Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Re: Funkcjonowanie komunikacji po uruchomieniu dróg na Kabaty
17 kwi 2018 - 08:07:09
Jak to jest, że u nas tylko się mówi, obiecuje i nic z tego nie wynika a w innych gminach dzieją się konkretne rzeczy na rzecz usprawnienia komunikacji?
Pierwsza strefa pewnie dopiero od września tuż przed wyborami, żebyśmy pamiętali nazwisko Łaskawcy, "który nam to załatwił"....
17 kwi 2018 - 09:20:45
Dodzwoniłem się dziś rano do ZTM.

Wnioski z rozmowy:
1. Ich zwyczajem jest przychodzenie na konsultacje, ale zaproszenie musi wyjść od gminy.
2. Linia 724 ma planowane 18 kursów dziennie, zamiast obecnych 13, czyli wzrost o 50%.
Jeżeli dobrze zrozumiałem mniej więcej co godzinę
3. Możnaby inaczej ułożyć kursy autobusów jeżdżących do miasta, ale wymagałoby to zmiany w kierowaniu Lek (przypomnę, że one są całkowicie w gestii gminy).
Jeżeli dobrze zrozumiałem to inna była by rola niektórych Lek.

Moje spostrzeżenia:
A. Na pewno problemem jest brak autobusów do obsługi tras i finanse.
B. W ZTM są alternatywne pomysły, tylko nie ma chętnych do ich wysłuchania.
C. 724 będzie mieć więcej kursów zatem obietnica spełniona. Tylko, że nadal dojazd do szkoły, czy pracy będzie niewygodny, bo kursy co okolo godzinę.
Dla mnie rano rozwiązanie nie akceptowalne, jeżeli autobus wypadnie z rozkładu lub dziecko spóźni się.

Pytanie jak finalnie postąpi Pan Burmistrz?

Ps czy ktoś wie kiedy jest komisja?
Nie znalazłem informacji na stronie gminy

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-04-17 09:28 przez m_wisniewski.
14 maj 2018 - 07:48:55
Powoli kończy się przebudowa Relaksowej na Kabatach. W przyszłym tygodniu Rosnowskiego ma zostać otwarta. Oficjalnie inwestycja powinna zakończyć się do końca czerwca. Potem może odbiory itp. Burmistrz Ursynowa wspomniał, że ZTM w ciągu tygodnia od informacji o zakończeniu przebudowy może wprowadzić zmiany w komunikacji.

Pytanie - jak w końcu wyglądają zmiany w komunikacji linii 7XX? To jest bardzo zła sytuacja, w której do tej pory nie ma oficjalnych komunikatów o zmianach, częstotliwości kursowania itp.
14 maj 2018 - 13:06:13
Kiedy w pierwszej połowie kwietnia dzwoniłem do ZTM to otrzymałem informację, że:
- ustawowo są 3 miesiące na odpowiedź w sprawie petycji,
- ZTM stara się odpowiadać w ciągu około miesiąca.
Jeżeli tak będzie w naszym przypadku to pismo powinno dojść gdzieś do połowy przyszłego tygodnia, a kiedy tylko przyjdzie to przekaże je forumowiczom.
Alternatywnie będę ponownie dzwonił do ZTM.

Finalnie myślę, że mając odpowiedź w ręku trzeba iść na sesję rady.
korespondencja M.Wiśniewskiego z ZTM
18 maj 2018 - 23:48:19
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Dostępni użytkownicy
Goście: 28
Najwięcej uzytkowników: 20 19 sty 2013
Najwięcej gości: 1644 04 wrz 2017