Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...89101112131415161718-->
Bieżąca strona: 16 z 18
Opony można zawozić do ZGK
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 kwi 2012 - 14:10:01

Jeśli ktoś nie zdążył wczoraj, i nie wie co zrobić z oponami, to można odstawić do bazy ZGK na ul. Słowiczej - taką informację dostałam od p. Beaty Kwiatkowskiej - kier. Wydz. RiOŚ

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: 21 kwietnia - odpady niebezpieczne i ZSEE w St. Papierni
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 kwi 2012 - 21:29:22

A na Mirkowie po punkcie zbiórki opony nadal leżą jak leżały.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 kwi 2012 - 22:57:23

Proszę zgłosić do wydz. RiOŚ do p. Beaty Kwiatkowskiej, będzie interweniowała - jesli opony zostały nie zabrane przez umówioną firmę w sobotę pzred 16., a nie podrzucone przez niewidzialna rękę w nocy, wtedy nadzieja w ZGK

Opcje: OdpowiedzCytuj
PODSUMOWANIE Wielkiego Sprzątania Kcina
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 23 kwi 2012 - 23:19:16

na stronie UMiGu:
[www.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 kwi 2012 - 10:11:02

Na zdjęciach prezentowanych na UMiGowej stronce można zobaczyć pracowników ratusza ładujących wory. Poza uporządkowaniem różnych zasyfionych miejsc była to lekcja poglądowa, która - mam nadzieję - będzie skutkowała szeroką edukacją ekologiczną mieszkańców naszej mieściny i wystawieniem większej liczby koszy na śmieci. Przejeżdżałam ulicami w strefie A, szczególnie tam, gdzie parkuje wielu ceprów nie widać śmietniczek. Ani jednej na Batorego, Skargi, Źródlanej, Szpitalnej, Słomczyńskiej, Mostowej, Przebieg, Widok; na Granicznej jest dopiero przy Oborskiej, a na Kraszewskiego jedna - wobec licznych aut osób parkujących i udających się do tężni, już ok 10. jest pzrepełniona i odpadki lądują za płotem zapuszczonej posesji. Lasek przy Mostowej (kosza brak) usłany papierkami, plastikami i niestety szkłem z butelek, które mozna kupić w pobliskim wódopoju. Lasek się w końcu od butelek "zajmie", potem się zaorze i będzie po sprawie. Ale czy to jest rozwiązanie?

Napisałam jakiś czas temu do Drogowego ws. zwiększenia liczby smietniczek - odpowiedziano, że lokalizacją koszy zajmuje się wydz. Komunalny i że zgłosili potrzebę i to było na tyle... [bip.konstancinjeziorna.pl] (zadania od pkt.8 - 10)

Chciałam wyrazić uznanie dla p. Beaty Kwiatkowskiej - kier.Wydz. RiOŚ. Cały czas była obecna w czasie akcji sprzątania i w Parku, i ładowała leśne skarby do worków, i doglądała zbiórkę w St. Papierni. Widziałam także pracowników Wydz. Promocji. Czy ktoś był z komunalnego - nie wiem.

To nowość, bo dotąd urzędnicy RiOŚ olewali takie przedzięwzięcia. Podczas wrzesniowej zbiórki odp. niebezpiecznych i ZSEE w Papierni nie pojawił się nikt.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: szeptuśszeptuś (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 kwi 2012 - 11:14:53

Jeśli więcej koszy na śmiecie to tylko w miejscach publicznych i to tam gdzie jeszcze mają zasięg widzenia kamery monitoringu miejskiego.
Ustawienie ich na uliczkach co są same "sypialnie" może dać odwrotny efekt. Miejscowi będą wywalać popioły, obiery i inny fajans jak do swoich koszy. Śmiecą niewychowane flejtuchy i to często ... przyjezdni, turyści - nie tylko miejscowi. Druga strona medalu. Kto ma wyrzucić worek czy przyczepę śmieci to nie robi tego w dzień. Brakuje patroli moim zdaniem (właśnie nocnych), a nie tylko koszy. Stado kibli na Kołobrzeskiej, miejscowy "zarząd naprawczy wałów" naprawia wały ... popiołem - to są wyniki poczucia bezkarności.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.crowley.pl)
Data: 24 kwi 2012 - 11:27:01


Tomasz Zymer
Ustawa Prawo Wodne mówi, że ze względu na ochronę wału nie wolno na niego wjeźdżać żadnym pojazdem, nawet rowerem. Jednak uchwała nie dotyczy prac zarządzonych przez samego zarządcę wału.

to jak się ma cytowana ustawa do ścieżek rowerowych które robi u siebie Warszawa?
samowola budowlana?

już to w innym wątku zamieszczałem:


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 24 kwi 2012 - 13:36:33

Ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne, Dz.U. 2001 nr 115 poz. 1229:

Art. 88n.
1. W celu zapewnienia szczelności i stabilności wałów przeciwpowodziowych zabrania się:
1) przejeżdżania przez wały oraz wzdłuż korony wałów pojazdami lub konno oraz przepędzania zwierząt, z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych.

Jednakże Kodeks Wykroczeń mówi:

Kodeks Wykroczeń Art. 80. § 1. Kto:
1) przejeżdża pojazdem lub konno albo przepędza zwierzę gospodarskie przez wał przeciwpowodziowy w miejscu do tego nieprzeznaczonym lub wzdłuż po wale, na którym nie ma drogi o dostatecznie mocnej nawierzchni,
§ 2. Tej samej karze podlega, kto narusza inne niż określone w § 1 ograniczenia w użytkowaniu wałów przeciwpowodziowych, wprowadzone przez właściwy organ administracji państwowej lub samorządowej.

Ustawa "Prawo o ruchu drogowym" definuje rower jako:
47) rower - pojazd jednośladowy lub wielośladowy poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem,

Zatem jazda wzdłuż po wale, który nie ma dostatecznie mocnej nawierzchni jest wykroczeniem, ponieważ rower to również pojazd Jednak ścieżka rowerowa jest drogą o wystarczająco mocnej nawierzchni dla rowerów, a zatem ścieżką rowerową zbudowaną specjalnie na wale (lub ulicą na wale, jak w Warszawie) rowery mogą się poruszać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.crowley.pl)
Data: 24 kwi 2012 - 13:43:28

ok,wielkie dzięki za wyjaśnienie smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 kwi 2012 - 14:51:50

kosze powinny być w miejscach uczęszczanych przez ceprów. Nie każdy świnia i przywiezie ze stolycy smiecie, ale co ma taki zrobić w butelką po napoju, papierkiem od batonika czy loda, ew z małpką. Proszę zobaczyć jak wygląda krajobraz za płotem wzdłuż Stoceru czy za płotem na Kraszewskiego - pełno drobnych smieci, widocznych i szokujących zanim przykryje litościwa zieleń

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: pionek AGORYpionek AGORY (---.159.28.132.static.crowley.pl)
Data: 24 kwi 2012 - 15:15:53

odnośnie koszy... ostatnio zauważyłem że od UMiGu aż do osiedla Grapa, po lewej stronie jezdni nie ma ani jednego kosza (kiedyś był przy stacji benzynowej i przy papierni,ale teraz po przebudowie drogi zostały usunięte)! Nie wiem jak to jest po drugiej stronie ulicy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 24 kwi 2012 - 15:57:12

na przystanku Polna w strone Warszawy z kosza ostal sie ino daszek, na ktorym laduja odpady, ale zbyt pojemny to on nie jest.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Jak będzie działał gminny system odbioru odpadów po przystosowaniu do obecnej ustawy o porzadku
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 kwi 2012 - 14:28:27

Pisze Beata Kwiatkowska - kier. kcińskiego RiOŚ, przeczytaj: [bip.konstancinjeziorna.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak będzie działał gminny system odbioru odpadów po przystosowaniu do obecnej ustawy o porzadku
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 kwi 2012 - 21:42:33

Na ostatniej sesji ktoś z radnych wyraził obawę , że Góra Kalwaria chce uruchomić Łubną bis. Zachodzi obawa czy nowe wysypiska nie zostanie zlokalizowane na granicy z naszą gminą.
Ciekawe czy nowa p.kier. RiOŚ wie coś na ten temat ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 29 kwi 2012 - 22:19:20

W zasadzie to już nie obawa, ale fakt - sąsiednia gmina zmierza jawnie do ustanowienia na terenie po wysypisku nowego, rzekomo nowocześniejszego, wielkiego obiektu tego typu, a także tuż obok - zagłebia magazynowo-produkcyjnego. Natomiast przy granicy z gminą Piaseczno (ul. Chyliczkowska) ma powstać spalarnia. Spora część śmieci i innych towarów z zagłębia Łubna Bis, ze względu na korkowanie się drogi krajpwej, może wybrać skrót - przez strefę A ulicą Warecką, lub do Słomczyna i dalej drogą nr 724. Teoretycznie mamy mieć ograniczenia tonażu, jak będzie wyglądać praktyka, zobaczymy.

Mój projekt, który przedstawiłem kolegom i koleżankom radnym, polega na budowie muru z warowniami dla strażników miejskich co jedną milę rzymską, sięgającego wzdłuż granicy gminy od rzeki Wisły po Las Kabacki. Mur ten, podobnie jak słynne dzieło cesarza Hadriana, zatrzymałby hordy barbarzyńców, dostawców i śmieciarek na granicy naszej gminy, dzięki czemu mogłaby ona spokojnie rozwijać się w wytyczonym uzdrowiskowym kierunku. Budowla ta, zwana na pamiątkę jej pomysłodawcy i projektanta Murem Tomasa Jaromiriusa Zymero, przetrwałaby wieki jako pomnik roztropności i siły naszego polis i sena... chciałem rzec, radnych. Wzdłuż muru szeroka droga dla przemieszczania się sił porządkowych w razie kryzysu, na basztach inicjały T.J.Z. oraz mój herb rodowy - różowa świnka w błazeńskiej czapeczce z siedmioma dzwoneczkami. Exegi monumentum... Oczywiście, tak duża inwestycja wymaga funduszy, jednak policzyliśmy, że zbierając mandaty za same tylko przekroczenia prędkości na głównych drogach oraz przekroczenia tonażu do końca roku 2012 nie tylko zwrócimy sobie koszt fotoradarów, ale zarobimy na cały mur oraz na wystawienie dwóch legionów do jego obrony.

__________________________________
Tomasz Zymer kandydat na Stańczyka gminnego 2014
Konstancin-Jeziorna naszym kabaretem. Widzę to, co widzę, i żal serce ściska, ale razem możemy się przynajmniej pośmiać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 kwi 2012 - 22:33:16

Tomek, jesteś kochany - co byśmy bez Ciebie zrobili? Chodzi nie tylko o wzorową, sumienną przcę Radnego, ale też o Twoje poczucie humoru

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: kaankaan (---.adsl.inetia.pl)
Data: 29 kwi 2012 - 22:33:16

Witam / lekceważąc apel p.Rusinka/. Akcje,uchwały,mobilizacja szkolnej młodzieży,worki,rękawice,plakaty....W "zbiorniku wody pokrytej rzęśą " zalegającym wzdłuż Aleji Wojska Polskiego" plastykowy śmietnik".Lokalna szara rzeczywistość .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci - wielkie sprzatanie gminy 21 kwietnia 2012 - zob.na s.10
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 29 kwi 2012 - 22:38:18

pewnie nie wiadomo czyj on jest - ten zbiornik, a dzieciaki by sie potopiły z rękawicami i workami.
Gorsza sprawą jest możliwość zakończenia jazdy rowerem w owym zbiorniku rzęsą pokrytym. No chyba że specjalnie ścieżka kończy sie nad pzrepaścia, żeby ceper wpadł i przy okazji wyłowił plastiki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak będzie działał gminny system odbioru odpadów po przystosowaniu do obecnej ustawy o porzadku
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 30 kwi 2012 - 07:36:12


mania
Pisze Beata Kwiatkowska - kier. kcińskiego RiOŚ, przeczytaj: [bip.konstancinjeziorna.pl]

przeczytałam i nie dowiedziałam się najwazniejszego: kiedy gmina zamierza przejąć śmieci i jakie będą orientacyjne koszty (widełki) dla jednego domu. "Gmina powiadomi" - ale jak ? Bo przecież nie elektronicznie ... confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak będzie działał gminny system odbioru odpadów po przystosowaniu do obecnej ustawy o porzadku
Wysłane przez: HammerHammer (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 kwi 2012 - 08:33:20

nie bój nie bój. Najpierw musi być uchwała rady gminy. A do tego potrzebny projekt z UMIGu.

pewnie czekają aż Marszałek wskaże regionalne instalacje przetwarzania odpadów, a dopiero potem się wezmą do roboty.

Poza tym jest data, czerwiec 2013 r., nie spodziewaj się wcześniej.

Ja też bym liczył na coś więcej niż skrót z ustawy.

Np. informacji jak będą rozliczane wspólnoty mieszkaniowe i firmy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...89101112131415161718-->
Bieżąca strona: 16 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.