Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...6970717273747576777879...->|-->
Bieżąca strona: 74 z 99
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: trenertrener (178.183.241.---)
Data: 02 kwi 2014 - 21:13:36

No dobrze. Wystawiłem dwa pełne żółte worki na "odpady suche", a dostałem dwa niebieskie puste z napisem "papier".
Nigdzie nie mogę się doczytać, co to za zamianka. Osobno papier i plastik teraz?



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.140.---)
Data: 02 kwi 2014 - 21:36:37

Z innej gminy Ci się worek trafił.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 02 kwi 2014 - 21:37:57

Daj ogłoszenie na forum: "dwa niebieskie zamienię na dwa żółte, czerwone na czarne, w rozliczeniu dodam dwa szare." Podobno są już kolekcjonerzy, którzy zbierają z nadrukami różnych gmin. Te z Pragi Płd (Lekaro) osiągają niezłe ceny, szczególnie egzemplarze z kancerą i błędem ortograficznym ;) Ja dostałem taki jeden z miesiąc temu - prawdziwy rarytas filaworkistyczny. Z kolei za nieuszkodzony Rembertów z I kwartału można dostać nawet 5 żółtych Konstancinów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 02 kwi 2014 - 22:03:06


trener
No dobrze. Wystawiłem dwa pełne żółte worki na "odpady suche", a dostałem dwa niebieskie puste z napisem "papier".
Nigdzie nie mogę się doczytać, co to za zamianka. Osobno papier i plastik teraz?

zobacz jeszcze jakiej gminy dotyczy sad smiley
Ja dostałam niebieski z Marek, a tam faktycznie wszystkie skarby zbiera się osobno.

Dzis rozmawiałam z panem od odpadów (RiOŚ), powiedział ze wszystkie posegregowane maja obowiązek odebrać niezależnie ile wystawisz, więc chyba kolor nie ma znaczenia. Ja wystawiłam wczoraj dwa żółte i 2 czarne z tekturą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 02 kwi 2014 - 22:14:58

Niebieskie Marki mogę wymienić na szary Rembertów bez kancery, w rozliczeniu dwa brązowe Konstanciny na trawę i obierki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.30.191.---)
Data: 02 kwi 2014 - 23:01:14

Ja widziałem dzis auto Lekaro zbierające worki w Józefowie...worki...wszystkich kolorów tęczy....
Dla mnie istotniejsze jest jaka jest zawartość i jaki harmonogram odbioru niż kolor worka...oczywiście pod warunkiem, ze ci co odbierają zerkną do środka a nie oleja bo im się kolor nie zgadza...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.131.---)
Data: 03 kwi 2014 - 07:31:04

Ale w przetargu byl określony kolor, grubość i pojemność worka. Każda gmina moze mieć inne. Ale tak to się u nas kontroluje...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: olaola (178.36.6.---)
Data: 04 kwi 2014 - 07:31:01

raz odbiorą, raz nie. Za każdym razem trzeba składać reklamację do gminy i do lekaro. Czyli to ja mam trzymać kontrolę, bo ani gmina ani lekaro nie mają sposobu (gps !) na skontrolowanie śmieciarzy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (95.40.14.---)
Data: 04 kwi 2014 - 08:37:16

ustawa dopuszcza mieszane sposoby wyliczania opłaty.

A co do wody z własnych ujęć to kilka lat temu (pewnie się to nie zmieniło) Ustawa Prawo Wodne dopuszcza pobór kilku m3 wody na własny użytek, a nie nieograniczoną ilość. Podejrzewam też, że jednak mało kto korzysta ze studni z wiadrem, a raczej z elektrycznej/spalinowej pompy. Można by założyć dodatkowy licznik i wszystko byłoby jasne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (77.252.42.---)
Data: 04 kwi 2014 - 09:01:59


Hammer
Ustawa Prawo Wodne dopuszcza pobór kilku m3 wody na własny użytek, a nie nieograniczoną ilość.
Rozumiem, że dysponujesz armią wyszkolonych wodników, którzy to będą codziennie kontrolować?


Hammer
Podejrzewam też, że jednak mało kto korzysta ze studni z wiadrem, a raczej z elektrycznej/spalinowej pompy. Można by założyć dodatkowy licznik i wszystko byłoby jasne.
Na koszt gminy? Na prywatnej instalacji? Czy też zmusisz prywatnych właścicieli studni do poniesienia tego wydatku i do regularnego przekazywania wskazań licznika gminie? A na podstawie jakiego prawa czy przepisu?

Ja prywatnego ujęcia wody nie mam. Ale mam podziemne zbiorniki na deszczówkę (spływającą ze spustów rynnowych), którą podlewam ogród. Też mam założyć liczniki?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (95.40.14.---)
Data: 04 kwi 2014 - 09:11:21

koszt licznika zbyt wielki nie jest. A chyba ZGK kontroluje swoje liczniki? Bo jak rozumiem mało kto jest samowystarczalny jeżeli chodzi o wodę?

To podaj inny skuteczny sposób na objęcie kombinatorów opłatami za śmieci? Aby płacili uczciwie tyle co inni i nie musieli nikomu podrzucać śmieci.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (77.252.42.---)
Data: 04 kwi 2014 - 10:23:29

Na kombinatorów niewykazujących, ile osób faktycznie mieszka w domu czy mieszkaniu - albo podrzucających śmieci innym - widzę tylko jeden skuteczny sposób: wychowanie społeczeństwa od podstaw, od kołyski. Po jakichś dwóch pokoleniach (ok. 40-50 lat) skutki powinny być widoczne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (95.40.14.---)
Data: 04 kwi 2014 - 10:31:46

fajnie. Tyle tylko, że uczciwi przez ten czas będą płacić, a kombinatorzy będą korzystać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: daramisdaramis (83.28.184.---)
Data: 04 kwi 2014 - 10:33:40


Hammer
koszt licznika zbyt wielki nie jest. A chyba ZGK kontroluje swoje liczniki? Bo jak rozumiem mało kto jest samowystarczalny jeżeli chodzi o wodę?

Obawiam się, że koszty wdrożenia i utrzymania tego systemu byłyby dość wysokie, a zyski w postaci większych wpływów do gminnej kasy znikome. Kombinatorzy, musieliby wymyślić nowe sposoby żeby nie płacić. Jeżeli można kraść prąd i gaz, to z ominięciem licznika w instalacji wodnej będą jeszcze mniejsze problemy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: HammerHammer (95.40.14.---)
Data: 04 kwi 2014 - 11:41:00

to po powierzchni domu/mieszkania liczyć. Można wprowadzić dopłaty dla osób samotnych i biednych. Inne samorządy jakoś dały radę. Mniej do kontrolowania, proste wyliczenia. I brak powodu do kombinowania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (87.205.144.---)
Data: 04 kwi 2014 - 17:32:18

W dniu jutrzejszym (sobota) wszystkie worki z odpadami zielonymi wystawione w I i II sektorze mają być zabrane - informacja pana Burmistrza.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-04 18:05 przez zoli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: trenertrener (185.26.182.---)
Data: 07 kwi 2014 - 01:00:00

A ile radości wraz z kolorowymi workami potrafi dostarczyć Lekaro! Wszystkim dziękuję za wyjaśnienia - może zostawię sobie te niebieskie worki, a za jakiś czas okażą się one białymi krukami?



Fundacja Budzenie Pasji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 kwi 2014 - 11:40:33

Ja podejrzewam zmowę smoking smiley

Najczęściej trafiają się worki z Marek i potem jak podliczą okaże się, że Marki sa mistrzem recyklingu... Burmistrz dostanie order, a mieszkańcom Lekaro ufunduje pączki. spinning smiley sticking its tongue out

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (87.205.240.---)
Data: 07 kwi 2014 - 17:07:15



Burmistrz rozmawiał z Dyr. Lekaro, która była zdziwiona, że jej pracownicy nie odebrali worków. Wydała polecenie, bo zabrano wszystkie bioodpady. Burmistrz wydelegował SM, żeby spisała adresy w strefach I. i II. gdzie jeszcze stoją worki.

Widziałam, że jeżdżą i dobrze - może przy okazji wytropia to i owo.
Burmistrz jak Premier wszystko załatwia osobiście ,po co więc urzędnicy ? Ile kosztuje gminę "wydelegowanie SM" ,aby spisał adresy gdzie nie odebrano worków ,czy Lekaro za pracę tą zapłaci ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ustawa Śmieciowa. Jak to działa w gminie K-J.
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 07 kwi 2014 - 20:36:49

Myślę, że SM nikt nie będzie płacił, bo i tak maja co i raz objeżdżać mieścinę, więc połączą przyjemne z pożytecznym, bo co to za frajda siedzieć w kanciapie i czekać... ?

Czasem urzędnicy tez się przydają... tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...6970717273747576777879...->|-->
Bieżąca strona: 74 z 99


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.