Teatr z Chin Huangmei – 28-29 maja

Pokazy tańca smoka, Kung-Fu, występy opery Huangmei – to wszystko będzie można obejrzeć w weekend 28-29 maja. W sobotę nasi goście z Chin dadzą popis swoich umiejętności w Konstancińskim amfiteatrze (godz. 19.00), zaś w niedzielę uświetnią występami Dzień Ziemi – Piknik Rodzinny w Parku Miejskim w Piasecznie (godz. 17.00).

Taniec smoka ozdobą Pikniku

Przyjazd zespołu teatralnego z partnerskiego miasta Huanggang to wielkie wydarzenie kulturalne i okazja do zapoznania się tradycją i historią Chin.
W Piasecznie gościć będziemy dwudziestoczteroosobową grupę z miasta Huanggang, z którym w 2010 r. nasza gmina nawiązała partnerskie stosunki. Chiński teatr będzie ozdobą Pikniku Rodzinnego organizowanego w parku miejskim, w niedzielę 29 maja. Dzień wcześniej nasi goście wystąpią na deskach konstancińskiego amfiteatru.
Podczas niezwykle barwnego przedstawienia zobaczyć będzie można m.in. pokazy tańca smoka, fragmenty tradycyjnej chińskiej opery w wykonaniu aktorów ze słynnej Opery Huangmei oraz pokazy kung-fu przygotowane przez adeptów Szkoły Sztuk Walki w Huanggang.
Opera Huangmei –  to teatr wywodzący się z miasta Huanggang należący do jednego z pięciu głównych nurtów chińskiej opery. Opera Huangmei od początku istnienia wniosła ogromny wkład w rozwój sztuki narodowej Chin, a w roku 2006 wpisana została na listę niematerialnego, kulturalnego dziedzictwa narodu chińskiego. Teatr z sukcesami występował w wielu produkcjach filmowych i serialach telewizyjnych. Wiele spektakli m.in. ?Kochankowie zbiegający ze wzgórza?, ?Zagubieni?, ?Dongpo?, nagrodzonych zostało na licznych festiwalach teatralnych. Z teatru wywodzi się wielu znanych chińskich artystów jak Zhang Hui czy Yang Jun.
W ostatnich latach przedstawienia Opery Huangmei odbyły się m.in. w Malezji, Singapurze, Korei Południowej, Ukrainie, Niemczech, Francji, Finlandii, Turcji, Indiach, na Tajwanie oraz w Hong Kongu. Przyjazd do Piaseczna jest pierwszą wizytą teatru w Polsce.
Szkoła Sztuk Walki w Huanggang ? uczy się w niej 1200 uczniów. Główny nacisk kładziony jest na rozwój fizyczny i osobowościowy. Szkoła poszczycić może się wieloma osiągnięciami. Jej studenci zajęli w 2001 r. I miejsce w grupowych mistrzostwach sztuk walki w Prowincji Hubei oraz I miejsce w młodzieżowych zawodach sztuk walki w 2002 r. w Prowincji Hubei. Na swoim koncie mają też Puchar Orientu w mistrzostwach tańca smoka, który zdobyli w 2004 r. oraz wiele nagród i wyróżnień zdobytych w 2010 r. na ?smoczych? zawodach na sportowym mityngu w Hubei. W 2008 roku gościli z występami w Finlandii.

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno