Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4
Pana Skowrońskiego Marka przypadki i wpadki. Oglądaj o 17:50 we czwartek 22.XI Kurier Mazowsza w TVP Info.
Wysłane przez: GoldfingerGoldfinger (---.net-link.pl)
Data: 24 lip 2012 - 00:01:22

Witam!
Nie wiem czy to będzie modny temat, czy oklepany, czy "śliski" czy obojętny, ale przez takich ludzi jak pan b. burmistrz Marek Skowroński Konstancin traci dużo. Nie jestem obywatelem Konstancina ale właścicielem posesji, która miała być wywłaszczona pod drogę. Zburzono część domu, gdyż do tego namówił nas M.S. obiecując, że dołoży wszelkich starań a byśmy ostrzymali godziwe odszkodowanie. Po 9 latach nic się nie stało. Wycofano się z wywłaszczenia a domu jak nie było tak nie ma. Długo szukałem punktu zaczepienia aby otrzymać za zaistniałą sytuację odszkodowanie i nagle pojawił się pomysł. Artykuł 415 kc zobowiązuje akurat w moim przypadku Gminę do zapłaty za wyburzenie domu, który po remoncie byłby przynoszącym zyski miejscem handlu i usług. Dlaczego nie wyremontowaliśmy domu, choć nam nakazał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego? Bo p. M.S stwierdził, że ma większe prawa w decydowaniu, co będzie na terenie jego gminy i nie ważne czy jest to przy drodze powiatowej. No ale jak się powiedziało "A" to trzeba powiedzieć i "B" tylko, że b. burmistrz nie powiedział nawet "Ą". Nie przygotował pełnej dokumentacji (wyczytałem z wewnętrznej korespondencji między powiatem a gminą), która miała zakończyć całą procedurę. Pociągnęło to za sobą szereg konsekwencji. Powiat musiał sam wykonać procedurę wywłaszczenia, ale jak się zabierał do tego to skończyła się kasa. PZDM w Piasecznie poinformował mnie do tego, że nie ma w planach żadnego celu publicznego na mojej działce. Nie ma kasy bo nie ma wywłaszczenia! albo inaczej nie ma wywłaszczenia i nie ma budynku. W tej chwili inny burmistrz będzie szukał wyjścia z tej sytuacji. Współczuje mu, bo robi to przez niefrasobliwość, brak kompetencji i wyobraźni Marka Skowrońskiego, ale za współczucie nikt jeszcze nie dostał odszkodowania. Poinformuję Was na bieżąco o przebiegu sprawy. Tymczasem piszcie co pan M.S. wymyślił jeszcze.

pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-21 13:28 przez mania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pana Skowrońskiego Marka przypadki i wpadki
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 lip 2012 - 09:12:36

Amfiteatr najdroższy w Polsce i najmniej funkcjonalny.
Park Zdrojowy też najdroższy.
Hugonówka bez mozliwości prowadzenia działań komercyjnych (np. kino, teatr, wejście "biletowe"). Można było starać się o nieco mniejszą dotację UE i nie byłaby cała działalność kulturalna oparta o PODATNIKÓW
O remoncie tej budowli juz nie wspomne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pana Skowrońskiego Marka przypadki i wpadki
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (194.181.92.---)
Data: 24 lip 2012 - 10:13:42

Zejdę niżej.
Dla mnie jednym z hitów, może nie tak drogi bo tylko 1-2 mln PLN było wkopanie rury kanalizacyjnej łączącej wieś Obory z oczyszczalną w Mirkowie w takich przekrojach, że jeśli chcemy podłączyć z tej strony idące ścieki z kolejnej wsi (Parcela) musimy obok tamtej rury zakopać drugą. Wow. Koparki i koparkowi mają frajdę. Projektanci i wykonawcy też.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pana Skowrońskiego Marka przypadki i wpadki
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 lip 2012 - 11:51:56

Jesli te powyżej opisane zdarzenia to wpadki Marka Skowrońskiego , to ja przedstawię jego astani sukces. Już nie jako burmistrza ale jako radnego. przew. komisji zdrowia.

Otóż ten bardzo zdolny młody polityk smiling smiley przedstawił wniosek o zwiekszenie liczby punktów sprzedających alkohol w mieście i doprowadził do jego wdrożenia w życie w tempie ekspresowym..
Za tak efektywne działanie spotkała go zresztą natychmiast nagroda w osobie utopionego i bardzo pijanego w chwili smierci (według relacji naocznych świadków), młodego człowieka na imberfalu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-24 11:52 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pana Skowrońskiego Marka przypadki i wpadki
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 lip 2012 - 12:13:22

Dla mnie listę przebojów MS otwiera;

1. Projekt budowy ratusza miejskiego na cudzym gruncie ( koło oczka przy Papierni, część gruntu pod zaprojektowanym ratuszem nie należy do gminy), a potem uparte pięcio- czy sześciokrotne występowanie o zgodę na budowę tegoż obiektu użyteczności publicznej. Oczywiście za każdym razem była odmowa grinning smiley . Nieciekawe się chyba czuli pracownicy odpowiedniego wydziału UMiGu zdając sobie sprawę, że nigdy takiego pozwolenia Starostwo nie wyda. Swoją drogą co zrobić może pracownik z takim uporem szefa confused smiley ?

2. Wybudowanie kolektora ściekowego (chyba w ulicy Długiej) bez projektów przyłączy, wobec czego rura jest, ulica piękna, ale podłączyć się nie można.

3. Podarowanie "pańskim" gestem ok. 700.000 zł STOCERowi za niezapłacone rachunki na rzecz ZGK za wodę i ścieki. W tym wypadku, chyba jednak błogosławieństwo musieli dać radni angry smiley



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-24 12:35 przez Hesia-Mela.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pana Skowrońskiego Marka przypadki i wpadki
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 24 lip 2012 - 15:58:08

a wszystko chłopina zrobił sam osobiście? bez jakiekogokolwiek udziału radnych (niezależnie jakie funkcje pełnili)?
może miast otwierać nowy wątek, w którym zebrane zostaną niewątpliwie 'zasługi', które już drzewiej na tym forum się wielokrotnie przewijały lepiej jest skupić się na tym, by to miasto obrało jakiś jeden, strategiczny kierunek i ruszyło z miejsca w wielu nurtujących nas wszystkich sprawach?
ja obecnej władzy życzę, by za czas już stosunkowo niedługi nie zapragnął ktoś otwierać podobnego wątku...a wielu dziś widzi, że nie wszystko idzie w zgodzie z przedwyborczymi hasłami...
pastwienie się nad historią w sytuacji, gdy nikt nikogo nie zamierza zdaje się rozliczać moim zdaniem ma średni sens...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pana Skowrońskiego Marka przypadki i wpadki
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (194.181.92.---)
Data: 24 lip 2012 - 16:13:21

Racja Artku Bartku, ale poużywać se można smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pana Skowrońskiego Marka przypadki i wpadki
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 24 lip 2012 - 16:13:32

Pomaga na frustrację.

Sam nie wiem, co z tym wątkiem zrobić. Poczekam, aż zdechnie śmiercią naturalną.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pana Skowrońskiego Marka przypadki i wpadki
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 lip 2012 - 16:15:22



3. Podarowanie "pańskim" gestem ok. 700.000 zł STOCERowi za niezapłacone rachunki na rzecz ZGK za wodę i ścieki. W tym wypadku, chyba jednak błogosławieństwo musieli dać radni
Czy może pani podać Nr. Uchwały oraz rok jej podjęcia .Czy Rada może podjąć taką uchwałę?Jest to majątek gminy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pana Skowrońskiego Marka przypadki i wpadki
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 lip 2012 - 16:17:56

Czas do wyborów nie robi się coraz dłuższy , lecz coraz krótszy. A wiadomo , pamięć ludzka jest zawodna. Jak wieść gminna niesie p. Skowroński chce ponownie startować na burmistrza.

Takie kompendium jego "dokonań" pomoże niektórym odświezyć sobie te zawodna pamięć. Ja tak widzę rolę tego wątku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pana Skowrońskiego Marka przypadki i wpadki
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 24 lip 2012 - 16:19:47

Panie Andrzeju, jak by to forum miało taką siłę sprawczą...



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pana Skowrońskiego Marka przypadki i wpadki
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 lip 2012 - 16:43:40

Jeżeli nie było takiej uchwały i nie było takiego umorzenia to dziwi taki wpis pani Hesi-Meli

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pana Skowrońskiego Marka przypadki i wpadki
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 24 lip 2012 - 16:45:11

Uchwała może być; bardzo prawdopodobne, że poza fizycznym egzemplarzem na wyspie skarbów odnośnego ciała urzędniczego nie ma jej gdzie obejrzeć.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pana Skowrońskiego Marka przypadki i wpadki
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 lip 2012 - 17:04:00


Bartek
Uchwała może być; bardzo prawdopodobne, że poza fizycznym egzemplarzem na wyspie skarbów odnośnego ciała urzędniczego nie ma jej gdzie obejrzeć.
Pani Hesia rozumiem dotarła do uchwały /jeżeli takowa jest/ i się z nią zapoznała .W biurze rady sama też prosiłam o uchwały ,których nie było w BIP-e i je otrzymałam ,więc pani Hesia też to pewnie uczyniła .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pana Skowrońskiego Marka przypadki i wpadki
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 lip 2012 - 17:34:23


babet
Pani Hesia rozumiem dotarła do uchwały /jeżeli takowa jest/ i się z nią zapoznała .W biurze rady sama też prosiłam o uchwały ,których nie było w BIP-e i je otrzymałam ,więc pani Hesia też to pewnie uczyniła .[/quote]

Skąd ja znam to zamiłowanie do sledzenia i sprawdzania? Zdanie: "Pani Hesia rozumiem dotarła do uchwały..." - brzmi znajomo. Interpunkcja również. babet podpowiedz Hesi-Meli, ze najlepiej sie dowiedzieć pzredstawiając sie jako redaktor miejscowej gazety, pokrzyczeć na urzędniczke (jak to było w przypadku sprawdzania wys. czynszu za mieszkania komunalne w Górze Kalwarii). Wyszło Ci to nieźle - prawie - bo urzędniczka zadzwoniła do owej gazety i zapytała dlaczego redakcja zatrudnia takich gburów.

Przepraszam, zapomniałam - miałam się do pana niby redaktora zwracać "Proszę Pana"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pana Skowrońskiego Marka przypadki i wpadki
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 24 lip 2012 - 17:41:26

tu: [www.konstancin.com] była mowa o umorzeniu naleznosci za ścieki STOCERu, nawet jest smieszny kawałek, gdy niejaki Anonim wstawia się za Boruta, czyli sam za sobą

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pana Skowrońskiego Marka przypadki i wpadki
Wysłane przez: mariamaria (---.dynamic.chello.pl)
Data: 24 lip 2012 - 17:52:06

co do dotacji UE - to nie tak.
Można zarabiać - robi się ponownie analizę finansową po zakończeniu projektu i zwraca proporcjonalnie część dotacji, jeśli taka potrzeba wyniknie z analizy.
Nie jest to kara finansowa - tylko korekta - skoro przychodów jest więcej, wsparcie we wcześniejszej wysokości nie było potrzebne.
Przeanalizować tylko trzeba, czy nie doszło do utraty trwałości projektu - czyli nieosiągnięcia założonych we wniosku o dofinansowanie celów. to już większy ból i wtedy kara finansowa 100 % + odsetki karne.
Dodatkowo gmina ... a co ja będę pisała - to już nie moja sprawa grinning smiley
czytać każdy potrafi
maria



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-24 17:52 przez maria.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pana Skowrońskiego Marka przypadki i wpadki
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 lip 2012 - 18:02:34

Ja pytam o dokument


Re: Prywatyzacja uzdrowiska i Stoceru
Autor: czaknoris (IP zapamiętane)
Data: 20.02.2011 - 14:48:19


O ile to prawda... Najpierw trzeba znaleźć decyzję o umorzeniu. Jak będzie papier napisać doniesienie do prokuratury.

Na odzyskanie nie ma szans. Można jedynie przestać finansować kolejne zadania samorządu wojewódzkiego i egzekwować należnoś
Maniu nie zrobię Ci też tej przyjemności i nie zamienię się w borutę ,anonima i .....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pana Skowrońskiego Marka przypadki i wpadki
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 lip 2012 - 20:08:34

Nie, nie zaglądałam do uchwały w BIP dotyczącej umorzenia 700 tys. dla STOCERa, bo usłyszałam o tym w ... maglu.

... ale osobiście p.MS zapytałam o to umorzenie, na spotkaniu przedwyborczym w szkole na ul.Żeromskiego w listopadzie 2010 (spotkanie przed II turą wyborów na burmistrza).

Pan MS potwierdził, że owszem umorzono tę kwotę .......w celu zachowania miejsc pracy w STOCERZE grinning smiley

Niestety nikt więcej nie podjął tego tematu, a pytania z sali były limitowane. Zresztą większość pytań niezbyt wygodnych dla ówczesnego burmistrza spotykało się z ostrymi reakcjami licznych zwolenników, a objawiało się m.in.... buczeniem >grinning smiley<

Dostałam wiadomość, że ta kanalizacja bez przyłączy dot. ul.Pułaskiego, a nie jak to napisałam ul. Długiej. Bardzo przepraszam za nieścisłość.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-24 20:14 przez Hesia-Mela.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pana Skowrońskiego Marka przypadki i wpadki
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 24 lip 2012 - 20:27:15


mania
(...) nawet jest smieszny kawałek, gdy niejaki Anonim wstawia się za Boruta, czyli sam za sobą

Pamięć chyba traci sie bezbolesnie ? Raczy Pani (lub tylko udaje) nie pamiętać , że kiedy miałem ogromna przyjemność być zbanowanym przez p.Bartka , to on zmienił Borutę w Anonima. Ja go nawet rozumiem, gdyby mógł to by nick- Boruta ogniem wypalił tak aby najmniejszy ślad po nim na forum nie pozostał.
Nawet dobrze sie starał , wszędzie z nagłowków postów zamieszczonych przez znienawidzonego Borutę nick ten zamienił. Ale zapomniał o jednym , otóż słowo Boruta znajdowało się czasem również w treści posta. I tego Boruty "wewnątrzpostowego" swą czarodziejską różdżką nie dotknął. Boruta , Borutą pozostał.


Anonim=Boruta
Autor: Anonim (IP zapamiętane)(tu nick zmieniony przez moderatora)
Data: 02.04.2011 - 07:25:23

No proszę !!! Okazuje sie , ze czasem pogłoski moga stanowić o formie komunikatu .

A kiedys p.Ola robila zarzut Borucie(tu nick oryginalny pozostał) , za podawanie wiadomosci niesprawdzonych o NFI Octavia. smiling smiley

A UK Raport zawsze kłamie ?

A zatem znów Pani strzela po płotach !


babet
Maniu nie zrobię Ci też tej przyjemności i nie zamienię się w borutę ,anonima i .....
to może w "urzędnika" ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-24 20:28 przez harmattan.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 1234-->
Bieżąca strona: 1 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.