Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...2425262728293031323334...->|-->
Bieżąca strona: 29 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.147.228.141.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 20 mar 2013 - 01:14:02

Widać temu Pedeefu było nie po drodze z ludźmi, którzy winni go wypełniać ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 20 mar 2013 - 14:24:27

Gminny poradnik nie zawiera jeszcze jednej rzeczy. Ot mały cytacik z uchwały RM:


Uchwała
2. W celu potwierdzenia danych zawartych w deklaracji właściciele nieruchomości zobowiązani są dostarczyć dokument potwierdzający zamieszkanie osoby zameldowanej a nie ujętej w deklaracji, w innej gminie, kraju lub w innym niż miejsce zameldowania lokalu, oświadczenie o uczących się dzieciach pozostających poza miejscem zamieszkania lub inne dokumenty określone w przepisach szczegółowych.

ciekaw jestem jak spółdzielnie/wspólnoty to dostarczą. Bo nie mają prawa czegoś takiego od mieszkańców żądać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 mar 2013 - 15:42:49

we własnym interesie dostarczą, żeby nie płacić za dziecko/ kuzyna/ tatusia itp. który wyjechał np. na saksy i nie produkuje smieci w Kcinie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 20 mar 2013 - 16:19:48

"Szanowny Panie Burmistrzu! Oświadczam niniejszym, że ten łobuz mój były, Józiu K., już ze mną od roku nie mieszka, gdysz odszedł z tą flądrą Celestyną S. Na dowód czego załączam zdjęcie mojego byłego z tą flądrą na Szants Elizez. Użendniczka pytała, czemu Józiek się nie wymeldował. Odpowiadam Wysokiemu Użendowi, że się cfaniak nie wymeldował, bo na moje mieszkanie dybie i swojej curki, szczegulnie że swoje własne na Grapie wynajmuje tszem Arabom, ale po moim trupie nie dostanie jego. A jusz napewno nie dla tej flądry. Na dowód czego załonczam też zdjęcie jaka ona tłusta jest. Pozostaje z poważaniem - XXX [Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych]."

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 20 mar 2013 - 17:43:54

najpierw Maniu taki obywatel musi przeczytac uchwale. Bo nawet ten ?poradnik? na stronie urzedu o tym nie mowi. Jest tylko ankieta. To ktos wpisze jakas liczbe i wysle ankiete.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: sprawiedliwysprawiedliwy (185.15.0.---)
Data: 20 mar 2013 - 20:35:41

Ustawa śmieciowa zaskarżona do TK [finanse.wp.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 mar 2013 - 21:44:49

Coś się Jońskiemu pomerdało:


- Naszym zdaniem cała ta ustawa jest bublem prawnym. Miała rozwiązać problem segregacji odpadów, a zamiast tego [b
jedynie nakłada na obywateli dodatkowe opłaty[/b]. Jest to próba zapychania dziury budżetowej kosztem obywateli - ocenił Joński. ]

O jakich dodatkowych opłatach ten facet pisze. No chyba że wywalał śmieci do lasu, to faktycznie go ustawa przyszpiliła

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 mar 2013 - 21:48:58

Szkoda Hammer że już nie pracujesz w UMiGu - zaprowadziłbyś porządek.
Tyle masz gęnialnych pomysłuf, że szkoda iż taki talęt się marnóje







PS.Bardzo mi się spodobały ortograficzne swawole Tomka i też spóbowałam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 21 mar 2013 - 05:54:23

nie lubie sie kopac z koniem i pewnie bym szybko odszedl jak Maria i wielu kierownikow wydzialu promocji. smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 mar 2013 - 09:56:14

- zwłaszcza jak kierownicy wydziału promocji.

Jak Kcin jest promowany widać (zn. nic nie widać)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 21 mar 2013 - 10:47:54

Dajcie już sobie spokój oboje, proszę.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Deklaracja z planety Konstancin-Jeziorna
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 mar 2013 - 14:59:52


Tomasz Zymer
Właśnie wypełniłem deklarację. Zajęło to 5 minut na komputerze.

W rubryce "Cel złożenia deklaracji" zaznaczyłem: "złożenie deklaracji". To może się komuś wydać dziwne, ale przecież celem życia jest także życie samo w sobie.

Zdziwiło mnie nieco, że urząd żąda ode mnie podania nazwy kraju, województwa, powiatu i gminy, w których znajduje się moja nieruchomość. W końcu w nagłówku deklaracji stoi jak byk, że jest to załącznik do uchwały naszej gminy i że obowiązuje tylko w naszej gminie.UMiG nasz czuwa
UMiG nasz słucha
Zajrzy do kubła
Zajrzy do brzucha
Wykryje kłamstwa obywateli
czy przy sobocie, czy przy niedzieli...


Dalej już nie miałem żadnych kłopotów z wypełnieniem druku. Jako radny wiem, jakie opłaty uchwaliliśmy, więc przy punkcie "wybierz stawkę podstawową / wybierz stawkę obniżoną" nie musiałem przeszukiwać strony gminnej ani BiPu, żeby się dowiedzieć, jakie to mianowicie są stawki. Gdybym radnym nie był, musiałbym takie poszukiwania przeprowadzić, chyba, że odwiedziłby mnie ANKIETER. Teraz już rozumiem rolę ankieterów: mają oni mianowicie napisane "10 zł" na lewej dłoni,. "15 zł" na prawej, a zatrudniając głuchoniemych, urząd oszczędza na kosztach pracy i wspiera niepełnosprawnych.

Jesli wysłałeś mailem wypełnioną deklaracje, nie skan, to chyba musisz jeszcze raz, bo zauważyłam na gminnej stronce takie zdanie:

Uwaga! Deklaracje muszą być podpisane odręcznie (podpis czytelny). Należy je złożyć w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (pok. nr 4) lub można przesłać pocztą na adres: ul. Warszawska 32, 05-520 Konstancin-Jeziorna.

Ciekawe czy podpis elektroniczny może być?

Te nazwy: gmina, powiat,.... kraj, to pewnie będą potrzebne do robienia obliczeń statystycznych

Faktycznie głupawo, że nie jest wyraźnie napisane, że pracowici płacą 10 zł, a leniwi 15.

A tak prawdę mówiąć ludziska nie mają zielonego pojęcia, że czeka ich "śmieciowa rewolucja". Kilka osób (nie powiem, że jakichś meneli lub ciemną masę) zapytałam czy wiedzą że trzeba złozyć deklarację:
- A jaką deklarację, przecież płacę p. xxx
- Gmina będzie odbierała odpady, a to nie wiedziałem - piszą o tym w gazetach, ale nie wiedziałem że też w Konstancinie
- A o co chodzi z tym segregowaniem

Konia lub kobyłę z rzędem, jeśli ktoś ma pojęcie o dwóch stawkach.
Może udałoby się namówić księży, żeby w ogłoszeniach po mszach powiedzieli, przeczytali apel burmistrza/ radnych o wizytach ankieterów.


Wieści pewnie dotrą do wspólnot i spółdzielni mieszk oraz do sołectw, a do zwykłych ludków jak ja i moi sasiedzi nie wiem jak. Ilu korzystających z Internetu wie o istnieniu gminnej stronki?


Czy ankieter zapuka wszędzie, czy mieszkaniec nie pogoni mu kota - tylu chodzi różnych "interesantów" ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 21 mar 2013 - 16:08:46


mania
O jakich dodatkowych opłatach ten facet (Joński) pisze. No chyba że wywalał śmieci do lasu, to faktycznie go ustawa przyszpiliła

dotychczas płaciłam firmie "Wilk" ok. 65 - 80 pln miesięcznie (2 x mies zabierali "segregację", która lądowała w jednej dziurze z niesegregacją). Teraz w Kancelarii UMiGu, gdzie zaniosłam "Deklarację" potwierdzono, że od osoby 10 pln za segr i 15 za niesegr/ mies. Mieszkamy we dwoje, więc wyjdzie nam 20 pln/mies !!!??? Niestety, pani nie wiedziała, ile razy w miesiącu śmieciara zawita po wsad, co jest wszak krytyczną informacją confused smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Co, ile razy, kiedy i gdzie, do którego worka itp.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 mar 2013 - 17:56:52

z ?Uchwały Rady Miejskiej nr 308/VI/28/2012 z dnia 22 listopada 2012 r. - jest na str. [bip.konstancinjeziorna.pl]
(czwarta od góry)

3. 1. Zmieszane odpady komunalne odbierane są z nieruchomości zamieszkałych:
1) w zabudowie wielorodzinnej ? nie rzadziej niż raz w tygodniu,
2) w zabudowie jednorodzinnej ? raz na dwa tygodnie.
2. Odpady zbierane w sposób selektywny: papier, metal, tworzywa sztuczne, szkło, opakowania
wiełomateriał owe, odzież i tekstylia odbierane są z nieruchomości zamieszkałych:
1) w zabudowie wielorodzinnej ? nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie,
2) w zabudowie jednorodzinnej ? nie rzadziej niż raz w miesiącu.
3. Odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny odbierane są
z nieruchomości zamieszkałych dwa razy w roku kalendarzowym, w tym w 2013.
4. Odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady zielone są odbierane w okresie kwiecień-listopad
z częstotliwością raz na dwa tygodnie.
5. Zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane leki są zbierane w wyznaczonych punktach na
terenie gminy.
6. Zużyte opony, odpady remontowo-budowlane oraz inne odpady niebezpieczne wydzielone ze
strumienia odpadów komunalnych są zbierane w Gminnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów

i nieco dalej

5. 1. Szczegółowe zasady dotyczące zbierania, segregacji odpadów komunalnych i przekazywania
ich do odbioru przedsiębiorcy wyłonionemu w drodze przetargu określa ?Regulamin czystości i porządku
na terenie gminy Konstancin-Jeziorna?.
2. Harmonogram odbioru odpadów komunalnych wraz ze szczegółową lokalizacją punktów zbiórki
zużytych baterii i akumulatorów oraz przeterminowanych leków zostanie podany po publicznej
wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty i opublikowany na stronie internetowej gminy
Konstancin-Jeziorna.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 25 mar 2013 - 12:25:38

po rozmowie z kolegą zerknąłem sobie jak u niego w kwestii informacji o nowym...
czy tylko ja mam wrażenie, że jakby komuś się bardziej chce, by było to wszystko dla przeciętnego Kowalskiego czytelniejsze?
[nieporet.pl]
a dla porównania nasze
[www.konstancinjeziorna.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-25 12:26 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 mar 2013 - 12:44:57

eeeeeeeeeeeeeee, po co szukać za rzekami za lasami jak po sasiedzku jest kawa na ławę, zob. [www.gorakalwaria.odpadywgminie.com]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-25 12:47 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 25 mar 2013 - 12:52:05

i jeszcze ciekawostkaz Nieporętu:


Nieporęt
W przypadku Wspólnot Mieszkaniowych, każdy właściciel lokalu mieszkalnego (mieszkania) składa odrębną deklaracje (1 deklaracja na 1 mieszkanie). Właściciele lokali mieszkalnych należących do Wspólnot mogą składać deklaracje do Zarządcy budynku (Wspólnota), który w ich imieniu złoży ww. deklaracje do Urzędu Gminy Nieporęt (Kancelaria Urzędu) lub może składać je bezpośrednio do Urzędu Gminy Nieporęt (Kancelaria).

Czyli Wspolnota jest tylko pośrednikiem w doniesieniu deklaracji i oplacania na ich podstawie podatków. Ale nie jest obarczona obliczeniem podatku i jeszcze bardziej fikcyjną ich weryfikacją.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 25 mar 2013 - 13:37:02

Kcin
...do obowiązków Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej należy złożenie deklaracji ?o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Konstancin Jeziorna? przyjętej Uchwałą Nr 365/VI/3 1/2013 Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna z dnia 07.03.2013r. w sprawie zmiany uchwały Nr 306/Vi/28/2012 Rady Miejskiej Konstancin-Jeziorna z dnia 22 listopada 2012 r. w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie Gminy Konstancin-Jeziorna składanej przez właściciela nieruchomości, za każdego właściciela, który posiada prawo odrębnej własności lokalu.
[www.konstancinjeziorna.pl]

Nieporęt
W przypadku Wspólnot Mieszkaniowych, każdy właściciel lokalu mieszkalnego (mieszkania) składa odrębną deklaracje (1 deklaracja na 1 mieszkanie). Właściciele lokali mieszkalnych należących do Wspólnot mogą składać deklaracje do Zarządcy budynku (Wspólnota), który w ich imieniu złoży ww. deklaracje do Urzędu Gminy Nieporęt (Kancelaria Urzędu)

jak dla mnie to wsio ryba

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.ip.netia.com.pl)
Data: 25 mar 2013 - 13:43:29

Nie rozumię, czego się Hammer czepia. Przecie w naszym gminnym ogłoszeniu jest powiedziane jasno: właściciel nieruchomości składa za właściciela, a za niego składa wspólnota. Obowiązkiem wspólnoty jest złożenie deklaracji składanej przez każdego właściciela za każdego właściciela. To przecież jasne. Nicht wahr? smiling smiley;)smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 25 mar 2013 - 13:51:05



składanej przez właściciela nieruchomości, za każdego właściciela, który posiada prawo odrębnej własności lokalu
a jak dany spółdzielca nie posiada własności lokalu a jedynie spółdzielcze do niego prawo to jest zwolniony z obowiązku składania deklaracji?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...2425262728293031323334...->|-->
Bieżąca strona: 29 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.