Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdj阠iowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utw贸rz nowy profil » Szukaj
zagadk膮 w zagadk臋
06 lip 2013 - 22:31:08
Quote
pionek AGORY
fotozagadka
wi臋kszo艣膰 z was pewnie z 艂atwo艣ci膮 zlokalizuje ulic臋 Kraszewskiego. Ale czy wiecie 偶e istnia艂a ulica Kraszewskiego II? Moje pytanie - w kt贸rym miejscu? smiling smiley



Nie wiem, gdzie by艂a Kraszewskiego II, ale by艂y te偶 dwie Brzozowe. Gdy powsta艂 dziwny tw贸r Konstancin-Jeziorna, przechrzczono jedn膮 nich na ..... Kto wie jak si臋 teraz nazywa? Wiekowi mieszka艅cy czasem m贸wi膮: "A wie pani ten Tadek (przypadkowe imi臋) to mieszka na Brzozowej".
Re: Fotozagadka
13 lip 2013 - 09:49:15
Na zdj臋ciu rodzina Krajewskich w roku 1900 w Konstancinie. A w tle jaka willa?
Rok 1900 wi臋c w gr臋 wchodz膮 chyba tylko 3 wille, mo偶e kto艣 rozpozna...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-13 09:49 przez Kumos.
Re: Fotozagadka
13 lip 2013 - 10:53:56
tak naprawd臋 to nie mamy pewno艣ci ze to Konstancin. Album by艂 sprzedawany z opisem 偶e rodzina mieszka艂a w Warszawie i Konstancinie, a wi臋kszo艣膰 zdj臋膰 nie by艂a podpisana. Te najbardziej charakterystyczne - z kominem fabryki w tle i z ko艣cio艂em w tle- bez wahania mo偶na nazwa膰 "konstanci艅skimi", ale z reszt膮 jest ju偶 problem, bo mog艂y by膰 zrobione w innych miejscach w czasie np wakacji (a co do tych najstarszych jak to wy偶ej to nawet nie mamy pewno艣ci 偶e w 1900 rodzina ju偶 w Konstancinie mieszka艂a).
Oczywi艣cie jak kto艣 rozpozna miejsce to b臋dzie 艣wietnie, ja z tym zdj臋ciem mam problem bo zbyt ma艂o charakterystycznych element贸w 偶eby nazwa膰 je w 100% "konstanci艅skim"
Re: Fotozagadka
13 lip 2013 - 11:31:21
A widzisz, nie pami臋ta艂em 偶e to z tego albumu, bo tamte zdj臋cia, kt贸re wrzuca艂e艣 rok temu nie s膮 ju偶 dost臋pne. To wyp艂yn臋艂o na fotopolska. Tak naprawd臋 pasowa艂a mi ta 艣widermajerowa wstawka, ale z kolei data 1900 to troch臋 za wcze艣nie jak na willowy Konstancin bo on dopiero si臋 budowa艂, a Skolimowa-letniska jeszcze nie bylo
Re: Fotozagadka
13 lip 2013 - 19:04:26
W tle to gara偶 jaki艣...

;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Fotozagadka
13 lip 2013 - 20:33:41
offtop

tak si臋 fotografowano na pocz膮tku XX wieku(fotografia wrzucona przez Kumosa), a tak w latach 70tych ;)



Jeden z moich ulubionych obraz贸w Dudy-Gracza ;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-13 22:06 przez pionek AGORY.
Re: Fotozagadka
20 lip 2013 - 15:08:24
Historyczna fotozagadka - gdzie to jest?





Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Fotozagadka
20 lip 2013 - 18:00:54
na 呕eberku?
Re: Fotozagadka
26 lip 2013 - 23:30:38
Gdzie znajduje si臋 i komu zosta艂 postawiony przedstawiony na zdj臋ciu krzy偶 ?

Re: Fotozagadka
27 lip 2013 - 11:15:15
w krzy偶ach jestem do艣膰 dobry ;)

to krzy偶 w Piaskach przy starym wale. Dawniej "ochrania艂" folwark 'Cieszyn' Banasikowskich.
Chyba nawet wiem kto go doprowadzi艂 do takiego dobrego stanu jak na zdj臋ciu - zadba艂a o niego prawdopodobnie rodzina Kowalik贸w (bo kilka lat temu krzy偶 sta艂 mocno obro艣ni臋ty krzakami, a teraz wida膰 偶e i podmur贸wk臋 zrobiono, i odmalowano...)

Odpowied藕 - miejsce: granica Piask贸w, przy starym wale
dla kogo postawiono: wg mojej wiedzy postawiony przez Banasikowskich w celu ochrony gospodarstwa (jak to cz臋sto bywa艂o)

z tym krzy偶em to jest w og贸le ciekawa historia, on mia艂 podobno takie 艂uki pod i nad ramionami, do艣膰 charakterystyczne dla mazowsza (podobne 艂uki zachowa艂y si臋 na krzy偶u przy Borowinie oraz przy odtworzonym krzy偶u w S艂omczynie)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-27 11:15 przez pionek AGORY.
Re: Fotozagadka
27 lip 2013 - 11:28:38
Ok. zgadza si臋 thumbs up
Anonimowy u偶ytkownik
Re: Fotozagadka
29 lip 2013 - 21:46:39
Quote
Bartek
Chyba nie powinno by膰 problemu z odgadni臋ciem: gdzie to jest?


nie otwiera mi sie to zdj臋cie. Je偶eli dotyczy bramy, kt贸ra znajduje sie mi臋dzy m51 a m49 - zosta艂a ona zamieniona w latach osiemdziesi膮tych - imitacja 偶eliwnego fragmentu parkanu obok ("pustaki" w 艣rodku)
Re: Fotozagadka
01 sie 2013 - 23:20:14
Gdzie i z jakiej okazji zosta艂a postawiona ta tablica?

Re: Fotozagadka
02 sie 2013 - 08:06:05
niech si臋 Kumos wypowie ;)
Re: Fotozagadka
02 sie 2013 - 09:20:02
Cieciszew. Chyba wszystko jasne ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Fotozagadka
02 sie 2013 - 10:34:46
Po za tym, 偶e ods艂onili艣my z okazji o艣miu wiek贸w 650 letniej wsi pi臋kny g艂az narzutowy to so艂ectwo doczeka艂o wreszcie zagospodarowania tego miejsca i placu na uroczysto艣ci. A stary plac uwieczniony jest w Z艂otopolskich.
Re: Fotozagadka
09 sie 2013 - 12:32:31
to mo偶e jaka艣 ma艂a zagadka na koniec m臋cz膮cego tygodnia?

w kt贸rym miejscu zosta艂o wykonane to zdj臋cie? (tzn co to za brama?)

zdj臋cie udost臋pni艂 Tomasz Skrojny


Re: Fotozagadka
10 sie 2013 - 19:14:02
Serio nikt nie wie? Brama istnieje do dzi艣 grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Fotozagadka
10 sie 2013 - 22:56:06
I nie jest to bydgoskie Szrederowo jak podpowiadaj膮 niekt贸rzy...
Re: Fotozagadka
23 sie 2013 - 21:51:48
Z okazji jutrzejszych imienin Bart艂omieja ornitologiczna zagadka, kt贸rej nadwi艣la艅skiej wsi mieszka艅cami s膮 bociany przedstawione na zdj臋ciach ?





Wed艂ug starego przys艂owia (na Bart艂omieja aposto艂a bocian swe dzieci do drogi wo艂a) zwiastuie to niestety nadchodz膮cy koniec lata , jako podpowjedz do zagadki dodam 偶e w tej wsi s膮 dwa bocianie gniazda a wie艣 zaczyna si臋 na liter臋 D.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-01 21:54 przez sprawiedliwy.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mog膮 pisa膰 na tym forum.

Kliknij 偶eby zalogowa膰