Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Burmistrz Kcina wśród wyróżnionych przez Prezydenta RP
28 cze 2014 - 19:00:49
- za wprowadzenie Karty Dużej Rodziny.

czytaj tu: [www.konstancinjeziorna.pl]
Re: Burmistrz Kcina wśród wyróżnionych przez Prezydenta RP
28 cze 2014 - 20:49:47
Uchwała o Karcie, choć z entuzjazmem przyjęta przez radnych, nie była pomysłem ani Rady Miejskiej, ani Urzędu. Inicjatorami uchwały Karta Dużych Rodzin w naszej gminie byli członkowie Konstancińskiego Koła Dużych Rodzin ZDR3+ . Była to część ogólnopolskiej inicjatywy Związku Dużych Rodzin: [www.3plus.pl] . Założenia uchwały prezentowali radnym na posiedzeniach komisji RM państwo Maria Bremer, Maciej Noszczak, Aleksandra i Wojciech Polaczkowie oraz jeszcze parę osób z tego środowiska. Inicjatywa wyszła zatem od samych rodzin wielodzietnych z naszej gminy. Ślady tego procesu zachowały się na stronach internetowych Związku:

Związek Dużych Rodzin Powiat Piaseczno
18 lutego 2011
2. W dniu dzisiejszym złożyłem prośbę do Bur. Gm. Konstancin-Jeziorna z prośbą o spotkanie. Termin spotkania 30.05.2011 godz. 13.00.
W załączniku opracowany przez konstanciński ZDR 3+ wniosek podania.
Osoby zapisane na spotkanie:
Maciej Noszczak
Maria Bremer
Proszę o zgłoszenie się Ew chętnych na spotkanie i zarezerwowanie spotkania

Związek Dużych Rodzin Powiat Piaseczno
1 listopada 2011
Komisja Budżetowa gminy Konstancin - Jeziorna pozytywnie zaopiniowała nasze -(Konstancińskiego Koła ZDR3+) pismo w sprawie Karty Dużych Rodzin w naszej gminie.
[www.facebook.com]ązek-Dużych-Rodzin-Powiat-Piaseczno/174018715956734

W pierwszym roku funkcjonowania uchwały z braku skutecznej promocji programu oraz szerokiej informacji wzięły w nim udział cztery rodziny, co zresztą dało spore "oszczędności" w budżecie gminy w stosunku do środków założonych na realizację uchwały. Dopiero w odpowiedzi na dość ostrą krytykę ze strony mieszkańców i radnych Urząd Miasta i Gminy zaczął szerszą akcję informacyjną, dzięki której lista rodzin korzystających z programu w ciągu kilku miesięcy zwiększyła się do kilkudziesięciu.

To, co tu napisałem, nie jest krytyką Burmistrza Gminy, który niewątpliwie poparł tę inicjatywę. Chciałbym jednak wiedzieć, czy pan Prezydent RP nagrodził także i jej twórców. Wiem, że był obecny na Zjeździe Dużych Rodzin w Lublinie. Karty Dużych Rodzin funkcjonują już w 220 samorządach lokalnych w Polsce: [www.prezydent.pl]

Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-28 20:53 przez Tomasz Zymer.
28 cze 2014 - 22:37:59
Obiektywnie rzecz ujmując Prezydent spotkał sie 'z przedstawicielami samorządów'...także....ja osobiscie zawsze twierdze, ze droga do sukcesu jest mniej ważna niż efekt końcowy....a ze sukces ma wielu ojców to...pewnie przekonamy sie w jakimś biuletynie gminnym umieszczonym w jakiejś gazecie ;)
29 cze 2014 - 18:07:25

mania
Burmistrz Kcina wśród wyróżnionych przez Prezydenta RP

- za wprowadzenie Karty Dużej Rodziny.

czytaj tu: [www.konstancinjeziorna.pl]

Kcin? A co to takiego? Może o Pcim chodziło? Burmistrz Pcimia został wyróżniony?

Po lekturze tekstu na gminnej stronie stwierdziłem, że pisemne podziękowania otrzymała Gmina. Gminę z zasady reprezentuje burmistrz (albo i wójt), ale władzą uchwałodawczą jest Rada Miejska, a w naszym przypadku inicjatywa - jak wspomniał T.Z. - wyszła od mieszkańców.
W dodatku podziękowania otrzymała "Gmina Konstancin Jeziorna". Ja mieszkam w gminie Konstancin-Jeziorna, więc to chyba o jakąś inną chodzi, albo urzędnicy Kancelarii Prezydenta starannością równają do tych z naszej gminny.
29 cze 2014 - 20:19:50

czaknoris

Kcin? A co to takiego? Może o Pcim chodziło? Burmistrz Pcimia został wyróżniony?

.

Przestań się czepiać, od dłuższego czasu piszę nazwę GMINY KONSTANCIN-JEZIORNA takim domyślnym skrótem, a powinnam jeszcze dodawać: Czarnów, Wierzbno, Skolimów, Mirków, Bielawa, Habdzin, Gassy, bo niby dlaczego nie - w skład tej durnej nazwy wchodzi nie tylko Konstancin i Jeziorna? Co za kretyn PRL-owski to wymyslił ?

dałam odnośnik do pełnej treści artykułu na gminnej stronie, a tam można przeczytać czy wyróżnienie dostał Burmistrz Kcina czy Pcimia tongue sticking out smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 13
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017