Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1112131415161718192021...->|-->
Bieżąca strona: 16 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Proj.Uchwały RM. Opłaty s.8. Wzór Deklaracji s.11
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 lis 2012 - 16:52:37

Nie wiem, napisz jak wiesz, bo nie mam czasu czytać

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Proj.Uchwały RM. Opłaty s.8. Wzór Deklaracji s.11
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 22 lis 2012 - 22:36:28

W sprawie własnego kompostera albo kierowania odpadów zielonych do wyznaczonych odgórnie w planie wojewódzkim instalacji będzie jeszcze dyskusja przy regulaminie i przy wdrażaniu systemu. Uchwały dziś uchwalone nie odnosiły się do kwestii miejsca i sposobów utylizacji.

Radni uchwalili wszystkie 5 uchwał z licznymi poprawkami, także tymi zgłoszonymi przez p. Aleksandrę Ambroziewicz. Stawki mimo wniosków Komisji Rolnictwa i Ładu pozostawiono na poziomie 15 i 10 zł, między innymi w oparciu o argumenty finansowe prezentowane przez Hesię-Melę powyżej. Nie ukrywam, że głosowałem i wypowiadałem się zdecydowanie za utrzymaniem tych dwóch stawek przynajmniej w pierwszym półroczu obowiązywania nowego systemu.

Z uchwał znikły natomiast wszelkie sformułowania mogące sprawiać wrażenie ograniczeń w odbiorze odpadów, limitów na daną rodzinę czy nieruchomość, restrykcji itp. Podjęte uchwały potwierdzają odbiór wszystkich wystawionych odpadów, a ilościowo regulują wyłącznie minimalną sumaryczną objętość pojemników, jakie powinny znajdować się na danej posesji w zależności od liczby mieszkańców, nie określając, czy będą to pojemniki stanowiące własność mieszkańców, czy dzierżawione od firmy, która wygra przetarg.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Proj.Uchwały RM. Opłaty s.8. Wzór Deklaracji s.11
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 29 lis 2012 - 10:05:43

jak można zorganizować mądrze konsultacje?

Przykład z Torunia

Na stronie internetowej urzędu pojawił się kalkulator gdzie można sobie policzyć jaka byłaby opłata w poszczególnych metodach jej obliczania.

A potem można wypełnić sondę.

{ KALKULATOR }

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Proj.Uchwały RM. Opłaty s.8. Wzór Deklaracji s.11
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 gru 2012 - 17:43:15

Nie wiem, czy Państwo wiedzą - nasza gmina wreście ma kompostownię grinning smiley
Od kilku dni w parku nad stawem w Mirkowie składowane są liście - dzisiaj była świeża dostawa (ścięte gałęzie pozostawione w pobliżu - przy śmietniku

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Proj.Uchwały RM. Opłaty s.8. Wzór Deklaracji s.11
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 04 gru 2012 - 17:48:12

Park nad stawem jest na razie własnością Metsy. Jest wystawiony na sprzedaż razem ze stawem. Czy liście są dowożone przez ZGK, czy prywatną firmę?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Proj.Uchwały RM. Opłaty s.8. Wzór Deklaracji s.11
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 gru 2012 - 18:08:46

Osobiście nie widziałem momentu dowozu nowych liści - z zeznań świadka była to biała furgonetka z (prawdopodobnie, bo zmierzchało)czerwono żółtym paskiem. Paka otwierana na bok.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Konsultacje społeczne ws. regulaminu porządku w .........Piasecznie
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 gru 2012 - 11:45:11

Konsultacje społeczne w gminie Piaseczno

Jak wiadomo do lipca 2013 roku każda gmina musi uruchomić system odbioru odpadów komunalnych. Na stronie internetowej Urzędu Gminy ukazał się projekt regulaminu utrzymania porządku i czystości na terenie gminy i miasta Piaseczno.

DO 11 GRUDNIA 2012 ROKU TRWAJĄ KONSULTACJE. KAŻDY MIESZKANIEC, WŁAŚCICIEL POSESJI MOŻE ZGŁASZAĆ UWAGI, WNIOSKI I PROPOZYCJE ODNOSZĄCE SIĘ DO PROJEKTU REGULAMINU.

Poniżej załączamy projekt regulaminu i druk, na którym można dokonywać zgłoszeń. Bądź aktywny to sprawa dotycząca każdego właściciela posesji, nawet tych nie zamieszkałych.

Przeglądane 192 razy Pobierz załączniki: projekt_Regulaminu_utrzymania_czystoci_i_porzdku_w_gminach_201112.pdf (60 pobrano) formularz_konsultacji_spolecznych.doc (26 pobrano)
____________________
źródło: [miejscovi.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Konsultacje społeczne ws. regulaminu porządku w .........Piasecznie
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 21 gru 2012 - 16:45:19

ponieważ już nie chcę (znowu) mówić 'gdzie indziej się da' ;) to powiem tylko, że ta 'czystoć' i 'porzdk' to chyba do wątku o 'ścianiu' poboczy ;)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Proj.Uchwały RM. Opłaty s.8. Wzór Deklaracji s.11
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 21 gru 2012 - 19:35:25

Pobierz załączniki: projekt_Regulaminu_utrzymania_czystoci_i_porzdku_w_gminach_201112.pdf (60 pobrano) formularz_konsultacji_spolecznych.doc (26 pobrano)

Nie wyzłośliwiaj sie, to były linki, w które należało kliknąć żeby pobrać formularze, nie wiem dlaczego mi się tak skopiowało.

Nikt nie pzreścignie naszego Wydziału Promocji

Opcje: OdpowiedzCytuj
W NR do końca czerwca będą działały mobilne punkt odbioru recyklingu
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 22 gru 2012 - 18:20:00

został ogłoszony przetarg: [bip.konstancinjeziorna.pl]

Od lipca gmina przejmie wszystkie nasze śmieciowe sprawy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Proj.Uchwały RM. Opłaty s.8. Wzór Deklaracji s.11
Wysłane przez: Obserwator2Obserwator2 (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 sty 2013 - 23:01:53

[www.bankier.pl]

Ustawa w Trybunale.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Proj.Uchwały RM. Opłaty s.8. Wzór Deklaracji s.11
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.180.142.215.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 07 sty 2013 - 23:25:04

A KJ przystąpił do tej inicjatywy inowroclawskiej?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Proj.Uchwały RM. Opłaty s.8. Wzór Deklaracji s.11
Wysłane przez: HammerHammer (---.opera-mini.net)
Data: 08 sty 2013 - 05:57:51

to za kilka lat sie dowiemy czy zgodna. Ale wprowadzic i tak trzeba.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Proj.Uchwały RM. Opłaty s.8. Wzór Deklaracji s.11
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 sty 2013 - 10:18:38

Kcin uchwalił wczesniej, awantura jest w tych miastach co nie podjęły uchwały - o to jak naliczać, bo w wielu miastach samorządy chcą jak w Wawa od m2 mieszkania lub system mieszany. Warszawiacy zdaje się wyjdą jak Zabłocki na mydle.
A to takie proste - śmiecą ludzie, nie metry ani woda.

Pomyśl A_B ile by Ci wyliczyli za śmiecie gdyby od metra, ile babci, która po stracie bliskich została sama w 60 m mieszkaniu?
Tyle samo płaciłaby mieszkająca w innym 60m lokalu rodzina składająca się z 5 osób.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Proj.Uchwały RM. Opłaty s.8. Wzór Deklaracji s.11
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 sty 2013 - 10:25:44

O ewentualnej niezgodności z Konstytucją zdecyduje Trybunał, ale to nie zmienia faktu, że bez tej ustawy i jej wdrożenia już za rok Polska będzie płaciła Unii co roku wielusetmilionowe kary.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Proj.Uchwały RM. Opłaty s.8. Wzór Deklaracji s.11
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 08 sty 2013 - 10:43:29

Zdaje się chodzi też o przetargi na wywóz smieci, m.in.- samorządy które maja własne spółki komunalne nie będą mogłyoddać śmieci im, ale firmie wyłonionej w przetargu.
Kcin (mieszkańcy) oddawał śmieci firmom wywozowym lub lasom i rzekom, więc tu awantury nie będzie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Proj.Uchwały RM. Opłaty s.8. Wzór Deklaracji s.11
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 12 lut 2013 - 11:50:20


Mania
dodam, że pozbierane zusamen do kupy i opisane dokłanie, i czytelnie mozna znaleźć w BIP, tu: [bip.konstancinjeziorna.pl]

No nie wiem. Jakiś czas temu dostałem dostałem taka oto wiadomość od naszego UMiGu na moich kilka wątpliwości.


UMiG
W związku z rozbieżnymi interpretacjami prawnymi przepisów ustawy, Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa jest w trakcie opracowywania zapytania do Ministerstwa Środowiska dotyczącego zagadnień związanych z odbiorem odpadów z terenów zabudowy wielorodzinnej. W najbliższym czasie planujemy organizację spotkań informacyjnych mających na celu przekazanie uzyskanych informacji i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości.

Z poważaniem

Jan Henzler

Podinspektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Proj.Uchwały RM. Opłaty s.8. Wzór Deklaracji s.11
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (---.t-mobile.pl)
Data: 12 lut 2013 - 12:31:05

[warszawa.gazeta.pl]
a czas ucieka...
a u nas chyba też niewiele wiemy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Proj.Uchwały RM. Opłaty s.8. Wzór Deklaracji s.11
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (---.knc.pl)
Data: 12 lut 2013 - 12:47:20

U nas wiemy już prawie wszystko. Wysokość opłaty od mieszkańca (10 lub 15 zł na miesiąc) - znana od listopada, zasady odbioru - także. A nowy regulamin czystości i porządku zostanie wywieszony na stronie gminnej do konsultacji społecznych w poniedziałek (wiadomość od p. burmistrza Jańczuka). Jedyne, co może teraz poskutkować koniecznością zmian w naszej gminie, to zmiany w ustawie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Proj.Uchwały RM. Opłaty s.8. Wzór Deklaracji s.11
Wysłane przez: HammerHammer (195.116.92.---)
Data: 12 lut 2013 - 13:24:00

no nie do końca wiadomo. Urzędnik gminny nie był w stanie mi odpowiedzieć na moje pytania (odpowiedź wyżej). Może ty jesteś w stanie:

jak w praktyce będzie ustalana oplata dla bloków wielorodzinnych?

Zarząd Wspólnoty/Spółdzielni nie może określić ile osób mieszka w poszczegolnych lokalach, a co za tym idzie jaka powinna być opłata.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1112131415161718192021...->|-->
Bieżąca strona: 16 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.