Mieszkańcy i ich sprawy :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Wszystkie kwestie konstancińsko-jeziorańskie i okoliczne.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...56789101112131415
Bieżąca strona: 15 z 15
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 maj 2013 - 22:04:03

I jeszcze jedno, od 1 lipca wspólnoty będą wyłączone? Czyli polityka na przetrzymanie, a wysyłane pisma przez gminę były w celu mydlenia ludziom oczu - WSPANIAŁA POLITYKA TRANPARENTNOŚCI I SZACUNKU dla człowieka!!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.mazowieckiesieci.pl)
Data: 10 maj 2013 - 23:05:13


AK
Dodatkowo, czy dwa pozostałe kontenery powstałe na terenie Mirkowa (w tym samym czasie) co i ten, nie są obsługiwane przez prywatną spółkę? Czy czasem nie jest to też Jarpol?

Pisząc o dostarczaniu wody do kamienic za pośrednictwem firmy miałem na myśli Metsę, nie - Jarpol. Napisałem tylko to, czego dowiedziałem się od kierownika ZGK, cytując jego wyjaśnienia.

Co do gry na zwłokę - oczywiście, tak jest bardzo często i w wielu kwestiach. Mieszkańcy mają teraz do wyboru - próbować się bronić (za pośrednictwem np. SKO) lub zrezygnować z rekompensaty. Proponuję zażądać na piśmie od burmistrza odszkodowania w wysokości 100% nadpłaconych kwot plus odsetki i stwierdzić w piśmie, że oczekują Państwo decyzji w tej sprawie w terminie ustawowym. Jeśli burmistrz będzie się migał od wydania decyzji tak, jak tego nie raz doświadczyłem np. w starostwie - złożyć skargę na burmistrza, którą rozpatrzy Komisja Rewizyjna. Można też skarżyć brak decyzji do sądu. Wszystkie te zabiegi wymagają czasu i mogą być prowadzone wyłącznie przez samych poszkodowanych.

Interpelacja radnego skończy się otrzymaniem na piśmie tych informacji, które już przekazałem, za około półtora miesiąca listem poleconym. W tego typu sprawach jedyną bronią Rady Miejskiej jest przyznanie racji mieszkańcom przez Komisję Rewizyjną, czego konsekwencje są... żadne. Radni nie mogą podjąć uchwały o rekompensacie ani zmusić burmistrza, by ją wypłacił, ponieważ faktury były faktycznie wystawiane Metsie zgodnie ze stawkami zatwierdzonymi uchwałą Rady, którą burmistrz wykonywał.

Co do lokalizacji trzeciego kontenera: Rada Miejska nie podjęła takiej decyzji. Myśmy w uchwale zgodzili się na kontener koło Bristolu. Zmiany dokonał burmistrz w porozumieniu z Metsą nie informując o tym zawczasu radnych. Nie musiał, gdyż teren, na którym postawiono trzeci kontener, jest prywatny, a zatem jego lokalizacja wymagała tylko pisemnej zgody właściciela gruntu, nie - Rady.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 maj 2013 - 11:17:33

Panie Tomaszu, dziękuję za reakcję. Pozdrowienia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mieszkania komunalne
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 maj 2013 - 20:15:37

Wymiennik znajduje się w biurowcu, jednak wiele lat temu został przekazany ZGK, przesył również jest w posiadaniu ZGK. Same oba bloki nie mają wymienników.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...56789101112131415
Bieżąca strona: 15 z 15


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.