Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...2021222324252627282930...->|-->
Bieżąca strona: 25 z 36
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 25 lis 2014 - 07:56:11


rondo
Natomiast te pytania zapewne pozostaną bez odpowiedzi.

Widzę, że Pan Andrzej zapomniał, że to chyba był cytat z mojej wypowiedzi. Do tego Pan Andrzej wyciął ważne punkty np: o długach mieszkańców domów komunalnych i braku efektywnej windykacji oraz braku polityki śmieciowej w naszej gminie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 25 lis 2014 - 08:10:28

o obecnym burmistrzu wiadomo, co zrobił, a czego nie zrobił; natomiast jego kontrkandydat - to prawdziwy celebryta, znany z tego, że jest znany. Innego wyboru nie mamy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 25 lis 2014 - 08:35:55


ola
o obecnym burmistrzu wiadomo, co zrobił, a czego nie zrobił; natomiast jego kontrkandydat - to prawdziwy celebryta, znany z tego, że jest znany. Innego wyboru nie mamy

Moim zdaniem wybory na Burmistrza skończyły się zanim się zaczęły to raz. Jednak poważy kandydat na ten urząd nie powinien objawiać się na tydzień, dwa przed wyborami to dwa. Tylko przynajmniej przepracować mocno społecznie/ jako radny/ jako urzędnik całą kadencję, dwie by zdobyć wiedzę na temat urzędu, problemów itp. Powinien być naturalnym kandydatem, który dał się poznać jako bezkompromisowy działacz na rzecz dobra mieszkańców i gminy.
Jak dla mnie od początku nie było i nie ma konkurencji na ten urząd. Nie ma też merytorycznej dyskusji, debat, paneli itp. Obecnemu Burmistrzowi jest to niepotrzebne i niekoniecznie na rękę. Zresztą sądzę, skończyłoby się folklorem jaki ujrzałem w materiale P. Jacka Krajewskiego. Jaka gmina, kandydaci, taka kampania. Nikt nie wymaga od nich więcej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Danuta ŚlązakDanuta Ślązak (77.253.116.---)
Data: 25 lis 2014 - 08:58:26


ola
o obecnym burmistrzu wiadomo, co zrobił, a czego nie zrobił; natomiast jego kontrkandydat - to prawdziwy celebryta, znany z tego, że jest znany.

Oj tam Olu, coś jednak już wiemy o panu Jerzym Wojdaku. Wiemy, że był naszym Radnym Powiatowym
i wyróżnił się "wyjątkową odpowiedzialnością">grinning smiley< - patrz niżej:


SergiuszMuszyński

Wystarczy przypomnieć choćby, że p. Wojdak miał w ubiegłym roku najwięcej nieobecności na sesjach spośród wszystkich radnych (5 na 10 sesji, zatem był na ledwie połowie).

Ja bym chciała się jeszcze dowiedzieć, co udało mu się dobrego w tym czasie dokonać na rzecz wyborców, którzy mu zaufali i do Rady Powiatu wybrali.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 25 lis 2014 - 09:08:22

Apeluję o spokój. Jesteśmy (w większości) dorośli, można poziom rozmowy spróbować dostosować do wymogów dyskursu społecznego.



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (85.219.142.---)
Data: 25 lis 2014 - 09:14:56

Merytorycznie spróbuję, choć skrótowo grinning smiley
Podobnie jak Tomasz Zymer, choć w mniejszym oczywiście zakresie, miałem okazję pracować przy kampanii 2010. Pamiętam jaki był program, co się udało, a co nie. Widzę niewątpliwe sukcesy tej kadencji: komunikacja z Lkami, autobus miejski do Góry Kalwarii (z p.Skowrońskim nie udało się), spory impuls w infrastrukturę wod-kan, nowa oczyszczalnia, sukces w ukończeniu sporów administracyjnych wraz z remontem Hugonówki, inwestycje w oświatę. Widzę co się nie udało: reforma ZGK i tzw gminny POZ, temat asfalciarni.

Miałem też przyjemność poznać i posłuchać w swoim czasie wszystkich kandydatów w tegorocznych wyborach i dla mnie wybór jest oczywisty.

Pan Wojdak w drugiej turze to dla mnie niespodzianka.
Z programu umieszczonego na profilu facebook [www.facebook.com] wynika, że pan kandydat za bardzo nie orientuje się w zadaniach. Będzie budował tanie mieszkania (3 mln mieszkań?) będzie budował SPA (???). Reszta haseł również wygląda jakby były pisane przez gimnazjalistę. Jeśli dodamy do tego, że wg wieści ten kandydat posiada mieszkanie komunalne, a własny (rodzinny?) biznes pensjonatowy ma jakieś problemy finansowe, to w jaki sposób taki kandydat będzie zarządzał stukilkudziesięciomilionowym budżetem, setką pracowników i kilkunastoma jednostkami podległymi? czarno to widzę....

Wszystkie cytaty z w/w profilu

Program Jerzego Wojdaka kandydata na burmistrza

Oto mój przepis na Konstancin:

Organizacja funkcjonowania gminy
Jeżeli zostanę wybrany najpierw wykonam bilans otwarcia gminy. Jego wyniki podam do publicznej wiadomości. Na tej podstawie dokonamy koniecznych oszczędności w funkcjonowaniu gminy oraz poprawimy skuteczność działania administracji.
Powstanie Biuro Obsługi Mieszkańców
MIESZKANIA
W pierwszej kolejności zajmę się tanim i dostępnym budownictwem mieszkaniowym na gminnych gruntach.
PRACA
Konstancin to jedyne uzdrowisko na Mazowszu. Konstancin dysponuje terenami geotermalnymi, na których wybudujemy SPA.
Wznowimy rozmowy z Uniwersytetem z Nawarry (Hiszpania), który jest zainteresowany, wybudowaniem filii w naszej gminie. Trzeba wrócić do tej sprawy.
Już te pierwsze działania radykalnie polepszą sytuację mieszkańców gminy.
Podsumowanie
Najkrócej można określić to, co pragnę zrobić:
Urząd Przyjazny Mieszkańcom
Mieszkania i Praca

Oto co należy zrobić w naszej gminie:

Dokończenie i opracowanie nowych planów zagospodarowania przestrzennego uwzględniających tworzenie nowych miejsc pracy.
Pozyskiwanie dla miasta i wsi naszej gminy funduszy europejskich w taki sposób, aby nie spowodować nadmiernego zadłużenia.
Stworzenie warunków do partnerskiej współpracy z lokalnymi Przedsiębiorcami.
Budowa i remont przedszkoli publicznych oraz wspieranie prywatnych placówek opiekuńczo-wychowawczych dla dzieci i młodzieży.
Remonty i dostosowanie ośrodków dla osób w podeszłym wieku z naszego terenu.
Usprawnienie działania służby zdrowia. Wspieranie i poszerzanie działalności ośrodków leczenia i zapobiegania uzależnieniom.
Działania mające na celu wprowadzenie do prawa miejscowego unormowań wspierających i chroniących rodzinę, które wynikają z postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej i Karty Praw Rodziny Stolicy Apostolskiej.
Wsparcie wszystkich rodzin wychowujących dzieci, zwłaszcza w zakresie ekonomicznym, edukacyjnym i kulturalnym.
Dbałość o poszanowanie w przestrzeni publicznej chrześcijańskich wartości oraz ochronę dziedzictwa narodowego i historycznego Konstancina-Jeziorny.
Stworzenie przestrzeni do publicznych spotkań – m. in. rewitalizacja Skolimowa.
Wsparcie działań mających na celu zwiększenie oferty edukacyjnej szkoły rejonowej.
Zwiększenie udziału rodziców w pracy szkoły – szkoła wolna od wpływu ideologii.
Mam nadzieję, że pomogą mi Państwo w realizacji tych planów.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 25 lis 2014 - 09:22:03

ani w materiałach wyborczych, ani w annałach gminnych, ani w lokalnej prasie nie ma żadnych konkretów o p. Wojdaku; był radnym powiatowym - to raczej wstyd niż konkret, skoro jest zero info, jak ten mandat sprawował, tak zwyczajnie, w punktach, co zrobił thumbs down W luki informacyjne wpasowują się plotki, a te nie są szczególnie zachęcające thumbs down

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (78.133.162.---)
Data: 25 lis 2014 - 11:30:32

... można się zgodzić z postem Pana Klaudiusza, choć boje się że znajdą się teraz tacy którzy rozpalą się na stwierdzenia :
"Karty Praw Rodziny Stolicy Apostolskiej."
"chrześcijańskich wartości"
i wejdziemy na grunt światopoglądowo-religijny

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 25 lis 2014 - 11:48:34


Klaudiusz
Merytorycznie spróbuję, choć skrótowo (...) Widzę co się nie udało: reforma ZGK i tzw gminny POZ, temat asfalciarni.

Nie udało się także w tej kadencji:
- wprowadzenie systematycznych i wiarygodnych konsultacji społecznych (mimo podjęcia przez Radę Miejską uchwały w tej sprawie z inicjatywy radnych);
- wprowadzenie skutecznej kontroli nad przygotowaniem najważniejszych dokumentów w gminie (mniej więcej co piąta uchwała przygotowana przez UMiG po jej podjęciu i uchyleniu przez organ kontrolny wracała na kolejne sesje do poprawek; sprawa SIWZ na budowę ratusza kwalifikuje się do kontroli NIK/CBA);
- reforma Straży Miejskiej;
- reforma funkcjonowania Urzędu Gminy;
- wdrażanie Strategii Rozwoju Gminy (kluczowe dokumenty takie, jak Program Ochrony Środowiska na 2013-20, uchwalony przez Radę po długich awanturach pod naciskiem UMiG, zaprzeczają zapisom strategii, co udowodniła czarno na białym radna Żmigrodzka-Konitzer;
- efektywny udział gminy w budowie bazy uzdrowiskowo-rekreacyjnej i zapewnieniu utrzymania statusu uzdrowiska w roku 2016;
- przygotowanie kluczowych, strategicznych planów miejscowych, w tym Mirkowa pofabrycznego oraz części centrum uzdrowiska i płn.-zach. części miasta;
- zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na najważniejszych drogach i budowa ścieżek rowerowych.

To, o czym pisze Klaudiusz, że się udało panu Burmistrzowi, to niewątpliwie się udało. Chodzi tu przeważnie o inwestycje infrastrukturalne, w tym oświatowe, a także o rozwój komunikacji publicznej w gminie (żeby jeszcze zmienić ludzką mentalność, bo L-ki zbyt często kursują nadal "na pusto"). Udało się też (o czym Klaudiusz nie pisze) uporządkować gminne finanse i zakończyć kosztowne spory z wykonawcami (spuścizna poprzedniej kadencji), przygotować grunt i dokumenty pod budowę ratusza, wprowadzić (niestety źle kontrolowane) cząstkowe ograniczenie ciężkiego tranzytu, wprowadzić kilka elementów podnoszących prestiż i poprawiających wizerunek gminy (do takich, poza oczywiście Hugonówką, przyjdzie pewnie zaliczyć i stacje rowerów miejskich, nawet, jeśli nie bardzo jest gdzie nimi jeździć). Odnośnie oczyszczalni - czy można uznać za sukces gminy, że prywatny inwestor (który sam się zgłosił) na prywatnym gruncie kupionym od innej prywatnej firmy buduje prywatny obiekt po kalkulacji zysków długoterminowych? To świetnie, że był taki inwestor, ale to taki sam sukces Burmistrza, jak to, że słońce wschodzi i zachodzi. Sukcesem będzie natomiast, jeśli umowa podpisana przez gminę okaże się nienadmiernie uciążliwa dla mieszkańców. A tego dowiemy się już wkrótce.

Udało się też Panu Burmistrzowi uzyskać glejt w postaci orzeczenia Wojewody, że Rada Miejska nie ma żadnej inicjatywy uchwałodawczej w sprawie utrzymania statusu uzdrowiska, a cały proces przygotowania i zatwierdzania operatu uzdrowiskowego jest wyłącznie i jednoosobowo w gestii Burmistrza. Biorąc pod uwagę strategiczny wymiar tej decyzji dla wszystkich mieszkańców - mamy do czynienia z bezprecedensowym w samorządzie gminnym po 1990 roku skupieniem olbrzymiej władzy i odpowiedzialności w rękach jednej osoby. Jeśli ta osoba zawiedzie w tej konkretnej sprawie, to nie sądzę, żeby utrzymała poparcie społeczne.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: KlaudiuszKlaudiusz (217.67.217.---)
Data: 25 lis 2014 - 12:11:40

Widzę, że forumowicze odwracają łaskawie oczy od wstawionego przeze mnie programu kontrkandydata pana Jańczuka grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 25 lis 2014 - 12:20:27


Tomasz Zymer
(...) Rada Miejska nie ma żadnej inicjatywy uchwałodawczej w sprawie utrzymania statusu uzdrowiska, a cały proces przygotowania i zatwierdzania operatu uzdrowiskowego jest wyłącznie i jednoosobowo w gestii Burmistrza (...)

wow, nie miałam o tym pojęcia; i do tego imperialnego stanowiska aspirują 2 kandydaci ...


klaudiusz
Widzę, że forumowicze odwracają łaskawie oczy od wstawionego przeze mnie programu kontrkandydata pana Jańczuka grinning smiley

a cóż to za program, skoro nic nie wiadomo o autorze i ewentualnym wykonawcy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (78.10.52.---)
Data: 25 lis 2014 - 13:00:33


Klaudiusz
Miałem też przyjemność poznać i posłuchać w swoim czasie wszystkich kandydatów w tegorocznych wyborach i dla mnie wybór jest oczywisty.

Pan Wojdak w drugiej turze to dla mnie niespodzianka.
Z programu umieszczonego na profilu facebook [www.facebook.com] wynika, że pan kandydat za bardzo nie orientuje się w zadaniach. Będzie budował tanie mieszkania (3 mln mieszkań?) będzie budował SPA (???). Reszta haseł również wygląda jakby były pisane przez gimnazjalistę. Jeśli dodamy do tego, że wg wieści ten kandydat posiada mieszkanie komunalne, a własny (rodzinny?) biznes pensjonatowy ma jakieś problemy finansowe, to w jaki sposób taki kandydat będzie zarządzał stukilkudziesięciomilionowym budżetem, setką pracowników i kilkunastoma jednostkami podległymi? czarno to widzę....

Wszystkie cytaty z w/w profilu

Program Jerzego Wojdaka kandydata na burmistrza

Oto mój przepis na Konstancin:

Organizacja funkcjonowania gminy
Jeżeli zostanę wybrany najpierw wykonam bilans otwarcia gminy. Jego wyniki podam do publicznej wiadomości. Na tej podstawie dokonamy koniecznych oszczędności w funkcjonowaniu gminy oraz poprawimy skuteczność działania administracji.
Powstanie Biuro Obsługi Mieszkańców
MIESZKANIA
W pierwszej kolejności zajmę się tanim i dostępnym budownictwem mieszkaniowym na gminnych gruntach.
PRACA
Konstancin to jedyne uzdrowisko na Mazowszu. Konstancin dysponuje terenami geotermalnymi, na których wybudujemy SPA.
Wznowimy rozmowy z Uniwersytetem z Nawarry (Hiszpania), który jest zainteresowany, wybudowaniem filii w naszej gminie. Trzeba wrócić do tej sprawy.
Już te pierwsze działania radykalnie polepszą sytuację mieszkańców gminy.
Podsumowanie
Najkrócej można określić to, co pragnę zrobić:
Urząd Przyjazny Mieszkańcom
Mieszkania i Praca

Oto co należy zrobić w naszej gminie:

Dokończenie i opracowanie nowych planów zagospodarowania przestrzennego uwzględniających tworzenie nowych miejsc pracy.
Pozyskiwanie dla miasta i wsi naszej gminy funduszy europejskich w taki sposób, aby nie spowodować nadmiernego zadłużenia.
Stworzenie warunków do partnerskiej współpracy z lokalnymi Przedsiębiorcami.
Budowa i remont przedszkoli publicznych oraz wspieranie prywatnych placówek opiekuńczo-wychowawczych dla dzieci i młodzieży.
Remonty i dostosowanie ośrodków dla osób w podeszłym wieku z naszego terenu.
Usprawnienie działania służby zdrowia. Wspieranie i poszerzanie działalności ośrodków leczenia i zapobiegania uzależnieniom.
Działania mające na celu wprowadzenie do prawa miejscowego unormowań wspierających i chroniących rodzinę, które wynikają z postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej i Karty Praw Rodziny Stolicy Apostolskiej.
Wsparcie wszystkich rodzin wychowujących dzieci, zwłaszcza w zakresie ekonomicznym, edukacyjnym i kulturalnym.
Dbałość o poszanowanie w przestrzeni publicznej chrześcijańskich wartości oraz ochronę dziedzictwa narodowego i historycznego Konstancina-Jeziorny.
Stworzenie przestrzeni do publicznych spotkań – m. in. rewitalizacja Skolimowa.
Wsparcie działań mających na celu zwiększenie oferty edukacyjnej szkoły rejonowej.
Zwiększenie udziału rodziców w pracy szkoły – szkoła wolna od wpływu ideologii.
Mam nadzieję, że pomogą mi Państwo w realizacji tych planów.

3 miliony mieszkań, to chyba cała Polska sprowadzi się do Kcina

SPA też się przyda, tylko czy mieszkańców planowanych mieszkań komunalnych będzie na to stać, no może kadrę naukową Uniwersytetu z Nawarry (Hiszpania)

posiada mieszkanie komunalne, w którym prowadzi firmę: JERZY WOJDAK USŁUGI HOTELOWE [jerzy-wojdak-uslugi-hotelowe.opiniafirmy.pl]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: maniamania (78.10.52.---)
Data: 25 lis 2014 - 14:24:31

Ustosunkowalam sie do podanych przez Klaudiusza wiadomości oraz tych z Internetu. Na końcu miał być znak zapytania, ale mi sie wysłało bez. Wobec tego teraz stawiam pytanie: prawda to czy fałsz?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (185.15.0.---)
Data: 25 lis 2014 - 15:04:52


Klaudiusz
Widzę, że forumowicze odwracają łaskawie oczy od wstawionego przeze mnie programu kontrkandydata pana Jańczuka grinning smiley

Jedna trzecia tego programu to rzeczy, które pan Jańczuk już robił w tej kadencji. Niemal jedna trzecia to sprawy ogólnopolskie (etyczno-edukacyjne). Jedna trzecia to ważne, ale jednak ogólniki. Ciekawe te pomysły geotermalne i uniwersytet zagraniczny, ale na tym się gminnej strategii raczej nie zbuduje. Ja bym wolał rozmawiać o realizacji konkretnych ważnych tematów gminnych przez osobę, która ma realną szansę zostać Burmistrzem. A tą osobą jest moim zdaniem pan Jańczuk.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-25 15:49 przez Tomasz Zymer.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Sprawozdania Gminnej Komisji Wyborczej
Wysłane przez: maniamania (78.10.52.---)
Data: 25 lis 2014 - 18:31:12


daramis

Przecież interesuje mnie tylko sprawozdanie z pracy NASZEJ gminnej komisji wyborczej. Komisje powiatowa i wojewódzka zliczają tylko to, co im podadzą komisje gminne. O ile w protokóle z powiatu można się doczytać, że u nas głosów nieważnych było ok 10 %, to w przytaczanych tu wynikach wojewódzkich jest tylko zbiorówka.

Zapytałam Komisarza gminnego i odpowiedział mi:

Komisje obwodowe i okręgowe przesyłały wyniki głosowań / elektroniczne wyniki / do powiatu i do województwa. Idzie tu o głosowanie powiatowe i wojewódzkie
Natomiast wersje papierowe / to wygenerowane z komputera / przywozili do p. Sekretarz Gminy i zostały one zarchiwizowane, bez prawa wglądu do nich.
To też komisje te / powiatowe i wojewódzkie/ ogłaszały wyniki / radnych do powiatu / i wojewódzkie / radnych do sejmiku. Gminna Komisja Wyborcza ani też Sekretarz gminy nie miała dostępu do tych danych a tym samym nie mogła ich publikować.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (178.180.112.---)
Data: 25 lis 2014 - 18:32:54



Widzę, że forumowicze odwracają łaskawie oczy od wstawionego przeze mnie programu kontrkandydata pana Jańczuka
To z litości nad miernoscią...
Mnie w zasadzie interesuje w tym wszystkim tylko to, jaki jest pomysł obecnego włodarza by przekonać, że w drugiej kadencji uda się zrobić to, o czym pisze Tomek, a oczym jakoś obecna władza milczy...licząc pewnie na to, że ludzie bardziej skupią się na widocznych dokonaniach i zauważą słabości kontrkandydata...a jeśli bedzie inaczej? Łaska wyborcza na pstrym koniu jeździ i osobiście życzyłbym jednak, by ktoś nie obudził się z ręką w...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-25 18:34 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Sprawozdania Gminnej Komisji Wyborczej
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.37.---)
Data: 25 lis 2014 - 18:40:59


mania
Natomiast wersje papierowe / to wygenerowane z komputera / przywozili do p. Sekretarz Gminy i zostały one zarchiwizowane, bez prawa wglądu do nich.
To też komisje te / powiatowe i wojewódzkie/ ogłaszały wyniki / radnych do powiatu / i wojewódzkie / radnych do sejmiku. Gminna Komisja Wyborcza ani też Sekretarz gminy nie miała dostępu do tych danych a tym samym nie mogła ich publikować.

Napisałem to już kilka postów wcześniej. Kto publikuje, zlicza, na jakim poziomie samorządu. To wszystko nie jest wschodnio-zachodnia prowokacja oraz żydo-masono-cyklisto-dżendero-gumisio-misio-puchatko-histerio wymysł.
To jest zapisane w naszym prawie, rozporządzeniach i regulaminach regionalnych komisji.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-25 18:43 przez Mixiorek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (46.186.37.---)
Data: 25 lis 2014 - 18:43:07


Artek_Bartek
jaki jest pomysł obecnego włodarza by przekonać

Pomysł a w zasadzie plan jest, jeden. Wygrać II turę, tyle.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (95.49.204.---)
Data: 25 lis 2014 - 20:16:36

...pomysły geotermalne są bardzo kosztowne, gmina raczej tego sama nie sfinansuje, pozyskanie pieniędzy z UE raczej nie realne...przyjazny urząd - o tym się mówi od lat ...

co do np. "fabryki asfaltu" cisza. Słyszałem że właściciel miał budować tylko na istniejących fundamentach. Może trzeba zdobyć zdjęcia lotnicze przed budową (nie mówię o satelitarnych) i zdjęcia po budowie ale czy to prawda nie wiem (a może już to było próbowane)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 - wyniki zajrzyj na s. 15
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 25 lis 2014 - 20:30:15


robert
Niektórzy mają duży problem żeby zadać pytania obecnemu Burmistrzowi.
Ja zadałem w dniu dzisiejszym SWOJE pytania. Przeszliśmy razem około "20 minut" i pytałem oraz rozmawiałem. Zdjęcie z telefonu "Gościa"....akurat przerwa była na rozmowę telefoniczną. Trochę bez przygotowania ale co potrzebowałem, to się dowiedziałem. Na bieżąco odwiedzam UMiG i po każdym spotkaniu zapisuję się na następne, to nie mam problemów z komunikacją.

ps. fajna mam czapkę, prawda? Napis na czapce też spinning smiley sticking its tongue out
Chce się powiedzieć " Kumie chwalą nas Wy mnie a ja Was " czyli pic na wodę fotomontaż.hot smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...2021222324252627282930...->|-->
Bieżąca strona: 25 z 36


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.