Portal Konstancin.com Historia okolic Konstancina-Jeziorny Muzeum Konstancina Serwis zdjêciowy Konstancin-Jeziorna Filmowe migawki z Konstancina-Jeziorny Forum Konstancina
Witaj! » Zaloguj » Utwórz nowy profil » Szukaj
Re: Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny
17 lis 2011 - 09:23:36
a to nie ta willa naprzeciwko Clivii? taka funkcjonalistyczna, porośnięta bluszczem...
Re: Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny
17 lis 2011 - 09:36:45
Właśnie wiem tylko, że na tej ulicy. A to byłoby ciekawe - nawet zrobić przysłowiową "mapę google" z informacjami "tu mieszkał, żył i tworzył" i ponanosić tych wszystkich znanych ludzi. A ich tu masa była.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny
17 lis 2011 - 10:53:36
Tak to ciekawy pomysł z uwagi na atrakcyjną formę propagacji wiedzy historycznej w wymiarze lokalnym .Wdzięczny temat dla pedagogów i KDK .Byłaby to okazja do próby "pogłębienia" patriotyzmu lokalnego w pozytywistycznym rozumieniu i szacunku do TEGO co jeszcze czas i potomni ......
Anonimowy użytkownik
Re: Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny
17 lis 2011 - 11:08:22
Na Mickiewicza 4 na pięterku był w 1989r lokal Solidarności Konstancińskiej smiling smiley
Anonimowy użytkownik
Re: Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny
17 lis 2011 - 17:27:39
Quote
Bartek
Ciekawe.

A swoją drogą, ktoś wie, w którym domu mieszkał Roman Bratny? Bo mieszkał właśnie przy Mickiewicza, tak mi się przypomniało.
nie mieszkał a mieszka /to tak jeżeli idzie o merytoryczność /[kultura.wp.pl]
Re: Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny
17 lis 2011 - 18:34:36
Jeśli chodzi o merytoryczność, to z tego tekstu wynika, że pisarz zamieszkał tu przed wojną oraz, że nadal żyje, ale niestety nic na temat, że nadal tu mieszka.

A ja natknąłem się na informację, że mieszkał. Natomiast jeśli masz źródło, które potwierdza twoją tezę, to chętnie się z nim zapoznam.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Anonimowy użytkownik
Re: Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny
17 lis 2011 - 19:25:35
moja "teza" : autopsja , a zamieszkał tu/może ponownie/,kiedy umarł jego ojciec -starszy pan Mularczyk ,mogło to być około trzydziestu pieciu -czterdziestu lat temu.
Re: Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny
17 lis 2011 - 20:05:48
To zamiast wklejać nijak adekwatny artykuł wystarczy napisać "wiem z autopsji, że nadal mieszka" i nie robić z siebie niewiadomokogo tylko dlatego, że ta informacja nie wala się po całym internecie.

Warto też, jak się chce rozwinąć swoją wypowiedź, kliknąć na napis "zmień" i uzupełnić, a nie klonować post pod postem ;)



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Anonimowy użytkownik
Re: Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny
17 lis 2011 - 20:16:07
ja to ja - ty to ty -pozwolisz ,że przekazywać pewne informacje będe po mojemu
Re: Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny
18 lis 2011 - 09:00:25
Ależ przekazuj je, jak chcesz. Ale tak, żeby z tego był pożytek, proszę jedynie.

A dwóch postów jeden pod drugim identycznych jednak nie pisz.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny
19 lis 2011 - 20:09:37
Zagadka.
Gdzie wykonano poniższe zdjęcie?

Re: Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny
19 lis 2011 - 20:39:05
W tym drugim Konstancinie, na północy.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny
19 lis 2011 - 20:50:41
Drugi to fakt.
Ale północ?
Byłeś tam?
Re: Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny
19 lis 2011 - 21:34:02
Dziś w KDK ,moim zdaniem,odbyło się arcyciekawe spotkanie n.t. Słynne Kobiety Konstancina .Pan Tadeusz Świątek z właściwym dla Niego profesjonalizmem zaprezentował "kawał" solidnej i atrakcyjnie podanej wiedzy historycznej z życia Dam Konstańcińskego Grodu.Uczestnicy spotkania za aktywny w nim udział otrzymali gratis tytuł "Od Sawy do Kamy czyli Kobiecy Ruch Społecznikowski" autorstwa T.Świątka iR.Chwiszczuka /Wyd. Cultus ,2011r / .Tematem książki jest obszerna dokumentacja roli kobiet w życiu Warszawy na przestrzeni dziejów.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-19 21:35 przez kaan.
Re: Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny
19 lis 2011 - 22:37:57
a ja nie będę ukrywał że dużo bardziej podobała mi się prezentacja Karoliny Puchały-Rojek. Pan Tadeusz Świątek w zasadzie tylko wspomniał o tych kobietach, niczego konkretnego o ich życiorysie się nie dowiedzieliśmy. Miałem wrażenie że to mocno skrócona wersja prezentacji którą kiedyś pokazywał w KDK w ramach promocji książki "Konstancin. Śladami ludzi i zabytków"

A związki Zofii Chomętowskiej z Konstancinem naprawdę mnie zaskoczyły! I zaciekawiły te niepublikowane zdjęcia. No i dla mnie odkrycie roku - Maria Chrząszczowa! Ten kto był na prezentacji, mógł podziwiać jej zdjęcie... pociągu przejeżdżającego przez most w parku zdrojowym!!!

Tak czy inaczej kolejne spotkanie w KDK uznaję za bardzo udane! Trzeba się jednak zastanowić jak wciągnąć w to młodzież, bo na nasze spotkania przychodzi jej niewiele. Traper, może masz jakiś pomysł? Może w te nagrania rozmów ze starszymi mieszkańcami jakoś ich włączyć?



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-19 22:40 przez pionek AGORY.
Re: Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny
19 lis 2011 - 23:01:51
Panie Adamie "mój zachwyt" wynikał może z tego że, nie byłem na tej Jego poprzedniej prezentacji. A co do prezentacji p.Karoliny w pełni podzielam pański pogląd.
Anonimowy użytkownik
Re: Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny
20 lis 2011 - 09:57:25
Jeśli spotkania będą w sobotę to obawiam się że większość młodzieży "ma inne plany". Co innego taka lekcja/zajęcia w trakcie godzin szkolnych i ścieżek programowych np. ścieżki historycznej lub ścieżki o dziedzictwie narodowym (tu historia lokalna ale jakże ważna w kształtowaniu młodych osobowości i tożsamości kulturowej). Można porozmawiać o tym "jak" wciągnąć młodzież z Panią Chojnowską - jest radną i wieloletnią dyrektorką Szkoły nr 2 na Żeromskiego.
Re: Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny
20 lis 2011 - 10:10:13
Quote
TRAPER
Drugi to fakt.
Ale północ?
Byłeś tam?

Zachód w zasadzie, z pamięci jechałem. Co nie zmienia faktu, że jest bardziej na północ niż my ;) O jakieś 34 minuty.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.
Re: Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny
20 lis 2011 - 10:47:07
dot prezentowanego przez TRAPERA zdjęcia z tabliczką "Konstancin"

Jak informuje ciocia google Konstanciny sa dwa:

Konstancin w gm. Ujazd, pow. tomaszowski, woj. łódzkie

Konstancin gm. Góra Świętej Małgorzaty, pow. łęczycki woj. łodzkie

No i trzeci nasz - z dodatkiem
Konstancin-Jeziorna, gm. Konstancin-Jeziorna Konstancin
Re: Klub Miłośników Historii Konstancina-Jeziorny
20 lis 2011 - 11:29:34
Quote
mania
No i trzeci nasz - z dodatkiem Konstancin-Jeziorna, gm. Konstancin-Jeziorna Konstancin

Nie jesteśmy "dodatkiem". To Konstancin został "dodany", historycznie rzecz biorąc, do Jeziorny, Obór i Bielawy, a nie Jeziorna do Konstancina! Jeziorna była poza tym niezależną gminą do 1954. Zresztą, gdyby nie uzdrowisko, pewnie dawno juz byśmy się znowu odłączyli ;)
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować