Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...89101112131415161718
Bieżąca strona: 18 z 18
Re: Śmieci
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 sty 2013 - 10:23:36

w porównaniu z Kcinem, Wawa jest w głębokim lesie. U nas sa podjęte uchwały związane z przejęciem smieci przez gminę, ale i teren latwiejszy. Nie mamy tylu bezdomnych, przejezdnych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 04 sty 2013 - 09:34:41



Wawa jest w głębokim lesie
już chyba nie...
Wyborcza Wwa - Zasady ustalone
według mnie Warszawa pomimo ograniczeń ustawy próbuje zrobić dość elastyczny (zwłaszcza jeśli przyjęty zostanie wariant 'od metrażu') system poboru opłat...
od metrażu (ale z limitami powierzchni!) i ulgami dla osób gorzej sytuowanych i samotnych dodatkowo segregujacych śmieci z jednoczesną względną swobodą (choć na razie to co najwyżej hasło) w naliczaniu opłat od mieszkańców spółdzielni i wspólnot... brzmi to wszystko względnie rozsądnie....mam wrażenie, że znacznie rozsądniej niż nasze 'możemy przyjąć tylko jedyną słuszną drogę'...
Naszym Włodarzom proponowałbym się przyjrzeć po 17 stycznia zasadom przyjętym przez Radę Wwy...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-04 09:35 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: ZojkaZojka (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 sty 2013 - 12:55:21

Witam , pod koniec grudnia oddawałam plastiki, szkło, makulature w punkcie przy ul.Świetlicowej (kiedys była tam masarnia- na zakręcie)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 09 sty 2013 - 17:05:40

kolejny artykulik
[warszawa.gazeta.pl]


Spółdzielcy są przekonani, że w wakacje Warszawa będzie zasypana śmieciami jak Neapol. Boją się, że urzędnicy mają zbyt mało czasu na rozpisanie i rozstrzygnięcie przetargów (...)
Na 1 lipca nie będzie gotowe ani miasto, ani mieszkańcy, którzy wymagają edukacji - mówi Barbara Różewska. - Wiemy, że inne miasta też nie są przygotowane. Potrzebny jest okres przejściowy. Poza tym warto, żeby miasto zajęło się gospodarką odpadami z prawdziwego zdarzenia, a nie tylko organizowaniem wywozu śmieci. A tego nie widać, może gmina będzie ukrywać liczbę śmieci.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Niebawem ruszą mobilne punkty odbioru segregowanych
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 sty 2013 - 12:21:13

Wczoraj rozstrzygnieto przetarg. Zgłosiły się 2 firmy, wybrano JARPER Sp. z o.o., która będzie odbierać odpady do końca czerwca.

Pewnie lada moment w zakładce Ochrona Środowiska ukaże sie harmonogram

Opcje: OdpowiedzCytuj
Harmonogram już jest
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 10 sty 2013 - 21:44:39

Harmonogram mobilnych punktów odbioru segregowanych jest już na str gminnej i na naszym forum w komunikatach urzędowych

Opcje: OdpowiedzCytuj
Zanim kupisz, a potem wyrzucisz - pomyśl !
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 12 sty 2013 - 23:01:28

O ludziach pracujących w sortowniach odpadów: [katowice.gazeta.pl]

gdzie indziej czytałam, że Polacy wyrzucają rocznie ponad 9 mln. ton żywności

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Śmieci
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 maj 2013 - 17:21:33

Wczoraj o 23 jakiś burak podrzucił na Mirkowie co najmniej 7 worów śmieci. Niestety nie zdążyłem bliżej mu się przyjrzeć. Dogonił go jeno mój krzyk. Nie miał nawet czasu zamknąć klapy kontenera.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...89101112131415161718
Bieżąca strona: 18 z 18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.