MieszkaÅ„cy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkaÅ„ców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wÄ…tku: <---->
Akcja: ForaWÄ…tkiNowy wÄ…tekSzukajZalogujPodglÄ…d do wydruku
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 20
Re: NASZE MIASTO - fmk,
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 pa¼ 2012 - 00:33:47

Do Artka_Bartka - mnie chodzi tylko o rzetelne dziennikarstwo. Było takie pismo "Angora" się nazywało, ale tam oficjalnie wiadomo było, że przedrukowywują materiały z innych czasopism.

Do Tomka - masz rację. Niech piszą ! smiling smiley A czy mogliby napisać coś o próbie manipulowania sprzedażą Mirkowskiej 51 ? No ten materiał mają opanowany w opcji zero-jedynkowej. Szczególnie gdy się uwzględni pewne tajemne spotkania restauracyjne !!! Pewnie władza udzielała wywiadu gazetce !? A restauracja droga , oj droga !!!

"Nie po ordery, nie dla kariery
rusza do boju komandos szczery.
Dla innych sława, a dla nas sprawa
i ciemna nocka akcji Å‚askawa." smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NASZE MIASTO - fmk,
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 23 pa¼ 2012 - 12:06:04



mnie chodzi tylko o rzetelne dziennikarstwo
powtórzę ponownie - możesz konkretniej? na czym polega nierzetelność tego artykułu? co i skąd zostało przedrukowane?
ja wolę konkrety a nie publicznie wyrażane opinie/insynuacje jak te o 'tajemnych spotkaniach' (choć mój kolega twierdzi, że to wszystko to nie kwestia spiskowej teorii dziejów tylko praktyki dziejów ;))...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NASZE MIASTO - fmk,
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 23 pa¼ 2012 - 12:09:39

Myślę, że chodzi o stałą praktykę śledzenie tego forum przez osoby piszące w NMFMK i podchwytywanie tematów, wraz z cytatami, opiniami itd. bez jakiejkolwiek wzmianki o źródle. To nic nowego i generalnie nikt się tu na to nie oburzał dotąd. Chociaż bywało i ciężej. Ale zamiast opowiadać o tajnych spotkaniach wystarczy zadzwonić i wyjaśnić. Mnie się przytrafił kiedyś plagiat jednego mojego tekstu i sprawa została wyjaśniona, przeprosiny umieszczone, jakoś nie musiałem sie tutaj popisywać wiedzą równie tajemną, co mętną i bezużyteczną.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NASZE MIASTO - fmk,
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 23 pa¼ 2012 - 12:21:51

nawet jeśli faktycznie czytając ma się wrażenie, że się czyta swój tekst (de facto anonimowo umieszczony w necie) a wszystko służy szerszemu naświetleniu bądź wsparciu tematu to ja uważam, że szkoda prądu na kruszenie kopii...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NASZE MIASTO - fmk,
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 pa¼ 2012 - 13:26:50


Artek_Bartek
powtórzę ponownie - możesz konkretniej? na czym polega nierzetelność tego artykułu? co i skąd zostało przedrukowane?

Rzetelne dziennikarstwo to takie kiedy dziennikarz korzystając z nieswojej informacji zamieszczając ją w swoim materiale , podaje źródło jej pochodzenia. O stosowanie tej zasady wielokrotnie prosił p.Bartek tu na forum.
Natomiast p.Grażyna Matusik-Tomaszewska zdaje się wyznawać inne zasady. Otóz podając (w artykule o tirach) nazwiska radnych, którzy dotychczas nie podpisali się pod petycją o wprowadzenie całodobowego zakazu ruchu tirów w Konstancinie-Jeziornie oraz nazwiska tych, którzy podpisali, skorzystała z mojego forumowego wpisu.
I tak do końca ten wpis nie był anonimowy, ponieważ ja się wyraźnie przedstawiłem z imienia i nazwiska - na tym właśnie forum. A nawet gdybym się nie przedstawił to tez należy źródło pochodzenia informacji wskazać. Żeby było jasne- ja się nie napinam i nie o "sławę" mi chodzi i pewnie przymknąłbym oko na takie "dziennikarstwo" , gdyby nie fakt, że ta pani jakiś czas temu robiła mi wykłady co jest a co nie jest zgodne z prawem i groziła publicznie sądem.


Bartek
sprawa została wyjaśniona, przeprosiny umieszczone,
na to, to ja nie liczÄ™ smiling smiley


Bartek
Myślę, że chodzi o stałą praktykę śledzenie tego forum przez osoby piszące w NMFMK i podchwytywanie tematów, wraz z cytatami, opiniami itd. bez jakiejkolwiek wzmianki o źródle
Bardzo sobie cenię ludzi myślących. Wychodzi na to, że użytkownicy tego forum mogą się czuć dziennikarzami NM-FMK smiling smiley to może redakcja pisemka podzieli się z nami wpływami z reklam ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NASZE MIASTO - fmk,
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 pa¼ 2012 - 14:01:32


Artek_Bartek
nawet jeśli faktycznie czytając ma się wrażenie, że się czyta swój tekst (de facto anonimowo umieszczony w necie) a wszystko służy szerszemu naświetleniu bądź wsparciu tematu to ja uważam, że szkoda prądu na kruszenie kopii...

Wszystko się zrobi, żeby tylko zaistnieć (nawet kablując), żeby tylko zapisać się w głowach wyborców, bo cel jest jeden: zostać radnym. Do trzech razy sztuka: dwa razy wyborcy olali, to moż teraz. Można jeszcze zatańczyć na rurze?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NASZE MIASTO - fmk,
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 pa¼ 2012 - 14:31:13


mania
Można jeszcze zatańczyć na rurze?
Można ! Niech Pani tańczy ! smiling smiley My popatrzymy.

Artek, jesli Ci jeszcze raz przyjdzie do głowy kandydować, to proponuję abyś tak na rok przed wyborami schowal się do mysiej norki. Żeby nie daj Bog nikt o Tobie nie usłyszał. smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NASZE MIASTO - fmk,
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 23 pa¼ 2012 - 14:39:19

"Nie ważne jak, ważne, żeby po nazwisku" - tak też można. No, ale offtopujemy trochę za bardzo. Mowa o gazecie, a nie o łchtaniu ego forumowiczów.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-23 14:39 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NASZE MIASTO - fmk,
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 23 pa¼ 2012 - 15:03:30



Natomiast p.Grażyna Matusik-Tomaszewska zdaje się wyznawać inne zasady. Otóz podając (w artykule o tirach) nazwiska radnych, którzy dotychczas nie podpisali się pod petycją o wprowadzenie całodobowego zakazu ruchu tirów w Konstancinie-Jeziornie oraz nazwiska tych, którzy podpisali, skorzystała z mojego forumowego wpisu
autorami artykuły były zdaje się kobiety o innych nazwiskach...
Twój wpis (nie podpisany imieniem i nazwiskiem) z wątku o TIRowisku z dn. 2 października


Na posiedzeniu wczorajszym komisji BOiKS , złożenia podpisu na liście poparcia dla naszych społecznych działań, odmówili: - radny S. Kanabus- przew. komisji rolnictwa, radny A.Kafara oraz radna I.Śliwka.
Listę do tej pory podpisali następujący radni: Tomasz Zymer, Izabela Skonecka, Andrzej Cieślawski, Mirosław Zima, Paulina Kosecka, Adam Grzegorzewski, Grazyna
Chojnowska, Włodzimierz Wojdak, Jadwiga Magdziarz, Alfreda Konopka, Grażyna Żmigrodzka-Konitzer , Ryszard Bajkowski, Bogusław Komosa.
treść z artykułu z gazety [www.nmfmk.pl]


Na posiedzeniu Komisji BOKiS Rady Miejskiej 1 października radni Andrzej Kafara, Sławomir Kanabus i Irena Śliwka odmówili złożenia podpisu na liście poparcia dla społecznych działań. Do 1 października swoje podpisy złożyli radni Ryszard Bajkowski, Andrzej Cieślawski, Grażyna Chojnowska, Adam Grzegorzewski, Bogusław Komosa, Alfreda Konopka, Paulina Kosecka, Jadwiga Magdziarz, Izabela Skonecka, Włodzimierz Wojdak, Mirosław Zima, Tomasz Zymer i Grażyna Żmigrodzka-Konitzer.
chyba będziesz musiał powołać biegłego by udowodnił, że Twój wpis był źródłem tej części całego artykułu poruszającego tą istotną kwestię...
lepiej skupiać się na tym co nas łączy a nie wiecznie szukać sztucznych podziałów... w szczególności jest to istotne, gdy się zasiada bądź chce zasiadać w Radzie...
ja mogę i z mysiej dziury próbować ludzi skupiać wokół wspólnej sprawy ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-23 15:10 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NASZE MIASTO - fmk,
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 23 pa¼ 2012 - 15:14:15

Faktycznie, uderzające podobieństwo - te same nazwiska, nawet dobrze zaszeregowane do "za/przeciw". Szkoda, że taką listę mógł zrobić każdy na podstawie obecności / protokołu (jeżeli istnieje i dostępny). Generalnie zaraz napiszę o której dziś zajdzie słońce i pozwę telegazetę, że wykorzystała mój wpis. Jak już robić szum, to się warto nie ośmieszać. Chyba, że tam jakieś inne, realne wyimki są, co się generalnie zdarza w NMFMK.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NASZE MIASTO - fmk,
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 pa¼ 2012 - 15:45:15

Faktycznie autorkami artykułu są: - p. Magda Andrzejewicz i p.Klara Warecka. Wymieniając nazwisko p.red.naczelnej gazety , mialem na względzie właśnie to, że to redakcja pod jej nadzorem odpowiada za treść materiałów. Jesli ktoś zrozumiał (a mógł ) , że traktyję p. Tomaszewską jako autorkę, to niniejszym prostuję.

P.Bartku od razu widać, że Pan niewiele wie o realiach życia Rady Miasta. Nawet Pan chyba nie zna składu komisji BOKiS, nie wie Pan kto te podpisy zbierał. Ale z uporem godnym lepszej sprawy opowiada się Pan po stronie redakcji w/w gazety. A kolejność przytoczonych nazwisk to dla Pana dowód na to, że autorki artykułu same taki materiał zebrały ? Pamieta Pan swoje powiedzenie ? Niech Pan z siebie nie robi idioty bo Pan nim tak naprawdę nie jest !smiling smiley

Artykuł sam w sobie i jego przesłanie, pozostaje w absolutnej zgodzie z tym o co walczymy. I ja nie do meritum artykułu się odnoszę.


Artek_Bartek
ja mogę i z mysiej dziury próbować ludzi skupiać wokół wspólnej sprawy
No to powodzenia życzę smiling smileysmiling smileysmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NASZE MIASTO - fmk,
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 23 pa¼ 2012 - 17:23:33

A co ma znajomość składu komisji do możliwości poznania głosów?

Panu się wydaje, że pan jeden znał rozkład głosów? I co, ktoś normalnie wziął i ukradł panu tę listę? Mieli podpisać jak? Jaśnie wielmożny pan harmattan z tego plotkarskiego forum łaskawie tę listę podał? Pan już nie robi z siebie idioty w tym momencie.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NASZE MIASTO - fmk,
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 pa¼ 2012 - 18:26:20


harmattan

mania
Można jeszcze zatańczyć na rurze?
Można ! Niech Pani tańczy ! smiling smiley My popatrzymy.

Ale ja siÄ™ na radnÄ… nie wybieram. W moim wieku nie wypada.
Niektórzy nie patrzą na to i bodajby się czołgali i rozum szwankował walczą, by dostapić zaszczytu chrupania ciasteczek i tyle tego, bo bywa że nawet nie wiedzą za czym głosują, o znajomości ustaw już nie wspomnę.

Całe szczęście, że startuje Młodzieżowa RM, to zaczną do dorosłej kandydować przytomni.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NASZE MIASTO - fmk,
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 pa¼ 2012 - 20:08:20


harmattan
Do Tomka - masz rację. Niech piszą ! smiling smiley A czy mogliby napisać coś o próbie manipulowania sprzedażą Mirkowskiej 51 ? No ten materiał mają opanowany w opcji zero-jedynkowej. Szczególnie gdy się uwzględni pewne tajemne spotkania restauracyjne !!! Pewnie władza udzielała wywiadu gazetce !? A restauracja droga , oj droga !!!

Do rzeczy:
Kto się z kim spotkał?
Która to droga restauracja miała zaszczyt gościć władzę?

Skoro się powiedziało "A", trzeba powiedzieć "B", bo inaczej to brzmi jak doniesienie o sprzedaży gruntów na Księżycu lub na Marsie

Opcje: OdpowiedzCytuj
NASZE MIASTO - fmk - grudzień 2012
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 11 gru 2012 - 23:27:51

[naszemiasto-fmk.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-05 22:22 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NASZE MIASTO - fmk - styczeń/luty 2013
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 05 lut 2013 - 22:54:19


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NASZE MIASTO - fmk,
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 lut 2013 - 08:07:42


Nasze Miasto
Na stronie internetowej retailnet.pl ? portal centrów handlowych ukazała się interesująca informacja podana przez spółkę Colliers International - firmę obrotu nieruchomościami

Colliers: działki pod działalność komercyjną źródło: Colliers International, 25.07.2011 (zaktualizowany 26.07.2011 07:19)

?Colliers International przedstawił listę gruntów inwestycyjnych na sprzedaż. Niektóre z wystawionych nieruchomości mają przeznaczenie komercyjne. Wśród nich są tereny w Konstancinie i na warszawskim Okęciu. Na liście kilkunastu najciekawszych dostępnych obecnie terenów jest między innymi grunt inwestycyjny w Konstancinie ? Jeziorna (Metsa Tissue). Ma on powierzchnię 22 ha. Zlokalizowany jest na terenie Fabryki Papieru przy ulicy Mirkowskiej 45. Według projektu założone warunki umożliwiają zabudowę mieszkaniową o powierzchni użytkowej 230 tysięcy metrów kwadratowych (PUM) wraz z zabudową komercyjną o powierzchni użytkowej 32 tysięcy metrów kwadratowych (GLA).(?)?

Zgodnie z informacją uzyskaną w Wydziale Architektury UMiG Rada Miejska Konstancina-Jeziorny nie podjęła jeszcze uchwały o przystąpieniu do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów Mirkowa i nie trwają prace nad zmianą przeznaczenia tych terenów. Może jednak ?KTOŚ? już pracuje nad planem, zwłaszcza że podano dokładne parametry zabudowy. Przyjmijmy że przeciętne mieszkanie ma 50 m kw., na każdej kondygnacji klatki schodowej będą 4 takie mieszkania ? to 200 metrów, kondygnacji będzie 5 ? to 1000 metrów, a blok będzie liczył 4 klatki schodowe ? to 4000 m. kw. 230 000 m. kw. podzielić na 4000 to co najmniej 57 bloków. A ilu będzie mieszkańców? Licząc 3 osoby w każdym lokalu, na tym terenie może zamieszkać nawet 13 500 osób. W Mirkowie powstanie miasto bloków, a my będziemy mieszkać w pobliskiej, maleńkiej osadzie Konstancin.

Artykuł z serwisu retailnet.pl dostępny jest również tutaj w wersji PDF.

z tego cytatu wynika, że juz półtora roku temu (lipiec 2011) lobby deweloperskie doskonale znało mpzp Mirkowa. To się nazywa "trzymanie ręki na pulsie", co wydaje sie ... elegantsze od trzymania ręki w nocniku smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NASZE MIASTO - fmk,
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 09 lut 2013 - 12:54:43

Pzyszły czasy, że wszystko można kupić.
Ja bym na przykład kupił Ciebie, ale mi piniędzy brak.
Kusiki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NASZE MIASTO - fmk,
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 09 lut 2013 - 14:43:33

Cytowany przez Olę fragment nie świadczy o kompletnie niczym, poza tym, że pewien deweloper miał kiedyś jakieś plany wobec Mirkowa. Na Mirkowskiej przy Królewskiej też miał plany, miała powstać czteropiętrowa "rezydencja" Aquarella z patio, fontannami, itd., a powstała figa z makiem i teren jest znów na sprzedaż.

W Mirkowie w ciągu ostatniego roku właściciela zmieniło kilka dużych hal i magazynów. Działalność magazynowo-logistyczna kwitnie, a właściciele większości gruntów: Metsa i Grupa Platan (Konstans) nie będą czekali wiecznie, aż gmina raczy przedstawić jakikolwiek plan. Na razie nawet nie ogłoszono przetargu na wykonanie planu miejscowego - a minęło już 9 miesięcy od uchwały Rady Miejskiej w tej sprawie. 9 miesięcy i dziecka nie ma. Wskazówką do zmiany planu miały być warsztaty Charrette, moim zdaniem niezwykle udane, na których mówiono przeważnie o profilowanym handlu, usługach opiekuńczych, rozrywce, sporcie, gastronomii, a funkcja mieszkaniowa miała być ograniczona do niewielkiej "eko-wioski". Też już minęły 4 miesiące od warsztatów - jakiegokolwiek odzewu ze strony UMiG brak.

W naszej gminie ciąża planistyczna trwa nie 9 miesięcy, tylko 10-20 lat. W międzyczasie w Mirkowie powstanie nie blokowisko, którego plan miejscowy z 2002 roku i studium jasno zabraniają, tylko, w zgodzie z obecnym planem miejscowym - hurtowniano-logistyczny koszmarek. Więc proszę się nie martwić planami Colliersa czy innych grup, bo dopóki gmina będzie w tej sprawie miała taką kunktatorską postawę, jak obecnie, nikt poza tirami i asfalciarnią się do Mirkowa nie sprowadzi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: NASZE MIASTO - fmk,
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 09 lut 2013 - 15:22:48

Prezentowany na stronce NM- fmk donosik jest dość zwietrzały i dziwne, że porządna gazeta wyciąga takie rupiecie, ale wybory się zbliżają więc CZUJ DUCH!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011...->|-->
Bieżąca strona: 3 z 20


Akcja: ForaWÄ…tkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.