Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: Co by się przydało w Konstancinie?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 sty 2013 - 09:21:07

Jest szansa,że boisko powstanie na łąkach oborskich.Stratę obiektów sportowych w Mirkowie zawdzięczamy władcom z SLD i PSL którzy prywatyzowali WZP.Potem za "rzadów AWS pan wice premier Tomaszewski nie zgodził się na komunalizację różnych terenów nieprodukcyjnych po WZP.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co by się przydało w Konstancinie?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 24 sty 2013 - 13:03:37

Pytanie ważne, ale dla mnie, bylej mieszkanki tego miasta, doświadczonej przez indolencję i przysłowiową już "przedsiębiorczośc" jego władz, skazane jest na włączenie, w przywoływany wyżej "koncert >>pobożnych<< życzeń".
Temu miejscu przydałaby się terapia szokowa. Najlepiej, żeby zostało wchłoniete przez Warszawę. Przytarłoby to nosa paru dycydentom i może otrzeźwiło umysły. Planowanie ścieżek i SPA , restauracji, ratusza to tylko pudrowanie trupa. To miasto, widziane z perspektywy zwykłego mieszkańca, jawi się nie jako kurort i okolica z prestiżowymi adresami, ale jako totalnie nieprzyjazne życiu miejsce. Urząd niechętny (taki tam, eufemizm) mieszkańcom, którzy traktują miasto raczej jako sypialnię niż centrum życia .

Z mojej obecnej perspektywy skłaniam sie ku tezie, że Konstancin powinien, przede wszystkim, odłączyć się od terenów wiejskich. Z korzyścią dla tych ostatnich oczywiście. A tereny wiejskie w dalszym ciągu potrzebują: kanalizacji i wodociągów, dróg ( w tym możliwości nadawania im nazw - co, jak się okazało w UMIG Konstancin, jest nie do przejścia), oświetlenia ulic. Potrzebujemy także funduszy europejskich (dla terenów wiejskich). Dużo? Dla najbogatszej gminy w Polsce ciężar nie do uniesienia.

Na szczęście mamy super sołtysów (Kawęczynek) i radnych (G. Żmigrodzka-Konitzer), ale to niestety nie zapewni nam np. konstruowania mądrych i zgodnych z zapisami ustaw i Konstytucji MPZP, uwzględniających interesy nie władzy, ale mieszkańcow oraz wczucia się w problemy zasadniczo różne od tych "miejskich".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co by się przydało w Konstancinie?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 24 sty 2013 - 13:13:30



za szczyt osiągnięć inwestycyjnych wymieniać remonty szkół
i funkcjonowanie jednej z nich przez kolejne lata bez jakiejkolwiek sali gimnastycznej! w tej niby najbogatszej gminie tego kraju - to jest coś co nie tylko zakrawa na skandal ale jest nim w istocie! a radni przyklaskują takiej decyzji burmistrza (z aprobatą przewodniczącego rady napominającego mieszkańców o refleksje...) i biorą na siebie za to pełną odpowiedzialność...
przykre to wszystko co w tym wątku padło choć... autorowi wątku faktycznie raczej chodziło o to, byśmy mu podpowiedzieli w jakie potrzeby mieszkańców ma trafić by zrobić biznes...;)
braki infrastrukturalne muszą zlikwidować decydenci...ale na terapię szokową pt. 'będzie wszystko za chwilę jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki' raczej nie mamy co liczyć sad smiley
w sumie szkoda, że znalezienie sobie innego miejsca na ziemi nie jest takie proste....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-24 13:15 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co by się przydało w Konstancinie?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 sty 2013 - 13:26:47

Pzrestancie wylewać żale, to nie o tym wątek. Ktoś zapytał mieszkańców co by chcieli, bo chce otworzyć biznes. No chyba że będzie filantropem i ufunduje Opaczy salę gimnastyczną. Tylko co poza wdzięcznością Artka_Bartka będzie z tego miał.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co by się przydało w Konstancinie?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 24 sty 2013 - 14:51:15

maniu...niby nie ten wątek, ale widzę, że traktujesz sprawę podobnie jak p.Burmistrz...spieszę donieść, że ja nie domagam się sali w imieniu swoim i na swoje prywatne potrzeby!!!
ktokolwiek twierdzący, że brak sali (czyli brak możliwości wypełniania podstawy programowej!) w szkole to normalka i szuka usprawiedliwienia pt. 'nie stać nas' to...mi się już nie chce języka strzępić...zwłaszcza, że ani nie zamierzam 'bić się w piersi' ani nie dam się namówić 'do refleksji'... over...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Jeszcze raz pomału
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 sty 2013 - 17:43:47

Ktoś załozył watek, żeby zapytać jaki rozkręcić biznes, zeby mieli pzryjemnośc mieszkańcy, a on zarobek.

Naprawdę bez sensu i nieuprzejme wobec pytającego jest wkładanie spraw, które są w gestii gminy czy jakiejś innej instytucji.

Co osobę, która pyta:


Anonim2000
Co by się przydało w Konstancinie?
23 sty 2013 - 12:39:52
jak myślicie, co by się jeszcze przydało w Konstancinie? Może siłownia albo jakiś fitness, SPA, kawiarnia ? Wciąż tego za wiele nie ma. Czy często zastanawiacie się gdzie wyjść a może jedziecie do centrum? ]

obchodzi, że w jakiejś szkole nie ma sali gimnastycznej, albo co ma do rzeczy - propozycja odłączenia terenów wiejskich i wykorzystanie przez wieś funduszy europejskich

Ludzie ogarnijcie się, przecież CHYBA umiecie czytać

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co by się przydało w Konstancinie?
Wysłane przez: TRAPERTRAPER (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 sty 2013 - 18:02:52

W Konstancinie-Jeziornie przydałby się klub dla młodzieży.
Dobra muzyka, coś do zjedzenia, możliwość organizacji imprez towarzyskich ( młodzież płaci za kluby w Warszawie - 18 - tki, itp.).
Dyskoteki dla gimnazjalistów - oczywiście bezalkoholowe.
Występy miejscowych kapel młodzieżowych.
Po prosu miejsce, gdzie można przyjść i spotkać się ze znajomymi.
Jeżeli ktoś, coś takiego otworzy, moim zdaniem strzeli w dziesiątkę.

P.S. Pamiętacie może kluby z lat 70 - tych? Cieszyły się bardzo dużą popularnością.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jeszcze raz pomału
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 24 sty 2013 - 19:49:07

Offtopic

Mania pisze: "Ludzie ogarnijcie się, przecież CHYBA umiecie czytać"

Maniu, czytaniem zajmuję się zawodowo. Ślędzę teksty i konteksty...
Jasne jest dla mnie, że co innego miał autor wątku na myśli, ale jednocześnie uważam, że mam prawo wyrazić swoje zdanie. Nawet, gdy nie jest ono politycznie poprawne. Nawet, gdy nie dołączam do propagandy sukcesu.

Zgorzknienie? Nie! Analiza porównawcza.

A Konstancin potrzebuje klubokawiarni. Bez zadęcia i z pomysłem (wernisaże, spotkania autorskie itp). No i normalnymi cenami. Nawet wystawienie leżaków czasami pomaga, by stworzyć pozytywną atmosferę (zwłaszcza zimągrinning smiley )



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-24 20:04 przez anbel.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co by się przydało w Konstancinie?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 sty 2013 - 20:15:19



anbel
Maniu, czytaniem zajmuję się zawodowo. Ślędzę teksty i konteksty...


Ja bym się nawet nie przyznała, chyba że opacznie pojmuję słowo "kontekst" - nie za bardzo jestem uczona (chodziłam na polskim na wagary)


Jest kilka watków gdzie mozna wyrazić swa dezaprobatę dla rządzących nie tylko w Kcinie ale i na świecie.

dot. Kcina tu:
[www.konstancin.com]
[www.konstancin.com]
[www.konstancin.com] - nie widzę w tych watkach propagandy sukcesu

czy tu: [www.konstancin.com] bardziej by pasowały Twoje roważania, bo jest mowa o przyszłości uzdrowiska



anbel
Zgorzknienie? Nie! Analiza porównawcza.


Analiza porównawcza czego? Wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co by się przydało w Konstancinie?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 24 sty 2013 - 22:35:37


tokaj
Lodowisko z prawdziwego zdarzenia. Takie sztucznie mrożone, żeby być niezaleznym od pogody

A będzie takie, będzie smiling smiley Małe szanse, że w tym roku, ale na 2014 będziemy o to zabiegać (a nie walczyć :p )

Lodowisko będzie na nowo powstałym kompleksie sport-rekr przy ul. Bielawskiej. Posłuży na to boisko wielofunkcyjne, które zimą będzie wykorzystywane podobnie jak biały orlik. (oczywiście nie w Konstancinie)


TRAPER
W Konstancinie-Jeziornie przydałby się klub dla młodzieży.

absolutna racja - każdy z moich rówieśników o tym wspomina, gdy ich pytam "czego im brakuje w K-J". Jednakże z tyłu głowy mam już jakieś plany dot. klubu dla młodzieży. Działam podobnie jak ze skateparkiem - najpierw rekonesans (gdzie, za ile, kiedy itp.) a dopiero później oficjalna informacja w tej sprawie smiling smiley Szukam miejsca na tego typu klub - myślałem o byłej komendzie przy Niecałej - tam zrobilibyśmy klub, do tego zagospodarowalibyśmy plac sportowy i to miejsce zaczęło tętnić życiem smiling smiley


TRAPER
Dyskoteki dla gimnazjalistów - oczywiście bezalkoholowe.

A czemu nie dla wszystkich mieszkańców ?- również oczywiście bezalkoholowe - w wakacje zabiegaliśmy z kolegą o taką dyskotekę, ale nikt* nam nie chciał sali udostępnić, pomimo tego, że KDK deklarował wsparcie - sprzęt, ochrona, promocja. My załatwialiśmy DJ-a.

*KDK mirków i ZSnr 2 - uznaliśmy, że to najlepsze miejsce na dyskotekę. Chodzi o małą salę gimnastyczną. P. Dyrektor najpierw nam na pismo nie odpisała, po przypomnieniu się uznała, że nie jest to dobry pomysł - wówczas w szkole trwał remont, poza tym na sali jest parkiet - zrozumieliśmy i uszanowaliśmy decyzję smiling smiley

Tomek Zymer wspomniał wcześniej o klubie- chodzi o NO NAME przy ul. Piłsudskiego - nie przyciąga zbyt wielu klientów, jak dla mnie, to miejsce nie ma klimatu. Byłem 3 razy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jeszcze raz pomału
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 25 sty 2013 - 14:08:09


mania
Ludzie ogarnijcie się, przecież CHYBA umiecie czytać

A_B
autorowi wątku faktycznie raczej chodziło o to, byśmy mu podpowiedzieli w jakie potrzeby mieszkańców ma trafić by zrobić biznes...
;)
poza tym..zgadzam się ze wszystkim co odnośnie potrzeb mieszkańców padło powyżej..i cieszy mnie plan lodowiska (szkoda, że nasze władze nie przymusiły powiatowych do Białego Orlika...)...i klubu...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-25 14:08 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co by się przydało w Konstancinie?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 25 sty 2013 - 15:15:19

Ten wątek będzie jak znalazł za półtora roku, kiedy kandydaci na burmistrza i radnych zaczną układać teksty i obietnice do swoich kampanii ;)smiling smiley. Skopiuję sobie wszystkie wpisy i przekażę kandydatom.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co by się przydało w Konstancinie?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 25 sty 2013 - 15:33:27

Lodowisko już powstało, na chodniku wzdłuż ulicy Bielawskiej (droga gminna), długości prawie kilometra, a także na innych chodnikach gminnych. Na dodatek dzięki temu zaoszczędzimy pewnie sporą część tych półtora miliona za odśnieżanie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co by się przydało w Konstancinie?
Wysłane przez: TommyTommy (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 sty 2013 - 00:47:15

Coś takiego jak Tuan w Piasecznie by się przydało...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-26 00:52 przez Tommy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co by się przydało w Konstancinie?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 26 sty 2013 - 09:56:19

Panowie o śliskich chodnikach nie tu, ale w watku o odśnieżaniu. Prędzej trafi do własciwego adresata.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co by się przydało w Konstancinie?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.play-internet.pl)
Data: 28 sty 2013 - 11:32:12


Tomasz Zymer
Ten wątek będzie jak znalazł za półtora roku, kiedy kandydaci na burmistrza i radnych zaczną układać teksty i obietnice do swoich kampanii ;)smiling smiley. Skopiuję sobie wszystkie wpisy i przekażę kandydatom.

Dokładnie ;)

Mi się najbardziej marzy, tak jak napisał robson, porządny, nowoczesny obiekt sportowy z basenem boiskiem, halą, może ścianą wspinaczkową. A na zewnątrz dodatkowo lodowisko smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co by się przydało w Konstancinie?
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 28 sty 2013 - 16:02:58

a ja oststnio wracając z roboty słyszałam rozmowę dwóch niewiast, że w Konstancinie by się przydał Mc Donald's hehehehehe, mi osobiście, (no może nie do końca mi ;), brakuje porządnego sklepu zoologicznego, ale takiego ze zwierzątkami i akcesoriami

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co by się przydało w Konstancinie?
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.ip.netia.com.pl)
Data: 29 sty 2013 - 07:54:45

a co z tym sklepem "parazoologicznym" w pawilonach? dawniej sprzedawali karmy dla zwierząt itp, a także jakieś małe myszki, chomiki... istnieje on jeszcze?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co by się przydało w Konstancinie?
Wysłane przez: Zelazna LejdiZelazna Lejdi (82.177.11.---)
Data: 29 sty 2013 - 09:40:38

za mały? przecież w każdym prawie domu jest pies czy kot, czy pies i kot....ale ludzie przyzwyczaili się do kupowania na targu.....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Co by się przydało w Konstancinie?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 sty 2013 - 11:18:52


KrystianJachacy
Z McDonald's bym nie żartował, ponieważ w zeszłym roku chodziła plotka po mieście, że koło Aury ma on powstaćspinning smiley sticking its tongue out
Ostatnio szukając sklepu zoologicznego na mieście zmarnowałem dobrą godzinę. Wydaje mi się, że za mały rynek na tak "specjalistyczne" sklepy. pozdrawiam.

sklep zoologiczny jest (był niedawno) w pawiloniku na dole, obok przychodni Vita i miejskiego parkingu

Myślę że mimo wszystko Mc Donald byłby zdrowszy od tych bud z kebabami, które mnożą się jak króliki wiosną.
Niedawno odwiedziłam McD po dłuuuuuuuuuuuuuugim czasie i zauważyłam sporo sałatek, jabłka i jogurtowe desery. Hamburgery też sie poprawiły po ostatnie krytyce ze strony konkurentów

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.