Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1920212223242526272829...->|-->
Bieżąca strona: 24 z 36
Re: O głosowaniu na burmistrza Kcina na stronie PKW
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 24 lis 2014 - 08:21:51


mania
Proszę zwrócić uwagę na liczbę 49.38 to chyba confused smiley frekwencja i tylko jeden głos nieważny. Mam rację,czy cos mi sie pokręciło?

Pokręciło:
http://www.konstancinjeziorna.pl/assets/konstancinJeziorna/media/files/e7fdcc3d-9146-4f37-94bc-e997cc83146f/19-11-2014-wybory-burmistrz-protokol.pdf

Liczba głosów nieważnych: 307, z czego znak X wystąpił przy więcej niż jednym kandydacie: 82, karta bez znaku X: 225.
Daje to ~3,1% głosów nieważnych, w normie.

Struzik na 99,99% ponownie będzie Marszałkiem. Zresztą zgarnął chyba rekordową liczbę głosów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 24 lis 2014 - 09:18:07

Wpis usunięty przez użytkownika - TZ



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-22 11:03 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: daramisdaramis (83.9.98.---)
Data: 24 lis 2014 - 09:41:39

Co do ilości głosów nieważnych - to do każdych wyborów( na burmistrza, do rady gminy, do rady powiatu i do sejmiku) liczy się je oddzielnie. W każdych kolejnych z nich liczba głosów nieważnych jest coraz większa.

Dlaczego gmina opublikowała protokóły z wyborów na burmistrza i do rady gminy, a pozostałe protokóły nie? Przecież nie są chyba tajne, a mnie bardzo interesuje jak głosowała nasza gmina ( w szczególności ile osób darowało sobie te wybory wrzucając niewypełnione karty).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 24 lis 2014 - 10:03:23


daramis
Dlaczego gmina opublikowała protokóły z wyborów na burmistrza i do rady gminy, a pozostałe protokóły nie? Przecież nie są chyba tajne, a mnie bardzo interesuje jak głosowała nasza gmina ( w szczególności ile osób darowało sobie te wybory wrzucając niewypełnione karty).

Gmina opublikowała to co do niej należy. Reszta należy do komisji na poziomie powiatu i województwa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: O głosowaniu na burmistrza Kcina na stronie PKW
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.181.72.---)
Data: 24 lis 2014 - 13:29:35

I powiat opublikował...choc nie wynika z nich jak głosował Konstancin do województwa...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: O głosowaniu na burmistrza Kcina na stronie PKW
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 24 lis 2014 - 13:43:50


Artek_Bartek
I powiat opublikował...choc nie wynika z nich jak głosował Konstancin do województwa...

Tą informację powinna przekazać komisja wojewódzka a nie powiatowa. Są trzy poziomy w tych wyborach - gminy (rada, burmistrz), powiat (rada), wojewóztwo (sejmik). Na każdym jest oddzielna komisja wyborcza, która ogłasza swoje wyniki. De fecto mało osób pewnie wie, że to komisje odpowiadają za przekazanie wyników itp.
Na marginesie to nie jest zakres obowiązków PKW za co tak usilnie jest ostatnio krytykowane, szczute, okupowane itp. itd. ale u nas jak zwykle każdy zna się na wszystkim najlepiej. A poziom wiedzy dziennikarzy jest w większości na poziomie WOSu w słabym liceum.

P.s.
Pewnie bedzie tu:
http://www.mazovia.pl/wybory-samorzadowe-2014/komunikaty/art,8,komunikat-wojewodzkiej-komisji-wyborczej-z-22-listopada-2014-r-.html



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-24 14:02 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: olaola (83.17.76.---)
Data: 24 lis 2014 - 18:34:33


robert
(...) o co można pytać kandydata o którego społecznej działalności nikt nic nie wie?.

o cud gminnego marketingu politycznego, czyli jak dostać się na listę kandydatów i przejść do II tury wyborów z cv j/w

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 24 lis 2014 - 20:39:07


robert
Akurat tam nie mam tam etatu ale może po wyborach...?grinning smiley>grinning smiley< działam z nimi jak i oni ze mną działają - korzyści obustronne spinning smiley sticking its tongue out może powinien Pan brać przykład jak należy rozwiązywać wspólne problemy? Zapraszam na pokaz...
Nie pomogę Panu uzyskać odpowiedzi - bo i z jakiej racji?
Nie rozumiem też dlaczego nie uzyskał ich Pan sam i płacze na forum?
Przez ostatnie dwie kadencje zadawałem mnóstwo pytań, również takich "kosmicznych" dlaczego woda jest mokra - i odpowiedzi były. Jak nie pisemne, to face to face - spotkania umawiane w sekretariacie raz w każdym miesiącu (jak była możliwość).
Obawiam się jednak., ze odpowiadanie Panu nie ma sensu - i tak żadna odpowiedz nie zadowoli Pana i będzie służyła nie konstruktywnej pracy nad rozwiązaniem problemu tylko walce o dyskredytację osoby burmistrza.
Odpowiedzi, które ja słyszałem nie były zawsze takie, jakie chciałbym usłyszeć. Z rożnych powodów. I nad tymi powodami pracowaliśmy. Długo. I teraz burmistrza popieram. Za wspólna pracę - nic nie dostałem z worka Mikołaja.
Jak już Pan coś załatwi ze swoich spraw, to proszę napisać na forum >grinning smiley<
Wtedy trzeba się chwalić....
Także proszę już przestać mielić swoje wypociny i po raz dziesiąty pisać to samo na forum
Dlaczego Pan po raz kolejny ucieka od swojego ukochanego kandydata, wspomaganego trąbka, megafonem i Babcią Zębuszką?
To może zapytam po raz piąty o dokonania społeczne Pana pupila?
Dlaczego on?
Dlaczego nie Babcia Zębuszka albo Pan z trąbką? grinning smiley
Wystarczy jedyny komentarz do wypowiedzi pana Roberta to>grinning smiley< i jeszcze togrinning smiley, a i tospinning smiley sticking its tongue out

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (31.1.178.---)
Data: 24 lis 2014 - 20:51:09

Wpis usunięty przez użytkownika - TZ.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-22 10:55 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 24 lis 2014 - 20:51:45


robert
Wszystkich Was Kocham.... >grinning smiley<grinning smileyspinning smiley sticking its tongue out
Ja też Cię kocham jak bliźniego ,choć mam alergię na chamstwo .smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.28.198.---)
Data: 24 lis 2014 - 21:00:08


robert
Akurat tam nie mam tam etatu ale może po wyborach...?grinning smiley>grinning smiley< działam z nimi jak i oni ze mną działają - korzyści obustronne spinning smiley sticking its tongue out może powinien Pan brać przykład jak należy rozwiązywać wspólne problemy? Zapraszam na pokaz...
Nie pomogę Panu uzyskać odpowiedzi - bo i z jakiej racji?
Nie rozumiem też dlaczego nie uzyskał ich Pan sam i płacze na forum?
Przez ostatnie dwie kadencje zadawałem mnóstwo pytań, również takich "kosmicznych" dlaczego woda jest mokra - i odpowiedzi były. Jak nie pisemne, to face to face - spotkania umawiane w sekretariacie raz w każdym miesiącu (jak była możliwość).
Obawiam się jednak., ze odpowiadanie Panu nie ma sensu - i tak żadna odpowiedz nie zadowoli Pana i będzie służyła nie konstruktywnej pracy nad rozwiązaniem problemu tylko walce o dyskredytację osoby burmistrza.
Odpowiedzi, które ja słyszałem nie były zawsze takie, jakie chciałbym usłyszeć. Z rożnych powodów. I nad tymi powodami pracowaliśmy. Długo. I teraz burmistrza popieram. Za wspólna pracę - nic nie dostałem z worka Mikołaja.
Jak już Pan coś załatwi ze swoich spraw, to proszę napisać na forum >grinning smiley<
Wtedy trzeba się chwalić....
Także proszę już przestać mielić swoje wypociny i po raz dziesiąty pisać to samo na forum
Dlaczego Pan po raz kolejny ucieka od swojego ukochanego kandydata, wspomaganego trąbka, megafonem i Babcią Zębuszką?


To może zapytam po raz piąty o dokonania społeczne Pana pupila?
Dlaczego on?
Dlaczego nie Babcia Zębuszka albo Pan z trąbką? grinning smiley

Widzę że Pan Robert to taka trąbka (tuba) burmistrza. Pewnie spotyka Go w przychodni i rozmawiają dlaczego woda jest mokra (taka psota i mam nadzieje że się Pan nie obrazi i zaprosi na malowanie płotu). Obecny burmistrz zrobił sporo dobrego i jest to fakt nikt o zdrowych zmysłach nie powinien negować. Pan Jańczuk nie potrzebuje takiego "siepacza".
Jak była praca społeczna burmistrza przed wyborem, nie wiem - zaufałem mu i raczej się nie zawiodłem.
Co do mieszkania komunalnego p.Wojdaka to skracając nie znam nikogo kto oddał dobrowolnie lokal do zasobów mieszkaniowych gminy.
Panie Robercie popieramy tego samego kandydata ale (na Boga - przepraszam że tak górnolotnie) nie tak jak "siepacze". Że inni to robią (siepacze oponenta) to zniechęca takich jak ja do demokracji i głosowania.
Pozdrawiam
PS
I mam nadzieje że nie dostanie Pan etatu w gminie po z takim podejściem do innych (nawet adwersarzy) to współczuje osobą które do Pana przyjdą.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-24 21:42 przez Tyrt.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: daramisdaramis (178.42.199.---)
Data: 24 lis 2014 - 22:06:00


Mixiorek

daramis
Dlaczego gmina opublikowała protokóły z wyborów na burmistrza i do rady gminy, a pozostałe protokóły nie? Przecież nie są chyba tajne, a mnie bardzo interesuje jak głosowała nasza gmina ( w szczególności ile osób darowało sobie te wybory wrzucając niewypełnione karty).

Gmina opublikowała to co do niej należy. Reszta należy do komisji na poziomie powiatu i województwa.

Przecież interesuje mnie tylko sprawozdanie z pracy NASZEJ gminnej komisji wyborczej. Komisje powiatowa i wojewódzka zliczają tylko to, co im podadzą komisje gminne. O ile w protokóle z powiatu można się doczytać, że u nas głosów nieważnych było ok 10 %, to w przytaczanych tu wynikach wojewódzkich jest tylko zbiorówka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.31.44.---)
Data: 24 lis 2014 - 22:07:36

Nerwowo widzę sie robi...
A ja myślę, że Tomka apel


Raz jeszcze apeluję o WARUNKOWE popieranie kandydatów i omawianie KONKRETNYCH gminnych spraw,
Jest jak najbardziej sensowny...a o debacie, takiej merytorycznej, nieemocjonalnej jakoś póki co cisza...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (31.1.178.---)
Data: 24 lis 2014 - 22:18:05

Wpis usunięty przez użytkownika - TZ



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-22 12:22 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.28.198.---)
Data: 24 lis 2014 - 22:38:56

Jedyny sprawiedliwy, wyrocznia prawdy i oświecenia GMINY KONSTANCIN JEZIORNA, człowiek który "uczciwie i ciężko zapierdalał przez lata" ... a wy tu takie Jemu kalumnie, oszczerstwa co z was za ludzie (no i chyba ze mnie)-"To nie ludzie to wilki" (film Miś) .
Oczywiście to nasz PREZES KLUBU TĘCZA PAN Robert (tu oczywiście brawa)

Ha.... ja dostałem od "PREZESA" wiadomość prywatną - oczywiście odpowiedziałem



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-24 22:43 przez Tyrt.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.28.198.---)
Data: 24 lis 2014 - 22:53:01

Artek_Bartek co prawda to prawda nerwowo a nie merytoryczne ....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (78.10.52.---)
Data: 24 lis 2014 - 23:16:00


daramis

Mixiorek

daramis
Dlaczego gmina opublikowała protokóły z wyborów na burmistrza i do rady gminy, a pozostałe protokóły nie? Przecież nie są chyba tajne, a mnie bardzo interesuje jak głosowała nasza gmina ( w szczególności ile osób darowało sobie te wybory wrzucając niewypełnione karty).

Gmina opublikowała to co do niej należy. Reszta należy do komisji na poziomie powiatu i województwa.

Przecież interesuje mnie tylko sprawozdanie z pracy NASZEJ gminnej komisji wyborczej. Komisje powiatowa i wojewódzka zliczają tylko to, co im podadzą komisje gminne. O ile w protokóle z powiatu można się doczytać, że u nas głosów nieważnych było ok 10 %, to w przytaczanych tu wynikach wojewódzkich jest tylko zbiorówka.

Nie chwytam o co chodzi, ale sprawozdanie NASZEJ gminnej komisji wyborczej wisi w BIP od 19.listopada:

Radni Miejscy. tu: [bip.konstancinjeziorna.pl] patrz załącznik
Burmistrzowie, tu: [bip.konstancinjeziorna.pl] patrz załącznik

Zdaje się, radni powiatowi i sejmikowi "jadą w paczkach" razem z protokołami od razu do odpowiednich instytucji i tam ich przeliczają. Gminna komisja zajmuje się tylko gminnymi samorządowcami

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.28.198.---)
Data: 24 lis 2014 - 23:57:37

... a nie, to nie prywatna wiadomość od PANA ROBERTA - to pokazanie mi miejsca w szeregu, dziękuje za naukę (może nauczkę) mój ty guru forum i pracy społecznej.
Nauka jest dla wielkich, maluczkim dostają się nauczki (Lec) - ja jako kot dostałem nauczkę
Przepraszam ( a właściwie nie) za sarkazm

... a wracając do sedna... pytania do burmistrza jakieś są ... a do kontr kandydata czy tylko te o prace społeczne i mieszkanie komunalne?
Pewnie się dowiedzą (ktoś im powie, może tu wejdą przeczytają). Czy odpowiedzą??



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-25 00:03 przez Tyrt.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: daramisdaramis (178.42.199.---)
Data: 25 lis 2014 - 00:33:53


mania


Nie chwytam o co chodzi

No to może warto jeszcze raz przeczytać?grinning smiley


Ja już wiem kto się dostał. Nie wiem ile w naszej gminie było głosów nieważnych w wyborach do sejmiku mazowieckiego. Ta informacja musiała być w protokóle naszej gminnej komisji wyborczej, opracowanym tak samo jak te dwa podlinkowane.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-25 00:40 przez daramis.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (78.10.52.---)
Data: 25 lis 2014 - 01:40:55

zapytam Komisarza gminnego, bo zdaje się jest na forum

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1920212223242526272829...->|-->
Bieżąca strona: 24 z 36


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.