Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...678910111213141516-->
Bieżąca strona: 13 z 16
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 10 sty 2015 - 15:48:04

Odpowiadam na powyższe pytania po kolei:
* laptopy do odbioru - radni mogą odbierać od poniedziałku 12.01.Odbieramy od informatyka, więc tak jak pisze Bartek zapewne szkolenie, konfiguracja, mam nadzieje że i mail wreszcie. Zapewne odbiór po miesiącu od zapowiedzi ich dostania wynika z kwestii dostawy od zwycięzcy przetargu, konfiguracji każdej sztuki, itp.

* dyżury-wszyscy radni nie będą mieli dyżurów na Świetlicowej, bo ja mam w Słomczynie np. Przy deklarowaniu dyżurów niektórzy zadeklarowali dyżur po uzgodnieniu telefonicznym. W tym tygodniu otrzymaliśmy od Przewodniczącego informację, że jeżeli ktoś zadeklarował dyżur telefoniczny, to bezwzględnie musi podać nr tel do umieszczenia w bipie i na stronach Urzędu.

*Kwestia kiedy pojawią się dyżury w bipie, biuletynie i na stronie - złożyłem swój harmonogram w środę, zaś następnego bodaj dnia już było to na bipie. Późno? Może i tak, jednak wynikało to z przerwy świątecznej, uzgodnienia wolnych terminów w ludowcu, oraz dogadania się w pracy, gdyż pracuję też popołudniami, w weekendy i święta, więc trzeba to też poukładać.Ponadto wdrażam się także w system działania Biura Rady itp.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-10 15:48 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (31.1.250.---)
Data: 10 sty 2015 - 16:17:15

Mario, robi Pan moim zdaniem ten sam błąd, który ja robiłem na tym forum jako radny. Nie ma Pan potrzeby usprawiedliwiać siebie i innych. Pana działania same Pana usprawiedliwiają. [...]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-22 13:06 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: MarioMario (89.67.9.---)
Data: 10 sty 2015 - 16:56:05

Dziękuję za sugestię.Pewnie ma Pan rację i taki scenariusz jest możliwy.Jednak w moim przekonaniu nie podałem niczego co by miało na celu obronę, czy też wybielanie urzędu czy radnych. Podaje po prostu informacje o tym co się dzieje i prostuje pewne rzeczy, by nie było niedopowiedzeń. Tyle. To forum zawsze było krytyczne w stosunku do władzy rady itp, ale jednak pewna krytyka jest skuteczna czasem.

No nic my tu gadu gadu, a Bartek już czyha by zrobić ciach bo nie na temat dyskusja. Zresztą słusznie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-10 16:56 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.181.55.---)
Data: 10 sty 2015 - 22:10:57



Ja nie odbieram od UMiG laptopa a maila mam
Ale jakbyś był radnym to byś odebrał i miał maila urzędowego ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: maniamania (159.205.220.---)
Data: 10 sty 2015 - 22:33:34


rondo
[

Mario
* laptopy do odbioru - radni mogą odbierać od poniedziałku 12.01. (...) mam nadzieje że i mail wreszcie.

Ja nie odbieram od UMiG laptopa a maila mam smiling smiley

Nie każdy ma kasy jak lodu, może np. składa grosz do grosza żeby spłacić kredyt za mieszkanie i nie stać go na laptopa. Dobrze że UMiG udostępnia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: maniamania (159.205.220.---)
Data: 11 sty 2015 - 22:23:27


rondo


mania
Nie każdy ma kasy jak lodu, może np. składa grosz do grosza żeby spłacić kredyt za mieszkanie i nie stać go na laptopa. Dobrze że UMiG udostępnia.

Trzeba mieć kasy jak lodu aby mieć adres mail ?!?!? A ten kredyt na mieszkanie to zapewne dostala osoba bezrobotna, utrzymująca się z zasiłku hot smiley

Pisałam nie o adresie mailowym, ale o laptopach, które dostali radni, jeśli - jak piszesz - są wśród nich osoby bezrobotne, to dobrze że dostali sprzęt, bo to drogo kosztuje i może będzie im łatwiej znaleźć pracę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: MarioMario (195.245.213.---)
Data: 12 sty 2015 - 13:21:01


rondo


Mario
* laptopy do odbioru - radni mogą odbierać od poniedziałku 12.01. (...) mam nadzieje że i mail wreszcie.

Informuję, że maile na domenie urzędu radni będą mieli za około dwa tygodnie. Jest to, jak powiedział mi dziś Pan Michał Zapaśnik kwestia zmian w systemie informatycznym, gdyż pierwszy raz na domenie będą miały konta osoby spoza urzędu, a to wymusza zmiany w całości systemu.

W kwestii zasad na jakich otrzymałem dziś laptopa.

Każdy radny przy odbiorze podpisuje umowę użyczenia laptopa na czas kadencji i protokół odbioru sprzętu. Umowa standardowa, zawierająca obowiązki użytkującego m.in. zakaz instalowania oprogramowania nielegalnego, zakaz posiadania treści z nielegalnego źródła na komputerze, obowiązek dbania o niego itp. Otrzymuje też login i hasło do laptopa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.30.---)
Data: 12 sty 2015 - 14:04:07

Wpis usunięty przez użytkownika - TZ



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-22 13:04 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: MarioMario (213.158.221.---)
Data: 12 sty 2015 - 15:17:11


Tomasz Zymer
To rzeczywiście wymusza drastyczne "zmiany w całości systemu".
Może źle się wyraziłem- określenie zmiany w systemie informatycznym Umigu byłoby zgrabniejsze.Nie czepiajmy się myślę.


Tomasz Zymer
Czy laptopy radnych są wyposażone w podstawową wersję oprogramowania Microsoft Office? Czy mają wykupiony program antywirusowy? Pozdrawiam - TZ

Jest antywirus i Libre Office. W mojej opinii wystarczający.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.193.---)
Data: 12 sty 2015 - 15:33:10

Z tym Librę to sie okaże. Bo jest wielce prawdopodobne, ze dokumenty przekazywane przez urzad w wersji MS Office nie będą sie,poprawnie otwierać radnym. Wiec może byc ciekawie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 12 sty 2015 - 15:48:28


Mario
Jest antywirus i Libre Office. W mojej opinii wystarczający.

A czytnik dokumentów .pdf? System pewnie windows?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.30.---)
Data: 12 sty 2015 - 16:28:08

Wpis usunięty przez użytkownika - TZ



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-22 13:04 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: MarioMario (213.158.221.---)
Data: 12 sty 2015 - 17:00:57


Mixiorek

Mario
Jest antywirus i Libre Office. W mojej opinii wystarczający.

A czytnik dokumentów .pdf? System pewnie windows?

Adobe Reader XI. Windows

Pewnie tutaj zaraz pojawią się wpisy, które będą negować takie zapytania o rodzaj oprogramowania na kompie radnego, ale wg mnie są to o tyle istotne informacje, że pokazują, że narzędzie jest przygotowane dobrze do pracy radnego, którego praca polega przecież w większości czasu na pisaniu wniosków, analizowaniu dokumentów, korespondencji itp.

Kwestia kompatybilności edytorów tekstowych do dokumentów Ms Office- sam używam Open Office i przy odpowiedniej konfiguracji czyta wszystkie wordowskie dokumenty, także jak to Pan Tomasz zauważył kwestia umiejętności, ale tu już akurat każdy jest kowalem własnego losu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-12 17:01 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.153.---)
Data: 12 sty 2015 - 18:32:45


Mario
Pewnie tutaj zaraz pojawią się wpisy, które będą negować takie zapytania o rodzaj oprogramowania na kompie radnego, ale wg mnie są to o tyle istotne informacje, że pokazują, że narzędzie jest przygotowane dobrze do pracy radnego, którego praca polega przecież w większości czasu na pisaniu wniosków, analizowaniu dokumentów, korespondencji itp.

Ważne żeby wszystko działało a każdy radny dzięki komputerowi działał sprawniej, szybciej i efektywniej dla miasta i gminy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 12 sty 2015 - 21:38:32

"Czytnik pdf" czyli całkiem darmowy Acrobat Reader do pobrania za darmo ze strony producenta, zasadniczo. To akurat jest najmniejszy problem, bo nawet jak ktoś nie ma internetu, to można mu dać program na pendrivie lub płycie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.117.---)
Data: 13 sty 2015 - 11:11:52



Informuję, że maile na domenie urzędu radni będą mieli za około dwa tygodnie. Jest to, jak powiedział mi dziś Pan Michał Zapaśnik kwestia zmian w systemie informatycznym, gdyż pierwszy raz na domenie będą miały konta osoby spoza urzędu, a to wymusza zmiany w całości systemu.
Ogólnie wiadomym jest, że potrzebne są właściwe zabezpieczenia i nikt rozsądny nie daje dostępu z zewnątrz bez ich zastosowania...
A dwa tygodnie...wiedzieli wcześniej ale jak to z każdym projektem informatycznym jest...zawsze są opóźnienia...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 13 sty 2015 - 11:53:50

To jest klasyk.

Ja: uprzedzajcie mnie tak z tydzień wcześniej, jak ktoś nowy przychodzi.
Firma: no jasne, pewnie.

Firma: Bartek, jest nowa redaktorka, w zasadzie to od wczoraj, ale cię nie było. Potrzebuje komputera.
Ja: no, za dwa dni najmarniej, bo musi wrócić z warsztatu.
Firma: alejakto?

;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 13 sty 2015 - 12:47:45

a Ty masz już wszystko proceduralnie poukładane...a tu dopiero się ten obszar zagospodarowywuje :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 20 sty 2015 - 11:57:34

Nieśmiało zapytam o biuletyn styczniowy - będzie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co powinien zawierać gminny biuletyn? Proszę o sugestie. Ukazał sie nr listopadowy, zob. na s. 11
Wysłane przez: maniamania (159.205.234.---)
Data: 20 sty 2015 - 15:09:51

Będzie pod koniec stycznia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...678910111213141516-->
Bieżąca strona: 13 z 16


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.