Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
MIEJSKI KLUB TENISA ZIEMNEGO ?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 08 maj 2012 - 14:55:19

Na wczorajszym posiedzeniu Komisji BOKiS p.dyr. M.Myszkowska poinformowała iż zgłosili sie do niej prywatni inwestorzy , którzy mają pomysł na efektywne wykorzystanie terenów wokół szkoły w Opaczy.
Otóż chcą oni w układzie partnerstwa publiczno prywatnego otworzyć miejski klub tenisa ziemnego. Oni z własnych środków finansują całą inwestycje a gmina tylko użycza im terenu.

14-05-br. ma się odbyć spotkanie Rady Miasta i władz Konstancina-Jeziornej z inwestorami (sala posiedzeń ul. Świetlicowa godz. 17:00) ,na którym ma zostać przedstawiona radnym oraz wszystkim zainteresowanym , prezentacja projektu.

Osobiście uważam , że inicjatywa bardzo godna uwagi i chyba poparcia ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: MIEJSKI KLUB TENISA ZIEMNEGO ?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 08 maj 2012 - 17:47:43

Potencjalni inwestorzy złożyli poniższy list intencyjny.Gmina nie ma ani pieniędzy, ani pomysłu na zagospodarowenie terenu (temat miał być z definicji odłożony na 'po budowie sali'...)
Dlatego zarówno Dyrekcja placówki jak i Rada Rodziców popiera inicjatywę utworzenia ośrodka tenisowego przy szkole w Opaczy.
Byłoby to otwarcie dzieciom z terendu całej Gminy (szczególnie dziewczynkom, dla których nie ma w zasadzie żadnej alternatywy sportowej!) możliwości rozwoju sportowego.
Według planów mógłby tu powstać obiekt, który mógłby rozsławić nasze miasto w całej Polsce, a nawet Europie (możliwość organizacji turniejów).
Zanim zaczniemy osądzać poczekajmy cierpliwie do prezentacji.
Diabeł tkwi w szczegółach, ale my wierzymy, że jest to wszystko możliwe na zdrowych zasadach określonych umową.
A wszystko już niedługo...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: MIEJSKI KLUB TENISA ZIEMNEGO ?
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 08 maj 2012 - 20:01:24

A dla zainteresowanych wykaz materiałów na ten temat jest tu

[bazappp.gov.pl]


Warto, jeśli taka umowa zostanie przeanalizowana pod kątem prawnym, niezależnie od jej oczywistych korzyści społecznych.
No i przez skarbnika gminy - niektóre rodzaje partnerstwa są zaliczane do tzw. długu publicznego.Tych modeli jest w sumie kilkanaście bodajże w zależności od rozkładu ryzyka między stronami.
Gratuluję i trzymam kciuki thumbs up

maria

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: MIEJSKI KLUB TENISA ZIEMNEGO ?
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 08 maj 2012 - 21:10:05

nie wiem czy dobra jest tu umowa uzyczenia (za darmo).

Bo jak rozumiem nie bedzie to przedsiewziecie non profit, tylko szkolka z karnetami itp.

Tak jak przy skateparku rozumialem taka idee bo mialo to byc ogolnodostepne, tak tu nie do konca. Nie chodzi mi o to, aby gmina z nich zdzierala, ale zeby miala tez jakies profity.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: MIEJSKI KLUB TENISA ZIEMNEGO ?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.181.72.164.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 08 maj 2012 - 23:44:40

już za niecały tydzień będziemy wiedzieć więcej tj. na pewno jak sobie wyobrażają to inwestorzy...
później niewątpliwie będzie czas na ocenę tego od strony formalno-prawnej, dyskusje i podjęcie ostatecznej decyzji
może to jednak być szansa zdaje się na pierwszy tego typu projekt (tj. ppp, o którym wielu mówi a niewiele się dzieje...) w naszej Gminie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: MIEJSKI KLUB TENISA ZIEMNEGO ?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.147.197.243.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 16 maj 2012 - 22:24:26

Prezentacja się odbyła.
Poza prezentujacymi (trenerami tenisa z całym bagażem międzynarodowych doświadczeń) obecnych było bodaj 7 radnych (jak na specjalne posiedzenie dla wszystkich i sensowną godzinę wynik dość mizerny), przedstawiciele szkoły, społeczeństwa, wspólnoty Opacz, urzędników, lokalnej prasy.
Prezentacja idei była bardzo ciekawa. Jednakże w głównej mierze skupiała się na aspektach sportowych, wychowania, rozwoju młodzieży i innych związanych z korzysciami uprawiania tenisa.
Ustalono, ze Firma przyjdzie z konkretnym biznes planem do Urzędu i zostaną rozstrzygnięte wszystkie wątpliwości odnośnie koniecznego obszaru (mowa była o potrzebie 1,5 ha a do dyspozycji obok szkoły jest ok 1 ha), wątpliwości formalno-prawnych (ppp czy jednak coś innego), zasad korzystania z terenu przez szkole i mieszkańców gdy ośrodek powstanie i wiele innych.
Wszyscy zdaje się ufają trenerskim doświadczeniom tych panów jednakże wielu obawia się powtórki z przekazania 3 ha na Od Lasu na ośrodek tenisowy, który nigdy nie powstał...Tj.jest tam jeden kort raczej zamknięty i 2 wille...
My jesteśmy za takim prowadzeniem rozmów, by dojść do jakichś konkretów jak najszybciej (sala ma powstać w miejscu, na który jest osobna rezerwa a na pozostałą cześć Gmina nie ma żadnego pomysłu...o pieniądzach nie wspominając...)
niestety jednak raczej nie będzie możliwe by zaczatki tego ośrodka w postaci 3 kortów (z planowanych 9) powstały juz w tym roku...
Sprawie będziemy się uważnie przyglądać za dziwne uznając zdania, które padały na sali typu 'czy to dobrze by ludzie z miasta jeździli grać w tenisa na wies' czy tez "przecież kortów jest w KJ duzo i jak ktoś chce pograć to może to zrobić u....Fibaka"... Wierzcie lub nie ale zdania może nie doslowne w brzmieniu ale tożsame w wymowie padły...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: MIEJSKI KLUB TENISA ZIEMNEGO ?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 05 lip 2012 - 10:57:32

w najnowszym numerze NadWisłą (wziąłem rano w UMiGu a jeszcze go nie widzę w sieci) w artykule o znamiennym tytule "Korty pobożnym życzeniem" przeczytać możemy:


w poniedziałowej rozmowie z "NW" burmistrz Kazimierz Jańczuk rozwiał wątpliwości - Nie widzę możliwości użyczenia gruntu spółce - oświadczył
bardziej przykre jednak są stwierdzenia dalsze


o stanowisku burmistrza inwestor dowiedział się od nas
(...)
zdziwienia nie kryła też dyrektorka podstawówki
(...)
Radna Grażyna Chojnowska, przewodnicząca komisji zajmującej się m.in. oświatą i sportem, nie wiedziała, że burmistrz już podjął decyzję

no to, gdzie te decyzje zapadają? radni je podejmują? historia podobna do tej z zakupem fotoradaru z tą różnicą, że tam temat jest odkładany a tu..na razie nie przedstawiono nikomu żadnych argumentów za a już stwierdzono, że trzeba być przeciw...

najlepsze w tym wszystkim jest jednak kolejne zdanie wypowiedziane przez burmistrza:


uczniowie podstawówki powinni uprawiać różne dyscypliny sportu; nie powinno być tak mocnego nacisku na tenis
to jest zdanie człowieka, który:
- jako Przewodniczący Rady akceptował powstanie ośrodka rolkarskiego w Słomczynie (w sposób naturalny nacisk na jedną dyscyplinę! a sukcesy dzieci pokazują, że była to decyzja słuszna!),
- nie odniósł się do tego jak pozytywnie (co przedstawiali trenerzy w prezentacji) tenis wpływa na ogólny rozwój młodego człowieka,
- nie zapewnia możliwości 'uprawiania różnych dyscyplin sportu' jest przeciwny zmianie tego stanu rzeczy przez natychmiastową budowę sali gimnastycznej w Opaczy bądź przedstawienie jakichkolwiek planów zagospodarowania terenu przyszkolnego (choćby wskazanie zamiaru wystąpienia o Orlika...);


My liczyliśmy przynajmniej na rzetelną, merytoryczną dyskusję i wskazanie argumentów 'za' i 'przeciw'... a tu...tradycyjne, konstancińskie 'jestem przeciw' i to bez poinformowania kogokolwiek (!)...
ech...Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-05 12:04 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: MIEJSKI KLUB TENISA ZIEMNEGO ?
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 05 lip 2012 - 12:16:21

Decyzję o użyczeniu gruntu spółce podejmuje burmistrz, ale najpierw potrzebna jest uchwała Rady. Jeśli prawnicy gminni zatrudnieni i opłacani przez burmistrza stwierdzili na wniosek burmistrza lub z własnej inicjatywy, że się nie da, to nawet, jeśli ja samodzielnie jako radny przygotuję projekt uchwały (co nie jest łatwe, biorąc pod uwagę złozoność takich umów gmina-inwestor) lub zapłacę specjaliście z prywatnych funduszy za przygotowanie projektu uchwały (co już raz zrobiłem), prawnik gminny i tak ją "uwali" i uchwała na sesję nie wejdzie. Każda uchwała musi być najpierw zaopiniowana przez prawnika, co w naszej gminie jest interpretowane jako opinia pracownika pana burmistrza (już sprawdziłem, że ta interpretacja jest wątpliwa prawnie). Wynika z tego, że do takich decyzji potrzebna jest przynajmniej wstępna przychylność burmistrza wobec projektu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: MIEJSKI KLUB TENISA ZIEMNEGO ?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 05 lip 2012 - 12:38:12do takich decyzji potrzebna jest przynajmniej wstępna przychylność burmistrza wobec projektu.
i pewnie o to chodzi... pewnie po prostu zapytamy o przyczyny bo jakoś wg mnie demokracja nie polega na autorytarnych decyzjach i hipokrytycznym wskazywaniu, że decyzje podejmowane są gremialnie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: MIEJSKI KLUB TENISA ZIEMNEGO ?
Wysłane przez: darudaru (---.ip.netia.com.pl)
Data: 05 lip 2012 - 13:04:55

Artykuł o którym pisze Artek
[www.nadwisla.pl]

Oprócz sprzeciwu wypadałoby zaproponować alternatywę jak wykorzystać tereny przy szkole, tym bardziej jeżeli decyzję podejmuje się samemu.Negować łatwo, trudniej cos zrobić/stworzyć dla dobra wszystkich.Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-05 13:10 przez daru.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: MIEJSKI KLUB TENISA ZIEMNEGO ?
Wysłane przez: GrapaGrapa (---.dynamic.chello.pl)
Data: 05 lip 2012 - 19:40:25

Niech on wróci uczyć do cyrku a nie bierze się za burmistrzowanie, bo mu to nie wychodzi....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: MIEJSKI KLUB TENISA ZIEMNEGO ?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 12 lis 2012 - 12:31:26

na bazie sukcesów naszej tenisistki i tenisisty dziś w Trójce trwa dyskusja o mizerocie naszej intrastruktury...
padły stwierdzenia o "potwornie zatwardziałej kadrze urzędniczej", niewspierającej sportu, który uchodzi od lat za elitarny (a Czesi w Pradze nawet za czasów komunistycznych wybudowali 400 krytych kortów...my...3 na warszawskiej Merze)...
a my mając szansę na poprawę tej sytuacji za prywatne pieniądze mówimy bez żadnej publicznej dyskusji 'nie'...a dlaczego nie? bo nie!
a inwestorzy zostali przyjęci z otwartymi rękami całkiem niedaleko...i będziemy mogli pewnie się przyglądać jak im idzie...i żałować jak bardzo daliśmy ciała...raz kolejny...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: MIEJSKI KLUB TENISA ZIEMNEGO ?
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 12 lis 2012 - 17:14:39

Korty czy sala gimnastyczna i boisko piłkarskie, na wszystko nie starczy terenu i kasy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: MIEJSKI KLUB TENISA ZIEMNEGO ?
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 12 lis 2012 - 20:01:03

kasę na korty miał wyłożyć prywatny inwestor...
mogłyby pełnić rolę również boisk wielofunkcyjnych...
ich usytuołowanie nie kolidowało by z rezerwą pod salę...
należący do wspólnoty teren obok boisk jest pusty a wspólnota nie mówiła pomysłowi nie...
a na wszystko nie ma nie tyle pieniędzy ile żadnej woli do jakichkolwiek rozmów...bo nawet nie dano nikomu szansy na przedstawienie szczegółów...
a decyzję pt. 'nie bo nie' burmistrz przedstawił inwestorom... za pośrednictwem prasy...
i to pomimo deklaracji radnych, że o temacie należy rozmawiać...
tyle...zmian w dobrym klimacie...

Opcje: OdpowiedzCytuj


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.