką głosową. Ekologicznie będzie dostarczyć śmieci pod umig ? wtedy zobaczą problem ? bo to umig opłaca lekaro i to umig odpowiada za wykonanie zlecenia

Nie rozumiem, co z tym "wystawianiem", nikt w okolicy nie wystawia przed altanę, która jest przy drodze, poprzedni śmieciooperator nie miał problemu z otwarciem furtki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 lip 2013 - 13:04:52


ola
Nie rozumiem, co z tym "wystawianiem", nikt w okolicy nie wystawia przed altanę, która jest przy drodze, poprzedni śmieciooperator nie miał problemu z otwarciem furtki

W sięgaczu mogli nie zauważyć altan - faceci nie są stąd, a UMiG dał niedokładne namiary. Jak w pzrypadku Mirkowskiej (wiad. wyżej) urzędnicy sami nie wiedzą jak się mają

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 lip 2013 - 15:31:26

b/z
właściwie to nie wiem, czemu mnie to wkurza; UMiG jaki był, taki jest i niby czemu nagle miałby pilotować wdrożenie ustawy śmieciowej i monitorować wykonanie zlecenia ...??? samo się zrobi, jakoś to będzie, ludzie się poszarpią, dojdą do ściany i odpuszczą, premie będą i tak, a wybory znów się dokonają w opcji "mniejsze zło". Cos musi być na rzeczy, skoro do rządzenia Konstancinem - Jeziorną nie palą się managerowie z prawdziwego zdarzenia, tylko rzeczone "mniejsze zło" eye rolling smiley drinking smiley smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 04 lip 2013 - 16:08:50


ola
niby czemu nagle miałby pilotować wdrożenie ustawy śmieciowej i monitorować wykonanie zlecenia ...??? samo się zrobi, jakoś to będzie

"Art. 6s. W przypadku gdy gmina nie realizuje obowiązku odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, właściciel nieruchomości jest obowiązany do przekazania odpadów komunalnych, na koszt gminy, podmiotowi odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, wpisanemu do rejestru działalności regulowanej, o którym mowa w art. 9b ust. 2. "

(cytat ze znowelizowanej ustawy śmieciowej: Ustawa z dnia 1 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: GosiaMGosiaM (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 lip 2013 - 16:23:30

Olu, a złożyłaś reklamację? Dzwoniłam dzisiaj do Lekaro, bo jako mieszkanka strefy II czekam na odbiór śmieci (póki co bezskutecznie). Miła Pani powiedziała mi, że śmieciarki caly czas jeżdżą po Konstancinie i będą jeździć do ok. 20-tej. Jeśli nie przyjadą, mam zadzwonić jutro i zlożyć reklamację, a oni przyjadą po śmieci.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 04 lip 2013 - 17:16:28



śmieciarki caly czas jeżdżą po Konstancinie i będą jeździć do ok. 20-tej
to po co przypominają o konieczności wystawienia śmieci przed 6 rano?

OT:


do rządzenia Konstancinem - Jeziorną nie palą się managerowie z prawdziwego zdarzenia
pytanie, czy nie jest to kwestia ustawy kominowej ograniczającej wynagrodzenie....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: GosiaMGosiaM (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 lip 2013 - 18:19:02


Artek_Bartek
to po co przypominają o konieczności wystawienia śmieci przed 6 rano?

Może o 6-tej zaczynają, choć szczerze wątpię aby jeździli od 6 do 20.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 lip 2013 - 19:08:00


Artek_Bartek


śmieciarki caly czas jeżdżą po Konstancinie i będą jeździć do ok. 20-tej
to po co przypominają o konieczności wystawienia śmieci przed 6 rano?

żeby się mieszkańcy odczepili się od naszych RiOSiów. Wystawiłeś kubeł upierdliwy mieszkańcu o 6:03, to nie zawracaj głowy urzędnikom.

Panowie z LEKARO zdaje się rozpoczynaja pracę o 6. a jeszcze muszą dojechać z Woli Duckiej, a to szmat drogi - za Świerkiem (tam gdzie reaktor)

Do mnie przyjechali ok. 11.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 lip 2013 - 19:11:17

no przecież wiem, GosiaM, że żeby wygrać na loterii, to trzeba kupić los. Zgłaszałam reklamacje i wczoraj (x2), i dzisiaj (x2), panie miłe i wczoraj, i dzisiaj, pogwarki też - ale zero efektów. Mój adres, to nie jest jakieś odludne bezdroże, lecz 11 domów przy powiatowej arterii, dobrze widocznych. Wszyscy mamy altany, nikt nie wystawia i nigdy nie wystawiał



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-04 19:13 przez ola.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 lip 2013 - 19:34:38


ola
Wszyscy mamy altany, nikt nie wystawia i nigdy nie wystawiał

Może spójrzcie życzliwie na pracę tej firmy, która ma siedzibę kilkadziesiat km stąd - za Otwockiem i pracownicy nie znają Kcina

I może na dobry początek warto wystawić, żeby wiedzieli że tam ktos mieszka. W Kcinie jest sporo niezamieszkałych posesji.
Operator nie jest od myślenie, snucia domysłów - zwłaszcza gdy UMiG wypisuje bzdury - taka sama mapa jest na stronie LEKARO, którą pewnie ich uszczęśliwili nasi nieprzytomni urzędnicy, zwróć uwagę w Harmonogramie na dopisek: "Sektor I. ....... , wraz ul. granicznymi", a ta Twoja graniczna Pułaskiego jest na mapie w sektorze II. I weź tu zrozum - bez wódki!

Na dobra sprawę jakiś urzędnik z RiOŚ (zamiast spać na biurku) powinien przejechać się z operatorem, szczególnie tam gdzie mogą być jakies niedomówienia - np. na granicy sektorów i pokazać co i jak.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: BeciaBecia (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 lip 2013 - 19:40:32

Jestem "poważnie zaniepokojona". Moje śmiecie cuchną na całej ulicy. Nadal nikt nie odebrał.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...4243444546474849505152...->|-->
Bieżąca strona: 47 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.