Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...2223242526272829303132...->|-->
Bieżąca strona: 27 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Przed 1.lipca wypowiedz umowę z f-mą odbierającą odpady (zob. na s.19)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 mar 2013 - 10:16:35

Instytucja nie wie, bo jakbyś się doczytał, to w deklaracji jest (a przynajmniej było) pytanie, czy masz kubeł. Jeśli masz, to OK!, nie musisz go brać od firmy. Wszystko będzie jasne po 15 kwietnia - termin złożenia deklaracji. Robienie spisu powszechnego kubłów na smiecie w gminie przed obliczaniem wys. podatku, to przedsięwzięcie zbyt kosztowne i bez sensu.
Kupowanie czy dostawanie nowych kubłów od firmy, to mnożenie odpadów, bo jeśli pojemnik posiadasz, to przecież nie wykorzystasz go jako doniczki do palmy, tylko bedziesz chciał się go pozbyć - czyli czeka go recykling, chyba że sprzedasz na Białorusi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Przed 1.lipca wypowiedz umowę z f-mą odbierającą odpady (zob. na s.19)
Wysłane przez: HammerHammer (---.ip.netia.com.pl)
Data: 12 mar 2013 - 10:52:32

tylko jak ty sobie wyobrażasz, że obsłuży Cię firma używająca śmieciarki na kwadratowe kosze, a ty masz okrągły?

Dlatego właśnie większość firm obecnie udostępnia własne kosze dostosowane do swoich śmieciarek.


Nasze miasto FMk
kto zapewni właścicielom nieruchomości pojemniki na śmiecie. Dotychczas dostarczał je zwykle operator, z którym mamy podpisaną umowę, a jak będzie dalej? Czy też zapewni nam pojemniki, czy będziemy musieli je kupić? Niektórzy z nas mają własne pojemniki od wielu lat, ale nie wiadomo, która firma wygra przetarg i czy akurat ten typ pojemników (często dość przestarzały) ich samochody obsługują. Burmistrz przyznał, że nie wie jeszcze, jak zostanie rozwiązana kwestia pojemników

Przetarg miał być ogłoszony w marcu. Ankiety są zbierane do 15 kwietnia. Jeżeli UMiG zatrudnia wróżkę to się może udać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-12 11:06 przez Hammer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Przed 1.lipca wypowiedz umowę z f-mą odbierającą odpady (zob. na s.19)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 12 mar 2013 - 13:52:31

nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że dyskusja o kształcie/typie pojemnika dla gospodarstw domowych ma średnie znaczenie... jak to mi jeden gość swego czasu rzekł 'z takiego małego to my tu wrzucimy bez problemu, duuuuży kontener muuuusi być znormalizowany'...
u mnie na wsi były różne - kwadratowe i podłużne ;), a i okrągłe wsypywali...
mi wychodzi, że deklaracje odnośnie posiadania pojemnika bądź nie są istotne dla biorącego udział w przetargu jedynie w zakresie 'x % odbiorców posiada pojemnik, dla y % musicie dostarczyć własne (i ich wartość wkalkulować do sumy przetargu)'...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-12 13:52 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Przed 1.lipca wypowiedz umowę z f-mą odbierającą odpady (zob. na s.19)
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 12 mar 2013 - 13:59:18

tylko, że tych danych nie będzie, a przynajmniej będą nierzetelne. Ankiety urząd przerobi pewnie do konca kwietnia, ale ile osób ich nie złoży? A przetarg miałby być w marcu. Czyli te ilości poznamy juz po tym jak oferenci złożą oferty smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Przed 1.lipca wypowiedz umowę z f-mą odbierającą odpady (zob. na s.19)
Wysłane przez: ZojkaZojka (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 mar 2013 - 14:43:49

Maniu - hihihih, tra ta ta ta

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Przed 1.lipca wypowiedz umowę z f-mą odbierającą odpady (zob. na s.19)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 mar 2013 - 17:32:31


Ankiety są zbierane do 15 kwietnia. Jeżeli UMiG zatrudnia wróżkę to się może udać.

Nie wróżkę, ale ankieterów, którzy odwiedzą mieszkańców. Jak ktoś kuma, to może sam ściągnąć deklarację z gminnej strony i złozyć. Jesli nie złozy, to burmistrz ustali dla gospodarstwa opłatę sam.

Po co gadać / pisać po próznicy, jutro jest spotkanie z burmistrzem ws. regulaminu - trzeba przyjść i wypytać o wszystko, zwłaszcza Hammer. Powinien zdążyć po pracy, spoko - mnie nie będzie i nie powiem na jego widok: sie masz Młotku!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Przed 1.lipca wypowiedz umowę z f-mą odbierającą odpady (zob. na s.19)
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 12 mar 2013 - 17:38:55

skoro ankiety beda w UMiGU od 15 kwietnia to jak ktos w marcowym przetargu ma wpisac ilosc kublow jezeli nie dzieki wrozce.

Nie lubie farsy wiec pobawie sie raczej z corka w tym czasie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Przed 1.lipca wypowiedz umowę z f-mą odbierającą odpady (zob. na s.19)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 mar 2013 - 17:49:24

widzę, że boisz sie przyjść i zapytać lub wygarnąć aż w pięty pójdzie - mało osób z UMiGu czyta forum i Twoje pohukiwania i domysły typu "kwadratowe czy podłuzne" żadnym echem sie nie odbiją

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Przed 1.lipca wypowiedz umowę z f-mą odbierającą odpady (zob. na s.19)
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 12 mar 2013 - 19:37:22

bo poszlyby mimo uszu.

A brac udzialu w konsultacjach, gdzie mam wplyw na kolor pojemnika mija sie z celem i chodzi tylko o propagande.

Jakby Burmistrzowi zalezalo to by zosrganizowal je przy wyborze metody obliczania podatku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Przed 1.lipca wypowiedz umowę z f-mą odbierającą odpady (zob. na s.19)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 mar 2013 - 20:09:51

Strasznie Cię boli i uwiera ten podatek śmieciowy. Martwisz się, że nie będzie juz wypadało przyozdabiać środowiska, czy jak?

Miałeś się bawić z córką, a Ty cały czas klikasz i klikasz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Przed 1.lipca wypowiedz umowę z f-mą odbierającą odpady (zob. na s.19)
Wysłane przez: HammerHammer (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 12 mar 2013 - 20:23:48

bo córa już śpi smiling smiley jak już pisałem, w bloku mi się nawet nie opłaca kombinować bo i tak płacę od metra.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Przed 1.lipca wypowiedz umowę z f-mą odbierającą odpady (zob. na s.19)
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 mar 2013 - 22:25:57

a moze cała ta ustawa tz, śmieciowa jest do bani [www.trojmiasto.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Przed 1.lipca wypowiedz umowę z f-mą odbierającą odpady (zob. na s.19)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 12 mar 2013 - 22:46:13

W piaskownicy kiedyś dzieci
radziły, jak zebrać śmieci.
Miały rezolucje ładne,
wizje dziwne i szkaradne;
dzieci gwarzą, a czas leci -
Konsekwencje tego żadne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Przed 1.lipca wypowiedz umowę z f-mą odbierającą odpady (zob. na s.19)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.147.156.124.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 12 mar 2013 - 23:37:29

Rozpętała sie tu burza
Piaskownica ta jest duża
Tylko ludzie takie gupie,
Środowisko maja w...
Gadać, mędzić i narzekać
A tu nie ma na co czekać...
Trza tu ludzi edukować
By mniej śmieci produkować
By wiedzieli co jest grane...
Inaczej...mamy przesr...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Edukacja ekologiczna
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 mar 2013 - 00:07:01

A jak jest z edukacją ekologiczną w Kcinie, bo że dorosłych i starców nie edukują to wiem, ale może bachory w szkołach?
Macie dzieciaki w szkołach - to napiszcie, bo jestem ciekawa.

W Górze Kalwarii edukują ekologicznie od jesieni ub.r. Organizatorem jest gmina.
od przedszkola: [www.gorakalwaria.odpadywgminie.com] do...: [www.gorakalwaria.odpadywgminie.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Przed 1.lipca wypowiedz umowę z f-mą odbierającą odpady (zob. na s.19)
Wysłane przez: ZojkaZojka (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 mar 2013 - 13:07:34

A co z zaśmiecającymi ulotkami reklamowymi, wtykanymi byle gdzie i byle jak ,że wiatr je rozdmuchuje ?Ja zbieram tego sporo ,płacę za usunięcie , a profity zbiera jakaś firma (

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Edukacja ekologiczna
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 13 mar 2013 - 14:45:09



A jak jest z edukacją ekologiczną w Kcinie
według mnie edukacja w szkołach się odbywa...dzieci uczestniczą wszak w różnych akcjach sprzątania świata (i tłumaczy się im po co to), wystawia im się pojemniki do segregacji śmieci, pokazuje się im korzyści ekonomiczne z tejże (ze sprzedaży makulatury można np. zapłacić za autokar na wycieczkę) lub też uczy się je, że można komuś dzięki temu pomóc (np. zbiórka nakrętek na rzecz chorych dzieci).
Ogólnie jednak nie zauważyłem, by jakakolwiek akcja edukacyjna wyszła ze strony gminy ...było nie było uzdrowiskowej... kiedyś było mowa o jakimś konkursie, na który prywatny obywatel deklarował sponsoring nagród...ale jeśli nawet to był pomysł zrealizowany to raczej nosił znamiona jednorazowego, zainicjowanego oddolnie przypadku a nie jakieś głęboko przemyślanej strategii w tym temacie..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Przed 1.lipca wypowiedz umowę z f-mą odbierającą odpady (zob. na s.19)
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 18 mar 2013 - 12:32:54

Artykuł m.in. o tym jak świetnie idzie zbieranie ankiet w sąsiednich gminach:


GW
Z deklaracjami są ogromne problemy. (...) Jak w praktyce wygląda ich składanie, wiedzą już m.in. władze Raszyna i Ząbek. W Raszynie termin minął 28 lutego. Efekty mizerne. (...) U nas w tej chwili mniej więcej połowa mieszkańców złożyła deklarację. Mam nadzieję, że do 1 lipca będzie to ok. 80 proc., a docelowo 100 proc. znajdzie się w systemie na koniec roku. Przez te pół roku trzeba będzie płacić za leniuszków.

[ artykuł ]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Przed 1.lipca wypowiedz umowę z f-mą odbierającą odpady (zob. na s.19)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 mar 2013 - 13:11:15

Wniosek?


PS. A nie przeczytałeś, że w ustawie jest zapisane, że w braku złożenia deklaracji - wójt (czyli burmistrz, prezydent miasta) sami ustalą wysokośc stawki jaką ma płacić obywatel (mieszkaniec)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Przed 1.lipca wypowiedz umowę z f-mą odbierającą odpady (zob. na s.19)
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 18 mar 2013 - 13:20:09

wniosek jest taki, ze bedzie problem ze zbieraniem deklaracji i wyliczeniem podatku.

Sam wyznaczy, ale na ile rzetelnie? Bo zrobi to na podstawie liczby osób zameldowanych, a jeżeli w danym domu lub bloku mieszka znacznie więcej osób?

A poza tym jest to dodatkowa praca dla urzędników i się zaraz okaże, że trzeba ich więcej zatrudnić.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-18 13:20 przez Hammer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...2223242526272829303132...->|-->
Bieżąca strona: 27 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.