Powiatowa Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Piasecznie zaprasza czytelników do swojej siedziby w Piasecznie przy ul. Chyliczkowskiej 12 (Dom Nauczyciela). W Bibliotece znajdują się książki naukowe, lektury szkolne i opracowania. Studenci, nauczyciele, pasjonaci wiedzy znajdą tu prawdziwy naukowy skarbiec. Posiadamy wiele książek z zakresu oświaty, wychowania i pedagogiki specjalnej (niepełnosprawność, nieprzystosowanie, zagadnienia prawne ). Są programy nauczania i podręczniki szkolne. Wiele pozycji dotyczących wychowania dzieci znajdą rodzice. Są ciekawe pozycje z zakresu filozofii, psychologii, socjologii, prawa, sztuki, historii, także tej współczesnej. Biblioteka ma także księgozbiór regionalny, książki z zakresu wiedzy o Unii Europejskiej, wydawnictwa encyklopedyczne i słownikowe. Relatywnie mało jest pozycji z zakresu literatury pięknej, jednakże nie brakuje tu dzieł z klasyki polskiej i światowej, jest duży dział poezji i dramatu, są też cymelia w postaci listów znanych osób, aforyzmów, antologii. Księgozbiór Biblioteki to 16000 woluminów.

W Bibliotece korzystać można z katalogu alfabetycznego i rzeczowego oraz kartoteki zagadnieniowej, przydatnej szczególnie do pisania prac okresowych, licencjackich czy magisterskich. Biblioteka dysponuje 25. tytułami czasopism pedagogicznych oraz rocznikami do roku 2010. W Bibliotece można skorzystać z internetu.

Z biblioteki mogą korzystać wszyscy mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego. Aby zapisać się do Biblioteki należy okazać dowód osobisty. Dla osób do 18. roku życia zapis musi być potwierdzony przez opiekunów lub rodziców.

Biblioteka mieści się przy ul. Chyliczkowskiej 12 (Dom Nauczyciela). Czytelnicy mogą korzystać z księgozbioru codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 – 18.00. Wszelkich informacji udzielamy pod naszym numerem telefonu: 22 756 79 11, oraz za pomocą maila: biblioteka.piaseczno@gmail.com

Zapraszamy także tych czytelników, którzy mają do oddania książki wypożyczone jeszcze z piaseczyńskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, która mieściła się również w Domu Nauczyciela. Informujemy, że nie pobieramy kar za książki wypożyczone w filii.
Można nam oddać książki w domu już niepotrzebne, a mogące służyć jeszcze wiele lat czytelnikom Biblioteki.