Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...3738394041424344454647...->|-->
Bieżąca strona: 42 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 cze 2013 - 15:58:48

Po informacji od Wojtka Obserwatora: 3/10 =30% dostało worki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: ZojkaZojka (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 cze 2013 - 16:29:26

Sektor II - deklarowana segregacja : ulotka zawierająca harmonogram - jest, natomiast worków - brak , a p.Krupiński ( ZIOMAL ) tak szybko, sprawnie wymieniał worki sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 cze 2013 - 16:34:47


Zojka
Sektor II - deklarowana segregacja : ulotka zawierająca harmonogram - jest, natomiast worków - brak , a p.Krupiński ( ZIOMAL ) tak szybko, sprawnie wymieniał worki sad smiley

... i ze składu przy Świetlicowej (tuż koło siedziby policji, Straży i Rady Miejskiej) tak szybko i sprawnie rozmaite odpady uchodziły w powietrze z dymem palenisk.

Po informacji Zojki mamy 3/11, czyli w przybliżeniu 27%.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 cze 2013 - 16:53:24


Tomasz Zymer

... i ze składu przy Świetlicowej (tuż koło siedziby policji, Straży i Rady Miejskiej) tak szybko i sprawnie rozmaite odpady uchodziły w powietrze z dymem palenisk.

Z tego co wiem, to siedziba firmy KRUPIŃSKI od kilu lat mieści się w Habdzinie, a wcześniej była w Mirkowie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-29 16:54 przez daramis.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: ZojkaZojka (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 cze 2013 - 17:07:21

Winna jestem sprostowanie - worki też są .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 cze 2013 - 17:11:07

Ja piszę tylko o dymach i aromatach m.in. palonych opon, plastiku czy kabli unoszących się nad składem z tabliczką firmy "Krupiński J. Świetlicowa 1". Jest to oficjalnie skład węgla. Nie wiem, czy i jakie są związki tego składu z firmą "Krupiński Bogusław: Wywóz śmieci" z ulicy Mirkowskiej. Być może żadne. Jak człowiek nie może oddychać na sesji Rady Miejskiej, a pan komendant Straży mu nawija do słuchawki, że do budynku wejść mu nie wolno, to w końcu z tego podtrucia zaczyna spekulować na temat podobieństwa nazwisk. Z czego nic oczywiście nie wynika, poza podejmowaniem zaczadziałych uchwał.

Po informacji od Zojki mamy 4/11, czyli ok. 36% dostarczonych worków (oczywiście statystyki dotyczące tej naszej niewielkiej próbki internautów mogą nie być reprezentatywne, jak słusznie już tu zauważono).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-29 17:13 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 cze 2013 - 19:57:15

To są dwie różne osoby i dwie różne firmy. Ta z Jeziorny zajmuje się chyba zbiórką surowców wtórnych, a ta z Habdzina wywozem nieczystości ( od 1 lipca bez odbierania śmieci komunalnych).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 cze 2013 - 20:12:15


daramis
To są dwie różne osoby i dwie różne firmy.

Dobrze, dziękuję za wyjaśnienie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 cze 2013 - 21:14:11

Przestroga.....
Moja sąsiadka ciągle mnie pyta o śmieci.
NIe było jej dwa dni w domu. Kiedy wróciła wyjaśniłem jej , że mam już worki i ona mieć już powinna, i okazało się, że mąż uznał, że ktoś im wrzucił jakies smieci na podwórku i położył je obok swego śmietnika.
Wobec tego rozejrzyjcie się Państwo po swoim podwórku.
Vide Zojka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 cze 2013 - 22:45:20

Dziś wrzucono mi worki i ulotkę, a więc procent rośnie...
js

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 29 cze 2013 - 23:28:33


JanS
Dziś wrzucono mi worki i ulotkę, a więc procent rośnie... js

5/11 daje w przybliżeniu 45%.
Blaski i cienie reformy i tak będzie można oceniać dopiero z perspektywy kilku miesięcy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 cze 2013 - 07:45:56

zero worków, zero info, kupa śmieci - poniedziałek jest/był dniem ich odbioru (przez "Wilka"), a jutro już lipiec, więc kicha i nie wiadomo, kiedy Lekaro tu zawita. No cóż, w razie czego "zainwestujemy" chyba te śmieci w nasz wał p/powodź, z myślą o przyszłych pokoleniach archeologów, bo żadne władze od wód nie interesują się ani kanałem, ani wałem confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 30 cze 2013 - 09:31:27


ola
zero worków, zero info, kupa śmieci - poniedziałek jest/był dniem ich odbioru (przez "Wilka"), a jutro już lipiec, więc kicha i nie wiadomo, kiedy Lekaro tu zawita. No cóż, w razie czego "zainwestujemy" chyba te śmieci w nasz wał p/powodź, z myślą o przyszłych pokoleniach archeologów, bo żadne władze od wód nie interesują się ani kanałem, ani wałem confused smiley

worki wożą także dzisiaj

w sektorze II.
najbliższe odbiory: zmieszane (zamiast w poniedziałek) w czwartek 4.lipca - można wystawić pojemnik, myslę że także sam worek - dają czarne na odpady zmieszane
w workach: segregowane zielone 3.lipca, a suche oraz szkło 9.lipca;

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 30 cze 2013 - 10:22:48


mania

ola
zero worków, zero info, kupa śmieci - poniedziałek jest/był dniem ich odbioru (przez "Wilka"), a jutro już lipiec, więc kicha i nie wiadomo, kiedy Lekaro tu zawita. No cóż, w razie czego "zainwestujemy" chyba te śmieci w nasz wał p/powodź, z myślą o przyszłych pokoleniach archeologów, bo żadne władze od wód nie interesują się ani kanałem, ani wałem confused smiley

worki wożą także dzisiaj

w sektorze II.
najbliższe odbiory: zmieszane (zamiast w poniedziałek) w czwartek 4.lipca - można wystawić pojemnik, myslę że także sam worek - dają czarne na odpady zmieszane
w workach: segregowane zielone 3.lipca, a suche oraz szkło 9.lipca;

Jesteś, Maniu, Znakomicie Poinformowana, skoro twierdzisz, że Ola mieszka w sektorze II. Pani wiceburmistrz podczas czwartkowej Rady tego niestety nie wiedziała (mówiła, że z ulicami granicznymi to Wydział jeszcze Sprawdzi). Przedstawiciel Lekaro także tego wczoraj w rozmowie ze mną i moją małżonką nie wiedział (twierdził, że firmie zdecydowanie będzie łatwiej odebrać śmieci z całej ulicy naraz, a nie - z połówki). Ale Ty już wiesz i opierając się na Twojej Wiedzy, Ola wykona teraz następujące czynności:

a) do wtorku skosi grzecznie całą trawę, którą wystawi przed bramę w środę w brązowych workach przed szóstą rano, uważając, by broń Boże nie wrzucić do niej ani jednej skorupki od jajka ani obierki,
b) w czwartek znów się nie wyśpi. Przed szóstą rano wystawi przed bramę odpady zmieszane, w tym także owe cenne skorupki, których nie wolno było dodać do trawy.
c) ponownie nie wyśpi się w kolejny wtorek, do którego to dnia będzie gorączkowo kolekcjonować szkło opakowaniowe. O bladym świcie wystawi je przed bramę. Zanim przyjedzie śmieciarka, sąsiedzi wsypią jej do tego szkła trzy torby zmieszanego tałatajstwa. Pan burmistrz osobiście przejdzie się brakiem pobocza, brakiem chodnika oraz brakiem pomyślunku przy ul. Pułaskiego o piątej rano, żeby skontrolować worki Oli. I... odkryje tałatajstwo. Gmina skaże Olę na półtora roku Niesegregowania oraz Domiar, Bezmiar, Dopłatę wraz z Odsetkami i Inne Znaczne Nieprzyjemności.

Za to w sobotę Ola wreszcie się wyśpi. smiling smileysmiling smileysmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 cze 2013 - 13:27:49


Tomasz Zymer


a) do wtorku skosi grzecznie całą trawę, którą wystawi przed bramę w środę w brązowych workach przed szóstą rano, uważając, by broń Boże nie wrzucić do niej ani jednej skorupki od jajka ani obierki,

Ktoś chyba nie przeczytał co na worku napisali smiling smiley

PS W Habdzinie właśnie przejechała śmieciarka i sympatyczny pan worek worków wrzucił.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 cze 2013 - 14:23:50

Proponuję powołać domowego pełnomocnika d/s śmieci. cool smiley
U mnie taki rozkład "zajęć" z Lekaro w lipcu.



PS. Na brązowych torbach, do których (jak wiadomo) trzeba wrzucać zielone śmieci są napisy, że wrzucamy tu również:

- resztki żywności, obierki, przeterminowane owoce, skorupki jaj, fusy po kawie i herbacie!

I bardzo dobrze, bo tak się zbiera biodegradowalne w Europie.

... tyle, że gmina w swojej ulotce podała inaczej.grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 30 cze 2013 - 14:40:09


daramis

Tomasz Zymer
a) do wtorku skosi grzecznie całą trawę, którą wystawi przed bramę w środę w brązowych workach przed szóstą rano, uważając, by broń Boże nie wrzucić do niej ani jednej skorupki od jajka ani obierki,

Ktoś chyba nie przeczytał co na worku napisali smiling smiley

Ulotka przygotowana przez UMiG i wrzucana do skrzynek od paru dni głosi: "[Worek na] ODPADY ZIELONE: Wrzucamy: wyłącznie trawę i liście, rośliny odgrodowe [sic!] [...] ODPADY ZMIESZANE: ...m.in. resztki kuchenne i odpady żywnościowe, popiół z palenisk domowych...

To zdaniem Daramisa - co mamy czytać: oficjalną instrukcję gminną? napisy na workach firmy obsługującej w sumie ok. 10 gmin? a może mamy czytać pani burmistrz z ruchu warg?


daramis
PS W Habdzinie właśnie przejechała śmieciarka i sympatyczny pan worek worków wrzucił.

6/12 = 50%


Hesia-Mela
U mnie taki rozkład "zajęć" z Lekaro w lipcu.

Sześć dni w miesiącu (wakacyjnym) z wstawaniem przed szóstą i wystawianiem śmieci za bramę. Albo z wystawianiem wieczorem poprzedniego dnia, żeby sąsiedzi mogli się "dołożyć" do interesu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 cze 2013 - 14:54:49

Ja bym się pilnował worków. Zadrukowała je firma, która będzie je zabierać i utylizować.

Co by nie było wątpliwości jest też napis " miasto i gmina Konstancin-Jeziorna" i nr telefonu 754 41 74 ( niestety bez opisu do kogo ).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 30 cze 2013 - 15:07:38


daramis
jest też napis " miasto i gmina Konstancin-Jeziorna" i nr telefonu 754 41 74 ( niestety bez opisu do kogo ).

To jest akurat telefon do kancelarii, tam, gdzie się składa pisma na dziennik.

Do Wydziału RIOŚ: 22 717 53 69, 22 717 53 70, gospodarka odpadami: wewn. 106,107,108, 109.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 cze 2013 - 17:20:07

o 16.35 przyjechali panowie z naręczem worków i ulotkami. Sąsiedzi wdali się w negocjacje, co z kluczykiem do altanki (ja mam na niekrępujący haczyk) - pan od worków wyraził gotowość przejęcia kluczyka, nic nie wspomniał o wczesnoporannym alercie, ale ja i tak będę czekać z naręczem polnych kwiatów (świeżych) od 5.55 smoking smiley
Tekst na workach uznaję za zobowiązujący: do odpadów zielonych w brązowym (dla zmyłki) worku idą materiały kompostotwórcze; jednak nie będę wygrzebywać kawowych fusów z alufoliowych kapsułek espresso, pójdą do zmieszanych ...
... co do sektorów, to uznaję się za sektor 1, bo w nim wymieniono nazwę mojej ulicy.
A co, jeśli w worku na szkło będą tylko 3-4 flaszki i 1 słoik ? Czy cały worek zabiorą ?? Hm ...eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...3738394041424344454647...->|-->
Bieżąca strona: 42 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.