Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...4567891011121314...->|-->
Bieżąca strona: 9 z 20
Re: PRASA LOKALNA
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (77.255.252.---)
Data: 02 mar 2014 - 09:55:25

Ten biuletyn fajny...taka propagandowa wkładka o krainie mlekiem i miodem płynącej ;)
Ale publiczny szalet za 344 tysie za 35 kwadratowych metrów? Ze złota chyba bedzie i trzeba go bedzie mocniej pilnować! ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRASA LOKALNA
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.253.80.---)
Data: 02 mar 2014 - 15:25:36


Artek_Bartek
Ten biuletyn fajny...taka propagandowa wkładka o krainie mlekiem i miodem płynącej ;)

Artku, domagaliśmy sie rozliczenia z kadencji, to mamy. Biuletynu Informacyjnego też żądaliśmy, nawet na tym forum. Czy w udostępnionych w nim informacjach widzisz coś, co podane jest,
że zostało zrobione, a zrobione nie zostało?
Moim zdaniem dobrze, że w końcu w prosty sposób przekazywane są do publicznej wiadomości informacje o inwestycjach, zarówno tych zakończonych, jak i tych prognozowanych. Wydaje mi się, że dzięki tym drugich, mieszkańcy będą mieli łatwość kontrolowania realizacji obietnic naszych władz. A co zostało zrobione, też miło usłyszeć

A jeśli przy okazji tych wiadomości staniemy się faktycznie "krainą mlekiem i miodem płynącą"............., to chyba korzyść dla wszystkich?smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-02 15:33 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRASA LOKALNA
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.154.---)
Data: 02 mar 2014 - 20:32:21


zoli

Artek_Bartek
Ten biuletyn fajny...taka propagandowa wkładka o krainie mlekiem i miodem płynącej ;)

Artku, domagaliśmy sie rozliczenia z kadencji, to mamy. Biuletynu Informacyjnego też żądaliśmy, nawet na tym forum.

A jeśli przy okazji tych wiadomości staniemy się faktycznie "krainą mlekiem i miodem płynącą"............., to chyba korzyść dla wszystkich?smiling smiley

Ja też mam wrażenie, jak Artek_B., że to taki przedwyborczy biuletyn, za pieniądze podatników. To niestety nie ma nic wspólnego z biuletynem informacyjnym dla mieszkańców:

- gdzie informacje o programie "Gmina bez wykluczenia cyfrowego" - dla mieszkańców, którzy nie korzystają z internetu, żeby o tym przeczytać (ten program w końcu jest dla takich osób),
- gdzie informacje o programie odbioru azbestu - przypomnę, że w ramach tego programu jest pokrywana kwota utylizacji azbestu oraz jego demontażu z zabudowań,
- gdzie informacje o istniejącym GPSZOK i godzinach jego pracy oraz co można tam przekazać (wiele osób o tym nie wie!),
- gdzie informacje o budżecie partycypacyjnym (wolę nazwę budżet obywatelski) i jego zasadach oraz wyjaśnienie mieszkańcom, co to jest ( nie pamiętam, czy zasady tego budżetu burmistrz miał przekazać RM do końca lutego czy marca ?)
- gdzie informacje, gdzie szukać zaginionego psa czy kota,
-....

Zamiast tego chwalimy się (władza), że inwestycje w gminie za ponad 41 mln zł, a o tym że deficyt wyniesie prawie 25 mln już cisza ... a jak gminne nieruchomości się nie sprzedadzą (ponad 5 mln) to deficyt jeszcze w górę. Jednym słowem te inwestycje za kredyt, który potem trzeba będzie spłacać.

Dodatkowo - budowa ratusza (za ok. 25- 30 mln) obciąży budżet w następnych latach.


Jednym słowem w tym roku poszalejemy, a potem już tylko ratusz będziemy budować, bo na resztę nie będzie kasy przez parę lat.eye rolling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRASA LOKALNA
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (46.134.165.---)
Data: 02 mar 2014 - 21:14:59

KOMENTARZ WYCOFANY PRZEZ AUTORA



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-09 16:06 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRASA LOKALNA
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (87.205.240.---)
Data: 02 mar 2014 - 21:34:07


Z
Artku, domagaliśmy sie rozliczenia z kadencji, to mamy. Biuletynu Informacyjnego też żądaliśmy, nawet na tym forum. Czy w udostępnionych w nim informacjach widzisz coś, co podane jest,
że zostało zrobione, a zrobione nie zostało?
Moim zdaniem dobrze, że w końcu w prosty sposób przekazywane są do publicznej wiadomości informacje o inwestycjach, zarówno tych zakończonych, jak i tych prognozowanych. Wydaje mi się, że dzięki tym drugich, mieszkańcy będą mieli łatwość kontrolowania realizacji obietnic naszych władz. A co zostało zrobione, też miło usłyszeć
Jednostronny biuletyn ma być rozliczeniem kadencji?
Mówimy o remoncie przedszkola a jednocześnie nie mówimy o tym, ze - jak podano rodzicom przedszkola na Mirkowskiej - nie bedzie ono funkcjonowało? I to nie tak jak żłobek przez całe wakacje ( martwcie sie rodzice co zrobić przez całe wakacje bo Gmina ma Was...!) ale na czas całego remontu czyli de facto rok! Podobno miało tymczasowo funkcjonować w wyremontowanym żłobku, ale...Burmistrz jest przeciw...ale przecież wszystko jest w porządku bo...nabór do przedszkoli uruchomiony...
Ja nie doczekałem sie planu kadencyjnego (obiecywanego przed wyborami) i ten biuletyn widzę w zasadzie tylko w kategoriach przedwyborczych informacji dla głosujących... Oczywiście wiele pozytywów ja widzę! Tyle, że mi osobiście taka forma 'rzetelnej informacji' przeszkadza...zwłaszcza, gdy wiem, że wiele rzeczy pchana jest tylko dzięki naciskom społecznym, upór w niektórych kluczowych sprawach jest zastanawiajacy a dodatkowo wolimy wydawać na kwiatki niż zwiekszyć kwoty dofinansowania rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-02 21:36 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRASA LOKALNA
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.253.80.---)
Data: 02 mar 2014 - 23:15:34


Hesia-Mela

- gdzie informacje o programie "Gmina bez wykluczenia cyfrowego" - dla mieszkańców, którzy nie korzystają z internetu, żeby o tym przeczytać (ten program w końcu jest dla takich osób)

Hesiu-Melu, taka informacja w biuletynie jest, przeczytaj uważnie!smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRASA LOKALNA
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.154.---)
Data: 03 mar 2014 - 00:21:44


zoli

Hesia-Mela

- gdzie informacje o programie "Gmina bez wykluczenia cyfrowego" - dla mieszkańców, którzy nie korzystają z internetu, żeby o tym przeczytać (ten program w końcu jest dla takich osób)

Hesiu-Melu, taka informacja w biuletynie jest, przeczytaj uważnie!smiling smiley

... jest rzeczywiście ( nie zauważyłam), tylko dla kogo ta informacja confused smiley ?

" Tymczasem o miesiąc została przedłużona rekrutacja uczestników do drugiego etapu projektu "Konstancin-Jeziorna gmina bez wykluczenia cyfrowego". Mieszkańcy na złożenie aplikacji mają czas do 14 marca. Szczegóły na: www.konstancinjeziorna.pl "

Przecież ten program jest kierowany do osób, które nie posiadają komputera,internetu ani umiejętności korzystania z niego grinning smiley.

Niestety język urzędniczy całej tej notki, nie jest czytelny dla przeciętnego beneficjenta tego programu. Mieszkańca mało obchodzi z jakiego to programu unijnego, ani co to jest "zagrożenie wykluczeniem cyfrowym" .

Powinno być napisane np.:

Drogi mieszkańcu - Urząd Gminy Konstancin-Jeziorna organizuje bezpłatne szkolenia obsługi komputera oraz umiejętności korzystania z internetu. Każdy z uczestników takiego szkolenia, po jego ukończeniu otrzyma bezpłatnie komputer oraz bezpłatny dostęp do internetu. O możliwości skorzystania ze szkolenia można dowiedzieć się pod nr. xxxxxxxxx lub osobiście u p. Jana Kowalskiego w pok.y w siedzibie OPS przy ul. ..... . w godzinach 9-15 (poniedziałek -piątek).

Program ten jest finansowany w ramach projektu "Gmina bez wykluczenia cyfrowego".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRASA LOKALNA
Wysłane przez: czaknoris (77.253.110.---)
Data: 03 mar 2014 - 00:44:27


Tomasz Zymer

Hesia-Mela
gdzie informacje o istniejącym GPSZOK i godzinach jego pracy oraz co można tam przekazać (wiele osób o tym nie wie!)

Nasza gmina nie posiada obecnie GPSZOK. Posiada punkt zbiórki przy Słowiczej, który, jak wyjaśnił Burmistrz, GPSZOKiem nie jest, bo na GPSZOK w tym miejscu nie ma zezwolenia. GPSZOK docelowo planowany jest na prywatnym terenie firmy SAUR w Mirkowie. To w ramach przenoszenia ważnych gminnych instytucji takich, jak targowisko itp., na działki gminne. smiling smiley ;)

Oficjalnie gmina podaje informację, że punkt istnieje i prowadzi go Lekaro.

Co można oddać, w jakich ilościach, jak przygotować... czy wreszcie jak segregować śmieci, bo ulotki gminne jedno, Lekaro drugie, a napisy na workach jeszcze coś innego, nie wspominając już o informacjach na opakowaniach.
Kompleksowej, rzetelnej informacji nie ma nawet dla tych, którzy korzystają z internetu. Ktoś pisał na forum, że dostał jakieś większe opracowanie e-mailem od urzędu. Niestety ja nie dostąpiłem zaszczytu zapoznania się z tym dokumentem, więc segreguję po swojemu.



Hesia-Mela
Niestety język urzędniczy całej tej notki, nie jest czytelny dla przeciętnego beneficjenta tego programu.

Przeciętny beneficjent na pewno zrozumie, że: "Konsekwencja i systematyczna praca burmistrza Kazimierza Jańczuka oraz jego pracowników przynosi oczekiwane rezultaty."
O to chodziło w całym tym biuletynie, a nie o dotarcie do "cyfrowo wykluczonych", żeby łaskawie raczyli komputer i darmowy internet (min. 4Mbit) na 3, czy 4 lata przyjąć smiling smiley.

Jak coś jest nie tak, to winni urzędnicy, którzy przygotowali SIWZ i inne dokumenty, bo "burmistrz tylko podpisał".
Jak chce się pochwalić, to są "jego pracownicy".

Obecna szefowa wydziału promocji, chyba wie jak spełnić oczekiwania przełożonego i chyba dłużej zostanie na stanowisku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRASA LOKALNA
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (87.205.240.---)
Data: 03 mar 2014 - 02:03:59



Kompleksowej, rzetelnej informacji nie ma nawet dla tych, którzy korzystają z internetu
"kompleksową i rzetelną" informację czasami ciężko uzyskać nawet gdy się wystąpi o nią w trybie ustawowym...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRASA LOKALNA
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.246.---)
Data: 04 mar 2014 - 06:30:58


Hesia-Mela

" Tymczasem o miesiąc została przedłużona rekrutacja uczestników do drugiego etapu projektu "Konstancin-Jeziorna gmina bez wykluczenia cyfrowego". Mieszkańcy na złożenie aplikacji mają czas do 14 marca. Szczegóły na: www.konstancinjeziorna.pl "

Przecież ten program jest kierowany do osób, które nie posiadają komputera,internetu ani umiejętności korzystania z niego grinning smiley.

Niestety język urzędniczy całej tej notki, nie jest czytelny dla przeciętnego beneficjenta tego programu. Mieszkańca mało obchodzi z jakiego to programu unijnego, ani co to jest "zagrożenie wykluczeniem cyfrowym" .

Tekst ten jest bardziej czytelny, niż myślisz! Program został uruchomiony kilka miesięcy temu. Informacje były podane w szkołach, w kościele i na plakatach. Wyobraź sobie, że mieszkańcy wiedzą o co chodzi!spinning smiley sticking its tongue out
Hesiu-Melu, jeśli masz wątpliwości, to Ty jako (przypuszczam) niebawem kandydatka na radną, w ramach bezpośredniego kontaktu z wyborcami (doskonała okazja), dodatkowo możesz pobiegać po chałupach i nieść mieszkańcom wieść, w takiej formie jaką uważasz za stosowną. Życzę powodzenia!!!smileys with beer

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRASA LOKALNA
Wysłane przez: olaola (178.36.36.---)
Data: 04 mar 2014 - 07:47:05


zoli
(...) Tekst ten jest bardziej czytelny, niż myślisz! Program został uruchomiony kilka miesięcy temu. Informacje były podane w szkołach, w kościele i na plakatach. Wyobraź sobie, że mieszkańcy wiedzą o co chodzi!spinning smiley sticking its tongue out (...)

a jednak rekrutację przedłużono o miesiąc, więc odzew nie był znakomity

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRASA LOKALNA
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.246.---)
Data: 04 mar 2014 - 09:04:26

Olu, to jeśli znasz osoby spełniające warunki to je poinformuj, niech się zgłoszą!
Mania założyła wątek na ten temat, nawet przyszpiliła go, żeby był widoczny.drinking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRASA LOKALNA
Wysłane przez: darudaru (213.17.166.---)
Data: 04 mar 2014 - 09:34:24


Artek_Bartek
Ale publiczny szalet za 344 tysie za 35 kwadratowych metrów? Ze złota chyba bedzie i trzeba go bedzie mocniej pilnować! ;)

O złotym szalecie:
[www.kurierpoludniowy.pl]
Nie znam się na budowie ale kwota 344 tys to dla mnie jakiś kosmos. Wydaje mi się że wcześniej na sam projekt wydano 50 tys. A podobno burmistrz to taki oszczędny gospodarz.W sumie to nie ma się co dziwić, jesteśmy jedną z najbogatszych gmin a to zobowiązuje. Pewnie solanką będą wodę spuszczać>grinning smiley<

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRASA LOKALNA
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.131.---)
Data: 04 mar 2014 - 10:08:35

przecież płot wokół urzędu miał kosztować 100 tys. zł.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRASA LOKALNA
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.154.---)
Data: 04 mar 2014 - 10:33:16


zoli

Tekst ten jest bardziej czytelny, niż myślisz! Program został uruchomiony kilka miesięcy temu. Informacje były podane w szkołach, w kościele i na plakatach. Wyobraź sobie, że mieszkańcy wiedzą o co chodzi!spinning smiley sticking its tongue out
Hesiu-Melu, jeśli masz wątpliwości, to Ty jako (przypuszczam) niebawem kandydatka na radną, w ramach bezpośredniego kontaktu z wyborcami (doskonała okazja), dodatkowo możesz pobiegać po chałupach i nieść mieszkańcom wieść, w takiej formie jaką uważasz za stosowną. Życzę powodzenia!!!smileys with beer

Droga Zoli,

tekst w takiej formie, jak został przedstawiony w gazecie, nie ma niestety nic wspólnego z rzetelną informacją dla zainteresowanych. Pisał o tym również Czaknoris i T.Zymer. Poza tym - podawanie, jako źródła dalszych informacji, adresu strony internetowej UMiG (osobom bez komputera i internetu i bez umiejętności ich obsługi) to ... niekompetencja (?), bezmyślność (?), rutyna urzędnicza (?). Najlepiej, gdyby ważne dla mieszkańców informacje podawać w jakimś egzotycznym języku, albo napisać, że dalsze informacje dostępne .... pod kamieniem na polu. Czy na prawdę nie widzisz absurdalności tego tekstu?

Rozumiem, że mając na uwadze sprawną działalność informacyjną UMiG, proponujesz mi, żeby w czynie społecznym wyręczyć urzędników? "Bieganie po chałupach" z wieściami wprost z ratusza pozostawiam Tobie.
Ja, nie skorzystam!

Bardzo dziękuję za docenienie mojego zaangażowania w sprawy mieszkańców na tym forum, czego wyrazem Twoje przypuszczenie, że mogę być kandydatką na radną. Każdy może "przypuszczać" co tylko chce.

PS. Sprawą szkoleń dla wykluczonych cyfrowo zajmuje się m. in. OPS, który ma pod swoją opieką chyba ponad 350 osób (niestety nie mogę znaleźć jakiegokolwiek sprawozdania z działalności, ale pamiętam, że taką liczbę OPS gdzieś podawał) - to jest grupa docelowa takich szkoleń.

... czemu wszyscy się dziwią, że na II szkolenie zgłosiło się tak mało osób?

Warto zajrzeć np. tu: [www.opskonstancin.pl]

Pozdrawiam,

Pani Hesia-Mela smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRASA LOKALNA
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (83.6.203.---)
Data: 04 mar 2014 - 13:27:05

Jako że dwie kolumny w Kurierze to reklamówka za publiczne pieniądze, to i nie ma w niej nic nt. odwodnienia (wciąż brak), zagrożenia powodziowego, braku choćby stojaków na rowery na paru przystankach (o co się wielokrotnie do Burmistrza zwracałem), nic na temat uporządkowania totolotka śmieciowego (może ktoś już coś wygrał korzystając z tych w każdym miesiącu innych dat i dni tygodnia?), braku perspektyw na skanalizowanie drugiej części Skolimowa, planów zagospodarowania przygotowywanych w te i z powrotem, przy czym ciągle tak by zaszkodzić mieszkańcom- vide projekt planu Skolimowa Północnego rejon ulic Kołobrzeskiej i Pułaskiego, niesłuchania wniosków i pomysłów mieszkańców. Ale będziemy mieli ratusz, a chyba wcześniej szalet!
I z tego się cieszmy!
Jakby co "wynajmiem szalet, odgryziem szyjkę, zrobimy balet", jak śpiewał Stanisław Staszewski.
Życie stało się lepsze i radośniejsze, jak mawiał klasyk z Kremla
Jan Strękowski

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRASA LOKALNA
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.246.---)
Data: 05 mar 2014 - 02:03:34


Hesia-Mela
Droga Zoli,
tekst w takiej formie, jak został przedstawiony w gazecie, nie ma niestety nic wspólnego z rzetelną informacją dla zainteresowanych.

Hesiu-Melu, w bardzo skróconej wersji, jaką podałaś - nie ma
W pełnej treści - ma,smiling bouncing smiley tym bardziej, że nie była to pierwsza wiadomość na temat tego projektu.
Wcześniej informacja rozpowszechniona była w szkołach, na zebraniu sołtysów (plakatami oklejone są całe wsie). Ksiądz z ambony również głosił. drinking smiley
W pierwszym etapie komputery otrzymało 70 gospodarstw.
Do drugiego z pewnością też jest jakaś ilość zgłoszeń.
Biorąc pod uwagę, że prawie każde dziecko z okazji Pierwszej Komunii Św. otrzymuje komputer (nawet to najbiedniejsze) i że nie łatwo jest spełnić warunki przystąpienia do programu, uważam że z tą propagandą nie było i nie jest najgorzej.smiling smiley

Podaję w całości informację zmieszczoną w gazecie (Kurier Południowyz 28 lutego 2014 r.):

"Mieszkańcy gminy otrzymali bezpłatne komputery

Zakończył się najważniejszy etap realizacji projektu "Konstancin-Jeziorna - gmina bez wykluczenia cyfrowego".
Dzięki projektowi do 70 gospodarstw domowych w gminie trafiły komputery z dostępem do internetu, a szkolenia dały mieszkańcom możliwość korzystania z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Kolejne 50 komputerów otrzymały gminne biblioteki i szkoły, dzięki czemu każdy mieszkaniec może skorzystać z komputera i internetu.
- Realizacja projektu pozwoliła na zmniejszenie poziomu zagrożenia wykluczeniem cyfrowym wśród mieszkańców gminy, umożliwiła zdobycie nowych kompetencji, wywarła pozytywny wpływ na zwiększenie spójności społecznej - wylicza Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy.
Tymczasem o miesiąc została przedłużona rekrutacja do II etapu projektu "Konstancin-Jeziorna - gmina bez wykluczenia cyfrowego". Mieszkańcy na złożenie dokumentów aplikacyjnych mają czas do 14 marca.
Szczegóły na : www.konstancinjeziorna.pl."


Sądzę, że trochę inaczej to brzmi, niż cytat przez Ciebie podany, zaczynający się od: "Tymczasem o miesiąc..................................................."


Hesia-Mela
Rozumiem, że mając na uwadze sprawną działalność informacyjną UMiG, proponujesz mi, żeby w czynie społecznym wyręczyć urzędników? "Bieganie po chałupach" z wieściami wprost z ratusza pozostawiam Tobie.
Ja, nie skorzystam!

Dlaczego zaraz wyręczać urzędników. Sołtysi mogą, a my nie?tongue sticking out smiley
Dla nas wszystko na tacy i pełne prawo do krytyki?
Nie rozumiesz! Zaproponowałam Ci taką akcję, żebyś mogła sama naocznie stwierdzić,
w czym tkwi problem i nie zrzucała winy wyłącznie na informację.
Jak pisałam wcześniej mieszkańcy wiedzą, ale......................


Hesia-Mela
PS. Sprawą szkoleń dla wykluczonych cyfrowo zajmuje się m. in. OPS, który ma pod swoją opieką chyba ponad 350 osób ................................to jest grupa docelowa takich szkoleń.

Masz rację jest to grupa docelowa, ale:
- trzeba zgłosić się na szkolenie - szkolił się nie będę
- nie można przechowywać w komputerze ściągniętych z sieci gier, filmów i muzyki - to po co mi ten złom, trzeba będzie tylko kurz wycierać
- gdyby dali laptopa, albo tablet, to bym się pofatygował, a na takie wielkie pudło nie mam miejsca
- nie można sprzedać sprzętu lub wymienić na piwo?
- tyle czytania i wypełniania no i jeszcze te załączniki
- a gwarancja, że dostanę to jest, bo jak nie ma, to nigdzie nie pójdę
- chcieliby wiedzieć, czy mam internet - napewno chcą mnie okraść>grinning smiley<
- nie chcę tego komputera, bo jak zobaczą jaką bryką pod socjal podjeżdżam, to jeszcze mi zasiłek zabiorą
- dostali inni, a ja nie dostałem! a składał pan deklarację? nie składałem! a wiedział pan? wiedziałem!
Nawet jak ktoś dostarczy dokumenty, pomoże wypełnić, to jeszcze trzeba je złożyć .....i z tym najwiekszy problem!

Może nie jesteśmy, aż tak bardzo wykluczoną gminą!smileys with beer



Hesia-Mela
... czemu wszyscy się dziwią, że na II szkolenie zgłosiło się tak mało osób?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-05 10:47 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRASA LOKALNA
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (77.253.117.---)
Data: 05 mar 2014 - 04:34:11



Masz rację jest to grupa docelowa, ale:
- trzeba zgłosić się na szkolenie - szkolił się nie będę
- nie można przechowywać w komputerze ściągniętych z sieci gier, filmów i muzyki - to po co mi ten złom, trzeba będzie tylko kurz wycierać
- gdyby dali laptopa, albo tablet, to bym się pofatygował, a na takie wielkie pudło nie mam miejsca
- nie można sprzedać sprzętu lub wymienić na piwo?
- tyle czytania i wypełniania no i jeszcze te załączniki
- a gwarancja, że dostanę to jest, bo jak nie ma, to nigdzie nie pójdę
- chcieliby wiedzieć, czy mam internet - napewno chcą mnie okraśćthe finger smiley
- nie chcę tego komputera, bo jak zobaczą jaką bryką pod socjal podjerzdzam, to jeszcze mi zasiłek zabiorą
- dostali inni, a ja nie dostałem! a składał pan deklarację? nie składałem! a wiedział pan? wiedziałem!
Nawet jak ktoś dostarczy dokumenty, pomoże wypełnić, to jeszcze trzeba je złożyć .....i z tym najwiekszy problem
Zaiste ma zoli odpowiednie zdanie na temat podopiecznych OPS -zastanawia mnie czy to z magla czy np. z autopsji jako może radna ,albo co nie daj Boże jako urzędnik .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRASA LOKALNA
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.246.---)
Data: 05 mar 2014 - 13:59:14


babet
Zaiste ma zoli odpowiednie zdanie na temat podopiecznych OPS -zastanawia mnie czy to z magla czy np. z autopsji jako może radna ,albo co nie daj Boże jako urzędnik .

Po przeprowadzonej akcji społecznej, w celu poznawczym,.... czy informacja o programie "Konstancin-Jeziorna" - gmina bez wykluczenia cyfrowego", w wystarczającym stopniu dotarła do właściwych gospodarstw domowych, mam prawo do takiego zdania, panie Babet.
Tym bardziej, że to co napisałam, to nie jest tylko moje odczucie przelane na papier lecz w zdecydowanej większości są to wypowiedzi sondowanych przeze mnie, wydawać by sie mogło potencjalnych beneficjentów.drinking smiley
Fakty są takie, że bardzo dużo osób pobrało deklarację, ale ich nie złożyło (może jeszcze wrócą). Wśród nich są również Ci, którym pomogło się wypełnić dokumenty i mieli tylko dołączyć załącznik.
Ponad to wielu podopiecznych OPS uczestniczyło w I etapie ( jednak te 70 komputerów ktoś
dostał ).. Wielu z podopiecznych OPS ma już internet. A inna część z nich uważa, że nic za darmo nie dają i doszukują się podstępu. Jeszcze inni po prostu nie chcą, ani komputera, ani internetu, albo na kurs nie pójdą. I chyba mają do tego prawo?
Reszta jak wyżej.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-05 20:54 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: PRASA LOKALNA
Wysłane przez: olaola (178.36.36.---)
Data: 05 mar 2014 - 18:01:53


zoli
(...) Ponad to wielu podopiecznych OSP uczestniczyło w I etapie. (...)

szkolenie p/poż ? smoking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...4567891011121314...->|-->
Bieżąca strona: 9 z 20


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.