Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...7891011121314151617...->|-->
Bieżąca strona: 12 z 18
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 kwi 2012 - 09:01:38

zamiast wyręczać się dziećmi - gmina powinna prowadzić systematyczny monitoring miejsc, gdzie od zawsze chamy wywalają to, co im zbywa.
Efekt monitoringu będzie taki: zidentyfikowanie chamów i ukaranie ich (mandat + nakaz wywózki śmiecia pod wskazany przez gminę adres), a docelowo - wychowanie społeczeństwa obywatelskiego, czyli dzieci pojmą, na co idą podatki.
Chamskie śmiecenie jest obecne na forum od bardzo dawna; kiedyś forowicze zidentyfikowali śmiecącego chama (zapamiętałam tylko ksywę "Grzesio Śmieciuszek"), dostarczyli urzędnikom faktury z wszelkimi danymi "Grzesia" i co ? I nic.
Dzieciaki ! Nie dajcie sie wkręcać w sprzątanie po dorosłych chamach i nieudacznych urzędnikach !

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 kwi 2012 - 09:39:31

Choć osobiście watpię aby to forum było czytane przez dzieci , dołączam sie do powyższego apelu.

Dzieci ! Nie dajcie się wkręcić w brudne interesy dorosłych flejtuchów !

Ponieważ uważam , że dzieci niejednokrotnie są bystrzejszymi obserwatorami otaczjącej nas rzeczywistości , byłoby wskazane aby np. nauczyciele w szkołach podpowiedzieli dzieciom:- jeśli zauważysz , że ktoś wyrzuca śmiecie do lasu , przydrożnego rowu czy na łąkę , zanotuj nr. samochodu i przekaż go np. rodzicom .

Że co ? Ż e donosicielstwo ? Bodaj byśmy jak najwięcej takich donosicieli mieli ! No chyba , że brudasy i śmieciuchy znikną z naszego otoczenia i okazji do donosicielstwa nie będzie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-15 09:42 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 kwi 2012 - 11:40:32

donosicielstwo ? raczej dalsze wysługiwanie się dziećmi - bo takie "zauważanie i informowanie" należy do zadań gminy/Straży Miejskiej. Dziociom można zadać takie zadanie w zakresie dbałości o własne podwórko i to nie w aurze "kablowania na kolegów", ale - na lekcji religii - jako wyraz dbałości o Dzieło Boże oraz - na lekcji wychowawczej - jako sposób na kształtowanie współodpowiedzialności za otaczający świat. Na razie funkcjonujemy - jako społeczeństwo - po komuszemu: gadka - sobie, a życie - sobie.
... załóżmy jednak, że dziecko zoczy i przykabluje jakiegoś "Grzecha Śmieciucha" - i co ? Znów rozejdzie się po kościach (a raczej po śmieciach). Nietrudno określic naukę, jaką dziecko wyciągnie z takiej "przygody" confused smiley

ps żeby jakies zachowanie weszło w krew, musi mieć mocną podstawę motywacyjną; jaką motywację wciska się dzieciakom, wkręcając je w sprzątanie po dorosłych chamach ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-15 11:47 przez ola.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 kwi 2012 - 11:56:00

Ze śmieciarzem Malinowskim G. to tak do końca po kościach się nie rozeszlo . Dostał mandat i śmieci na własny koszt posprzątał. To tak gwoli wyjaśnienia. Inna rzecz , że mandat w wys. 200,00 zł. dla kogoś kto jeździ najnowszym modelem Mercedesa , zbytnio uciążliwy nie był..



Dziociom można zadać takie zadanie w zakresie dbałości o własne podwórko i to nie w aurze "kablowania na kolegów", ale - na lekcji religii - jako wyraz dbałości o Dzieło Boże oraz - na lekcji wychowawczej - jako sposób na kształtowanie współodpowiedzialności za otaczający świat.

Dokładnie to miałem na myśli.
Odnoszę wrażenie , że tak kształtowały się postawy obywatelskie w krajach zachodniej demokracji. Np. w takiej Holandii , droga na której obowiązuje zakaz poruszania się szybciej niż 30 km/h. Wszyscy jadą gęsiego właśnie z taka prędkością. Ale niech no się jakiś kierowca wychyli i zacznie jechać szybciej to zaraz ma przy sobie policję drogowa ponieważ jakiś inny kierowca zadzwonił i poinformował panow policjantów , że na drodze pojawił się pirat jadący samochodem marki takiej to a takiej o nr. rejestracyjnych...... Można ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: sprawiedliwysprawiedliwy (---.ip.netia.com.pl)
Data: 15 kwi 2012 - 12:47:44

Pensja podstawowa dla urzędników wydziału ochrony środowiska i strażników miejskich 800pln a reszta jako dodatek do pensji dopiero po widocznych i skutecznych wynikach!!!Bez motywacji odpowiedzialnych za obecny stan rzeczy organów zawsze będzie syf, dlaczego im wszystko trzeba pokazywać palcem!Niech oni pokarzą jak się sprząta!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-15 19:07 przez sprawiedliwy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 kwi 2012 - 18:01:03

ani ja, ani żaden z moich sąsiadów bliższych i dalszych nie zamierzamy wyręczać gminy, ani tym bardziej posyłać dzieci na służbę flejtuchów, w ten zgniły syf, fuj

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 15 kwi 2012 - 18:47:44

Ja tam się włączę i to ochoczo. Mam na działce mnóstwo gałęzi i zeszłorocznych liści do spalenia. Mam też sąsiadów - buraków, którzy uważają, że pusty plac = śmietnik, więc z pewnością będzie to pracowita sobota. Ale raczej poza swój teren nie mam zamiaru wychodzić, bo nie będę miał już czasu.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 15 kwi 2012 - 18:56:32


sprawiedliwy
Pensja dla urzędników wydziału ochrony środowiska i strażników miejskich 800pln a reszta pensji

Jak czytam zakresy działania wydziałów UMiGu, to od początku roku jest nowy Wydział Gospodarki Komunalnej i Spraw Lokalowych, który w swoim zakresie ma:

10) planowanie potrzeb rzeczowo - finansowych, prowadzenie procedur wyłaniania firm świadczących usługi w zakresie utrzymywania porządku w gminie. Nadzór nad bieżącym utrzymywaniem porządku oraz wykonywanie czynności związanych z realizacją rozliczaniem zawartych umów.

Zatem należy rozumieć, że zarzuty należy kierować do tego wydziału, chociaż nie jest nigdzie zapisane, który z nich odpowiada za dzikie wysypiska. O tym dlaczego jest i będzie jeszcze brudno pisałam tu: [www.konstancin.com]

W czasie akcji sprzątania, 21 kwietnia, dzieciaki będą sprzątać tylko okolice szkół. Nie zgadzam się z moimi przedmówcami, że dzieciaki nie powinny brać udziału w akcji sprzątania. Jest to najlepsza forma edukacji i dzieci i ich rodziców. Niestety dorosłe pokolenie mieszkańców nie widzi związku pomiędzy śmieceniem czy też wyrzucaniem śmieci, a wszechogarniającym brudem naszego otoczenia. Dzieciaki nauczą się dostrzegać tę zależność.

Oczywiście taka akcja nie rozgrzesza służb miejskich, ani urzędników z obowiązku wykonywania swoich obowiązków, co jest dla tych ostatnich tym bardziej kompromitujące (vide link podany wyżej).

Nikt mieszkańców nie będzie zmuszał do sprzątania, ale uważam, że to jest bardzo przyjemne zrobić coś dla siebie i innych. Uważam, że jest to również okazja o poznania nowych sąsiadów, zrobienia pikniku, wypicia wspólnej kawy smileys with beer

Dlatego mimo wszystkich obiekcji tu zgłaszanych, zapraszam wszystkich do sprzątania, do przynoszenia elektrośmieci i odpadów niebezpiecznych do Starej Papierni, do segregowania śmieci i przynoszenia do mobilnych punktów zbiórki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Regulamin Porządku i Czystości, szukaj ale czy znajdziesz?
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 kwi 2012 - 19:59:58

Szukałam Regulaminu Porządku i Czystości naszej uzdrowiskowej, zeby zobaczyć do kiedy można palić patyki, przeglądałam zakładki, wpisałam do wyszukiwarki w BIP i nic. Dopiero moja ukochana ciocia google odnalazła w dziale: "Harmonogram kontroli nieruchomości przez Straż Miejską"

[bip.konstancinjeziorna.pl]

Teraz juz wiem - dla poszukujących własnego dojścia bez cioci google podam:

Żeby znaleźć "Regulamin Porządku i Czystości na terenie Gminy Konstancin-Jeziorna", należy na str BIP wejść w zakładkę "Ochrona środowiska" następnie otworzyć dział "Aktualności". Tam domyslić się, że może należy pokopać w rozdziale "Harmonogram kontroli nieruchomości przez Straż Miejską". Jeśli akurat tam trafiłeś forumowiczu, to BINGO - jeśli wystarczy Ci cierpliwości i przeczytasz uważnie całą stronę, to na samym dole trafisz na link do Regulaminu.

A mogło być tak prosto: w BIP zakładka REGULAMINY


Pozdrowienia dla twórców BIPu, czy może cudotwórców?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: sprawiedliwysprawiedliwy (---.ip.netia.com.pl)
Data: 15 kwi 2012 - 20:00:01

Ciekawe jaką nazwę będzie nosił kolejny wydział odpowiedzialny za porządek i stan środowiska?Zbiórka selektywna odpadów to jest jak najbardziej WZOR do naśladowania ale odwalanie pracy za kogoś kto jest do tego celu powołany w czynie społecznym...?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-15 20:15 przez sprawiedliwy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.181.25.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 15 kwi 2012 - 20:48:53

A może uznajmy, ze od czegoś po prostu trzeba zacząć? Dać przykład dzieciom, sąsiadom itd.itp.?
Dzieci niech okolice szkół sprzątają a my ufajmy, ze na pozostałych terenach wlasciwej koordynacji działań nikt nie zlekceważy.
Bo na razie to ja i owszem mam wrażenie, ze ktoś zadbał, by z kościelnych ambon padła informacja o sprzątaniu gminy, ale poza tym jest oczekiwanie, ze ludzie pobiorą rękawiczki, worki i swoje pobliże sprzątną...a co z nieco bardziej odleglymi rowami czy mniej dostępnymi lasami?
Pomysł akcji padł chyba dzięki nowemu kierownictwu Wydz.RiOŚ...a my tu się zdaje zastanawiamy, czy aby inne wydziały lub jednostki nie zamierzają aby zrobić małej..dywersji?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 15 kwi 2012 - 21:01:00


Bartek
Ja tam się włączę i to ochoczo. Mam na działce mnóstwo gałęzi i zeszłorocznych liści do spalenia. Mam też sąsiadów - buraków, którzy uważają, że pusty plac = śmietnik, więc z pewnością będzie to pracowita sobota. Ale raczej poza swój teren nie mam zamiaru wychodzić, bo nie będę miał już czasu.

UCHWAŁA Nr 451/V/38/2010 RADY MIEJSKIEJ KONSTANCIN-JEZIORNA z dnia 1 lutego 2010 r. w sprawie uchwalenia ?Regulaminu czystości i porządku na terenie gminy Konstancin-Jeziorna?:
§ 8.1. Na terenie gminy zabrania się: [...] 3) spalania odpadów roślinnych w szczególności liści, igliwia, gałęzi

2. Przepis zawarty w ust. 1 pkt 3 nie dotyczy strefy B i C ochrony uzdrowiskowej w następujących terminach:
1) wiosennym - od dnia 15 marca do dnia 30 kwietnia,
2) jesiennym - od dnia 1 października do dnia 15 listopada

W strefach B i C mamy zatem jeszcze 2 tygodnie na spalenie liści i gałęzi.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 15 kwi 2012 - 21:11:45


Artek_Bartek
Dzieci niech okolice szkół sprzątają a my ufajmy, ze na pozostałych terenach wlasciwej koordynacji działań nikt nie zlekceważy.

SPRZĄTAMY GMINĘ_21 kwietnia 2012_Konstancin-Jeziorna
9.30-12.30 ? szkoły (dzieci i młodzież)

1. ZS 1 Szk.Podst.: ul. Wojewódzka, Rycerska, Zielna, Moniuszki, Kazimierzowska, Oborska, Środkowa, Kościelna, Słomczyńska
Gimnazjum: ul.Słowackiego i część Wschodniej, Potulickich, Niecała, Chylicka (od Prusa do Pułaskiego i Jaśminowej)
Zbiórka odpadów: ul. Prusa i Chylicka 439 (uczniowie i nauczyciele) / 350 osób w parku
2. ZS 2 Rejon sprzątania: ul. Czarnieckiego, Gąsiorowskiego, Od Lasu, Potulickich do Wareckiej, Chodkiewicza, Jana III Sobieskiego, Sienkiewicza, Mickiewicza, Matejki, Jagiellońska, Żeromskiego, Żółkiewskiego, Batorego, Piasta
Zbiórka odpadów: w ciągu sprzątanych ulic (skrzyżowania) 495 uczniów + 50 nauczycieli / 200 osób w parku
3. ZS 3 Rejon sprzątania: wzdłuż wału rzeki Jeziorka w kierunku mostu w Jeziornie oraz w kierunku Bielawy (SP + Gimnazjum)
Zbiórka odpadów: przy szkole + wzdłuż ulic Mirkowskiej, Bielawskiej Warszawskiej 500 (uczniowie+nauczyciele)/ 50 osób wparku
4. ZS 4, Słomczyn Rejon sprzątania: od skrzyżowania w Łyczynie w stronę lasu (droga i brzeg lasu)
Zbiórka odpadów: na skrzyżowaniu w Łyczynie oraz przy drodze na skraju lasu (Obory) 150 (uczniowie + nauczyciele) / 100 osób w parku
5. Zespół Szkół Integracyjnych Nr 5 Rejon sprzątania: wyznaczony ulicami: Piaseczyńską, Warszawską, Elektryczną i rzeką Jeziorka.
a. Od strony północnej: wzdłuż ulicy Piaseczyńskiej od ronda (przy skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej, Piaseczyńskiej i Bielawskiej) do ulicy Elektrycznej.
b. Od strony wschodniej: wzdłuż ulicy Warszawskiej od ronda (przy skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej, Piaseczyńskiej i Bielawskiej) do rzeki Jeziorki.
c. Od strony południowej: wzdłuż wału przy rzece Jeziorce od ulicy Warszawskiej do grobli przy Parku Uzdrowiskowym.
d. Od strony zachodniej: wzdłuż ulicy Elektrycznej od ulicy Piaseczyńskiej a następnie wzdłuż grobli przy Parku Uzdrowiskowym do rzeki Jeziorki.
Zbiórka odpadów: teren działki gminnej przy ulicy Skolimowskiej na wprost ulicy Szkolnej.
238 (uczniowie+nauczyciele)/ 100 osób w parku
6. ZS 6,Opacz Rejon sprzątania: okolice szkoły Zbiórka odpadów: przed wejściem do szkoły 107 (uczniowie+nauczyciele) / 107 osób w parku

Worki i rękawice do wszystkich szkół dostarczone zostaną bezpośrednio przez ZGK.

Prywatnej Szkole Montessori Wydział RIOŚ nie potwierdził proponowanych planów ani nie wyznaczył zadań, mimo, że jako koordynator akcji w naszej szkole dzwoniłem w tej sprawie do wydziału kilkakrotnie począwszy od 23 marca, prosząc o potwierdzenie i uwzględnienie nas w programie (ponad połowa naszych dzieci mieszka na terenie gminy). W związku z tym nasza szkoła przeprowadzi własną niezależną akcję ulotkowo-plakatową pod hasłem "Dzień Ziemi w Uzdrowisku" na terenie miasta KJ oraz wsi Bielawa. Akcja dotyczy ochrony 6 rezerwatów na terenie naszej gminy oraz przyszłości dzielnicy Mirków, w której szkoła się znajduje. Szczegóły tej akcji podam jutro lub pojutrze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.181.25.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 15 kwi 2012 - 21:19:48

Nie watpie, ze szkoly wiedza co beda robily.
Pytając o koordynację bardziej mi chodziło o to kto np. Będzie sprzątał rów wzdłuż pola SGGW biegnący przy polnej drodze gminnej z Habdzina do Obor...
A takich zasyfionych miejsc z dała od pobliza siedlisk ludzkich jest zdaje się sporo...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 15 kwi 2012 - 21:57:21


Tomasz Zymer
W strefach B i C mamy zatem jeszcze 2 tygodnie na spalenie liści i gałęzi.

Wiem nadzwyczaj dobrze, bo w zeszłym roku dostałem pouczenie dzień po upływie okresu dozwolonego grinning smiley



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 15 kwi 2012 - 22:41:04


Artek-Bartek
czy aby inne wydziały lub jednostki nie zamierzają aby zrobić małej..dywersji?


całkiem mozliwe - dywersja była w ub. roku, gdy Hesia-Mela postanowiła urządzić zbiórkę odpadów w Starej Papierni.
Gdyby nie jej upór, akcja by się nie odbyła. Zamiast podziękowania odnośnego wydziału było narzekanie - po co oraz ile to gminę będzie kosztowało.
Pietrzyły się też trudności: a to nie miał kto wieszać plakatów (przygotowanych przez Hesię-Melę), a to nie miał kto wysłać pisemek do sponsorów.
Dopiero interwencja Burmistrza spowodowała, że udało sie zamierzenie zrealizować.

Po akcji urodził się następny problem: przechowanie 2 palet serwetek stołowych, które podarowała Metsa Tissue. Mało brakowało, a zmarnowałyby się gdyby nie czujność Hesi - serwetki zostały odstawione do ZGK i stały sobie pod wiatą, a jesień była dżdżysta. Dopiero póżniej zawieziono do GOSiRu.


Na szczęście szefową wydz. RiOŚ jest teraz młoda, energiczna osoba, która w kaszę nie da sobie dmuchać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 kwi 2012 - 08:44:46


ArtBart
A może uznajmy, ze od czegoś po prostu trzeba zacząć? Dać przykład dzieciom, sąsiadom itd.itp.? (...)

"zacząć" ? mam wrażenie, że nie jest to pierwsza doroczna akcja, która chamskim flejtuchom dostarczy raczej okazji do zadowolenia z własngo sprytu niż przykładu (czego to jest przykład ? "rok w rok zwalamy na Kołobrzeskiej graty i rupiecie, a potem ktoś je likwiduje" eye rolling smiley )

Co do sprzątania "pobliża" - to przecież nie czekam z tym na gminne hasło, tylko robię to na bieżąco, a nawet recyclingowo, m.in. kawałami darni z ogrodu łatam dziury w gminnym sięgaczu.
Z rozpiski TZ wynika, że sprzątane przez dzieci "pobliże" jest baaaardzo rozległe eye popping smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Nie zapominajcie o sprzątaniu po swoich psach
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 16 kwi 2012 - 20:15:31

żeby dzieci Was nie zawstydzały:



A tak przy okazji - pieski sa słodkie i nie ich wina, że wdepniesz w kupę, albo że się nudzą i szukają rozrywki,


Opcje: OdpowiedzCytuj
Nie zapominajcie o sprzątaniu po swoich psach
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.centertel.pl)
Data: 16 kwi 2012 - 22:42:07

Pamiętaj w tandemie "człowiek-pies" to ty jesteś istotą myślącą za obojga. Nie zrób swojemu pupilowi wstydu. Posprzątaj

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 16 kwi 2012 - 23:23:51

A może by tak w nagrodę dzieciom posprzątać place zabaw????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...7891011121314151617...->|-->
Bieżąca strona: 12 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.