Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...3536373839404142434445...->|-->
Bieżąca strona: 40 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 27 cze 2013 - 21:07:24

Harmonogram odbioru śmieci w naszej gminie: [www.konstancinjeziorna.pl]

W dniu odbioru śmieci - według wskazań operatora - należy je wystawić przed 6 rano. Możesz też wystawić przed pójściem spać, pod warunkiem, że Twój pojemnik ma autoalarm i blokadę (taki pojemnik to będzie teraz dość łakomy kąsek - cena dużego jest proównywalna z ceną dziecinnego wózka). Jeśli mieszkasz przy ul. Pułaskiego, Warszawskiej, Mirkowskiej, Chylickiej, Wilanowskiej lub innej na granicy dwóch sektorów, wystaw na wszelki wypadek w dniu odbioru dla każdego z sektorów, bo pani wiceburmistrz jeszcze nie wie (pytałem dziś na sesji), jak firma będzie te ulice traktowała. Jeśli wyjeżdżasz na wakacje i z harmonogramu wypada Ci, że tracisz jeden lub dwa terminy i że przez 2 miesiące śmieci będą się kisić na Twojej posesji, zatrudnij sąsiada, ciotkę albo prababkę z Koluszek, żeby w ustalonym dniu przyjechała i wystawiła za Ciebie wszystkie 5 czy wszystkie 15 worków. Jeśli skosisz trawy cztery worki, dwa wystaw za bramę, a dwa - w taksówkę i każ się wieźć na Słowiczą, tam ci je przyjmą po uprzednim zarejestrowaniu, że taki i taki jest kułak i wyprodukował ponadlimitowe ilości trawy (wyjaśniał to dziś pan burmistrz).

Łatwo nie będzie, ale przynajmniej będzie śmiesznie. Już jest. Jak to ujmują nasi przyjaciele Moskale - i smieszno, i straszno. Cóż - jak wiadomo - śmiech to zdrowie.

PS. Po wysłuchaniu uwag radnych i prawnika burmistrz wycofał projekty uchwał o zmianie terminu płatności z 15 na 25 każdego miesiąca. Ponoć zresztą urząd zastanawia się w tej chwili nad zmianą systemu pobierania opłat na kwartalny (mówił burmistrz), bo z miesięcznym księgowość może nie podołać. Nic dziwnego - dodatkowe sto tysięcy złotych w budżecie gminy w tym roku na stemple Poczty Polskiej (monity, wyjaśnienia, sprostowania do wyjaśnień, zakrzywienia do sprostowań, zmiany do zmian, itp.) to, jak się okazuje, za mało.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-27 21:13 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 cze 2013 - 21:35:55


Tomasz Zymer
(...) należy je wystawić przed 6 rano. (...)
(...) o zmianie terminu płatności z 15 na 25 każdego miesiąca (...)

czuję, jak mój entuzjazm stygnie... "Wystawić" - ???!!! teraz śmieciara podjeżdża, panowie otwierają sobie z haczyka furtkę w altanie śmietnikowej i zabierają wszystko, co się w niej znajduje (zmieszane w kuble, inne w workach). Po tygodniu dostaję fakturę (zmiennej treści, bo i ilość śmieci zmienną jest).

... czy o numerach indywidualnych kont śmieciowych burmistrz powiadomi nad telepatycznie ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 27 cze 2013 - 21:53:41

No - jeśli masz własną altanę, to pewnie Ci nie każą wystawiać. Choć w instrukcji napisano: "wystaw przed posesję".

Za to, że nie ma jeszcze indywidualnych numerów kont, burmistrz dziś przepraszał. Ale przecież nikt nie ukarze Cię za niewniesienie opłaty, jeśli nie będzie wiadomo, na jakie konto. Zatem te wszystkie opóźnienia, zmiany terminów na kwartalne, itp. - to czysty zysk dla klientów, a strata dla budżetu gminy. Tak długo, oczywiście, dopóki nie okaże się, że za niegospodarność gminy trzeba gminie dopłacić.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 cze 2013 - 22:25:39

Luuudzie, poczekajta - firma będzie roznosiła harmonogramy i worki, jesli będą na odpady zmieszane, to mozna będzie wyjąć z cennego pojemnika i wystawić we workach (na zmieszane). Kubły kradli przed wejściem nowej ustawy smieciowej.

ponownie cytat ze str gminnej
"dla tych, którzy zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów komplet worków: 2 worki zielone na szkło opakowaniowe, 4 worki żółte na odpady segregowane suche, 2 worki brązowe na odpady zielone i 5 worków na odpady zmieszane."

worków chyba kraść nie będą...

Do tej pory też wyjeżdżalismy na wakacje i nie raz traciliśmy terminy - do mnie firma pzryjeżdżała we wtorki, jak nie wystawiłam, to smiecie czekały na podwórku, czasem gniły. Czy przez to miałam rezygnować z urlopu lub zatrudniać ciotkę z Koluszek?

Zielonych wcale nie odbierano i jakos się żyło.


Nie wiem jaki cel ma podgrzewanie atmosfery przez Radnego - jeśli wszystko jest do dupy, to trzeba było działać na etapie przyjmowania uchwał smieciowych. Jeśli niedoskonałe, to należało się awanturować. a nie potulnie kłaśc uszy po sobie np.o ilości odbieranej trawy zdaje sie jest mowa w uchwale, albo w regulaminie (też uchwalonym przez radnych, nie pzrez krasnoludki).

A może warto poczekać aż nowe sie przyjmie, może będzie dobrze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 cze 2013 - 22:32:15


Tomasz Zymer
No - jeśli masz własną altanę, to pewnie Ci nie każą wystawiać. Choć w instrukcji napisano: "wystaw przed posesję".

Za to, że nie ma jeszcze indywidualnych numerów kont, burmistrz dziś przepraszał. Ale przecież nikt nie ukarze Cię za niewniesienie opłaty, jeśli nie będzie wiadomo, na jakie konto. Zatem te wszystkie opóźnienia, zmiany terminów na kwartalne, itp. - to czysty zysk dla klientów, a strata dla budżetu gminy. Tak długo, oczywiście, dopóki nie okaże się, że za niegospodarność gminy trzeba gminie dopłacić.

Boże zlituj się nad stanem biednej duszy Radnego - zrzuć mu z nieba jakis proszek, albo zioło.

Dobry pomysł na wpłaty kwartalne, juz zdaje się kiedys na komisji ktos taką zmianę sugerował. Spoko budżet gminy sie nie zawali, co najwyżej emeryt Kowalski może mieć problem - wydatek dychy co miesiąc łatwiej strawić niż 30 zł za kwartał. Nie wiem jaki to czysty zysk dla klienta Kowalskiego?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 27 cze 2013 - 22:40:58



może będzie dobrze.
może... ;)


M
jeśli wszystko jest do dupy, to trzeba było działać na etapie przyjmowania uchwał smieciowych.
Czyli jak bedzie dobrze to wvwyniku doskonałego działania Urzędu a jak okaże sie, ze jednak nie bedzie git to wina tylko i wyłącznie radnych?
Brzmi dość zabawnie ;)


A jeszcze w kwestii zrozumienia treści...albo nawet obrazków, które do ludzi przemawiają...
Przyjrzyj sie Maniu treści ulotki, którą podlinkowałaś....czy z tej ulotki wynika wg Ciebie, że można zmieszane odpady zostawiać w workach?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-27 23:02 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Ulotka LEKARO dla jednorodzinnych
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 27 cze 2013 - 23:46:22


Artek_Bartek
[Przyjrzyj sie Maniu treści ulotki, którą podlinkowałaś....czy z tej ulotki wynika wg Ciebie, że można zmieszane odpady zostawiać w workach?

nt. niedorobionej ulotki RiOŚ juz wyraziłam swoje zdanie.

Nową wyprodukowaną przez LEKARO podlinkował wyżej Zymer i chyba tej się nalezy trzymać, zob kopię ulotki - na dole stoi: "W dniu wywozu okreslonych odpadów wystaw pojemnik / worek przed 6 rano przed posesję"



dalej w ulotce jest mapa - żeby zorientować się jakie ulice w kt. sektorze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.146.91.67.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 28 cze 2013 - 00:06:11

Ja to sie mogę trzymać rzeczy wielu...natomiast ludzi miast rzetelnie informować (na edukację czasu juz nie ma) to sie ich jeszcze dezinformuje...
Pozyjemy zobaczymy co z tego wyjdzie...
Mi póki co wiele rzeczy wydaje sie dość zabawnych poza...koniecznością wystawienia śmieci przed 6 rano ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 cze 2013 - 00:39:22

Możesz wystawić wieczorem, chyba nie będą śmieci podkradać jedni drugim

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 28 cze 2013 - 07:01:20

A kiedy ja dostanę taką decyzję?


Ustawa o utrzymaniu...
Art. 6.
7. Wójt, burmistrz, prezydent miasta wydaje z urzędu decyzję, w której ustala:
1) obowiązek uiszczania opłat za odbieranie odpadów komunalnych lub opróż-nianie zbiorników bezodpływowych;
2) wysokość opłat wyliczonych z zastosowaniem stawek, o których mowa w ust. 2;
3) terminy uiszczania opłat, o których mowa w pkt 1;
4) sposób i terminy udostępniania pojemników lub zbiorników w celu ich opróżnienia.
8. Decyzji, o której mowa w ust. 7, nadaje się rygor natychmiastowej wykonalno-ści.
9. Decyzja, o której mowa w ust. 7, jest wydana na okres 1 roku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 28 cze 2013 - 07:21:43


mania
Dobry pomysł na wpłaty kwartalne [...] Nie wiem jaki to czysty zysk dla klienta Kowalskiego?

Maniu, miałaś kiedyś zajęcia z ekonomii?
Gmina płaci firmie Lekaro w ratach miesięcznych. Przy wpłatach kwartalnych od mieszkańców będzie musiała stale "zakładać" z konta gminnego, żeby przelać należność firmie. Przy zakładanej inflacji rzędu 3% rocznie, 0,75% kwartalnie, ok. 0,25% miesięcznie, opóźnienie wpłaty od pojedynczego mieszkańca będzie kosztowało gminę (0,5% + 0,25%) x 12 (średnia opłata śmieciowa) = 9 groszy na kwartał, 36 groszy na rok. Niby niedużo, dopóki nie przemnożymy tego przez 24 tysiące mieszkańców - wówczas wypada 8640 zł straty w stosunku do wpłat miesięcznych na konto gminne. Można tłumaczyć, że te prawie 9 tys. zł zaoszczędzi się na kosztach księgowych gminy - możliwe. Ale kto i z jakich środków będzie "zakładał" dla Lekaro te mocno ponad 100 tysięcy zł wpłaty miesięcznie? Trzeba będzie zamrażać środki na koncie gminnym (których to środków zazwyczaj na tym koncie nie ma!), a to już jest ewidentna strata. Zapłaci ostatecznie mieszkaniec - w końcu po tanim przetargu pozostała spora nadwyżka środków przy założeniu, że ściągalność podatku śmieciowego będzie dobra.

A teraz o doraźnej korzyści dla klienta Kowalskiego: przechowanie przez kwartał 30 zł na koncie oszczędnościowym oprocentowanym na (minimalne) 3% to zysk 9 gr. Teraz Mania się uśmieje z tych 9 groszy zysku. Jednak każdy ekonomista wie, że przy masowej sprzedaży usług nawet 9 gr na jednym kliencie może dać istotną różnicę w wynikach końcoworocznych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 28 cze 2013 - 07:44:49


Tomek Zymer
Zapłaci ostatecznie mieszkaniec - w końcu po tanim przetargu pozostała spora nadwyżka środków przy założeniu, że ściągalność podatku śmieciowego będzie dobra.

Pamiętaj, że z tych pieniędzy opłacamy również inne koszty rewolucji śmieciowej, jak np. pensje nowozatrudnionych pracowników w urzędzie. To i na księgowych nowych się znajdzie smiling smiley Ale Urząd będzie się potem musiał jakoś rozliczyć z nadwyżki.

Poza tym koszty windykacji będą dość wysokie. A jaki będzie stopień niepłacenia? Może Mania albo Tomek zwrócą się do ZGK jak to jest z płaceniem czynszu w mieszkaniach komunalnych (socjalnych...) oraz jak to jest z płaceniem za wodę wśród pozostałych mieszkańców. Spokojnie można założyć, że jak ktoś nie płacił czynszu czy rachunku za wodę to teraz mu się nagle nie odwidzi i nie zacznie płacić.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Gdzie jest regulamin porządku? Wiwat RiOŚ i Promocja razem wzięte
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 cze 2013 - 10:50:49


Hammer
A kiedy ja dostanę taką decyzję?

....

Powinno być w Regulaminie porządku.

TYlko gdzie on - ten Regulamin jest zakamuflowany? Na chłopski/ babski rozum powinien być w BIP, w zakładce Prawo lokalne albo Ochrona Środowiska . Szukałam cierpliwie i znalazłam, pewnie byś się nie domyslił: że schowany jest głęboko w Aktualnościach, ale nie tak od razu, bo trzeba macać lub się domyślić, że może znajdować w podpunkcie: Harmonogram kontroli nieruchomości przez straż miejską: lipiec - grudzień 2012r.
[bip.konstancinjeziorna.pl]

Wreszcie jest - schowany na samym dole! Klikam w POBIERZ i d... regulamin jest, ale z lutego 2010, czyli dawno nieaktualny.

wpisuję więc do wyszukiwarki gminnej: "regulamin czystości i porządku" i... ukazuje się ten nieaktualny.

no to jeszcze ciocia google - wpisuję i czytam w Naszym Mieście fmk , że regulamin został uchwalony na XXXVIII sesji, ale pzrecież dopiero ma być XXXV sesja - okazuje sie że to ciągle ten sam nieaktualny regulamin. Na tym tropienie kończę.

Pozostał jeszcze wniosek o informację publiczną...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 28 cze 2013 - 10:56:11

Właśnie byli panowie z Lekaro. Dobrze, ze zauważyłam samochód !

Wybiegłam za nimi - gdzie worki (ulotkę wrzucili do skrzynki) ... okazało się, mojego numeru nie ma w wykazie mieszkańców deklarujących segregację - zatem worków nie dają ... żadnych!!!
Przekonałam ich, że ja (w końcu zbiórki śmieci robiłam grinning smiley) na pewno zgłosiłam segregację odpadów. ... w końcu worki dostałam.

Będzie wesoło! grinning smiley

Szkoda, że umknęła mi wczorajsza sesja.
Wiadomo, że zmiana terminu zapłaty np. na 25go każdego miesiąca, powoduje konieczność ZMIANY DEKLARACJI - przez wszystkich (bo w deklaracji jest 15-ty) i dziwię się, że w ogóle rozważano taką opcję.

Informacja i edukacja w naszej gminie na temat śmieci - leży!!! Przeciętny obywatel wie niewiele, a gmina nie zrobiła do dzisiaj nic, żeby z taką informacja dotrzeć do przeciętnego mieszkańca. Informacja w internecie - jest dla tych szczególnie zainteresowanych, komu w ogóle przyjdzie do głowy, żeby tam szukać.

Ulotki gminne pojawiły się 2 tygodnie temu - na Dniach Konstancina - dostałam ( po znajomości grinning smiley), bo nigdzie ich nie było, serio!
Byłam ostatnio w UMIG - leżą smętnie na stole pomieszane z innymi .... gazetami i reklamami.

Byłam ankieterem, do dzisiaj dzwonią do mnie ludzie pytając co i jak (na mój prywatny telefon). Proponowałam (w kwietniu) w Wydz. RIOŚ zróbcie ulotkę i wyślijcie przez pocztę jako druk bezadresowy (koszt 10 gr od sztuki - właśnie sprawdziłam w cenniku PP)) - nawet 10 tysięcy ulotek to 1.000zł za wysyłkę.

Nie da się?


W tej chwili wychodzą błędy, jak w moim przypadku - brak w wykazie osób, które zgłosiły segregację. Muszę złożyć pismo w tej sprawie, bo przecież za chwilę okaże się, że powinnam płacić 15 zł od osoby, a nie 10 zł i zostanę przestępcą oszukującą budżet gminy! No i wychodzi drugi kwiatek, jak nie zgłosiłeś segregacji nie dostaniesz worków!

Brak numerów kont bankowych, na które trzeba wpłacać.

Komplikowanie przez urzędników całej sprawy - "powielaczowa" interpretacja zapisów uchwał RM - wszystko razem jest żenujące!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 cze 2013 - 11:04:29


Tomasz Zymer

mania
Dobry pomysł na wpłaty kwartalne [...] Nie wiem jaki to czysty zysk dla klienta Kowalskiego?

Maniu, miałaś kiedyś zajęcia z ekonomii?
.

Miałam, miałam, ale to były wówczas wykłady, na których była mowa o wyższości gospodarki sosjalistycznej nad kapitalistyczną oraz o przemysleniach wielkich: Marksa, Engelsa, Lenina. Nijak nie mogłam pojąć tych zalezności. Egzamin był pisemny i ściągnęłam od pewnego kolegi - aktywisty ZMSu (czy jak to sie nazywało)

Jako niedouczona mało zrozumiałam z Twoich wywodów, ale po babsku myslę, że jak będą wpłaty co kwartał, to może upora sie jeden pracownik, ale jak co miesiąc to pewnie ze trzy. Oszczędność na dwu pensjach, pewnie sporych, bo wymagania były wysokie. Odpowiedziała na ofertę moja znajoma - z dyplomem mgr, ale niestety nie była mgr ani licencjatem w dziedzinie ochrony srodowiska i nie została przyjęta. Po cholerę do dodawania słupków trzeba mieć ukończone "środowisko"?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 cze 2013 - 11:23:46

Chyba wreszcie wysłano te ulotki - tak jak mówił Burmistrz. Wczoraj znalazłam w skrzynce.

Ws. reszty spraw zapytam, jesli się dodzwonię

Przeniesienie opłat z 15. na 25. to chyba była sugestia radnych - mówił mi o tym przew. kom. RiOŚ, że emerytom będzie wygodniej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 cze 2013 - 11:56:19


mania
Przeniesienie opłat z 15. na 25. to chyba była sugestia radnych - mówił mi o tym przew. kom. RiOŚ, że emerytom będzie wygodniej.

Tak, tak. Sugestia radnych, którą Komisja RIOŚ zaopiniowała jednogłośnie negatywnie, a Komisja Ładu odmówiła opiniowania tych uchwał do czasu uzyskania opinii prawnej w sprawie ponownego składania deklaracji (której to opinii nie uzyskaliśmy do dziś).
Dobrze, że burmistrz uchwały wycofał po dyskusji na sesji.
Źle, że ktoś głupie pomysły urzędników znów przypisuje radnym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 28 cze 2013 - 12:22:07


Tomasz Zymer
Źle, że ktoś głupie pomysły urzędników znów przypisuje radnym.

Radni moga mieć "głupie" pomysły, jeśli będzie im sie wydawało, że dogodzą wyborcom, a rzeczą urzędników jest te pomysły uzasadnić i dać RM do uchwalenia, a jesli do bani odrzucić.


Urzędnicy nie przypilnowali i mieszkańcy którzy nie segregują nie dostaną od firmy wywozowej worków na zmieszane. Sami napisali na gminnej stronce tak:

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna informuje, że do 30 czerwca 2013 r. P.P.H.U. ?Lekaro" z siedzibą w Woli Duckiej dostarczy właścicielom nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej harmonogramy odbioru odpadów na najbliższe 7 miesięcy oraz dla tych, którzy zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów komplet worków: 2 worki zielone na szkło opakowaniowe, 4 worki żółte na odpady segregowane suche, 2 worki brązowe na odpady zielone i 5 worków na odpady zmieszane.

Nie segregujesz - za karę nie dostaniesz worka na zmieszane, jeśli nie masz pojemnika, to masz problem. Możesz worek kupic, tylko jesli będzie inny czy f-ma zabierze - jesli będzie np. niebieski lub czerwony?

.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 28 cze 2013 - 14:45:22



Jako niedouczona mało zrozumiałam z Twoich wywodów, ale po babsku myslę, że jak będą wpłaty co kwartał, to może upora sie jeden pracownik, ale jak co miesiąc to pewnie ze trzy
Tomek próbował tłumaczyć wartość pieniądza w czasie...;)
odnośnie zaś obsługi...jeśli wprowadzony zostanie system kont indywidualnych i zastosowany właściwy system rozliczania (banki oferują je raczej w standardzie obsługi takich kont) to ilość ludzi nie ma tu znaczenia... ale to będzie pewnie tak jak z BIPem....;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Co trzeba zrobić teraz - zob na s. 28
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 28 cze 2013 - 15:13:03

ale tu jeszcze trzeba ogarnac program ksiegowy urzedu smiling smiley, a poza tym scigac jak ktos kilku kolejnych nie zaplaci.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...3536373839404142434445...->|-->
Bieżąca strona: 40 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.