Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...6465666768697071727374...->|-->
Bieżąca strona: 69 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 lis 2013 - 21:20:53


Tomasz Zymer
Co nie zmienia faktu, że starosta miał pełne podstawy prawne do niewydania pozwolenia na funkcjonowanie GPSZOK w tej lokalizacji.

W czwartek na ogląd PSZOKa przyjeżdża WIOŚ i w obecności Burmistrza i Dyr. Lekaro będą zastanawiać się czy punkt może działać do znalezienia następnej lokalizacji. Lekaro chce się na decyzję starosty odwołać do SKO.

Taki punkt, gdzie gromadzono różne "dobra" - prowadzony poprzednio przez ZGK - działał od lat i nie było sprzeciwów.
Znalezienie nowej lokalizacji jest bardzo trudne, co propozycja to protest.

Starosta pokazuje swoją wielkość...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 12 lis 2013 - 21:26:21

a teraz jest znacznie prościej. Bo jak ktoś ma nadmiar odpadów wzywa sobie firmę śmieciarską do domu i na koszt gminy oddaje jej odpady. Musi to być tylko jedna z tych, które przed rewolucją je u nas odbierały.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.opera-mini.net)
Data: 12 lis 2013 - 21:34:42


mania
Znalezienie nowej lokalizacji jest bardzo trudne, co propozycja to protest.

Radnym nie przedstawiono żadnych propozycji, mieszkańcom oficjalnie też nie, więc kto protestuje i na jakich podstawach?
Rozumiem, że pan Burmistrz chodzi po pokoju i proponuje, a pani Burmistrz od razu protestuje, że się nie da. Inaczej sobie nie potrafię, Maniu, wytłumaczyć Twojego zdania o protestach, skoro żadnych propozycji (poza moją docelową związaną ze zmianą mpzp Mirkowa) wcale nie było.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: BluevabankBluevabank (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 lis 2013 - 22:21:07


Hammer
a teraz jest znacznie prościej. Bo jak ktoś ma nadmiar odpadów wzywa sobie firmę śmieciarską do domu i na koszt gminy oddaje jej odpady. Musi to być tylko jedna z tych, które przed rewolucją je u nas odbierały.

Czy to prawda? Czy żart ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 lis 2013 - 22:30:14

Nie wiem, prawdopodobnie było szukanie miejsca w mpzp i pewnie pytania do mieszkańców - chyba nie jesteś Bogiem, żebyś wszędzie był i wszystko widział. Po co miały być przedstawiane propozycje radnym, jeśli jak dotąd nie znaleziono stosownej lokalizacji. Tak myslę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 lis 2013 - 22:33:10

Chyba tak jest jak napisał Hammer, ale wtedy gdy PSZOK zdechnie, nie gdy będzie miał postojkę z powodu humoru starosty

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.opera-mini.net)
Data: 12 lis 2013 - 22:50:59


mania
prawdopodobnie było szukanie miejsca w mpzp i pewnie pytania do mieszkańców

W naszej gminie nikt nigdy nie pytał mieszkańców o zdanie w takich sprawach. Gdyby była lokalizacja zgodna z mpzp, to jutro tam by się GPSZOK przeprowadził bez żadnych pytań.


mania
chyba nie jesteś Bogiem, żebyś wszędzie był i wszystko widział.

Jest znacznie gorzej, niż sądzisz. Nie widzę i nie wiem niemal nic, inni radni podobnie, a informacje o tym, co dzieje się w gminie, czerpię z trzeciej ręki, np. dziś z forum się dowiedziałem, że GPSZOK został zamknięty, od niejakiej Mani, że w czwartek będzie w gminie WIOŚ, zaś od dziennikarza, że pani Burmistrz nie ma dla nas gotowej koncepcji planu Mirkowa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 lis 2013 - 22:59:47

koncepcji gotowej Mirkowa nie ma, bo projektanci się spóźnili, cos tam mają jeszcze uzupełnić - mają ja przedstawić jutro, w zw. z tym głosowanie na komisji pewnie będzie przełożone, żeby radni mogli się zastanowić (to moje przypuszczenie)

Zawsze radny może zadzwonić i zapytać Burmistrza jeśli ma jakiś problem. Ja przedstawiam Wasze problemy (nieraz całą litanię) i ani razu Burmistrz nie posłał mnie na drzewo, zawsze wyczerpująco na każde pytanie odpowiada.

Radni ODWAGI! Przecież nie odbierze Wam diet lub ciasteczek.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-13 09:23 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.opera-mini.net)
Data: 12 lis 2013 - 23:13:53

Dziękuję Maniu, że informujesz członka komisji Rady Miejskiej, że głosowanie / dyskusja nad koncepcją planu miejscowego będzie przełożona. Radnego bowiem o tym nikt nie informował, przewodniczącego tejże komisji - także. A tymczasem posiedzenie komisji jest pojutrze, prawie jutro. Niech żyje magiel i transparencja działań władzy.

Ja nie tylko komunikowałem się z panem Burmistrzem, ale nawet napisałem konkretny oficjalny email z zapytaniem w tej konkretnej sprawie do CAŁEJ TRÓJCY przenajukochańszej naszych burmistrzów i do Wydziału Planowania także, plus do wiadomości radnych. Odpowiedzi na razie brak. Jeśli pan Burmistrz rzeczywiście woli plotkować przez komórkę (w co bardzo wątpię), to nie moja wina. Ja nie zadaję pytań takimi kanałami, bo z doświadczenia wiem, że potem nie można się na taką rozmowę powołać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 lis 2013 - 23:39:43

To że zostanie głosowanie przełożone, to moje przypuszczenie - chyba logiczne, skoro radni ani burmistrz ma dopiero jutro zobaczyć plan, to chyba nikt na wariat nie będzie opiniował.

Zapytałam kiedy będzie gotowy plan i otrzymałam odpowiedź, że dopiero jutro - i tyle.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 13 lis 2013 - 07:29:56

ustawa mowi, ze jezeli gmina nie realizuje swoich obowiazkow to obywatel ma prawo na koszt gminy pozbyc sie smieci byleby wybrana firma miala pozwolenie na dzialalnosc w gminie.

Dla obywatela i ustawy nie ma znaczenia z jakiego powodu GPSZOK nie dziala. Odpadow gmina nie odbiera i juz. Nowy punkt nie ruszy za kilka dni przeciez, a gora smieci na posesji urosnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 lis 2013 - 08:41:51


TZ
Radnym nie przedstawiono żadnych propozycji, mieszkańcom oficjalnie też nie, więc kto protestuje i na jakich podstawach?


TZ
Jest znacznie gorzej, niż sądzisz. Nie widzę i nie wiem niemal nic, inni radni podobnie, a informacje o tym, co dzieje się w gminie, czerpię z trzeciej ręki, np. dziś z forum się dowiedziałem, że GPSZOK został zamknięty, od niejakiej Mani, że w czwartek będzie w gminie WIOŚ, zaś od dziennikarza, że pani Burmistrz nie ma dla nas gotowej koncepcji planu Mirkowa.

jezusmaria, to nie ma w gminie żadnych procedur ? przecież "burmistrz wykonuje postanowienia Rady" - czyżby jakieś zmiany w ustawie samorządowej ? to nad czym Rada radzi, skoro nic nie wie ? łał confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 lis 2013 - 09:20:00

Jezus Maria (jeśli już),
Jakby Radnego zaniepokoiło zamknięcie PSZOKa, to by zadzwonił do Burmistrza i zapytał. Zamknięcie PSZOKa i spowodowanie wizyty WIOŚia, to nagła decyzja, która chyba nie wymagała zwoływania posiedzenia RM.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 13 lis 2013 - 09:36:40

Tak Maniu wszyscy są winni, mieszkańcy, radni, starosta tylko nie biedny burmistrz, on tak bardzo się stara a tu mu ciagle kłody rzucaja pod nogi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 13 lis 2013 - 10:14:17


mania
Tym razem chodzi o lokalizację PSZOKa, starosta nie widzi placu w tym miejscu i jest problem, bo albo mpzp nie zezwalają, albo mieszkancy będą protestować.


mania
Pisałam chyba w ub. tyg, że starosta "zamierza się" na PSZOKa, ale nikt się nie spodziewał, że zamknie natychmiast.

Pisałaś dokładnie o tym 31 pazdziernika tj. 13 dni temu więc ja by nie nazwał tego natychmiastowaym zamknieciem. Burmistrz był świadomy problemu. Pytanie co w tym czasie zrobił żeby uniknąć tego bałaganu. Widać nic a brak informacji dla mieszkanców ech... szkoda gadać sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 lis 2013 - 17:11:30



Półtora roku temu złożyłem w UMiG wniosek do miejscowego planu Mirkowa o umieszczenie GPSZOK oraz bazy ZGK (z ul. Wareckiej) na terenie poprzemysłowym w Mirkowie po przejęciu gruntów wytwórni mas bitumicznych oraz sąsiedniej wytwórni betonu na cele publiczne za odszkodowaniem. Część tego odszkodowania mogłaby pochodzić ze sprzedaży niezwykle atrakcyjnego gruntu po bazie przy ul. Wareckiej. Obecnie czekam na rozpatrzenie tego wniosku.
Panie radny czy pan szanowny wiesz ,że baza przy ulicy Wareckiej, jak to pan nazywa to także Stacja Uzdatnianie Wody dla Konstancina i ujecie wody oligoceńskiej .Czy pan był na Wareckej ? Czy aby chodzi o ten " atrakcyjny grunt" jak to pan nazywa ,a może o ujecie wody ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 lis 2013 - 17:26:02


mania
Jezus Maria (jeśli już),
Jakby Radnego zaniepokoiło zamknięcie PSZOKa, to by zadzwonił do Burmistrza i zapytał. Zamknięcie PSZOKa i spowodowanie wizyty WIOŚia, to nagła decyzja, która chyba nie wymagała zwoływania posiedzenia RM.

Ja zostałam poinformowana, że GPSZOK został zlikwidowany ... przez p. OCHRONIARZA (relacja na poprzedniej stronie tego wątku), który jak rozumiem awansował na stanowisko rzecznika UMIG.

Dzisiaj mija 2 dzień, odkąd przynajmniej kilkadziesiąt, osób odjechało z kwitkiem sprzed dotychczasowego punktu odbioru odpadów. Zapakowałam te śmieci do samochodu, przejechałam tam i z powrotem 12 km, straciłam czas i co? ... i nic!

Nawet po udaniu się do Wydz. RiOŚ, nie usłyszałam ani słowa, że ktoś mnie przeprasza za kłopoty, których mi przysporzono.

Na stronie internetowej gminy .... nic kompletnie, ani słowa wytłumaczenia.

W czasie zbierania deklaracji od mieszkańców proszono nas o podanie nr telefonu, adresu e-mail .... właśnie na taką okazję.

Ja mogę zrozumieć, że dla urzędników , zamknięcie GPSZOK przez starostę, to sprawa nagła i niespodziewana (chociaż możliwa do przewidzenia !), ale ... poinformowanie o tym mieszkańców, to już sprawa gminnych urzędników.

Skoro wczoraj rano Lekaro zwinęło biznes, to również rano pracownicy UMiGu zostali o tym poinformowani. Półtorej godziny później wszyscy mieszkańcy - powinni otrzymać info mailem, sms-em, jak również na stronie gminnej powinno być szczegółowo opisane: co się stało i jakie będą dalsze działania w celu zorganizowania nowego?/starego? GPSZOK.

... a tak pozostaję z niemiłym wrażeniem, że w naszej gminie nikt się nie liczy z dobrem mieszkańców, co więcej odnosi się do nich z lekceważeniem. Nie trzeba procedur, żeby myśleć i np.natychmiast umieścić na bramie GPSZOK informację, co się stało i dlaczego musimy "gminne" śmieci zabrać z powrotem do domu. Ale to wymagałoby ruszenia się zza biurka, a poza tym uruchomienia odrobiny wyobraźni.

Czy naprawdę we wszystkich sprawach trzeba w tej gminie dzwonić do Burmistrza?

Urzędnicy wiedzieli, ale nie powiedzieli (taka zabawa?), a pan ochroniarz awansował na jedynego w gminie (ale nie gminnego !) wtajemniczonego.

... a mieszkańcy, no przecież nikt nie wydał decyzji, żeby ich poinformować i przeprosić!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-13 17:28 przez Hesia-Mela.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 13 lis 2013 - 18:54:32


babet


Półtora roku temu złożyłem w UMiG wniosek do miejscowego planu Mirkowa o umieszczenie GPSZOK oraz bazy ZGK (z ul. Wareckiej) na terenie poprzemysłowym w Mirkowie po przejęciu gruntów wytwórni mas bitumicznych oraz sąsiedniej wytwórni betonu na cele publiczne za odszkodowaniem. Część tego odszkodowania mogłaby pochodzić ze sprzedaży niezwykle atrakcyjnego gruntu po bazie przy ul. Wareckiej. Obecnie czekam na rozpatrzenie tego wniosku.
Panie radny czy pan szanowny wiesz ,że baza przy ulicy Wareckiej, jak to pan nazywa to także Stacja Uzdatnianie Wody dla Konstancina i ujecie wody oligoceńskiej .Czy pan był na Wareckej ? Czy aby chodzi o ten " atrakcyjny grunt" jak to pan nazywa ,a może o ujecie wody ?

Na Wareckiej byłem setki razy. Stamtąd także bierzemy wodę do picia w naszym domu. Utrzymywanie bazy ZGK, w tym maszynowej tuż obok strefy "A" ścisłej ochrony uzdrowiska przy ul. Wareckiej, przy rzeczce Małej - nie tylko nie ma żadnego sensu, lecz ma negatywny wpływ na walory uzdrowiskowe Konstancina. Zarówno Słowiczą, jak i Warecką należy przenieść do strefy "C", na tereny poprzemysłowe. Nikt przy zdrowych zmysłach nie zamierza sprzedawać stacji uzdatniania czy ujęcia wody - są one położone na działkach, które już są wydzielone lub łatwo się dadzą wydzielić. Natomiast te baraki i składy ZGK w środku uzdrowiska są nieporozumieniem. Zresztą po prywatyzacji ZGK, która niechybnie w końcu nastąpi, prywatna firma i tak będzie dążyła do tego, żeby zamienić lokalizację i na tym zarobić.

Sprawę zakładów w Mirkowie trzeba będzie załatwić, choćby dlatego, że nie może być kilku szkół (a w przyszłym roku dołączają co najmniej dwie nowe) i boisk sportowych w takiej lokalizacji. Potrzebne będą zatem środki na odszkodowanie za przejęcie gruntu i ja wskazuję, gdzie można tych środków szukać. Nikt - ani pan starosta, ani pan burmistrz - nie zadał sobie przez ostatnie 7 lat nawet tyle trudu, żeby wstępnie omówić ten problem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 lis 2013 - 19:21:08


Hesia-Mela

Dzisiaj mija 2 dzień, odkąd przynajmniej kilkadziesiąt, osób odjechało z kwitkiem sprzed dotychczasowego punktu odbioru odpadów. Zapakowałam te śmieci do samochodu, przejechałam tam i z powrotem 12 km, straciłam czas i co? ... i nic!

Nawet po udaniu się do Wydz. RiOŚ, nie usłyszałam ani słowa, że ktoś mnie przeprasza za kłopoty, których mi przysporzono.

Na stronie internetowej gminy .... nic kompletnie, ani słowa wytłumaczenia.

Urzędnicy wiedzieli, ale nie powiedzieli (taka zabawa?), a pan ochroniarz awansował na jedynego w gminie (ale nie gminnego !) wtajemniczonego.

... a mieszkańcy, no przecież nikt nie wydał decyzji, żeby ich poinformować i przeprosić!

- Racja, urzędnicy się nie popisali, nie pierwszy raz.

I drobna uwaga, wczoraj był obciach - faktycznie, ale dzisiaj PSZOK jest nieczynny (z urzędu)
wiadomość z gminnej strony:
4. GPSZOK czynny jest we:
wtorki w godzinach: 11:00 ? 19:00;
piątki w godzinach: 14:00 ? 20:00;
soboty w godzinach: 12:00 ? 18:00.


Mam nadzieję że UMiG poda czy będzie czynny w piątek i sobotę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 13 lis 2013 - 19:48:04


mania
- Racja, urzędnicy się nie popisali, nie pierwszy raz.

W Rosji lud przez wiele lat wierzył, że car ojczulek dobry, tylko czasem jego urzędnicy go zawodzą i wbrew jego woli postępują. Nawet, jak strzelano do tłumu, to tłum się modlił za cara. I kochał lud swojego cara, do czasu. Dalej historię znamy.

Rosjanie kochają swojego cara, teraz także. W Polsce kulturę mamy jednak inną i takie stwierdzenia, jakoby wszystkiemu winni byli urzędnicy, a ich wybieralny przełożony nie ponosił za nic odpowiedzialności, mają delikatnie mówiąc nikłą moc przekonywania:

"Słucham, z początku porwał mię śmiech pusty,. A potem litość i trwoga..."



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-13 19:49 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...6465666768697071727374...->|-->
Bieżąca strona: 69 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.