Salon Jesienny Triady – 21 11 2009

Salon Jesienny Triady, wernisaż wystawy 21 listopada, godz. 17.00
Konstanciński Dom Kultury, ul. Jaworskiego 18
Zbiorowa wystawa pod hasłem ,,Salon Jesienny Triady?, jest pretekstem do prezentacji ostatnich prac artystów zrzeszonych w STSP,,Triada?, powstałych głównie w plenerach bądź pod ich wpływem.
Na wystawie, swoje prace gościnnie prezentują też uczestnicy otwartych warsztatów Triady. Podobnie jak w ostatnich latach, tak i w tym roku towarzyszyło nam przekonanie, że kultura i edukacja poprzez kulturę jest dziedziną o fundamentalnym znaczeniu w pobudzaniu zainteresowań i postaw twórczych. Mieliśmy okazję pracować w miejscach, których wartość historyczna nie ustępowała walorom krajobrazowym. Czersk, Czerwińsk, okolice Kazimierza Dolnego to ,,miejsca z klimatem? same w sobie, a dodatkowo przepuszczone przez wrażliwość twórców- dają duże bogactwo odniesień, przenoszą w świat skojarzeń będących zapisem myślowych pasaży przedstawionych na wystawie w różnorodnych technikach.
W nastrojowy klimat “muzycznych pejzaży” wprowadzi nas zespół ,,Tu i Teraz?
w składzie: Hanna Daniszewska, Paweł Dobrowolski, Maksymilian Szeliga, Krzysztof Mirończuk. Wstęp wolny, zapraszamy
W trakcie wernisażu promocja albumu Artyści Konstancina, prezentującego sylwetki i dorobek artystów związanych z Konstancinem, wydanego przez Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna

Plenery oraz warsztaty realizowane w tym roku przez STSP,,Triada? były możliwe m.in. dzięki dotacji uzyskanej z Gminy Konstancin-Jeziorna.

01
Prezes STSP,,Triada?
Zofia Hejke