Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1415161718192021222324...->|-->
Bieżąca strona: 19 z 67
Re: Komunikacja busikowa i busowa - plany na 2012 zob.na s.11
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 04 sty 2012 - 23:17:26

742 - przez całą gminę aż do Brześc, 15 kursów w dni powszednie, 8 - w świąteczne: 325 tysięcy zł, w tym udział gminy 50%

chciałbym się dowiedzieć, jak to jest, że na linię 742 w naszej gminie przeznaczono 325 tyś wg wiadomości z tutejszego forum, na ww. ilość kursów, zaś wg [www.gorakalwaria.net] na cały transport lokalny w Gminie Góra Kalwaria przeznaczono 150 tyś, a przeciez odległościowo mamy raptem obszar o ok 2 km dłuższy przez który przejeżdża po naszej Gminie 742. Czemu tak jest, że Górze wystarczy 150 tyś, zaś nam 325 to na styk, bo żadnych zmian nie mozemy zrobić (czyt. dołożenie kursów)? Kto mi to wyjaśni, bo nie ogarniam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa - plany na 2012 zob.na s.11
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 sty 2012 - 23:22:15

Czy aby nie dlatego, że w dalszym ciągu tylko połowa kursów jedzie do Góry a reszta ma pętlę w Brzescach?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa - plany na 2012 zob.na s.11
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 04 sty 2012 - 23:26:38


na cały transport lokalny w Gminie Góra Kalwaria przeznaczono 150 tyś,

myślę że chodzi o transport lokalny, czyli cos takiego jak nasze eLki, Siedemsetki to połączenia międzymiastowe

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa - plany na 2012 zob.na s.11
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 sty 2012 - 23:41:10


Tomasz Zymer
PORÓWNANIE KOSZTÓW CAŁKOWITYCH POSZCZEGÓLNYCH LINII WG PLANÓW NA 2012:

742 - przez całą gminę aż do Brześc, 15 kursów w dni powszednie, 8 - w świąteczne: 325 tysięcy zł, w tym udział gminy 50%

325 x 50% = 325 x 0,5 = 162,5



Mario
chciałbym się dowiedzieć, jak to jest, że na linię 742 w naszej gminie przeznaczono 325 tyś wg wiadomości z tutejszego forum

Patrz wyżej.






Tomasz Zymer
Dyskusja na temat rozbudowy komunikacji publicznej na dzisiejszym posiedzeniu Komisji była tak ciekawa, że postanowiłem, iż umieszczę tę część nagrania audio z posiedzenia w ciągu kilku dni w całości w sieci, a wybrane wypowiedzi radnych i obu panów burmistrzów spiszę z nagrania i "powieszę": w sieci jako "złote myśli".

Czy gdzieś w sieci są już może te nagrania?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa - plany na 2012 zob.na s.11
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 05 sty 2012 - 00:03:15


czaknoris

Tomasz Zymer
Dyskusja na temat rozbudowy komunikacji publicznej na dzisiejszym posiedzeniu Komisji była tak ciekawa, że postanowiłem, iż umieszczę tę część nagrania audio z posiedzenia w ciągu kilku dni w całości w sieci, a wybrane wypowiedzi radnych i obu panów burmistrzów spiszę z nagrania i "powieszę": w sieci jako "złote myśli".

Czy gdzieś w sieci są już może te nagrania?

Nie ma jeszcze - nie zdążyłem przygotować (nie będę wrzucał 4 i pół godziny ciurkiem, bo nikt tego chyba nie odsłucha), ale teraz (w najbliższy weekend) będzie okazja temat odświeżyć i wrócić do tamtej dyskusji w związku z planowanymi pismami do radnych i burmistrza. To, co dotyczyło transportu publicznego, umieszczę w sieci.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa - plany na 2012 zob.na s.11
Wysłane przez: czaknoris (---.adsl.inetia.pl)
Data: 05 sty 2012 - 00:05:13


Tomasz Zymer
To, co dotyczyło transportu publicznego, umieszczę w sieci.

Bóg zapłać Dobry Człowieku.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa - plany na 2012 zob.na s.11
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 05 sty 2012 - 00:09:18

Do Maria: cena za wozokilometr na linii 742 w naszej gminie jest taka sama, jak w gminie GK - to jest jeden i ten sam przetarg. Cena ta wynosiła 3,15 zł brutto w ubiegłym roku. Nie wiem, w jakim procencie GK finansuje tę linię - ale to wszystko są informacje, które zapewne można uzyskać bez problemu dzwoniąc do ich urzędu gminy. Spróbuję jutro się do nich dodzwonic, na ile mi krótkie przerwy w pracy pozwolą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa - plany na 2012 zob.na s.11
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 05 sty 2012 - 00:13:19


czaknoris
Bóg zapłać Dobry Człowieku.

A to dopiero - pierwszy raz w życiu ktoś mnie nazwał dobrym człowiekiem smiling smiley Centurion Szczurza Śmierć, do mnie!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa - plany na 2012 zob.na s.11
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 05 sty 2012 - 08:06:04


Tomasz Zymer

czaknoris
Czy gdzieś w sieci są już może te nagrania?

Nie ma jeszcze - nie zdążyłem przygotować (nie będę wrzucał 4 i pół godziny ciurkiem, bo nikt tego chyba nie odsłucha), ale teraz (w najbliższy weekend) będzie okazja temat odświeżyć i wrócić do tamtej dyskusji w związku z planowanymi pismami do radnych i burmistrza. To, co dotyczyło transportu publicznego, umieszczę w sieci.

Czy te pisma można gdzieś zobaczyć i podpisać?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa - plany na 2012 zob.na s.11
Wysłane przez: efreetefreet (---.knc.pl)
Data: 05 sty 2012 - 08:16:31


Kamil_11
Po zmianie trasy ostatni L14 odjeżdża z Mirkowa o 22.13, ale jedna minuta zapasu to jak widać za mało, warto to zmienić.
a mi sie to w ogole wydaje bez sensu zeby tak pisac rozklad aby eLki byly chwile przed, lub chwile po 7xx. Argument jest taki, ze z autobusu lokalnego moga chciec korzystac dojezdzajacy z domu do przystanku, abo z przystanku do domu, a fixujac sie na bycie przed lub po autobusie(tj 7xx) jednych lub drugich pozostawia sie poszkodowanymi.
Fajne rozwiazanie problemu widzialem pod Sztokholmem. Tam autobusy podmiejskie i lokalne wzajemnie na siebie czekaly(albo rozklad uwzglednial wspolny 3 minutowy postoj na przystanku), umozliwiajac pasazerom na przejscie z wozu do wozu.
Moze u nas tez daloby rade cos takiego zrobic? Sprinter powinien sie zmiescic razem z Solarisem w jednej zatoczce(w Mirkowie na 100%).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa - plany na 2012 zob.na s.11
Wysłane przez: MarioMario (78.133.191.---)
Data: 05 sty 2012 - 08:49:05

w kwestii trasy i zabranego kursu dostalem dzis maila z Wdg.Prosza w nim o chwile cierpliwosci,bo im tez nie wszystko sie podoba i staraja sie o korekty od 1 lutego,co powinno nastapic.A zatem jest teraz dobry moment na to by wyrazic swoje niezadowolenie i podac rozwiazania satysfakcjonujace mieszkancow.Oczywiscie realne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa - plany na 2012 zob.na s.11
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.centertel.pl)
Data: 05 sty 2012 - 09:57:25


daramis

Tomasz Zymer

czaknoris
Czy gdzieś w sieci są już może te nagrania?

Nie ma jeszcze - nie zdążyłem przygotować (nie będę wrzucał 4 i pół godziny ciurkiem, bo nikt tego chyba nie odsłucha), ale teraz (w najbliższy weekend) będzie okazja temat odświeżyć i wrócić do tamtej dyskusji w związku z planowanymi pismami do radnych i burmistrza. To, co dotyczyło transportu publicznego, umieszczę w sieci.

Czy te pisma można gdzieś zobaczyć i podpisać?

Pisma przygotuję w weekend - w tygodniu nie miałem czasu, żeby to odpowiednio zredagować. To do burmistrza wyślę wszystkim chętnym do zbierania podpisów w środowisku lokalnym. Jak pisma będa gotowe, zamieszczę linki na forum do pobrania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa - plany na 2012 zob.na s.11
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 05 sty 2012 - 22:40:38

Przejechałem dziś wieczorem od Klarysewa ulicą Mirkowską i aż oniemiałem. Mianowicie w miejscu przystanku tymczasowego który był w stronę Mirkowa dla linii 700 i 742 podczas remontu mostu stoi wiata Klarysew 03. Zastanowiło mnie to, czy zatem nie było tak, że to ZTM nie dopuścił do kursowania L-14 w kierunku Bielawy przez Klarysew, gdyż Gmina widać była przygotowana na tan wariant, skoro postawiona została nawet wiata by był przystanek L-ki w Klarysewie w stronę Bielawy. Dodatkowo spojrzałem na to gdzie przy kościele w Mirkowie, na ul. Wojska Polskiego można zrobić przystanek i cieżko jest postawić lokalizację w stronę Grapy zgodnie z przepisami. Za skrzyżowaniem Wojska Polskiego z Mirkowską się nie da ze względu na podwójną ciągłą linie w kierunku Grapy. Nie wiem jakie są możliwości wcześniej przed skrzyżowaniem jadąc od Gassów, ale tam może być rzeczywiście problem z lokalizacją.... Macie jakieś pomysły?? W stronę przeciwną problemu nie ma, gdyż do wykorzystania jest stara zatoka po przystanku pks będącym tam kiedyś.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa - plany na 2012 zob.na s.11
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 05 sty 2012 - 23:01:57


Mario
Dodatkowo spojrzałem na to gdzie przy kościele w Mirkowie, na ul. Wojska Polskiego można zrobić przystanek i cieżko jest postawić lokalizację w stronę Grapy zgodnie z przepisami. Za skrzyżowaniem Wojska Polskiego z Mirkowską się nie da ze względu na podwójną ciągłą linie w kierunku Grapy. Nie wiem jakie są możliwości wcześniej przed skrzyżowaniem jadąc od Gassów, ale tam może być rzeczywiście problem z lokalizacją.... Macie jakieś pomysły??

L-ki są małe i zwrotne, mogą zajeżdżać na przystanek przy bramie fabryki i zawracać przed bramą z powrotem na mostek przy kościele.
Gmina miała zakupić i zamontować nowe wiaty przystankowe, a stare wyremontować i ustawić na liniach L-ek na wsi. Skoro na Mirkowskiej przy Art-Budzie stoi wiata, a autobusów w tę stronę nie ma, oznacza to, że gmina nie potrafi rozmawiać i negocjować z ZTM. Planuje się co innego, radnym mówi się co innego, a wynik jest jeszcze inny. To nie rokuje dobrze na przyszłość.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa - plany na 2012 zob.na s.11
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 05 sty 2012 - 23:13:37

Panie Tomaszu bardzo dobry pomysł uważam z tym zawracaniem tam. Jest tam na tyle sporo miejsca, że bez problemu będzie tam przystanek mógł być zlokalizowany, bo to już o wiele łatwiej jest zrobić niż przystanek na zakręcie z podwójną ciągłą linią.Kwestia własności pozostaje jedynie, bo jeśli to teren Metsa to chyba nie tak łatwo się uda Powrotny zaś zlokalizowany by mógł być albo w tym samym miejscu, czyli zawrotka, albo po prostu w miejscu tego starego przystanku PKS-u o którym pisałem wyżej.

Co do tych rozmów i negocjacji, to niestety ma PAn rację i chyba trzeba zmienić negocjatorów;P Czy to Pan Burmistrz negocjuje, czy Panowie z WDG a Burmistrz zatwierdza?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa - plany na 2012 zob.na s.11
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 05 sty 2012 - 23:53:21

Przystanek już jest (710 w kierunku W-wy), a na placu przed bramą byłaby ewentualnie tylko zawrotka. Jeśli Metsa nie wyrazi zgody, to L-ka może po prostu skręcać w uliczkę w lewo przed przychodnią Medivity i tam zawracać. To jest prywatny przewoźnik i chyba nie będzie robił takich problemów, jak ZTM.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa - plany na 2012 zob.na s.11
Wysłane przez: MarioMario (---.knc.pl)
Data: 06 sty 2012 - 00:44:52

W sumie racja i wówczas byłby to zarówno przystanek dla L ki jadącej w stronę Bielawy, jak i z Bielawy do Gassów. Po pierwsze rozwiazuje to problem podjazdów do Mirkowa, a po drugie pozostawia mieszkańcom Mirkowa możliwość wsiadania do L-14. Pomysł skrętu w lewo przy kiosku ( Jaworskiego?) i potem skręt w lewo i jeszcze raz w lewo i powrót na Mirkowską (u;iczką jednokierunkową koło sklepu komputerowego jest też alternatywą na wypadek braku możliwości zawrotki przy parkingu Metsy. Uważam, ze takie rozwiązanie Gassy- podjazd do Mirkowa, Grapa przy Papierni, UMiG, Klarysew, Bielawa i powrót trasą odwrotną jest dobrym rozwiązaniem, które znacząco by poprawiło dojazd do głównej części miasta i bazy zakupowej - Stara Papiernia. Targowisko.Trzeba by poddać takie rozwiązanie Burmistrzowi do przekazania ZTM. Co na to mieszkańcy terenów Gassy i okolice?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-06 00:46 przez Mario.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa - plany na 2012 zob.na s.11
Wysłane przez: daramisdaramis (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 06 sty 2012 - 11:34:55


Mario
spojrzałem na to gdzie przy kościele w Mirkowie, na ul. Wojska Polskiego można zrobić przystanek i cieżko jest postawić lokalizację w stronę Grapy zgodnie z przepisami. Za skrzyżowaniem Wojska Polskiego z Mirkowską się nie da ze względu na podwójną ciągłą linie w kierunku Grapy. Nie wiem jakie są możliwości wcześniej przed skrzyżowaniem jadąc od Gassów, ale tam może być rzeczywiście problem z lokalizacją.... Macie jakieś pomysły?? W stronę przeciwną problemu nie ma, gdyż do wykorzystania jest stara zatoka po przystanku pks będącym tam kiedyś.

Nie znalazłem żadnych przepisów które wiązałyby umiejscowienie przystanku z linią rozgraniczającą pasy ruchu. Myślę, że podwójna ciągła nie jest tu przeszkodą. Przed skrzyżowaniem odległość od skraju jezdni do barierek jest zbyt mała żeby piesi mogli bezpiecznie tamtędy przechodzić. Poza tym nie ma tam chodnika, ani możliwości bezkolizyjnego przejścia do jakiegoś chodnika.

Sprawę umiejscowienia tego przystanku można ograniczyć do dwóch problemów:

czy zawracanie przy bramie, lub na osiedlu jest wykonalne - przewoźnik musiałby się wypowiedzieć

czy taki wjazd do Mirkowa jest potrzebny - wypowiedzieć powinni się pasażerowie , którzy docelowo jadą do Mirkowa (aby przesiąść się na 710 można będzie pojechać na Grapę, do Jeziorny, lub Klarysewa)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-06 11:36 przez daramis.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa - plany na 2012 zob.na s.11
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 06 sty 2012 - 17:23:07

7-12-2011 Komisja Ładu ? dyskusja o komunikacji publicznej:

Zapis wypowiedzi radnych i burmistrza: [tomaszzymer.blogspot.com]
Pełne nagranie audio (23 minuty): [tomaszzymer.wrzuta.pl]

W nagraniu m.in. burmistrz zapewnia, że w pisemnej odpowiedzi na jego zapytanie ZTM zapewniło, że od 1 stycznia L14 pojedzie na Grapę i dalej ul. Wojska Polskiego (z wypowiedzi nie wynika jednoznacznie, że chodzi o trasę tylko w jedną stronę). Nie ma tu jeszcze mowy o 15 tysiącach dopłaty, tylko o pewenj elastyczności oferty przetargowej w odniesieniu do wozokilometrów.

Nagranie analogicznej dyskusji z posiedzenia Komisji Budżetowej zamieszczę w sieci dziś wieczorem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-06 17:27 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Komunikacja busikowa i busowa - plany na 2012 zob.na s.11
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 06 sty 2012 - 17:35:02

Wstępny projekt petycji do burmistrza w sprawie korekty tras i rozkładów linii "L" : [tomaszzymer.blogspot.com]

Ta petycja będzie jeszcze uzupełniona, zgodnie z sugestiami p. radnej Grażyny Żmigrodzkiej-Konitzer, o postulaty radnych, sołtysów i innych mieszkańców z sołectw południowych. Ostateczny tekst petycji udostępnię w sieci w poniedziałek, będzie można ją drukować i zbierać podpisy w środowisku lokalnym. Proszę o komentarze, uwagi i poprawki do zamieszczonej na moim blogu wstępnej wersji petycji.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1415161718192021222324...->|-->
Bieżąca strona: 19 z 67


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.