Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 5 z 9
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 mar 2012 - 08:25:19

żaden z linków nie zlinkował mnie z prostą listą wniosków UMiGu Konstancina-Jeziorny sad smiley

... a możliwość indywidualnego składania wniosków - to protokolarny dyg w stronę korzeni terytorialnej samorządności, z zerową mocą sprawczą. Żaden pomysł oddolny nie ma takiej siły przebicia, jak ten wynikający z twardych procedur i z kompetentnej determinacji władz gminnych

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 11 mar 2012 - 09:46:17

gmina tez sobie moze wnioskowac tak jak mieszkaniec.

Jezeli nie bedzie zakulisowych naciskow to zadne zmiany nie beda uwzglednione.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 mar 2012 - 09:57:33

"zakulisowe naciski" nazywają się lobbyingiem smiling smiley Mieszkaniec ma zdecydowanie mniej możliwości lobbyingu niż instytucja samorządowa (noooo, chyba że ten mieszkaniec mieszka w wielu miejscach świata i lokuje sie w pierwszej piątce najbogatszych rodaków).

Rozumiem, o co Ci chodzi, Młotku, ale Ty chyba nie rozumiesz o co chodzi mnie: a mnie nie chodzi o cudotwórcze (lub puste) gesty, lecz o rzetelną dokumentację działań UMiG-u. Ja mogę sobie palnąć: "nie składam wniosków, bo to nic nie da", ale takie palnięcie w wydaniu samorządu terytorialnego - to jest deklaracja niekompetencji i niepotrzebności. Z Twoich postów wynika, że jesteś urzędnikiem w wieku 30+, więc Twoje poglądy nastrajają wielce pesymistycznie confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 11 mar 2012 - 15:52:15

jeszcze 20+, ale sporo juz widzialem smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 mar 2012 - 17:00:18


Tomasz Zymer
W gminie są mapy, na których alternatywne przebiegi 721 bis z odbiciem przez Kierszek w kierunku pól za PSE są zaznaczone linią przerywaną. Postaram się zeskanować i tu wkleić. .

Panie Tomaszu, czy udało się Panu zdobyć te mapy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 11 mar 2012 - 17:22:31

Na podstawie załączników do gminnego studium uwarunkowań oraz do planów miejscowych, wykonałem na mapie Google ręczny rysunek, na który naniosłem:

kolor czerwony - Trasa Mostowa (droga nr 721 bis) - rezerwa szerokości 50 metrów zachowana w uchwalonych planach miejscowych na terenie naszej gminy
kolor zielony - Trasa Mostowa - przebieg alternatywny ujęty w gminnym studium uwarunkowań linią przerywaną, dla którego nie wyznaczono jednak rezerwy w planach miejscowych
kolor niebieski - obwodnica Konstancina-Jeziorny wg planu miejscowego obwodnicy drogi nr 724 uchwalonego przez Radę Miejską Konstancina-Jeziorny 23 maja 2006 r.



W ciągu najbliższych kilku godzin wkleję także na moim forum wniosek do podpisywania przez mieszkańców gminy oraz ulotkę przewodnią do tego wniosku.

Odnośnie uwag Oli: prawdą jest, że gmina mogłaby wnioskować o wpisanie do planu województwa jakichś form zagospodarowania Mirkowa, Łąk Oborskich, itp., chociaż tylko i wyłacznie tych o znaczeniu ponadlokalnym (typu - infrastruktura uzdrowiskowa, park kulturowy, itp. - natomiast tematy typu "torfowisko w Bielawie" nie wchodzą w ramy planu regionalnego), ale najpierw musiałaby być zgoda między radnymi i urzędnikami co do tych form zagospodarowania, a takiej zgody nie ma. UMiG w osobie p. v-burmistrz Gadomskiej w ogóle stoi na stanowisku, by żadnych wniosków nie składać, bo może to spowodować konieczność zmiany gminnego studium oraz mpzp, gdyby nasze wnioski zopstały uwzględnione w planie województwa. Mam nadzieję, że na sesji 21 marca przejdą wnioski dotyczące: Trasy Mostowej, transportu szynowego lub ekwiwalentnego do Warszawy, obwodnicy drogi nr 724 oraz zakazu wydobycia paliw metodą szczelinowania i pokrewnymi. Natomiast na żaden konsensus w sprawie Łąk Oborskich nie ma co liczyć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 mar 2012 - 18:30:02

dzięki, Tomku, za tak wyczerpujący obraz. Mapka nareszcie przemawia mi do wyobraźni ! Natomiast obraz stanowiska UMiGu bardzo jest przygnębiający. Szczerze Cię podziwiam za sposób, w jaki pełnisz mandat radnego. Żałuję, że "współrodacy" nie dokooptowali do składu RM także Klaudiusza i ArtaBarta - kto wie, czym się kierowali w swoich wyborach ... eye rolling smiley
... a ten passus pokazuje, jak ... osobliwych wyborów dokonali:



(...) najpierw musiałaby być zgoda między radnymi i urzędnikami co do tych form zagospodarowania, a takiej zgody nie ma. UMiG w osobie p. v-burmistrz Gadomskiej w ogóle stoi na stanowisku, by żadnych wniosków nie składać, bo może to spowodować konieczność zmiany gminnego studium oraz mpzp, gdyby nasze wnioski zopstały uwzględnione w planie województwa (...)

"szczał w gowe" - jak mawiają pacjenci logopedyczni moody smiley

ps pamiętam, że niedawno na forum sporo było o jakimś węźle (?) czy rondzie (?) na skrzyzowaniu Pułaskiego i Kołobrzeskiej oraz o planach poszerzenia tej ostatniej kosztem istniejącej (zgodnej z prawem) zabudowy. Czyżby protesty mieszkańców spowodowały wycofanie się włądz z tego pomysłu ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-11 18:36 przez ola.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 11 mar 2012 - 18:52:46

Dziękuję p.Tomaszowi, za jasny rysunek planów drogowych.

Dopiero teraz widać, jaką głupotą jest prowadzenie drogi przez centrum Jeziorny, równolegle do istniejącej drogi Piaseczyńska-Pułaskiego, dodatkowo licząc, że kierowcy dojadą aż do obwodnicy GK-K-J, żeby udać się w kierunku Warszawy. Po prostu totalna głupota!!!

Czy w tym kraju nie ma wykształconych urbanistów?

A może ogólny kierunek przebiegu nowej drogi naniósł polityk-wizjoner, który chciał nadać Kcinowi wielkomiejski blichtr? Tak to wygląda, bo przecież logiki w tym za grosz angry smiley

Wobec oporu UMiGu w osobie p.v-ce burmistrz Gadomskiej, jedynie pozostaje przekonanie Rady. To można zrobić właśnie takim rysunkiem, a nie mapami, na których mnogość szczegółów zaciemnia obraz.

Dodatkowy argument koszty, przecież droga przez Jeziornę, jest dwa razy dłuższa od tej bezpośrednio łączącej Kierszek z gierkostradą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
wniosek mieszkańców do wydruku i podpisu - Trasa Mostowa
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 11 mar 2012 - 19:34:37

NIE dla Trasy Mostowej przez centrum Konstancina-Jeziorny !!!

1) WYDRUKUJ WNIOSEK I ULOTKĘ POD TYM ADRESEM: [tomaszzymer.blogspot.com]

2) WYŁÓŻ W LOKALNYM SKLEPIE LUB NA KLATCE SCHODOWEJ -

3) PO ZEBRANIU PODPISÓW SKONTAKTUJ SIĘ POD TEL. 504-080-170 z koordynatorami akcji


?Trasa Mostowa? w tym roku uzyska pozwolenie na budowę aż do ul. Julianowskiej, do granicy naszej gminy; za parę lat zacznie się budowa trasy w naszej gminie.
? Wobec braku funduszy na budowę tunelu pod Ursynowem (trasa S2), ?Trasa Mostowa? przejmie większość ciężkiego transportu TIR na linii wschód-zachód (Europa-Rosja), a także tranzytu, który z tej trasy ulicą Warszawską będzie kierował się do Warszawy, uniemożliwiając mieszkańcom gminy dojazd do pracy.
? Nawet, jeśli trasa S2 powstanie, ale będzie płatna, kierowcy tirów zawsze wybiorą drogi bezpłatne, takie, jak ta przez centrum uzdrowiska Konstancin-Jeziorna.
? Oznacza to: ruch na poziomie do 100 tys. pojazdów dziennie, ogromne estakady nad ul. Warszawską, Bielawską, Mirkowską, przebieg trasy tuż obok szkół przy Bielawskiej i Mirkowskiej; hałas i zanieczyszczenie powietrza znacząco obniżą komfort życia co najmniej ? mieszkańców gminy.
? W bezpośrednim zasięgu oddziaływania tej 4-pasmowej trasy znajdą się: Skolimów Płn., Kierszek, cała Jeziorna, nowe osiedla przy ul. Bielawskiej, osiedle Mirków, cała wieś Bielawa, północny Habdzin, południe wsi Opacz, wieś Ciszyca (patrz mapa poniżej).
? Obecnie, w związku z pracami nad nowym planem zagospodarowania i strategią rozwoju województwa, jest jeszcze szansa na wykreślenie tej trasy z planów regionalnych lub przynajmniej zmianę jej przebiegu tak, by przebiegła dawniej zaplanowanym korytarzem na północ, omijając centrum miasta i łącząc się z zaplanowaną obwodnicą Konstancina koło Powsina.

AŻEBY TO OSIĄGNĄĆ:
1) Podpisz się pod wnioskiem o zmianę planu zagospodarowania województwa (do ściągnięcia poniżej) ? musimy go złożyć do 27 marca!
2) Wpisz swój e-mail lub telefon kontaktowy na listę (do ściągnięcia poniżej) lub wyślij pod adres exams@orange.pl jeśli chcesz na bieżąco otrzymywać informacje w sprawie Trasy Mostowej i tranzytu TIR przez Konstancin-Jeziorną oraz móc brać udział w działaniach społecznych w tej sprawie.

Społeczny Komitet ?Tiry Precz z Uzdrowiska?, Stowarzyszenie Uzdrowisko Dzieciom



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-11 19:35 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Siedzieć i czekać... Brawo!
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 mar 2012 - 20:07:09

Tak, najlepiej nie składać żadnych uwag do PZP i Strategii Rozwoju Województwa - choć Marszałek zachęca. Nic nie robić - czekać aż utoniemy w "gnojownicy", zasypią nas bioodpady, bo komposter to diabelskie urządzenie, w którym lęgną się rózne robale.


PS. A co się lęgnie w gnojowicy wylewanej na uprawne pola, można przeczytać tu: [gajanet.pl]
zacytuję malutki fragment tego opracowania:

"zanieczyszczenie mikrobiologiczne ? mikroorganizmy chorobotwórcze, zawarte w gnojowicy, stanowią poważne zagrożenie sanitarne; za najistotniejsze w tym względzie uznać należy Staphylococcus sp., streptokoki fekalne, Escherichia coli, laseczki różycy, prątki gruźlicy, paciorkowce chorobotwórcze, wirus pryszczycy, grzyby oraz larwy i jaja robaków pasożytniczych (np. tasiemców);"

i jeszcze kawałek:
Problemy społeczno-ekonomiczne:
* odory (zanieczyszczenie powietrza) ? wśród odorów gnojowicy, powstającej na wielkotowarowych fermach trzody chlewnej zidentyfikowano 100 do 200 substancji zapachowych, z których co najmniej 30 to związki szczególnie cuchnące i szkodliwe dla zdrowia (np. merkaptany, siarczki organiczne, aminy, kwasy organiczne, aldehydy, ketony); wykazano, iż związki te mogą wywoływać takie schorzenia, jak bóle głowy, podenerwowanie, alergie, nadmierne łzawienie, przekształcenie hemoglobiny w hematynę, skutkujące niedotlenieniem, zatkany nos i inne dolegliwości ze strony układu oddechowego;
* utrata miejsc rekreacji ? np. gnojowica z ferm w pobliżu uzdrowiska Gołdapskiego spowodowała masowe śnięcie ryb w pobliskich jeziorach (2006);
* wysokie koszty oczyszczania wody pitnej;
* degradacja gruntów rolnych ? niezgodne z prawem składowanie i stosowanie gnojowicy;
* lokalizacja ferm w bezpośrednim sąsiedztwie obszarów NATURA 2000 oraz innych obszarów chronionych i cennych przyrodniczo, a także obszarów szczególnie narażonych na odpływ azotu ze źródeł rolniczych


Wspomnę, że w posądzanym o spółkę z diabłem komposterze proces utylizacji odpadów zielonych, a także pościekowych odbywa się w hermetycznym bębnie - nic nie wylatuje, żaden zły duch (chuch). A gdyby nawet, to można wynająć egzorcystę...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.play-internet.pl)
Data: 13 mar 2012 - 00:56:06

Dobrze, że powstał wniosek w imieniu mieszkańców.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-13 01:46 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: guciakguciak (---.knc.pl)
Data: 13 mar 2012 - 00:58:23

Przepraszam ale nie rozumiem z czego Państwo się tak cieszą? Dopytywałem Pana Radnego o mapę z alternatywnym przebiegiem, bo byłem ciekaw jego lokalizacji. Skoro w gminie mówili, że trasa w tym alternatywnym przebiegu nie może powstać, to właśnie mnie zastanowiło gdzie ta alternatywa ma przebiegać i czemu niby nie może jej tam być.

Z twojej mapki Tomku wynika, że ten alternatywny przebieg nie dzieli już Jeziorny tylko Klarysew i niesie ze sobą konieczność wysadzenia w kosmos( na oko) 15 istniejących domów mieszkalnych nie mówiąc o pozostałych przyległych do tego wariantu. Ja o takim wariancie nie myślałem! Ja myślałem o wariancie bez kolizji z budynkami na poniższej mapie na żółto.
Dla lepszego zobrazowania wykonałem orientacyjny przebieg dyskutowanych tras na zdjęciu satelitarnym. Żółty moja propozycja, zielona Twoja i czerwona wg planów.

Czemu Tomku zmieniłeś front, na komisji zachęcałeś do wykreślenia trasy a teraz wariant przez środek dzielnicy mieszkaniowej po domach? Uważam, że nie powinieneś tego wniosku w takiej wersji dawać ludziom do podpisywania. Ludzie podpiszą wszystko zwłaszcza, że ulotka jest agresywna i zachęca do tego aby podpisać się bez chwili namysłu. Chyba z braku czasu w pośpiechu przygotowałeś ten wniosek nie zastanawiając się do końca na nim, należy go poprawić.


No to znowu poprawki, tym razem powinno być OK ;)



Powiększenia:





dokleiłam mapkę z powiększonym czerwonym szlakiem



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-13 11:54 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 mar 2012 - 09:23:24


guciak
Z twojej mapki Tomku wynika, że ten alternatywny przebieg nie dzieli już Jeziorny tylko Klarysew i niesie ze sobą konieczność wysadzenia w kosmos( na oko) 15 istniejących domów mieszkalnych nie mówiąc o pozostałych przyległych do tego wariantu. Ja o takim wariancie nie myślałem! Ja myślałem o wariancie bez kolizji z budynkami na poniższej mapie na żółto. [...]

Czemu Tomku zmieniłeś front, na komisji zachęcałeś do wykreślenia trasy a teraz wariant przez środek dzielnicy mieszkaniowej po domach? Uważam, że nie powinieneś tego wniosku w takiej wersji dawać ludziom do podpisywania. Ludzie podpiszą wszystko zwłaszcza, że ulotka jest agresywna i zachęca do tego aby podpisać się bez chwili namysłu. Chyba z braku czasu w pośpiechu przygotowałeś ten wniosek nie zastanawiając się do końca na nim, należy go poprawić.

Co do tych 15 domów i zabudowy Klarysewa masz rację, choć znaczna ich część powstała już po wprowadzeniu Trasy Mostowej do planów wojewódzkich. Ja absolutnie nie twierdzę, że alternatywny przebieg trasy powinien być taki, jak narysowany kolorem zielonym na mojej mapie. Twierdzę wyłacznie, że taki właśnie przebieg alternatywny figuruje w gminnym studium uwarunkowań. Moja mapa nie pokazuje tego, co powinno być, tylko to, co już jest w planach. Nie zmieniłem zatem żadnego frontu i Twoje oskarżenia są nieporozumieniem.

Zakładam, że jeśli województwo zdecyduje się rozważać wariant alternatywny (w co wątpię, bo wszystko wskazuje na to, że mają w nosie uzdrowisko i jego mieszkańców), to specjaliści pochylą się nad mapą i wyznaczą jej optymalny przebieg. Ja specjalistą nie jestem i palcem po cudzym gruncie wodzić nie będę. To wojewódzcy planiści nawarzyli tego piwa i to oni teraz powinni je wypić. Skoro Ty, Guciak, zdecydowałeś się zaprezentować własne prywatne warianty, to chwała Ci za to, ale ja nie będę oficjalnie prezentował mieszkańcom swoich prywatnych pomysłów, bo zaraz ktoś powie - ja tam mam działkę budowlaną, staram się o pozwolenie na budowę, ciekawe, panie Zymer, czy Pan mi zapłaci za straty. Od tworzenia wariantów alternatywnych są wojewódzcy planiści, a nie gminni radni. Niech sobie województwo rozmawia z właścicielami o specustawie i odszkodowaniach. Po tylu latach planistycznego burdelu ta trasa tak czy inaczej skończy się czyjąś krzywdą i wyborem "najmniejszego zła". Niech tym się zajmą ci, którzy nam tę trasę do centrum miasta w swojej wielkiej mądrości podrzucili. Ja mogę tylko pokazać mieszkańcom na mapie, co już aktualnie dla nich zaplanowano i ostrzec, czym to grozi.

Skoro ganisz mnie za rzekomy pośpiech i nakazujesz poprawić wniosek, mam propozycję: ZRÓB TO SAM. Ja napisałem najlepszy wniosek, jaki potrafiłem - przy moim stanie wiedzy i kompetencji. A im więcej będzie wniosków od różnych grup mieszkańców, tym lepiej - i nie musi to być wcale moja wersja. Skolimów zbiera podpisy pod inną, bardziej radykalną wersją wniosku - i bardzo dobrze. Jeśli boisz się konfliktu lojalności jako pracownik MZDW, to napisz projekt wniosku incognito i wyślij go innym osobom do rozprowadzenia. Bardzo się ucieszę, jeśli pojawią się inne, lepsze wersje wniosku.

PS. Do Twojego żółtego przebiegu odnoszę się krótko poniżej.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-13 12:56 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 mar 2012 - 11:47:38

Jeśli wniosek - obojętnie przez kogo napisany - zawiera wady takie jak konieczność wyburzenia kilkunastu budynków, to należy go wycofać, a nie liczyc na to że ktos inny opracuje lepszy. Nie można kusić złego, zwłaszcza jesli ten wadliwy wniosek zostanie podpisany przez kilkudziesięciu/ kilkuset mieszkańców. Wojewoda czy Marszałek powie później "samiście chcieli, to macie".

Może wystarczy tylko prośba o wykreślenie 721 wzdłuż Pułaskiego i Wojska Polskiego?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 mar 2012 - 12:33:22

Przestań wypisywać nonsensy, Maniu. Mój wniosek nie zawiera żadnej konieczności wyburzenia czegokolwiek, ponieważ absolutnie nie wskazuje, jaką alternatywną trasą ma zostać poprowadzona droga nr 721bis. Wniosek wskazuje dwie możliwe opcje: albo wykreślenie trasy na terenie naszej gminy w całosci, albo - wskazanie przez województwo przebiegu alternatywnego omijającego teren gęstej zabudowy i centrum miasta. Ja nie jestem od tego, zeby wskazywać przebieg alternatywny - napisałem we wniosku tylko ogólnie, że chodzi o przeprowadzenie trasy w rejon Powsina na do miejsca, gdzie zaplanowano węzeł drogowy z obwodnicą drogi nr 724 oraz Czerniakowską Bis. Szczegółowy przebieg trasy wyznaczają planiści wojewódzcy, a nie radny miejski.

Mapa, którą dołączyłem do ulotki informacyjnej, jest szkicem wyłącznie na użytek mieszkańców przedstawiającym aktualnie istniejące plany przebiegu Trasy Mostowej - ten zawarty w planach miejscowych w postaci rezerwy 50m oraz ten alternatywny zaznaczony w gminnym studium uwarunkowań linią przerywaną. Mapa nie jest i nie była częścią wniosku.

Gdyby któremukolwiek z Państwa zechciało się wejść na mój blog, przeczytać dokładnie mój wniosek i zobaczyć, że mapa dołączona do ulotki nie ma z wnioskiem nic wspólnego, to nie byłoby tych niepotrzebnych dyskusji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 mar 2012 - 12:54:45

Przedstawiony przez Guciaka na mapie powyżej żółty alternatywny przebieg trasy przebiega przez Las Kabacki, oddzielając Ogród Botaniczny od Parku Rozrywki w Powsinie (jest to główna trasa spacerowa na terenie ośrodka w Powsinie). Jeśli uda ci się przekonać władze Warszawy i województwa do takiego przebiegu trasy, to proszę bardzo - ale wątpię, czy to jest możliwe, bo taki przebieg trasy niszczyłby w dużej części najpopularniejsze terny rekreacyjne warszawiaków.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 mar 2012 - 13:32:22

Szanowni Państwo,
poniżej zmodyfikowany przeze mnie wniosek p.Tomasza. Uważam, że należy domagać się wykreślenia w całości drogi 721bis, mam nadzieję, że taką uchwałę przyjmie też rada i nasze głosy wesprą to stanowisko. Sugerowanie zgody na inne przebiegi będzie już na starcie stawiało nas w sytuacji braku wyjścia. Z naszego punktu widzenia zresztą - mieszkańców Skolimowa - każdy przebieg jest niekorzystny, choć oczywiście te alternatywne dla reszty miasta - mniej, ale też niekorzystne i tak samo zagrażające zarówno integralności K-J. jak i relacjom z pobliską W-wą, tą pieszą i rowerową (przesiądzie się reszta wytrwałych do samochodów, jeśli zechce do nas zajrzeć, a my do lasu Kabackiego będziemy jeździć kilka km dłuższą trasą też samochodami, teraz chodzimy pieszo i jeździmy rowerami)
Jan Strękowski


NIE dla Trasy Mostowej przez Konstancin ? Jeziornę



? ?Trasa Mostowa? w tym roku uzyska pozwolenie na budowę aż do ul. Julianowskiej, do granicy naszej gminy; za parę lat zacznie się budowa trasy w naszej gminie.
? Wobec braku funduszy na budowę tunelu pod Ursynowem (trasa S2), ?Trasa Mostowa? przejmie większość ciężkiego transportu TIR na linii wschód-zachód (Europa-Rosja), a także tranzytu, który z tej trasy ulicą Warszawską będzie kierował się do Warszawy, uniemożliwiając mieszkańcom gminy dojazd do pracy.
? Nawet, jeśli trasa S2 powstanie, ale będzie płatna, kierowcy tirów zawsze wybiorą drogi bezpłatne, takie, jak ta przez centrum uzdrowiska Konstancin-Jeziorna.
? Oznacza to: ruch na poziomie do 100 tys. pojazdów dziennie, ogromne estakady nad ul. Warszawską, Bielawską, Mirkowską, przebieg trasy tuż obok szkół przy Bielawskiej i Mirkowskiej; hałas i zanieczyszczenie powietrza znacząco obniżą komfort życia co najmniej ? mieszkańców gminy.
? W bezpośrednim zasięgu oddziaływania tej 4-pasmowej trasy znajdą się: Skolimów Płn., Kierszek, cała Jeziorna, nowe osiedla przy ul. Bielawskiej, osiedle Mirków, cała wieś Bielawa, północny Habdzin, południe wsi Opacz, wieś Ciszyca (patrz mapa powyżej).
? Obecnie, w związku z pracami nad nowym planem zagospodarowania i strategią rozwoju województwa, jest jeszcze szansa na wykreślenie tej trasy z planów regionalnych.

AŻEBY TO OSIĄGNĄĆ:
1) Podpisz się pod załączonym wnioskiem o zmianę planu zagospodarowania województwa ? musimy go złożyć do 27 marca!
2) Wpisz swój e-mail lub telefon kontaktowy na załączoną listę lub wyślij pod adres exams@orange.pl jeśli chcesz na bieżąco otrzymywać informacje w sprawie Trasy Mostowej i tranzytu TIR przez Konstancin-Jeziorną oraz móc brać udział w działaniach społecznych w tej sprawie.
Społeczny Komitet ?Tiry Precz z Uzdrowiska?, Stowarzyszenie Uzdrowisko Dzieciom


PRZEBIEG TRASY MOSTOWEJ PRZEZ UZDROWISKO KONSTANCIN-JEZIORNA

? kolor czerwony - Trasa Mostowa (droga nr 721 bis) - rezerwa szerokości 50 metrów zachowana w uchwalonych planach miejscowych na terenie naszej gminy
? kolor zielony - Trasa Mostowa - przebieg alternatywny ujęty w gminnym studium uwarunkowań linią przerywaną, dla którego nie wyznaczono jednak rezerwy w planach miejscowych
? kolor niebieski - obwodnica Konstancina-Jeziorny wg planu miejscowego obwodnicy drogi nr 724 uchwalonego przez Radę Miejską Konstancina-Jeziorny 23 maja 2006 r.

Tu rzeczona mapka:

(......)




Konstancin-Jeziorna, 23 marca 2012 roku

Niżej podpisani mieszkańcy miasta i gminy Konstancin-Jeziorna

Do: Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego
w Warszawie, ul. Solec 22, 00-410 Warszawa

WNIOSEK DO ZMIANY PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO ORAZ AKTUALIZACJI STRATEGII ROZWOJU WOJEWÓDZTWA

? Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna zwracają się z wnioskiem o wykreślenie z Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego zapisu funkcjonującego w obecnie obowiązującej wersji planu z 2004 roku dotyczącego ?budowy przeprawy mostowej na Wiśle w [...] Józefowie" (str. 73) oraz niewpisywanie na listę ?obejść w ciągach dróg wojewódzkich? drogi nr 721bis (tzw. ?Trasy Mostowej?), przebiegającej przez teren naszej gminy, a także dokonanie stosownych korekt na mapach dołączonych do planu (m.in. str. 69) oraz wprowadzenie analogicznych zapisów w Strategii Rozwoju Województwa.
?UZASADNIENIE

? Zaplanowany wstępnie ok. 30 lat temu przebieg drogi nr 721bis utracił rację bytu m.in. z powodu dynamicznego rozwoju gminy Konstancin-Jeziorna i gmin sąsiednich. Obecnie zaplanowana droga nr 721bis jest de facto drogą tranzytową przebiegającą przez strefy B i C uzdrowiska Konstancin-Jeziorna, przez gęsto zabudowane centrum tego uzdrowiska.
? Zaplanowana droga przebiega tuż obok dużych osiedli domów wielorodzinnych oraz gminnego zespołu szkół nr 3, przy samych oknach jedynego w gminie liceum, po granicy kompleksu boisk Orlika 2012 oraz przygotowywanego obecnie przez gminę kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Bielawskiej.
? Trasa wschód-zachód będzie w znikomym tylko stopniu służyła mieszkańcom gminy, z których większość dojeżdża do pracy i szkół w Warszawie na linii północ-południe. Uciążliwość związana z wlewaniem się ruchu tranzytowego do centrum uzdrowiska, już teraz bardzo znaczna przy istniejącym przebiegu dróg nr 721 i 724, znacznie się pogłębi, gdyż z nowej trasy będą korzystać zarówno mieszkańcy tzw. ?linii Otwockiej?, jak i ciężki tranzyt. Znaczna część ruchu z nowej trasy zostanie rozprowadzona w kierunku Warszawy, istotnie utrudniając mieszkańcom gminy możliwość dojazdu do stolicy.
? Ponadto z trasy korzystać będą firmy z rozwijającego się zagłębia przemysłowo-magazynowego Łubna-Baniocha, których pojazdy już obecnie poruszają się ulicami Warecką, Chylicką i Piłsudskiego w strefie A ścisłej ochrony walorów klimatycznych i funkcji medycznych jedynego uzdrowiska na Mazowszu. Trasa istotnie pogłębi obecne uciążliwości wynikające z intensywnego ruchu pojazdów przez centrum miasta-uzdrowiska i zwiększy spowodowany tym ruchem hałas oraz zanieczyszczenia powietrza. Te elementy wpłyną na utratę walorów uzdrowiskowych (związanych przede wszystkim ze specyficznym mikroklimatem), spadek wartości gruntów i znaczne pogorszenie standardu życia w Konstancinie-Jeziornie. Zaplanowana droga nie stanowi ?obejścia? ani ?obwodnicy?, ponieważ przebiega przez samo centrum miasta.
? Planowana droga nr 721bis przecina szlak spacerowo-turystyczny z Warszawy przez Las Kabacki do uzdrowiska Konstancin, będący docelowo jednym z najważniejszych weekendowych szlaków turystycznych mieszkańców stolicy. Odcina ona także zwierzęta z Lasu Kabackiego od ich naturalnych tras migracji do Lasów Chojnowskich. Jeśli dużym nakładem środków nie zostaną zaprojektowane na drodze 721 bis przejścia dla zwierząt, to w znacznym stopniu przyczyni się ona do postępującej izolacji środowiska przyrodniczego Lasu Kabackiego i w konsekwencji jego szybkiej degradacji i zubożenia. Stanowi też zagrożenie dla Ogrodu Botanicznego w Powsinie, na dodatek odcina też ogród od Konstancina ? Jeziorny, blokując istniejący tam szlak turystyczny do Uzdrowiska.
? Istotnym z punktu widzenia ochrony najcenniejszych elementów środowiska naturalnego w województwie aspektem planowanej inwestycji jest jej przebieg przez obszar ?Natura 2000?, przez rezerwaty przyrody Wyspy Zawadowskie i Wyspy Świderskie. Rezerwaty te to miejsce gniazdowania i żerowania rzadkich gatunków ptaków oraz ostoja zwierząt związanych ze środowiskiem wodnym, należące do krajowej sieci ekologicznej Econet-Polska. Chronią one także kluczowe punkty postoju na jednej z trzech największych tras migracji ptaków w Europie. Zapis w obecnie obowiązującej wersji Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego z 2004 roku na str. 21 mówi: ?Rezerwaty wiślane zostały uznane za obiekty o znaczeniu międzynarodowym (zgłoszone do konwencji Ramsar).? W planie ochrony rezerwatu ?Wyspy Świderskie? za jedno z podstawowych zagrożeń uznano plan budowy mostu między Józefowem lub Karczewem a Konstancinem, zalecając jednocześnie rezygnację z tego pomysłu.
? Obecnie w trakcie realizacji są już: droga ekspresowa S2 (tzw. ?Południowa Obwodnica Warszawy?) przez Natolin ? Powsinek ? Wawer) oraz przebudowa drogi krajowej nr 50, tzw. ?dużej obwodnicy Warszawy?; trwają prace nad ustaleniem przebiegu obwodnicy Góry Kalwarii. Na obu tych trasach zaplanowano przeprawy mostowe na Wiśle. W tym kontekście budowa kolejnej przeprawy w sercu obszaru ?Natura 2000? w Ciszycy, w odległości zaledwie kilku kilometrów od tamtych dwóch, byłaby tylko dużym i zbędnym obciążeniem finansowym dla województwa. Wisła jest w tym miejscu bardzo szeroka i podzielona łachami ? most musiałby mieć długość aż ok. 1800m. Przez kilkadziesiąt lat na tym odcinku z powodzeniem funkcjonowały przeprawy promowe m.in. w Gassach, najzupełniej wystarczające dla obsługi ruchu lokalnego, które należałoby przywrócić.
? Obecnie planowany przebieg drogi nr 721 na wysokości miasta Konstancin-Jeziorna jest absurdalny z punktu widzenia dominujących kierunków ruchu oraz kosztów finansowych i społecznych (patrz załączona mapka). Kierowcy korzystający z planowanej trasy mają jechać nią aż do Jeziora Wspólnotowego na końcu wsi Bielawa, tam zaś zakręcić na planowaną obwodnicę Konstancina-Jeziorny i zawrócić do obecnej drogi nr 724. Daje to w sumie ogromną ale wąską pętlę o długości ok. 7 km. Jest oczywiste, że dojeżdżający wybiorą skrót do Warszawy przez ul. Warszawską, czyli przez centrum miasta, nie mówiąc juz o tym, że w ten sposób cała Jeziorna i Bielawa (czyli około 1/3 mieszkańców gminy) znajdzie się w kleszczach dwóch dróg 4-pasmowych o bardzo intensywnym ruchu przebiegających w bezpośrednim sąsiedztwie intensywnie zabudowanych obszarów niemal równolegle do siebie w kierunkach niezgodnych z dominującym kierunkiem warszawskim (północ-południe).

Z powyższego wynika, że pozostające w PZP Województwa oraz Strategii Rozwoju Województwa zapisy umożliwiające realizację drogi nr 721bis, tzw. ?Trasy Mostowej? nie mają uzasadnienia logistycznego i finansowego, stanowią poważne zagrożenie dla społeczności lokalnej miasta Konstancin-Jeziorna, dla jedynego uzdrowiska w regionie oraz dla obszarów chronionych o randze międzynarodowej ? i z tych względów powinny zostać usunięte zarówno z PZP, jaki i ze Strategii.

Mieszkańcy miasta i gminy Konstancin-Jeziorna (podpisy załączone poniżej)



Do: Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego
w Warszawie, ul. Solec 22, 00-410 Warszawa

DOTYCZY: Wniosku do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego Województwa Mazowieckiego oraz aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa ? wykreślenie drogi nr 721 bis na terenie gminy Konstancin-Jeziorna

PODPISY: Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna:

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 13 mar 2012 - 14:37:37

Szkoda, że radny TZ nie skonsultował swojego projektu z kimś kto się zna na mpzp Województwa czy Gminy, zanim rozesłał do wielu osób z prośbą o zbieranie podpisów.
Czyli nie bez przyczyny ludzie mówią: najpierw zrobi potem pomysli.
Drugi raz mieszkańcy nie podpiszą, choć projekt Jana S jest znacznie bezpieczniejszy.

PS. Czytałam i oglądałam warianty drogi 721 na mapce radnego i zestawienie tych propozycji na mapie satelitarnej Guciaka i nadal nie rozumiem wyższości drogi czerwonej nad żółtą.

Do Montessori ni przyjde na dokształcanie - za wysoki poziom, ale dziękuję za propozycje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (---.adsl.inetia.pl)
Data: 13 mar 2012 - 15:18:54


Tomasz Zymer
Mój wniosek nie zawiera żadnej konieczności wyburzenia czegokolwiek, ponieważ absolutnie nie wskazuje, jaką alternatywną trasą ma zostać poprowadzona droga nr 721bis.

Gdyby któremukolwiek z Państwa zechciało się wejść na mój blog, przeczytać dokładnie mój wniosek i zobaczyć, że mapa dołączona do ulotki nie ma z wnioskiem nic wspólnego, to nie byłoby tych niepotrzebnych dyskusji.

Panie Tomaszu, po przeczytaniu treści ulotki i wniosku na Pańskim blogu odnoszę wrażenie, że w obu pismach jest jednak zawarta wyraźna sugestia.smiling smiley

W treści wniosku jest zapis:

"Gdyby wykreślenie zapisów drogi nr 721 bis okazało się z jakichś względów niemożliwe, to należy tak zdefiniować jej przebieg w nowym PZP Województwa,
aby omijała miasto Konstancin -Jeziorna w kierunku północnym, jak zakładały wcześniej rozważane warianty - i łączyła się z planowaną obwodnicą
Konstancina-Jeziorny w ciągu drogi 724 w pobliżu cmentarza w Powsinie"

Natomiast w ulotce podane jest:

"jest jeszcze szansa na wykreślenie tej trasy z planów regionalnych lub przynajmniej zmiany jej przebiegu tak, by przebiegała dawniej zaplanowanym
korytarzem
na północ, omijając centrum miasta i łącząc się z zaplanowaną obwodnicą Konstancina koło Powsina"

Czy zacytowane przeze mnie fragmenty nie są wyraźną sugestią?

Może należałoby podziękować autorowi spostrzeżeń za słuszną uwagę i póki jest na to czas skorygować wniosek i ulotkę.smiling smiley

;



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-13 15:21 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Zmiana Planu Zagospodarowania Woj. Mazowieckiego - czy samorząd K-J zgłosi wnioski
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (80.50.126.---)
Data: 13 mar 2012 - 16:01:47

Niech każdy sobie stanie na warszawskiej, na bielawskiej, na mirkowskiej i uruchomi "oczy wyobraźni" i zobaczy dwie estakady na wysokości około 7 metrów, las podpór pod nimi. Dwie estakady, każda po dwa pasy to mniej więcej będzie wyglądać jak obok dawnego ZUSu i CH Panorama. Niska zabudowa Konstancina i nagle to coś w samym środku.
Masakra.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123456789-->
Bieżąca strona: 5 z 9


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.