Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 18
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 lis 2013 - 00:00:02

Ciekawe jak oni tam to zrobili? Albo mają jakiegoś dobrego dyrektora, albo gmina dotuje bez opamiętania. Ciekawe fakty poniżej.

[www.nadwisla.pl]

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej (SPZOZ) w Tarczynie jest pierwszą przychodnią na naszym terenie, której szefostwo zdecydowało się na kompleksową komputeryzację usług. Jej efekty najszybciej ? bo już w listopadzie ? odczują pacjenci rezerwujący numerki przez telefon. Od stycznia natomiast będzie się można zapisywać przez internet.
(...)
Zdaniem Arkadiusza Stępniewskiego dzięki komputeryzacji ośrodek będzie w stanie przyjąć nawet o 1/5 chorych więcej. Tarczyński SPZOZ już teraz jest wyjątkiem wśród gminnych przychodni, ponieważ zapisało się do niego dużo więcej osób, niż jest zameldowanych w gminie Tarczyn.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 lis 2013 - 18:47:57

szkoda, że p. Cieślawski zaniechał domknięcia założonego przez siebie wątku confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 lis 2013 - 19:41:22

Pan Cieślawski nie pisuje na forum, zaproszenie otrzymałam z UMiG (lub skopiowałam ze stronki)

Zawsze w zajawce jest podane kto założył watek czy napisał wiadomość np. mania, ola, Artek_Bartek, kjulik baks

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 17 lis 2013 - 22:42:51


mania
Pan Cieślawski nie pisuje na forum...

Nie pisuje, ale czyta. Inni radni także smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 lis 2013 - 19:02:17

osobliwy ten wątek, najpierw szumna zapowiedź, a w finale - zamiast wypunktowanych konkretów w wyk autora zaproszenia - coś a la epitafium o czytaniu bez pisania confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.chello.pl)
Data: 09 gru 2013 - 12:12:02

Nie wiem czy słyszeliście ale pojawił się na rynku nowy gracz, który chce od stycznia uruchomić nową przychodnię również z kontraktem NFZ i nie poza Konstancinem jak dr Muszyński gdzie mieszkańcy musieliby dojeżdżać (a dojazd nie najlepszy) tylko w samym centrum Konstancina na ul... (nie wiem czy mogę podać). sprawa jest o tyle pewna, że budynek jest już gotowy do działania i od stycznia ma ruszyć pełna parą, gdyby się udało dogadać z właścicielem to sprawa Wareckiej i Pocztowej sama by się mogła rozwiązać, mieli byśmy nową piękna przychodnię gdzie pracowaliby nasi lekarze i pielęgniarki z SPZOZ-u

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 09 gru 2013 - 12:17:36

Proszę podać, daję zgodę, można ;)

Nie ma sensu w robieniu taniej sensacji.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
2 NZOZy już niedługo i już czają się następne
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 gru 2013 - 23:53:48

Nareszcie będziemy mieli kilka przychodni z prawdziwego zdarzenia - NZOZy, które żeby się utrzymać - muszą mieć odpowiednią liczbę pacjentów, będą zmuszone starać się o nasze względy, bo inaczej z kontraktu z NFZ nici, a bez tego klops.
Ciekawe co będzie z zapyziałym, ale ulubionym przez niektórych radnych i mieszkańców SPZOZem?
Pozytywne jest to, że PODATNICY pozbędą się "garba".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 gru 2013 - 10:28:45


malina
Nie wiem czy słyszeliście ale pojawił się na rynku nowy gracz, który chce od stycznia uruchomić nową przychodnię również z kontraktem NFZ i nie poza Konstancinem jak dr Muszyński gdzie mieszkańcy musieliby dojeżdżać (a dojazd nie najlepszy) tylko w samym centrum Konstancina na ul... (nie wiem czy mogę podać). sprawa jest o tyle pewna, że budynek jest już gotowy do działania i od stycznia ma ruszyć pełna parą, gdyby się udało dogadać z właścicielem to sprawa Wareckiej i Pocztowej sama by się mogła rozwiązać, mieli byśmy nową piękna przychodnię gdzie pracowaliby nasi lekarze i pielęgniarki z SPZOZ-u

Chętnie się dowiem, bo nie mam pojęcia gdzie jest taki budynek. Skoro musi być nowy i duży to zgaduję: może być ten przy postoju taxi w Jeziornie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 gru 2013 - 11:24:12


daramis

Chętnie się dowiem, bo nie mam pojęcia gdzie jest taki budynek. Skoro musi być nowy i duży to zgaduję: może być ten przy postoju taxi w Jeziornie?

- nie zgadłeś. Mowa jest o Konstancinie, nie Jeziornie, sama jestem ciekawa...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (---.itsa.net.pl)
Data: 10 gru 2013 - 15:21:24


malina
Nie wiem czy słyszeliście ale pojawił się na rynku nowy gracz, który chce od stycznia uruchomić nową przychodnię również z kontraktem NFZ i nie poza Konstancinem jak dr Muszyński gdzie mieszkańcy musieliby dojeżdżać (a dojazd nie najlepszy) tylko w samym centrum Konstancina na ul... (nie wiem czy mogę podać). sprawa jest o tyle pewna, że budynek jest już gotowy do działania i od stycznia ma ruszyć pełna parą, gdyby się udało dogadać z właścicielem to sprawa Wareckiej i Pocztowej sama by się mogła rozwiązać, mieli byśmy nową piękna przychodnię gdzie pracowaliby nasi lekarze i pielęgniarki z SPZOZ-u


Nie ma możliwości by powyższe ciałem się stało, ktoś się rozmarzył. Ale w przyszłości - jestem za ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 14 gru 2013 - 20:34:00

Oj, widzę niebezpiecznie znajome wzorce.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 gru 2013 - 22:48:01

Autorka wypowiedzi oraz jej rodzina leczyła się w SPZOZie sorry SPZZOZie, bo Rondo znowu będzie poprawiał - na Wareckiej i uznaliśmy, że "szkoda zdrowia" - sterczeć w kolejkach, czekać na lekarza, który w godzinach przyjęć w przychodni odwala wizyty domowe, korzystać (niestety czasem trzeba) z bardzo nieciekawego sraczyka - łazienki. Wysłuchiwać nagany p.doktor, np. "po co pani przyszła do mnie, jeśli chce się zaszczepić p/ grypie, przecież to pielęgniarka szczepi...". Nb. pielęgniarki bardzo sympatyczne, panie rejestratorki także.

Tak było przez kilka lat, bo nie było innej możliwości, więc gdy pojawił się NZOZ dr. Rychlika - zabraliśmy z Wareckiej manatki i co prędzej się przenieśliśmy.
Zresztą nie tylko ja i moja rodzina, ale wielu innych pacjentów - zarejestrowało się tam kilka tys. osób, a przecież dr Rychlik nikogo nie zachęcał, lizaków nie dawał tongue sticking out smiley

Tak było kilka lat temu. Nie wiem jak jest teraz na Wareckiej, być może dywany i złote deski sedesowe, a lekarze oddani bez reszty pacjentom, którzy nie muszą sterczeć w kilometrowych kolejkach. Tak czy owak nie zamierzam tam wrócić.

Pacjenci nie musza rozstawać się z SPZOZem, nikt nie rozkazuje. Niech kierownictwo SPZOZu (czy SPZZOZu) tak zarządza, żeby była odpowiednia atmosfera i pacjenci nie szukali lepszej oferty.

To w Jeziornie tez powstaje NZOZ? Nawet nie wiedziałam. I dobrze, niech będzie konkurencja, będą starali się, by pacjentom stworzyć warunki do godziwego chorowania (jeśli tak można określić). Za rok, dwa okaże się kto zostanie - może akurat SPZZOZ.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 gru 2013 - 22:44:46

Rola państwa ogranicza się do kasy wydawanej przez NFZ...a ta jest niezależna od źródła inwestowanych pieniędzy na infrastrukturę...
A implikacje wydawania na nią są takie, że zawsze odbędzie się to kosztem czegoś...
Zatem jeśli podstawowapą opiekę zdrowotną można uzyskać za prywatne pieniądze to należy tą opcję co najmniej rozważyć....
Ścieranie się opcji wyższości jednych świąt nad drugimi do niczego nie prowadzi...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 gru 2013 - 00:12:23


rondo
.A zatem rozbudowa i modernizacja Wareckiej i Pocztowej a następnie przejście, ewentualne przekształcenie się SPZZOZ w NZOZ, nie implikuje żadnych, złych konsekwencji dla miasta.

Bardzo sprytne podejście: GMNIA rozbuduje i zmodernizuje Warecką a potem SIĘ przekształci w NZOZ czyli prywatny dostanie budynek za friko, a inni lekarze czy właściciele przychodni, które właśnie powstają muszą włożyć SWOJĄ własną kasę.

Też bym chciała, żeby mi gmina wybudowała lokal, a ja w nim będę sprzedawała pierogi, otworzę szkółkę lub będę prowadziła warsztat

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: daramisdaramis (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 gru 2013 - 20:40:27


rondo

Akurat właśnie chodzi o Jeziornę. Dokładnie o budynek w którym był salon fryzjerski. Kolejny "biznesmen" , który ma zakusy na to aby przejąć bazę pacjentów od SPZZOZ. Szkoda tylko, że samych pacjentów nikt się o zgodę na takie przejęcie nie pyta.

Rozumiem, że chodzi o budynek po dawnym sklepie MIŚ? (obecnie w remoncie)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Gmina zrobiłaby biznes 100.lecia
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 gru 2013 - 22:14:11


rondo
Proszę nie czytac wybiórczo.
Napisałem wyraźnie, że w momencie gdy SPZZOZ przekształci się NZZOZ, gmina może zacząć pobierać opłatę najmu. A zatem nic za friko, a nawet z zyskiem dla budżetu gminnego.

zysk po kilkunastu, a może kilkudziesięciu latach

Jak Pan wcześniej podał w wątku PROJEKT ROZBUDOWA (Warecka, Pocztowa) [www.konstancin.com] , przystosowanie SPZZOZu do wymagań unijnych kosztowałoby: 1 463 060,00 zł - Pocztowa i 1 446 604,00 zł - Warecka, czyli za oba obiekty gmina zapłaciłaby 2 909 663,00 zł.

Ile musiałby wynosić czynsz i po ilu latach te inwestycje zaczęłyby przynosić zyski do gminnego budżetu? Czy SPZZOZ przekształcony NZOZ stać by było na to?

Powinniśmy się cieszyć, że znaleźli się ludzie którzy chcą zaryzykować - włożyć własne pieniądze i wybudować czy wyremontować lokale, w których będą nas leczyć. Nikt nie jest w stanie przewidzieć czy będzie to ich sukces czy porażka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 17 gru 2013 - 20:28:15

Dobry wieczór,

Radni dostali dziś od Urzędu dwa pisma: jedno od dr Tomasza Malinowskiego, właściciela NZOZ MAL MED z Julianowa, drugie - od Galerii Rondo sp. z o.o. Oba podmioty deklarują gotowość zatrudnienia personelu SPZOZ, przy czym dr Malinowski chce przejąć całość SPZOZ razem z lekarzami i pacjentami, zaś Rondo - zatrudnić personel SPZOZ na warunkach Kodeksu Pracy art. 23. Galeria Rondo deklaruje ponadto utrzymanie filii w Słomczynie i Opaczy oraz utworzenie ośrodka zdrowia w wyremontowanym budynku przy Warszawskiej 22 w ramach kontraktu z NFZ. Malmed natomiast chce utworzyć dużą przychodnię z 16 gabinetami, kawiarnią i kącikiem dla dzieci czynną do 20ej lub 22ej, przystosowaną dla niepełnosprawnych w ramach NFZ - przy ul. Sobieskiego 24. MAL MED chce także odkupić wyposażenie obecnego SPZOZ (szafki kartotekowe, biurka, itp.) w celu przyśpieszenia otwarcia ośrodka i wspomina o możliwości formalnej cesji pacjentów między dwoma podmiotami (dopuszczonej przez NFZ). W obu przypadkach lekarze z SPZOZ mogą uzyskać gwarancje zatrudnienia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 8. października debata o opiece zdrowotnej w K-J
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 17 gru 2013 - 21:16:04

Kto / co tj. Galeria Rondo sp. z o.o. - czym się zajmuje ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gmina zrobiłaby biznes 100.lecia
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 17 gru 2013 - 21:22:55

Budynek na Warckiej akurat dla gminy żadnej wartości nie ma, bo jutro powiat może powiedzieć "Zrobiliście remont? To fajnie, a teraz wypad z baru" i tyle będzie tej wartości samej w sobie. Inwestowanie w cudzy budynek ma sens wtedy, kiedy ta inwestycja może się szybko zwrócić.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 2 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.