Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 15
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (188.146.239.---)
Data: 04 wrz 2014 - 12:53:45

Ta budowa powinna rozpocząć sie kilka lat temu...i jakoś zawsze te powinności uaktywniają sie przed kolejnymi wyborami.... Uwierzę w ta drogę jak ja zobaczę...a póki co widzę codziennie korki od skarpy do skrzyżowania w Powsinie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 04 wrz 2014 - 13:10:52


Artek_Bartek
Ta budowa powinna rozpocząć sie kilka lat temu...i jakoś zawsze te powinności uaktywniają sie przed kolejnymi wyborami.... Uwierzę w ta drogę jak ja zobaczę...

To fakt, w obietnicach wyborczych i nie tylko ta droga powstała już kilka razy. Jeszcze nie wiadomo co z częścią ursynowską... Wilanów kończy się na koronie skarpy a dalej to obecnie jeszcze tereny łowieckie mości oświeconego Guziała...i poszerzenie Relaksowej, Rosoła razem ze skrzyżowaniem z Wąwozową. Nadal sporo niewiadomych choć cieszy sponsor/ developer, który co się rzadko zdarza chce dołożyć się do infrastruktury, która będzie służyć wszystkim. Oczywiście ma w tym żywotny interes ale jednak infrastruktura będzie dla wszystkich.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 04 wrz 2014 - 15:14:27

"Uwagi do projektu Nowokabackiej

Rafał Muszczynko, Maciej Sulmicki, 2014.09.03

Miasto planuje w najbliższych latach budowę ulicy Nowokabackiej łączącej Ursynów z Wilanowem na wysokości Lasu Kabackiego. Pierwsza wersja projektu zakłada przewymiarowaną jezdnię i drogę dla rowerów zmieniającą strony ulicy, jednak błędy te można łatwo naprawić. Liczymy na to, że do następnej wersji projektu będzie już znacznie mniej uwag.
Uwagi do projektu

Nawiązując do przekazanego w drugiej połowie lipca projektu budowy ul. Nowokabackiej, przekazujemy uwagi Zielonego Mazowsza:

[...]"

Całość z uwagami:
http://www.zm.org.pl/?a=nowokabacka-149

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 18 wrz 2014 - 08:52:06

Przypominam, że Nasz Ursynów kilka lat temu był za tym jak najszybciej wybudować ul. Nowokabacką. Teraz im się zmieniło. Polityczna hucpa.

"CISZEWSKIEGO CZY NOWOKABACKA? Spór o połączenie z Wilanowem

Kolejną uchwałą i apelem do prezydent Warszawy ws. budowy ulicy Ciszewskiego-Bis zakończyło się spotkanie radnych dzielnicy z przedstawicielami miasta. Wszystko wskazuje jednak na to, że było to kolejne nic nie znaczące posiedzenie, bo miasto decyzję podjęło i ma mocne argumenty.

Przypomnijmy fakty. Od lat dyskutuje się o konieczności budowy połączenia Ursynowa z Wilanowem - to co obecnie wyprawia się na prowizorycznym przejeździe przez ul. Gąsek jest nie do utrzymania.

W uchwalonym w czerwcu przez radę miejską wieloletnim planie inwestycyjnym znalazły się środki na aż trzy połączenia z Wilanowem:

budowa Nowokabackiej/Rosnowskiego - realizacja w latach 2014-2017
przedłużenie Płaskowickiej do Branickiego - realizacja po 2019 r.
przedłużenie ul. Ciszewskiego - realizacja w latach 2020-2023

"Nasz Ursynów": Posłuchajcie mieszkańców. Odwróćcie kolejność.

Kolejność budowy tych połączeń nie podoba się ursynowskim radnym (a najbardziej radnym "Naszego Ursynowa"), którzy od 2011 roku podjęli aż 8 uchwał wzywających miasto do budowy przedłużenia ulicy Ciszewskiego. Argumenty? Ciszewskiego to szeroka arteria, która jest w stanie przyjąć dużą liczbę aut, mająca połączenie z trasami wylotowymi. Zdaniem obecnych włodarzy Ursynowa to połączenie byłoby też najtańsze. A inwestycji nie można odkładać, bo zakusy na ten teren ma deweloper mieszkaniowy.

Jakie są argumenty przeciwko budowie Nowokabackiej w pierwszej kolejności? Wg radnych "NU" auta z przyszłej arterii zakorkują Kabaty, połączenie stanie się de facto tranzytem dla mieszkańców okolicznych gmin.

- W Wilanowie najwięcej mieszkańców jest w Miasteczku Wilanów i w tzw. wysokim Wilanowie, więc dla nich także połączenie przez Ciszewskiego z wylotem prosto na Miasteczko Wilanów byłoby najkorzystniejsze. Dlaczego miasto chce budować trasę niewygodną dla mieszkańców? - pytał dziś Lech Skowron, z-ca burmistrza Ursynowa.

"Nasz Ursynów" od kilku miesięcy prowadzi wśród mieszkańców akcję informacyjną w tej sprawie, zbiera podpisy pod petycją, organizuje spotkania - swoje zabiegi nasilił w okresie przedwyborczym. Burmistrz Piotr Guział jeszcze w 2012 r. apelował do miasta o budowę Nowokabackiej/Rosnowskiego lub każdego innego połączenia z Wilanowem, dzisiaj nie chce o Nowokabackiej słyszeć i też lobbuje za budową Ciszewskiego-Bis. Cytat z wywiadu Guziała sprzed dwóch lat przypomniał radnym Antoni Pomianowski z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa.

Miasto: Nowokabacka najtańsza i najszybciej

Miasto planuje budowę ul. Nowokabackiej i Rosnowskiego od wielu lat. Jak mówił dziś na spotkaniu z radnymi Paweł Jaworski z Biura Drogownictwa i Komunikacji, dzielnica Wilanów przygotowała się do tej inwestycji bardzo poważnie - po jej stronie są zatwierdzone projekty i w większości wykupione grunty, jest też zatwierdzona decyzja środowiskowa - zazwyczaj ten dokument uzyskuje się najdłużej. Decyzję o takiej a nie innej kolejności budowy połączeń obu dzielnic, miasto podjęło na podstawie analiz i stopnia zaawansowania prac.

- W sprawie Nowokabackiej mamy już prawie wszystko gotowe, w sprawie Ciszewskiego mamy wstępną koncepcję z 2012 roku oraz analizę kosztów i korzyści, a ws. przedłużenia Płaskowickiej do Branickiego nie mamy jeszcze nic - mówił Paweł Jaworski z BDiK. Przedstawiciel Biura nie zgadza się z argumentem dzielnicy, że budowa Ciszewskiego byłaby najtańsza. Wg wyliczeń miejskich najtańszy wariant Ciszewskiego to koszt prawie 60 mln złotych, o 10 mln więcej niż Nowokabackiej.


Platforma Obywatelska: te debaty są bez sensu. Nic nie zrobiliście!

Drugim dnem dyskusji o budowie połączeń miedzy Wilanowem a Ursynowem jest stan przygotowań dzielnicy do budowy Ciszewskiego. Skoro władze Ursynowa żadają zmiany kolejności realizacji inwestycji, to co zrobiły faktycznie, by przybliżyć przedłużenie tej ulicy? Okazuje się, że poza uchwałami kierowanymi do miasta, nie za wiele.

- Jestem za Ciszewskiego, ale na spotkaniu radnych i zarządów dzielnic Ursynowa i Wilanowa we wrześniu 2012 r. to przewodniczący Lech Królikowski z Naszego Ursynowa apelował, by jednak budować Nowokabacką. Wilanów potraktował to poważnie, wziął się do roboty. Ursynów po swojej stronie nic nie zrobił. Dzielnica nie za wiele zrobiła też w sprawie Ciszewskiego. To jest cała prawda o indolencji obecnego zarządu dzielnicy - grzmiał były burmistrz Ursynowa, dziś radny PO, Tomasz Mencina.

- Chciałbym ze strony dzielnicy oraz miasta rzetelnej informacji na temat wariantów i kosztów poszczególnych inwestycji - wtedy można debatować - mówił Tomasz Sieradz, szef klubu PO w radzie dzielnicy.

Spotkanie ostatecznie zakończyło się przegłosowaniem kolejnego stanowiska wzywającego miasto do budowy Ciszewskiego w latach 2014-2017. Apel przegłosowali koalicyjni radni z "Naszego Ursynowa" i PiS. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że radni sami nie wierzą w moc sprawczą swojej dziewiątej już uchwały w tej sprawie. Stąd pojawiające się także w trakcie spotkania komentarze nielicznych mieszkańców obecnych na zebraniu, że tym razem nie chodzi o to co, kiedy i za ile, ale o to by przydobać się wyborcom."

http://www.haloursynow.pl/artykuly/ciszewskiego-czy-nowokabacka-spor-o-polaczenie-z-w,2559.htm

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.217.---)
Data: 18 wrz 2014 - 09:07:09

Budowa Ciszewskiego jeszcze w 2014? Gdy nic sie nie zrobiło poza pyszczeniem? I ludzie ten populizm łykają? Żarty...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: kaankaan (178.36.43.---)
Data: 18 wrz 2014 - 09:18:59


Mixiorek
.................................................... auta z przyszłej arterii zakorkują Kabaty, połączenie stanie się de facto tranzytem dla mieszkańców okolicznych gmin.

.......................]
i naruszy to (przepraszam za to nadużywane w kraju hasło ) ekosystem .

Abstrahując od wszelkiej polityki i lokalnych "preferencji" w tym niestety Naszej , ten argument jest RACJONALNY .Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-18 09:20 przez kaan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 18 wrz 2014 - 09:33:23


kaan
Abstrahując od wszelkiej polityki i lokalnych "preferencji" w tym niestety Naszej , ten argument jest RACJONALNY .

Ale który? O zakorkowaniu Kabat? Ten ruch już tam jest. Korek na skrócie do Powsina zaczyna się często od ul. Szajnowicza. Przebudowa Rosoła (skrzyżowania z Wąwozową), Relaksowej uporządkuje ruch, który zjedzie Rosnowskiego do Nowokabackiej.

Niech lepiej zajmą się galerią kabaty i tym co ona wniesie. Psioczą na hałas itp. i dobrze ale zapomnieli, że ul. Wąwozowa ma jeden pas i to dopiero będzie jazda po wybudowaniu centrum handlowego. A skrzyżowanie KEN/ Wąwozowa to padaka, niby była przebudowa przy poszerzaniu KENu tyle, że nie wiem kto zaprojektował to co teraz tam ma miejsce....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: kaankaan (178.36.43.---)
Data: 18 wrz 2014 - 12:28:32


Mixiorek

kaan
Abstrahując od wszelkiej polityki i lokalnych "preferencji" w tym niestety Naszej , ten argument jest RACJONALNY .

Ale który? O zakorkowaniu Kabat? Ten ruch już tam jest. Korek na skrócie do Powsina zaczyna się często od ul. Szajnowicza. Przebudowa Rosoła (skrzyżowania z Wąwozową), Relaksowej uporządkuje ruch, który zjedzie Rosnowskiego do Nowokabackiej.

Niech lepiej zajmą się galerią kabaty i tym co ona wniesie. Psioczą na hałas itp. i dobrze ale zapomnieli, że ul. Wąwozowa ma jeden pas i to dopiero będzie jazda po wybudowaniu centrum handlowego. A skrzyżowanie KEN/ Wąwozowa to padaka, niby była przebudowa przy poszerzaniu KENu tyle, że nie wiem kto zaprojektował to co teraz tam ma miejsce....

Tak ,to wszystko prawda,taki jest stan na dziś .Chodzi jednak aby ten problem rozwiązać sensownym "wyborem" a nie realizacją kolejnej nieracjonalnej koncepcji.Czyli rozwiązać ten narastający " z dnia na dzień " problem komunikacyjny nie tradycyjnie "po polsku - na dziś " ale RACJONALNIE i z poszanowaniem perpektywicznego rozwoju oraz interesu WSZYSTKICH zaintersowanych.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-18 12:29 przez kaan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 18 wrz 2014 - 12:37:49


kaan
Chodzi jednak aby ten problem rozwiązać sensownym "wyborem" a nie realizacją kolejnej nieracjonalnej koncepcji.

Który wybór jest sensowny a który nieracjonalny i dlaczego?Czyli rozwiązać ten narastający " z dnia na dzień " problem komunikacyjny nie tradycyjnie "po polsku - na dziś " ale RACJONALNIE i z poszanowaniem perpektywicznego rozwoju oraz interesu WSZYSTKICH zaintersowanych.

Niestety nie da rady. Dla każdego perspektywiczny rozwój znaczy co innego o interesach już nie wspominając...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: kaankaan (178.36.43.---)
Data: 18 wrz 2014 - 13:02:57


Mixiorek
.................................
Niestety nie da rady. Dla każdego perspektywiczny rozwój znaczy co innego o interesach już nie wspominając...


Czyli "schodząc z forum na ziemię" i parafrazując , bardzo odległe od codziennej rzeczywistośći , hasło - "POLAK POTRAFI " to jednak "TEGO NIE POTRAFI /POTRAFIĄ"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 wrz 2014 - 13:09:08

kilka mies. temu czytałam, że "przyszły prezydent Waw" >grinning smiley< zamieszkal obok planowanej trasy i dlatego jest za a nawet przeciw

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (31.61.129.---)
Data: 18 wrz 2014 - 20:37:00


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 17 lis 2014 - 14:30:05

Jako, że wybory mogą mieć znaczenia dla powstania lub nie powstania Nowokabackiej warto śledzić kto wygra wybory/ stworzy rządzącą koalicję:
1. Na Prezydenta Warszawy. HGW niby chce powstania tej ulicy, nawet od 8 lat.... Sasin jest nieprzewidywalny, pewnie postąpi jak wiatr zawieje.
2. Rada Warszawy. Zatwierdza budżet dzielnic i miejski. Niby PO może mieć większość z np: lewicą.
3. Rada Wilanowa i co za tym idzie burmistrz tej dzielnicy. Wszystko wskazuje na wygraną stowrzyszenia z miasteczka, które Nowokabackiej może być bardzo średnio przychylne. Stowarzyszenie by rządzić musi wejść w kolicję z PiS lub PO. Ponoć jest im wszystko jedno... byle by dostali stołek burmistrza.
Chyba, że wybory wygrywa HGW a większość w radzie warszawy będzie mieć PO wtedy jeżeli stowarzyszenie będzie chciało cokolwiek załatwić i tak będzie musiało mieć błogosławieństwo PO. Chyba, że postąpią jak Guział i pójdą na konflikt ale wtedy pewnie nie ugrają za wiele dla dzielnicy.
W sumie to ciekawe, że mieszkańcy dzielnicy tak poparli stowarzyszenie, które w sumie działa lokalnie dla miasteczka. A gdzie Zawady, Powsin, wysoki Wilanów?
4. Rada Ursynowa i burmistrz dzielnicy. Ważą się losy mandatów... nadal krół Guział I może mieć możliwość rządzenia z PiSem... wynik krąży wokół podziału mandatów PO - NU/PiS na pół, jest języczek uwagi czyli IMU.

Niby według ustawy warszawskiej najważniejsze i zatwierdzające wszystko są dwa pierwsze "ciała". Zobaczymy niedługo jak wyglądają ostateczne wyniki wyborów. Koalicje będą się dopiero tworzyć także z tym trzeba poczekać. Od 20-30 lat wokół Nowokabackiej panuje niepewność i brak realizacji. Te wybory chyba wprowadziły jeszcze większą...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 18 lis 2014 - 11:55:42

Czekamy niestety nadal na oficjalne wyniki ale są chyba zmiany.

1. Na 99% druga tura
2. Rada Warszawy - samodzielna większość PO
3. Wilanów - jednak większość PO.
4. Ursynów - wygrana PO (11 głosów) ale nie ma większości by samodzielnie stworzyć większość (NU 7, PiS, 5, IMU 2). Także nadal może rządzić ten sam układ co obecnie z 2 głosami IMU lub PO może rządzić z IMU bo raczej PO z PiS nie.

A w tak zwanym mędzyczasie pojawił się projekt budżetu na 2015:
http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe/budzet_polityka_finansowa/Budzet_Warszawy/default.htm

Wilanów ma wpisane 12mln zł na Nowokabacką a Ursynów 0,5mln zł na poszerzenie i przedłużenie Rosoła/ Relaksowej do Rosnowskiego.
W WPI jest to odpowiednio dla Ursynowa 2015 - 0,5mln, 2016 - 7mln, 2017 - 5,5mln. Dla Wilanowa 2015 - 12mln, 2016 - 20mln, 2017 - 16,5mln.
Moim skromnym zdaniem to jest w ogóle inwestycja do reazlaicji w rok a nie w dwa lata.

Papier przyjmie wszystko a Nowokabacka była już chyba w kilku budżetach i sporo papieru na nią poszło ale może tym razem wszyscy pójdą po rozum do głowy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: majkelmajkel (217.153.76.---)
Data: 19 lis 2014 - 13:31:04

Guział nawet już wywiesił transparenty "NIE DLA NOWOKABACKIEJ"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 19 lis 2014 - 14:06:27

wiszą od dawna...ponoć blisko jego domu, który sobie postawił już po czasie, gdy deklarował chęć budowy Nowokabackiej :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (89.70.13.---)
Data: 13 gru 2014 - 15:12:13

Po wyborach wiemy już więcej.
Prezydent m.st. Warszawy - HGW (PO)
Rada miasta Warszawy - PO
Rada Wilanowa - PO. Burmistrz pewnie z PO, ponowny wybór Rakowskiego nie byłby zły
Rada Ursynowa - koalicja Nasz Ursynów, PiS, 1 - dezerter z IMU. Burmistrz chyba ktoś z NU.

To teraz trzeba pilnować i rozliczać zwycięzców w Wilanowie:
http://powilanow.pl/wp-content/uploads/2014/11/4.jpg

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: olaola (178.36.26.---)
Data: 14 gru 2014 - 08:00:10


Mixiorek
(...) To teraz trzeba pilnować i rozliczać zwycięzców w Wilanowie (...)

noooo trzeba .., ale kto ma to robić ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (31.61.131.---)
Data: 20 gru 2014 - 15:17:38

Na Ursynowie zwrot, wybrano burmistrza popieranego przez PO, IMU (1 głos) oraz... 1 głos radnej z NU.
Jego wypowiedź: "O budowie łącznika Ursynowa z Wilanowem kandydat powiedział: - Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Nie wiem czy nie jest za późno, na to aby zmieniać decyzję miasta w tej sprawie."

Guział jak widać przelicytował oraz zgubiła go buta. Wsadził pracowitego radnego Skubiszewskiego na minę gdyż żeby być burmistrzem zrzekł się mandatu radnego przed głosowaniem i obecnie został z niczym...Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-12-20 15:18 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Skrót na Ursynów - tzw. Nowokabacka. 29.01 - debata nt. komunikacji m.in. z K-J, zob. na s.6.
Wysłane przez: erykmalinowskierykmalinowski (62.159.77.---)
Data: 23 gru 2014 - 12:58:09

inwestycja coraz blizej, jest kasa na nowokabacką.
[warszawa.gazeta.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 15


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.