Młodzieżowa Rada Miejska

Młodzieżowa rada miejska będzie się składać z przedstawicieli konstancińskich szkół – będę oni ciałem doradczo-konsultacyjnym “dorosłej” rady miejskiej. Celem powstawania młodzieżowych rad miejskich w Polce jest m.in. zachęcenie młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu lokalnej społeczności, organizowania projektów młodzieżowych i nauczanie o demokraci poprzez praktyczną lekcję WOSu jaką jest Młodzieżowa Rada Miejska.

O funkcjonowaniu MRM mówi Tomek Nowicki, koordynator akcji na naszym terenie: “Na początku działalności Młodzieżowej Rady Miejskiej w Konstancinie,chciałbym, aby nowi – młodzi radni podpatrzyli jak funkcjonują ich rówieśnicy w innych miastach – nawiązałem współpracę m.in. z Piasecznem, m.st. Warszawą, Warszawą-Wolą, Rawą Mazowiecką. Następnie ważne będzie, aby przeszkolić młodych radnych z zasad jak funkcjonuje mrm, ponieważ będą w lekkim chaosie. Będę również chciał wystąpić do p. Burmistrza, aby w ramach funkcji społecznika poświęcił mi rolę opiekuna Młodzieżowej Rady Miejskiej. Z opinii m.in. opiekuna MRM Warszawa-Wola dowiedziałem się, że najlepszą osobą w roli opiekuna będzie ktoś niezwiązany z urzędem, mandatem radnego czy nauczycielem – po prostu ktoś, kto będzie dla nich dostępny 24h na dobę i nie będzie tego traktował jako umowa o pracę.”

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej odbędą się 23 października br. W rozwinięciu informacji można zapoznać się z harmonogramem tego wydarzenia.

Kliknij, aby powiększyć.

Zobacz także...