Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...1415161718192021222324...->|-->
Bieżąca strona: 19 z 36
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (217.67.217.---)
Data: 19 lis 2014 - 14:23:39

[bip.piaseczno.pl]

Podział mandatów w Radzie Powiatu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.193.---)
Data: 19 lis 2014 - 14:33:29

Są lepsze jaja. Rmf24 mówi, ze w szczecinie wygr a l kandydat, który tam nawet nie startował smiling smiley

Wg. lokalnej komisji jak wprowadzali wyniki to system im wstawił nazwisko kandydata z innej gminy smiling smiley

Komedia po prostu...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 19 lis 2014 - 16:33:53



Wykształcony człowiek a nie widzi.... gwiazdki są w miejscach nie wypełnionych., a cyfry czytane po kolei dają liczbę głosów, kart, etc.
wykształcony człowiek a taaaaki na poważnie wszystko biorący... :-)
dla mnie po prostu jakiś....nie do końca rozgarnięty człek tworzył ten system i te...pito-formularze...te gminne z resztą są tego dowodem... ileż to lasów i chemikaliów zmarnowano drukując coś co powinno wyglądać dużo prościej... widać idioci myśleli, ze mają do czynienia z idiotami... ech...

a jeszcze tak się zastanawiam...na ile wyborców do udziału zmobilizowałby zapis, że liczy się ilość glosów w okręgu, ale jeśli jest ona nieproporcjonalna do ilości mieszkańców w okręgu to wchodzi ten, który zebrał więcej glosów w innym okręgu (jakiś taki...kalkulator siły mandatu)...może by się zaczęła rywalizacja na frekwencję :-)

P.S.
244 to najsilniejszy mandat w Gminie....z okręgu 18 :-)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-19 16:56 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 19 lis 2014 - 16:50:27

a jeszcze a propo's bystrości...
na stronie gminnej - uprawnionych 19640, wydano kart 9699
w protokole - uprawnionych 19635, wydano kart 9695...(być może w powiatowych jest mniej uprawnionych do głosowania niż w gminnych?)
kilku bystrzachów wzięło karty na pamiątkę bo wyjęto z urn 9689...
jednak kart ważnych (cóż to znaczy?) było już o 2 mniej...bo 9687...jednak najbardziej poraża ilość głosów nieważnych 984...ponad 10 %...dramat jakiś...

P.S.
póki co jesteśmy skazani na papierki bo wizualizacja wyborów [wybory2014.pkw.gov.pl]
dalej zatrzymała się na 17:30 w niedzielę...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-19 16:51 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 19 lis 2014 - 19:09:38

Czy wiadoma jest skala głosów nieważnych w naszej gminie ,czy jest to zaznaczone w protokółach ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (87.206.97.---)
Data: 19 lis 2014 - 19:34:21

babet...zerknij 3 posty wyżej...
Andrzej...róbmy wybory...liczmy jak trzeba...a jeśli pada system to nie płaczmy politycznie-krajowo skoro lokalnie można to wszystko sprawdzić...jeśli ktoś ma wątpliwości rzecz jasna...
pełnomocnik Twojego komitetu ma zdaje się prawo do kontroli głosów w okręgu...
a krajowa polityka...i q..stwo z nią związane mnie osobiście już nie interesuje...choć w sumie interesuje mnie o tyle, że mam nadzieję, że ktoś za to wszystko co złego robi jednak kiedyś beknie ;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.190.155.---)
Data: 19 lis 2014 - 19:42:15

Ponoć w skali kraju jest około 20% głosów nieważnych, a są miejsce gdzie 50%.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 lis 2014 - 21:42:01


Artek_Bartek


Wykształcony człowiek a nie widzi.... gwiazdki są w miejscach nie wypełnionych., a cyfry czytane po kolei dają liczbę głosów, kart, etc.
wykształcony człowiek a taaaaki na poważnie wszystko biorący... :-)
dla mnie po prostu jakiś....nie do końca rozgarnięty człek tworzył ten system i te...pito-formularze...te gminne z resztą są tego dowodem... ileż to lasów i chemikaliów zmarnowano drukując coś co powinno wyglądać dużo prościej... widać idioci myśleli, ze mają do czynienia z idiotami... ech...

:-)

Wydawałoby się że najprościej wyglądało głosowanie na burmistrza, ale wg. protokołu gminnej komisji:

w tym liczba głosów nieważnych z powodu postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów 82
w tym liczba głosów nieważnych z powodu niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata 225

To co dopiero przy wyborze radnego sejmiku, gdzie w całej książeczce może być zaznaczony tylko jeden kandydat. Tam najwięcej pomyłek i możliwości machlojek. Mój znajomy z innego województwa dostał "książeczkę", w której na jednej ze stron był już "x". Wiem i teraz się nie dziwię gdy ktoś czyta i czyta ten wykaz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: daramisdaramis (83.3.81.---)
Data: 19 lis 2014 - 22:54:39

Wśród moich znajomych popularny był tekst:
"Idę głosować na X bo powinien zostać radnym, przy okazji zagłosuję na burmistrza. O pozostałych wyborach nic nie wiem, nie mam pojęcia na kogo głosować, więc wrzucę nie wypełnioną kartę."

Wiem o co najmniej kilku takich przypadkach. Domyślam się, że to są te nieważne głosy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: daramisdaramis (83.3.81.---)
Data: 19 lis 2014 - 23:00:07


rondo

A poza tym, wybory, ich wynik jako całość, nie powinny podlegać najmniejszej wątpliwości co do prawidłowości ich przeprowadzenia.. Chyba, że wybory do samorządów gminnych, na burmistrzów i na wójtów, potraktujemy jako wybory odrębne. A tak niestety nie jest.

Oczywiście że to są odrębne i niezależne od siebie wybory, jedynie ze względów logistycznych przeprowadzane jednocześnie.

Jeżeli chodzi o karty do głosowania, to nie miała znaczenia forma, ale zawartość - kompletnie nie znani kandydaci do jakiejś abstrakcyjnej rady. W rozmowie przed wyborami uświadomiłem kilka osób, że radni powiatowi wybierają starostę, a ten ostatni to nam na przykład liceum zlikwidował. Było wielkie zdziwienie co od czego zależy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-19 23:05 przez daramis.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 lis 2014 - 23:11:04


rondo
Słuchajcie, przeciez książeczkowe karty do głosowania były tez 4 lata temu i wtedy nie bylo tylu odrzutów.

To co, co cztery lata elektorat coraz głupszy ?

Pamiętam, że niestety było sporo odrzutów, a już przeglądanie tego badziewia to cholera trafiała, jakby nie można było umieścić wszystkich sejmikowych na arkuszu A3 - z tyłu i z przodu. Najwięcej czasu komisja poświecala tym zakichanym książeczkom. Może nie we wszystkich obwodach były odrzuty, wszystko zależy gdzie byli nierozgarnięci wyborcy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 19 lis 2014 - 23:17:57


daramis
Wśród moich znajomych popularny był tekst:
"Idę głosować na X bo powinien zostać radnym, przy okazji zagłosuję na burmistrza. O pozostałych wyborach nic nie wiem, nie mam pojęcia na kogo głosować, więc wrzucę nie wypełnioną kartę."

Wiem o co najmniej kilku takich przypadkach. Domyślam się, że to są te nieważne głosy.

Po to własnie to są okręgi jednomandatowe, żeby kandydaci ruszyli d... i zapoznali się ze swoimi wyborcami - przede wszystkim poznając ich bolączki, ale także uświadamiając jak wygląda głosowanie i co z tego wynika (np. skąd się bierze starosta). Chodzić od domu do domu i rozmawiać - od tego korona z głowy nie spadnie. Nawet jeśli wyborca powie sp..... - trzeba przyjąć z pokorą i zrozumieniem. To radny, podobnie jak urzędnik powinien służyć społeczności.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: daramisdaramis (83.3.81.---)
Data: 20 lis 2014 - 01:44:22


rondo

Zresztą propozycja idzie w kierunku skrócenia kadencji i powtórzenie wyborów w całości. W sejmie raczej nie przejdzie. Ale przynajmniej dowiemy sie kto jest za uczciwością.

Jeżeli takie głosowanie się odbędzie, to dowiemy się kto jest za normalnością, bo z uczciwością nie ma to nic wspólnego.

Na jakiej podstawie powtórzyć wybory? Jeżeli ktoś uważa, że dokonano FAŁSZERSTWA - to do prokuratury ( to byłby skandal). Jakoś sobie nie wyobrażam fałszowania wyników przy liczeniu - każda obwodowa komisja swoje policzyła i wywiesiła protokół, jeżeli ktoś uważa, że źle policzyli można zażądać powtórnego liczenia głosów. To, że wyniki się nie podobają nie oznacza jakiegoś błędu. Po takim bałaganie z informatyką wyniki będą sprawdzone kilkukrotnie ( ręcznie przez wszystkich zainteresowanych).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 20 lis 2014 - 04:56:29


rondo
Słuchajcie, przeciez książeczkowe karty do głosowania były tez 4 lata temu i wtedy nie bylo tylu odrzutów.

To co, co cztery lata elektorat coraz głupszy ?
Książczki były ,ale tylko jak mi wiadomo na Mazowszu ,a tu były jednak obszary gdzie było dożo nieważnych głosów. Analiza wyborów 2010 prof.Śleszyńskiego [uczciwe-wybory.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 20 lis 2014 - 07:27:38


mania
(...) w tym liczba głosów nieważnych z powodu niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata 225
(...)

nie sądzę, żeby to był efekt nierozgarnięcia wyborców; stawiam raczej na wyrażenie rozpaczy w obliczu takiej puli

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 20 lis 2014 - 08:29:23

Spójrzymy na to obiektywnie. Jeżeli 90% naszych rodaków nie rozumie prognozy pogody i map pogodowych to czemu np: 20% ma się nie pomylić w głosowaniu? Przyznam szczerze, że jeżeli otrzymuje się 3 lub w przypadku Warszawy 4 kartki/ stosy w różnych kolorach można zgłupieć. Korekt nie można robić, wystarczy jeden błąd i głos jest nieważny. A głosuje się tylko za pomocą dwóch linii, które mają się przeciąć a nie za pomocą "ptaszka", kropki itp.
Kampania jak głosować była słaba lub nie było jej w ogóle. W II turze powinno być teoretycznie o wile łatwiej. Jedna kartka, dwa nazwiska, dwa okienka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.255.243.---)
Data: 20 lis 2014 - 08:30:45


SergiuszMuszynski

Sprostuję - chodziło mi o to, że w wyborach do rady powiatu gmina K-J jest okręgiem nr 4.

Wyglada to w ten sposób, o ile dobrze pamietam:
Okręg 1 - Piaseczno-miasto
Okręg 2 - Piaseczno-wieś
Okręg 3 - gmina Góra Kalwaria
Okręg 4 - gmina Konstancin-Jeziorna
Okręg 5 - gmina Lesznowola
Okręg 6 - gminy Prażmów i Tarczyn

O okręgi w tym znaczeniu tego słowa mi chodziło smiling smiley.

Jesli chodzi o moje miejsce zamieszkania - kandydowałem do rady powiatu, a nie do rady miejskiej. Powiat jest odrębna struktura samorządu, to tak jakby krytykować mieszkanca ul. Chylickiej w K-J ze kandydował do rady miejskiej z okregu, ktory nie obejmuje ulicy Chylickiej. Moga mi Panstwo wierzyć, że bede cieżko pracował w radzie powiatu dla całego powiatu, ale przede wszystkim dla mieszkancow gminy K-J, ktorej mieszkańcy mnie wybrali. Mam nadzieje, ze chociaż troche udowodniłem to kampania wyborcza - wydaje mi sie, ze spośród kandydatów do powiatu z K-J zorganizowałem najwieksza kampanie - wydrukowałem 10.000 gazetek o sobie i moim programie, codziennie byłem w terenie i rozmawiałem z mieszkańcami. Postawiłem na kampanie bezpośrednia i spotkałem sie z samymi pozytywnymi reakcjami. Prosze mi wierzyć, ze jest we mnie bardzo duzo zapału do pracy.

Czas pokaże ile jest tego zapału. Jak na razie widzę, że idzie Pan na duże skróty!

Najpierw wprowadzanie zamętu, poprzez niedoprecyzowanie o jaki okrąg Panu chodzi.
Wielu moich znajomych z gminnego okręgu nr 4, którzy na Pana nie głosowali, było mocno zaskoczonych i czuło się urażonymi Pańską informacją.
Teraz nagminne używanie zwrotu K-J, jako nazwy naszej gminy. Czyżby zmiany powiatowe miały iść w tym kierunku? Muszę stwierdzić, że osobiście wolę jednak mieszkać w Konstancinie-Jeziornie, a nie w K-J.>grinning smiley<
Uważam także, iż jest trochę irytujące, takie niechlujne podawanie nazwy okręgu wyborców, których decyzją został Pan wybrany.
Ponadto proszę o używanie jednak znaków polskich w swoich wypowiedziach, jeśli jest to możliwe, oczywiście.smiling smiley
To tyle jak na razie wniosków, do Pana Radnego SM.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: HammerHammer (46.169.6.---)
Data: 20 lis 2014 - 09:16:01

To Zoli miej pretensje do K. Jańczuka. Na jego ulotce raz pada nazwa Konstancin-Jeziorna, a pięć razy Konastancin smiling smiley

A co do głosów nieważnych, to dość częste były doniesienia o tym, ze ktos dostal juz kartę z krzyzykiem. Jeżeli krzyżyk był na ostatniej stronie, a ktos zagłosował na jedna z pierwszych kartek to się nawet nie zorientował, ze głos jest juz nieważny.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-20 09:18 przez Hammer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.133.162.---)
Data: 20 lis 2014 - 10:30:29


zoli




Czas pokaże ile jest tego zapału. Jak na razie widzę, że idzie Pan na duże skróty!

Najpierw wprowadzanie zamętu, poprzez niedoprecyzowanie o jaki okrąg Panu chodzi.
Wielu moich znajomych z gminnego okręgu nr 4, którzy na Pana nie głosowali, było mocno zaskoczonych i czuło się urażonymi Pańską informacją.
Teraz nagminne używanie zwrotu K-J, jako nazwy naszej gminy. Czyżby zmiany powiatowe miały iść w tym kierunku? Muszę stwierdzić, że osobiście wolę jednak mieszkać w Konstancinie-Jeziornie, a nie w K-J.>grinning smiley<
Uważam także, iż jest trochę irytujące, takie niechlujne podawanie nazwy okręgu wyborców, których decyzją został Pan wybrany.
Ponadto proszę o używanie jednak znaków polskich w swoich wypowiedziach, jeśli jest to możliwe, oczywiście.smiling smiley
To tyle jak na razie wniosków, do Pana Radnego SM.

"Święte" oburzenie co do nazywania skrótowego Konstancina-Jeziorny K-J'tem,-- hmm rozumiem że nie dotyczy skrótowego imienia i nazwiska "Pana Radnego SM."
To że ktoś (wielu znajomych) nie głosował na jakąś osobę (tu konkretnie Sergiusz Muszyński) "i jest mocno zaskoczonych i czuło się urażonych" (a może jest inny kontekst tej wypowiedzi) że Pan Sergiusz Muszyński dostał się do Rady Powiatu to troche dziwne. Mam nadzje że nie "obrażą" się na demokracje i nadal będą głosować mimo "niepowodzeń".



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-20 10:50 przez Tyrt.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Przypominamy - przy nazwisku faworyta stawiamy (X) KRZYŻYK
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 20 lis 2014 - 11:40:15


Mixiorek
Spójrzymy na to obiektywnie. Jeżeli 90% naszych rodaków nie rozumie prognozy pogody i map pogodowych to czemu np: 20% ma się nie pomylić w głosowaniu? Przyznam szczerze, że jeżeli otrzymuje się 3 lub w przypadku Warszawy 4 kartki/ stosy w różnych kolorach można zgłupieć. Korekt nie można robić, wystarczy jeden błąd i głos jest nieważny. A głosuje się tylko za pomocą dwóch linii, które mają się przeciąć a nie za pomocą "ptaszka", kropki itp.
Kampania jak głosować była słaba lub nie było jej w ogóle. W II turze powinno być teoretycznie o wiele łatwiej. Jedna kartka, dwa nazwiska, dwa okienka.

Powiadasz Mixiorku: postawić przy nazwisku dwie przecinające się linie, a nie "ptaszka" - to nie takie łatwe confused smiley, bo niektórzy kandydaci wręcz namawiali na "ptaszka". Na ulotkach wyborczych przy nazwisku był postawiony nie krzyżyk, ale "ptaszek". Było to nagminne w poprzednich wyborach, ale i teraz się trafiały takie trefne ulotki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...1415161718192021222324...->|-->
Bieżąca strona: 19 z 36


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.