Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2
Re: Wnioski do budżetu - każdy może... może i morze.... jest głębokie...
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 wrz 2012 - 08:01:08


Ola
Informacja TZ z przedwiośnia 2012, że na wiosnę 2012 paskudne pobocze zmieni się w ścieżkę z destruktu, wciąż czeka na realizację, noooo, chyba że była to plotka

Informacja o utwardzeniu poboczy na drodze nr. 721 asfaltowym destruktem, (a słyszałem ją osobiście) pojawiła się na spotkaniu w Starostwie poswięconemu stanowii dróg w powiecie. Spotkanie to odbyło się na początku roku i dyr. Ostrowski obiecywał, ze najpóźniej w maju zrealizuje obietnice złożoną publicznie. Tą informację nie plotkę przekazałem na forum.

12-09-2012r. władze powiatu pofatygowały się do Wa-wy (nas reprezentowal radny R.Bajkowski) i dyr. Ostrowski tym razem okreslił termin utwardzenia poboczy na najpóźniej koniec września , początek października. I to nie jest plotka lecz konkretna informacja.




____________________________________________________________________________________________________________
[www.youtube.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wnioski do budżetu - każdy może... może i morze.... jest głębokie...
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 17 wrz 2012 - 09:59:40

konkret to będzie jak zameldują 'zrobione' (pomijając sensowność wykonywania tego typu prac, gdy cała droga winna iść do kapitalnego remontu...)
a do czasu takiego meldunku to każda informacja - jak to u nas w sprawie drogowych obietnic - jest jedynie niepotwierdzoną plotką smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wnioski do budżetu - każdy może... może i morze.... jest głębokie...
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 wrz 2012 - 10:20:58

Ta droga nie będzie remontowana w najbliższym piecioleciu. Mam na mysli , nie prowizoryczne jej łatanie , lecz totalną przebudowę. A na ten czas , dla ludzi wzdłuż niej mieszkajacych , nawet te pobocza utwardzone destruktem, będą udogodnieniem znacznym.

Informacja o tym, co obiecał dyr. Ostrowski, jest niepotwierdzoną plotką ? To co , mam tu złozyć uroczystą przysięgę ? Można sprawdzić pytając radnego R.Bajkowskiego.









______________________________________________________________________________________________________________
[www.youtube.com]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wnioski do budżetu - każdy może... może i morze.... jest głębokie...
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 17 wrz 2012 - 21:12:13


ola
proszę mojego radnego (a jest nim TZ), by udzielił mi konkretnej i pełnej informacji o terminie położenia kostki na sięgaczu.
Informacja TZ z przedwiośnia 2012, że na wiosnę 2012 paskudne pobocze zmieni się w ścieżkę z destruktu, wciąż czeka na realizację, noooo, chyba że była to plotka eye rolling smiley

1) Nie jestem radnym sejmiku wojewódzkiego, tylko Rady Miejskiej RM. Nas MZDW także informował na wiosnę (za pośrednictwem burmistrza) o tym, że pobocze z destruktu będzie, a teraz okazuje się, że (rzekomo) miało byc tylko tam, gdzie "w pobliżu" akurat prowadzone są jakieś prace drogowe dające destrukt jako odpad i w efekcie najbliższe pobocze na drodze nr 721 powstało... w Magdalence. Wniosek - informacja z MZDW była nieścisła albo nieściśle przekazana, burmistrz podał ją radnym, a ja powtórzyłem na forum. Gdybym wtedy milczał, nie można by mi pewnie teraz zarzucić, że pisałem nieprawdę. Błogosławieni cisi...
Na przyszły rok znów mówi się o budowie pobocza, ale tym razem już nic nie napiszę, tylko bezpośrednio wkleję fragment nagrania z wypowiedzią burmistrza na ten temat, jak tylko je zlokalizuję (to była krótka wzmianka podczas trzygodzinnego posiedzenia Komisji).
2) O kostce na sięgaczu (rozumiem, że ul. Pułaskiego koło domu p. Oli, tam, gdzie kładziona jest nitka kanalizacji) nic nie wiem, zapytam o to w piątek na posiedzeniu Komisji Ładu. Kto i kiedy obiecał Państwu tę kostkę? Czy inspektor nadzoru z gminy ostatecznie pojawił się i skontrolował prace na sięgaczu? ile Państwa kosztowało wynajęcie własnego nadzoru i czy macie Państwo rachunek za tę usługę? Jeśli tak, to czy mógłbym dostać skan albo kserokopię?
3) Zimowe utrzymanie sięgacza - ZGK dostaje kwotę na PEŁNE utrzymanie zimowe wszystkich dróg gminnych, także sięgaczy, a jak nie starcza, to każe sobie słono dopłacać. Zatem w przypadku, jeśli tej zimy śnieg będzie zalegał, a gminnny pług nie przyjedzie, proszę o telefon lub SMS (504-080-170) lub email (exams@orange.pl) i natychmiast będę interweniował u burmistrza, w Wydziale Dróg i w ZGK, a oni mają obowiązek albo wykonać swoją pracę, albo - zapłacić karę za niewywiązanie się ze zleconej pracy.

Poprawiłem cytowanie, chyba tak miało być ;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-18 09:31 przez Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wnioski do budżetu - każdy może... może i morze.... jest głębokie...
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 wrz 2012 - 00:24:05


Tomasz Zymer
...oni [ZGK] mają obowiązek albo wykonać swoją pracę, albo - zapłacić karę za niewywiązanie się ze zleconej pracy.

Masz rację, ale z czego oni tę karę zapłacą? smiling smiley Przecież nie z puli na wypłaty, premie, 13-tki, jubileusze, nagrody, nie z funduszu socjalnego (bo na etacie na pewno mają więcej niż 20 osób), tylko z... dotacji, którą każą sobie powiększyć smiling smiley.

Mnie się to coraz częściej wydaje po prostu zabawne. Sprzęt jest (fabrycznie nowy, z przetargów z parametrami, przy których wiadomo z góry wiadomo co i od kogo), ludzie są, kasa jest, ale "trudności obiektywnych" ni ch... nie da się przezwyciężyć smiling smiley.
Prywatyzacja receptą nie jest, o czym się przekonujemy przy okazji wszystkich zadań realizowanych przez prywaciarzy z przetargów, bo... mieszkańcy i tak muszą sobie wynająć swój nadzór (który formalnie może naskoczyć wykonawcy i to wykonawca będzie miał rację jak go pogoni z budowy) smiling smiley. Komedia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-18 00:34 przez czaknoris.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wnioski do budżetu - każdy może... może i morze.... jest głębokie...
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 wrz 2012 - 08:21:44


TZ
Kto i kiedy obiecał Państwu tę kostkę?

nikt nam nic nie obiecywał w tym zakresie (bo w zakresie ścieżki owszem) - pomysł kostki po położeniu kanalizy podyktowała logika z innego świata niż kciński. A brednie o ścieżce (i trawniczku moody smileysnuł ówczesny bur MS wraz z przybocznymi - na spotkaniu z mieszkańcami nt "wod-kan w Skolimowie" przed 3-4 laty. Przed rokiem na forum (nie w BIP) pojawiły się "info" o rychłym destrukcie
Wnioski nasuwają się takie:
na miano INFORMACJI zasługuje wyłącznie tekst pisany i podpisany, z terminami wykonawstwa i nazwiskami osób odpowiedzialnych. Wszytko inne - to plotka, najczęściej stugębna smoking smiley
Tomku, reszta na priv

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wnioski do budżetu - każdy może... może i morze.... jest głębokie...
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 wrz 2012 - 09:16:03

Pani Olu, odpowiedziałem na Pani mail. Proszę o kontakt. Muszę mieć na piątek więcej szczegółów odnośnie braku nadzoru gminy nad inwestycją w sięgaczu. Inaczej moje twierdzenia zostaną znów określone jako plotki i pomówienia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wnioski do budżetu - każdy może... może i morze.... jest głębokie...
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 18 wrz 2012 - 09:49:48


czaknoris

Tomasz Zymer
...oni [ZGK] mają obowiązek albo wykonać swoją pracę, albo - zapłacić karę za niewywiązanie się ze zleconej pracy.

Masz rację, ale z czego oni tę karę zapłacą? smiling smiley Przecież nie z puli na wypłaty, premie, 13-tki, jubileusze, nagrody, nie z funduszu socjalnego (bo na etacie na pewno mają więcej niż 20 osób), tylko z... dotacji, którą każą sobie powiększyć smiling smiley.

podobno 80 - tak mówili w maglu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wnioski do budżetu - każdy może... może i morze.... jest głębokie...
Wysłane przez: olaola (---.adsl.inetia.pl)
Data: 22 wrz 2012 - 08:16:45

dziękuję radnemu Z.Zymerowi - w imieniu sąsiadów i swoim - za rzetelne wsparcie dla sprawy sięgacza podczas wczorajszej sesji Komisji Ładu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12
Bieżąca strona: 2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.