Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 15
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 07 gru 2012 - 19:10:43

Artku moim zdaniem tak to jest jak się słucha tylko tego co się chce usłyszeć, bo tak jest wygodnie danej stronie. Oczywiste są fakty wynikające z dokumentów. Wystarczy spojrzeć na stronę BIP [bip.konstancinjeziorna.pl] żeby zobaczyć jaka liczba koordynatorów i kierowników była przed reorganizacją, a jaka jest teraz ( omijając, że w dalszym ciągu nie podano informacji jakie przepisy prawa nakazują zmianę koordynatorów na kierowników). Moim zdaniem wystarczy się wczytać w ogólnodostępne dokumenty zamieszczone na stronie OPS, żeby przeczytać zarządzenie Kierownika i oficjalną listę pracowników OPS. Porównać fakty. Zrobić drobną analizę schematu organizacyjnego, żeby widzieć jak na dłoni kto pod kogo podlega. A myślę, że Burmistrz ma więcej uprawnień i możliwości wyjaśnienia wszystkich wątpliwości. Zastanawia mnie tylko czy ma taki zamiar i życzenie, a jeśli nie to z czego to wynika?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: W Kcinie jak w Grecji?
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 07 gru 2012 - 19:14:22


mania
Czy widzicie pewne analogie?

GRECKA TRAGIKOMEDIA 2012.


Poziom nauczania w Grecji jest najniższy w UE, pomimo, że na jednego ucznia przypada 3 ra­zy więcej nauczycieli niż w Finlan­dii, gdzie poziom nauczania jest najwyższy.

W 2009 roku greckie koleje zanotowały 174 mln euro przy­chodu, przy czym:

- na same wyna­grodzenia wydano 246 mln euro,

- łączna strata wyniosła 937 mln euro.

Minister finansów jako formę oszczędności zapropono­wał: aby wszystkich pasażerów wozić .... taksówkami.


Bruksela zapytała Grecję, jak to możliwe, że ma aż 11 tysięcy osób żyjących ponad 100 lat.

Grecy sprawdzili, okazało się, że takich osób jest tylko 800. Reszta nie żyje, ale rodzina nie zgłaszała zgonu i pobierała emeryturę lub rentę.


W dzielnicy Ekali na przed­mieściach Aten w zeznaniach po­datkowych ujawniono 324 base­ny. Rząd ogłosił, że będzie z satelity sprawdzał, kto ma ba­sen, w sklepach zabrakło siatki maskującej. Okazało się, że w Ekali są 16.974 baseny.


Choć jezioro Kopais zosta­ło osuszone w 1957 roku (55 lat temu), 30 urzędników w pełnym wymiarze czasu pracy w dalszym ciągu zarządza "akcją" osuszania.

Wstępne wyniki wewnętrz­nej kontroli w Ministerstwie Finansów pokazały, że:

- w samym mini­sterstwie 234 urzędników nie zło­żyło deklaracji podatkowych za poprzedni rok.

- 20 dyrektorów urzędów skarbowych zostało zwolnionych, gdy okazało się, że w ich regionach ludzie masowo nie płacą podatków.

-----------------------------
źródło nie znane - przysłane przez czytelnika forum

Maniu analogia jest bardzo widoczna - moim zdaniem taka nasza Konstancińska tragikomedia, nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Natomiast porównanie bardzo trafione

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 07 gru 2012 - 19:22:22

no prosze same nowinki jak w czeskim filmie,
czytam na stronie bip Konstancin-Jeziorna

POSZCZEGÓLNE SEKCJE
OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ


Dodatki mieszkaniowe

Joanna Szewczyk
j.szewczyk@opskonstancin.pl
Tel.: 22 756-34-84 wew. 12


z mojej wiedzy wynika, że Pani Joanna Szewczyk została zwolnona przez Panią kierownik OPS
Na stronie OPS nie znajduję nazwiska Szewczyk

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 gru 2012 - 20:14:42

Co wchodzę na forum to nowe informacje o nie kompetencji. Ciekawe co jeszcze nowego tu wyniknie ? Ludzie mieli problemy z powrotem z wakacji w Grecji a jak widzę Pani Szewczyk wyleciała ;) .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: sprawiedliwysprawiedliwy (---.ip.netia.com.pl)
Data: 07 gru 2012 - 20:18:06

Dla porównania trzy OPS [ops.gorakalwaria.pl] [www.mgops.piaseczno.eu] [www.opskonstancin.pl] .Pomijając już liczną grupkę kierowników w konstancińskim ops dostrzegłem a w zasadzie nie dostrzegłem możliwości ściągnięcia jakiegokolwiek wniosku z ich strony internetowej co jest u ,,innych,,od dawna normą i tak mi się wydaje że bardziej przydatny okazał by się dobry informatyk a nie żeli kolejny kierownik.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-07 20:37 przez sprawiedliwy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 gru 2012 - 20:40:04

Z tego co załaczył sprawiedliwy widać, że w OPS Piaseczno jest jeden pracownik do spraw kadr i płac a w naszym ośrodku jeden od kadr drugi od płac ( tam jeden pracownik może się zajmować obiema czynnościami - u nas musi być dwóch a nad tymi osobami przełożony - Głowny Księgowy, kierownik wydziału ds administracji i kadr, Zastepca Kierownika i Kierownik ), o połowę więcej pracowników w porównaniu z Konstancinem (który jest dużo mniejszą gminą) 2 dyrektorów i jeden Kierownik. O Górze Kalwarii nawet nie wspomnę, ponieważ tam jest jeden Kierownik. Z tego wynika, że u nas w Konstancinie mnoży się etaty. No tak w końcu podobno bogata Gmina, a na Parceli ludzie piją wodę ze skażonych studni bo niby nie ma na kanalizacje, super!!!!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 07 gru 2012 - 20:42:45


sprawiedliwy
Dla porównania trzy OPS [ops.gorakalwaria.pl] [www.mgops.piaseczno.eu] [www.opskonstancin.pl] .Pomijając już liczną grupkę kierowników w konstancińskim ops dostrzegłem a w zasadzie nie dostrzegłem możliwości ściągnięcia jakiegokolwiek wniosku z ich strony internetowej co jest u ,,innych,,od dawna normą i tak mi się wydaje że bardziej przydatny okazał by się dobry informatyk a nie żeli kolejny kierownik.
Racja, kiedyś były wnioski na stronie, ciekawe, kto zarządza strona OPs i ile idzie na to kasy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 07 gru 2012 - 20:47:09

No niestety postów i kontrowersji moim zdaniem coraz więcej a dalej osoby zarządzające Urzędem nie widzą problemu, to jest przykre dopiero. Sprawiedliwy dzięki za linki do porównania, podzielam Twoje spostrzeżenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 07 gru 2012 - 20:48:06


mieszkaniec

sprawiedliwy
Dla porównania trzy OPS [ops.gorakalwaria.pl] [www.mgops.piaseczno.eu] [www.opskonstancin.pl] .Pomijając już liczną grupkę kierowników w konstancińskim ops dostrzegłem a w zasadzie nie dostrzegłem możliwości ściągnięcia jakiegokolwiek wniosku z ich strony internetowej co jest u ,,innych,,od dawna normą i tak mi się wydaje że bardziej przydatny okazał by się dobry informatyk a nie żeli kolejny kierownik.
Racja, kiedyś były wnioski na stronie, ciekawe, kto zarządza strona OPs i ile idzie na to kasy

A to za to jeszcze dodatkowo ktoś kasę pobiera? Szok

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 gru 2012 - 21:51:20

Dostałem maila od A.Zambrowicza który wyjaśni niektóre pytania.
Oto przepisy na podstawie, których koordynatorzy stali się kierownikami wydziałów.
Ustawa o pracownikach samorządowych z dnia 21-11-2008r. Dz.Ust. z 18-12-2008r.
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18-03-2009r. Do tego Statut iRegulamin organizacyjny.

Osobiście uważam, że UMiG pospieszył się ze zwrotem pieniędzy w kwocie 20000 zł. Mam nadzieję, że SKO pozytywnie rozpatrzy odwołanie
tej pani, która pomoc finansowa dostała. Zresztą bardzo słusznie dostała.Andrzej Zambrowicz
Mam kolejne pytanie do osób źle oceniających pracę OPS:poproszę konkrety.Kogo pani E.M. nie przyjęła do pracy, kogo zwolniła, kto nie dostał zasiłku lub pomocy? Jakie pieniądze zostały źle wydane lub zmarnotrawione?Czy pani kierownik stosuje w pracy niedozwolone metody, działa niezgodnie z prawem, nagina prawo by nie udzielić pomocy.Może ktoś się odezwie!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 07 gru 2012 - 22:15:51

Oto przepisy na podstawie, których koordynatorzy stali się kierownikami wydziałów.
Ustawa o pracownikach samorządowych z dnia 21-11-2008r. Dz.Ust. z 18-12-2008r.
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18-03-2009r. Do tego Statut iRegulamin organizacyjny.

faktycznie rozwiewa to nasze wątpliwości, bardzo precyzyjna podstawa prawna.
Podobna do tej jak nie zwracajac uwagi na przepisy prawa P> Kierownik zatrudniła do wydz. finansowego ( dostęp do wszelkich danych klientów i nie tylko)
pracownika, niezgodnie z powyższą ustawą.

W odniesieniu do Pańskich pytań, burmistrz, ( do którego były adresowane pisma) dotyczące P. Kierownik, uważam, że posiada wiedzę na nurtujące Pana pytania.

Zdaje Pan sobie sprawę, że ustawa o ochronie danych osobowych, uniemożliwia mi podawanie pewnych informacji publicznie.

W kwesti źle wydanych pieniędzy, po przeczytaniu postów, znajdzie Pan odpowiedź.
Niedozwolone metody - z tego co mi wiadomo, P. Burmistrz również otrzymywał pisemne informacje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 gru 2012 - 22:30:33

Radni raczej nie dostali, nic o tym nie wiem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 07 gru 2012 - 22:32:57

Zawsze może Pan wystąpić z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej, to może wreszcie czegoś się Pan dowie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 07 gru 2012 - 22:55:22


Artek_Bartek
Na dzisiejszej Komisji p.Kierownik dementowala wszystkie plotki i sensacje zwiazane z rzekomym zatrudnieniem nowych kierownikow...
Zmienily sie jakies madre przepisy i zamiast bodaj koordynatora do spraw mamy kierownika od tych spraw...
Reorganizacja wymuszona przez zmiane przepisow i...tyle...
O sprawach karnych mowy nie bylo....

Panie Bogusławie dziękuję za podanie przepisów bo z nich wynika w moim mniemaniu, że chyba się Pani Kierownik znowu na komisji rozminęła z prawdą, ponieważ jak czytamy w wypowiedzi Artka stwierdziła, że reorganizacja była "wymuszona przez zmianę przepisów". Jak wynika z przepisów podanych przez Pana wchodziły one w życie w 2008 r. roku a rozporządzenie było z 2009 r. dla przypomnienia mamy rok 2012. Więc te przepisy zmieniły się 4 lala temu! Poza tym nie widzę w ustawie o pracownikach samorządowych art. który potwierdza wymuszenie zmiany koordynatorów na Kierowników. Omijając fakt, że moim ( i nie tylko moim zdaniem, ponieważ Pan Zymer też to zauważył we wcześniejszym poście ) można stwierdzić, że zarządzenie jest niezgodne ze statutem. Idąc Pana tokiem myślenia ( lub Pani Kierownik, która na te przepisy się powołuje ) to należało by uznać. że skoro już w 2008 roku ustawa o pracownikach samorządowych nakładałaby obowiązek zamiany koordynatorów na Kierowników to na jakiej podstawie wcześniej powołani by byli koordynatorzy w OPS ??? Powinni od razu być Kierownikami. I tak źle i tak niedobrze.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-07 23:01 przez krzysztof.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (2.25.161.---)
Data: 07 gru 2012 - 23:02:54

Mieszkańcu mam wrażenie, że ktoś Cię chciał nieźle sprowokować..... bo ciężko uwierzyć w to że Radny na forum domaga się podania nazwisk osób nie zatrudnionych w instytucji publicznej. Panie Komosa czy Pan kiedyś słyszał o Ustawie o Ochronie Danych Osobowych? Swoją drogą to muszę tu częściej zaglądać bo takich rewelacji to nawet w programie Uwaga nie obejrze.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 gru 2012 - 23:09:16

No nie, to do prawdy bardzo nagła zmaiana przepisów, podejrzewam, że zaskoczyła P. Kierownik jak zima drogowców;) . A tak na poważnie bo chyba nikomu nie jest do śmiechu jak to czyta, to zastanawiam się kto tu kogo chce wprowadzić delikatnie mówiąc w bład? Pani Kierownik te informacje również podała na Komisji? Wstyd!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 07 gru 2012 - 23:14:49

Mieszkańcu mam wrażenie, że ktoś Cię chciał nieźle sprowokować..... bo ciężko uwierzyć w to że Radny na forum domaga się podania nazwisk osób nie zatrudnionych w instytucji publicznej



Bez komentarza Pani Izo

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: krzysztofkrzysztof (---.knc.pl)
Data: 07 gru 2012 - 23:27:32


Bogusław Komosa
Dostałem maila od A.Zambrowicza który wyjaśni niektóre pytania.
Oto przepisy na podstawie, których koordynatorzy stali się kierownikami wydziałów.
Ustawa o pracownikach samorządowych z dnia 21-11-2008r. Dz.Ust. z 18-12-2008r.
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18-03-2009r. Do tego Statut iRegulamin organizacyjny.

Osobiście uważam, że UMiG pospieszył się ze zwrotem pieniędzy w kwocie 20000 zł. Mam nadzieję, że SKO pozytywnie rozpatrzy odwołanie
tej pani, która pomoc finansowa dostała. Zresztą bardzo słusznie dostała.Andrzej Zambrowicz
Mam kolejne pytanie do osób źle oceniających pracę OPS:poproszę konkrety.Kogo pani E.M. nie przyjęła do pracy, kogo zwolniła, kto nie dostał zasiłku lub pomocy? Jakie pieniądze zostały źle wydane lub zmarnotrawione?Czy pani kierownik stosuje w pracy niedozwolone metody, działa niezgodnie z prawem, nagina prawo by nie udzielić pomocy.Może ktoś się odezwie!

Na chłopski rozum skoro Pani dostała pomoc słusznie to zastanawia mnie fakt czemu MUW zakwestionował decyzję i zażądał zwrotu. Skoro Pani Kierownik była przekonana, że decyzja jest wydana prawidłowo czemu nie wytłumaczyła tego kontrolerowi MUW? Zastanawia mnie tylko fakt na jakiej podstawie ma to zwracać interesant z tego co czytamy w wystąpieniu pokontrolnym winę za źle wydaną decyzję ponosi Burmistrz i Kierownik. Wydaje mi się, że wystarczy chyba przeczytać protokół pokontrolny w nim jest napisane dlaczego owa decyzja była wydana nieprawidłowo?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.adsl.inetia.pl)
Data: 07 gru 2012 - 23:40:42

Mieszkańcu co ma pismo do radnego z ustawą o ochronie danych osobowych?Nie pojmuje, proszę mnie oświecić.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Ośrodek Pomocy Społecznej
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (---.ip.netia.com.pl)
Data: 07 gru 2012 - 23:55:57

Mam kolejne pytanie do osób źle oceniających pracę OPS:poproszę konkrety.Kogo pani E.M. nie przyjęła do pracy, kogo zwolniła, kto nie dostał zasiłku lub pomocy? Jakie pieniądze zostały źle wydane lub zmarnotrawione?Czy pani kierownik stosuje w pracy niedozwolone metody, działa niezgodnie z prawem, nagina prawo by nie udzielić pomocy.Może ktoś się odezwie!

Prosił Pan o odpowiedź na Pańskie pytania, Wystarczyło napisać - w formie pisma. Pan jednak, żądał cyt. ".Może ktoś się odezwie![/i]. "

Więc oświecam Pana ponownie, że zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych, podając Panu na forum nazwiska, złamałabym prawo.
Mam nadzieję,że Pan jako radny, nie chce mnie zmuszać do łamania prawa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...345678910111213...->|-->
Bieżąca strona: 8 z 15


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.