Polityka lokalna i samorząd :  Konstancin.com - Forum mieszkańców miasta i gminy Konstancin-Jeziorna The fastest message board... ever.
Miejsce do rozmów o polityce wyłącznie lokalnej. Żadnych popisów.
Moderacja: Bartek 
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZalogujPodgląd do wydruku
Strony: <--|<-...89101112131415161718...->|-->
Bieżąca strona: 13 z 36
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 13 lis 2014 - 19:37:33

Tak sobie przypomniałam wyboru z 2010 roku i wpis formułowicza


Re: Kandydat na burmistrza wstydzi sie swojej pracy w MO

Autor: Obserwator2 (IP zapamiętane)

Data: 15.11.2010 - 01:08:38


Podobno było tu moje nazwisko. Więc nie mogę się nie odnieść do tej informacji.
Zacznę jednak do faktu, że ja przepracowałem w milicji i w policji na terenie Konstancina dwadzieścia kilka lat i z tego powodu nie mam się za gorszego ani tez lepszego niż inni mieszkańcy. Taka robota. Przywarą moją jest to, że wiem o innych więcej niż inni.
A teraz odnośnie Pana Jańczuka. Jak mi jest wiadomo pracował on kilka lub kilkanaście miesięcy w milicji na przełomie 1978 i 1979r, nigdy nie ukrywał tego faktu.Nigdy nie byłem przełożonym Pana Jańczuka. Ot taka przygoda młodego człowieka. Kto z nas w młodości nie chciał być strażakiem, policjantem, wojskowym.
Czy to ma być plama na honorze?. Czy fakt, że chce się pomóc społeczeństwu, że się Go broni,i Mu pomaga ma być czymś złym?
W innym wątku odniosę się do kandydatów na burmistrza, do bezpieczeństwa, którego tak bardzo pragniemy, do porządku i czystości w naszym mieście.
I na koniec takie przemyślenie. Jak przykro czytać to forum, gdzie tyle nienawiści, wyciągania z przeszłości faktów i mitów, byle tylko komuś dowałić.
Prowadziłem rozmowy przedkampanijne z różnymi środowiskami i nie zapomnę jak jeden z rozmówców zaczął od opluwania jednego z kandydatów na burmistrza. Odmówiłem rozmowy metodą "hakową". Ale jak czytam, dla niektórych jest to forma uprawiania polityczki. Przykre to. Jednocześnie przestroga do Pani zary, oby się Pani nie sparzyła, bawiąc się ogniem.
Pozdrawiam
nadkomisarz w stanie spoczynku
Wojtek Miętusiewicz

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (5.174.33.---)
Data: 13 lis 2014 - 21:04:19

Babet, i co dokładnie ma wyniknąć z tego przypomnienia? Pan Jańczuk potwierdził wówczas, że miał taki epizod w swojej karierze, że liczył na lepsze warunki dla założonej przez siebie rodziny. Stwierdził także w oświadczeniu, o ile pamiętam, że szybko się zorientował, iż ta praca mu nie odpowiada i wrócił do szkolnictwa. Rozumiem, co miał na myśli, bo sam pochodzę z rodziny nauczycielskiej - w latach 70/80-tych podliczało się każde najprostsze spożywcze zakupy w niekończących się notatnikach, a i tak nigdy nie starczało do pierwszego. Z drugiej strony, to było już po grudniu '70, po Radomiu, po "ścieżkach zdrowia" i zawód milicjanta - nawet takiego z prewencji czy drogówki - z pewnością nie był neutralny w oczach polskiego społeczeństwa. Przynajmniej - w oczach dużej części polskiego społeczeństwa. Co nie oznacza, że nie było profesjonalnych i uczciwych milicjantów. Np. autor wpisu powyżej jest poważany przez wiele osób, które wtedy były w opozycji i w podziemiu, za swoją postawę.

Pytanie, jaki masz cel wywołując temat, który wszyscy znają i który był przedmiotem oficjalnego oświadczenia kandydata. Zasiać wątpliwości? Czy chodzi Ci o sposób prowadzenia kampanii w 2010 roku? Może wyjaśnij.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 13 lis 2014 - 22:02:00



Pytanie, jaki masz cel wywołując temat, który wszyscy znają i który był przedmiotem oficjalnego oświadczenia kandydata. Zasiać wątpliwości? Czy chodzi Ci o sposób prowadzenia kampanii w 2010 roku? Może wyjaśnij.
Pozwolisz ,że mam swoje skojarzenia i przywołując ten cytat , nie chodzi mi o wybory 2010 roku a o wybory 2014 roku .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.31.203.---)
Data: 13 lis 2014 - 22:32:27

O jakiej kampanii mówimy? Żadnej merytorycznej debaty...kupa plakatów...niektóre jakoś w ponadnormatywnych rozmiarach i ilościach...
Kilka spotkań poszczególnych kandydatów, które nie wzbudzały nadmiernego zainteresowania...
Niektórzy kandydaci jakby z zakazem publicznych wypowiedzi...
Plotki pojedyncze rzucane w magiel by zdyskredytować niektórych (metoda, która sie osobiście brzydzę)...
Mam nadzieje, ze przed drugą turą (bo raczej do niej dojdzie) odbędzie sie jakaś merytoryczna debata....i oby znaleźli się w niej dwaj kandydaci, którzy będą mieli cokolwiek do powiedzenia...i to we własnym imieniu...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-13 22:34 przez Artek_Bartek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.129.---)
Data: 13 lis 2014 - 23:05:32

Jako ciekawostkę podam, ze na ulotce wyborzczej K. Janczuka nie zauważyłem nigdzie "Konstancina Jutra", a tylko PO.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (37.31.203.---)
Data: 13 lis 2014 - 23:10:51

Na wczoraj wyświetlanej prezentacji tez znak KWW Platformy Obywatelskiej był mocno widoczny...
Stylistyka plakatów....użyta czcionka... Generalnie nikt wątpliwości nie ma i...niech kazdy głosuje wedle własnych przekonań...
Choć w tych wyborach te polityczne nie powinny się liczyć...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: olaola (178.36.179.---)
Data: 14 lis 2014 - 07:37:25


babet
Autor: Obserwator2 (IP zapamiętane)
Data: 15.11.2010 - 01:08:38

(...) Jak przykro czytać to forum, gdzie tyle nienawiści, wyciągania z przeszłości faktów i mitów, byle tylko komuś dowalić (...)
Pozdrawiam
nadkomisarz w stanie spoczynku
Wojtek Miętusiewicz
[/quote]

wygląda to na samokrytykę babet , bo po cóż by innego przytaczała te słowa Wojtka ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 lis 2014 - 11:33:00

Ciekawe podsumowanie kadencji w Kurierze Południowym. Są też plany odnośnie ścieżek rowerowych i budowy zaplecza sportowo rekreacyjnego dla młodzieży i dorosłych:

[www.kurierpoludniowy.pl]

żeby się Hammer nie czepiał, materiał jest opłacony przez Stowarzyszenie Konstancin Jutra

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: darudaru (213.17.166.---)
Data: 14 lis 2014 - 13:15:05

Maniu, co jest wg Ciebie takie ciekawe w podsumowaniu kadencji? Cukierkowy obraz K-J przedstawiony przez burmistrza? Same achy i ochy.Oczywiście trzeba oddać i podkreślić to co się udało zrobić, ale również powiedzieć też o tym co nie zrobiono, dlaczego i jakie są plany aby to zrobić. O tym ani słowa, żadnej refleksji. Gdzie temat Asfalciarni? gnojowicy? nic o działaniach mających utrzymać status uzdrowiska, ochrona zabytków, plany dla Mirkowa itp.O ścieżkach rowerowych przypomniano sobie teraz, przed wyborami.

Dla mnie ciekawym podsumowaniem jest tekst T. Zymera a znamienne są zdania:

"Rada miejska z władzy prawodawczej została zredukowana do rangi pośrednika wstawiającego się u burmistrza, by raczył wysłuchać próśb mieszkańców – kogoś w rodzaju świętego Antoniego przed obliczem Pańskim"

"Burmistrz zrobił co chciał, dokładnie tyle, ile chciał – i żadne decyzje budżetowe radymiejskiej, żadne pisemne wnioski znaczących reprezentacji mieszkańców nie miały na to wpływu."

"Burmistrz, którego należy podziwiać za zdolności argumentacji i sprawnego rozgrywania spraw, zagwarantował sobie pozycję, w której nic nowego nie mogło zdarzyć się w gminie i w prawie miejscowym bez jego udziału i przyzwolenia."

Z takim burmistrzowaniem będzie niestety mi się kojarzyła ta kadencja sad smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-11-14 13:20 przez daru.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.129.---)
Data: 14 lis 2014 - 13:24:11

A to ciekawe Maniu. Bo na plakatach wiszących na miescie jest informacja, że sfinansowano je z KW Platforma obywatelska. A ta sama twarz sie pojawia smiling smiley

Podejrzewam, ze po prostu korzystając z zaplecza i szablonu PO zapomnieli tam podmienić PO na KJ.

Ale ciekawe jak to jest z formalnego punktu widzenia. Moze któryś kontrkandydat sie zainteresuje.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: HammerHammer (94.254.129.---)
Data: 14 lis 2014 - 15:03:52

Prze chwila wywaliłem ulotkę Konstancina Jutra/ Platformy Obywatelskiej. Kartka a4 podzielona na 4 części. Po jednej stronie "sfinansowano przez KWW KJ" a po drugiej stronie " sfinansowano przez KW PO" smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: MixiorekMixiorek (37.128.88.---)
Data: 14 lis 2014 - 15:27:12


mania
Ciekawe podsumowanie kadencji w Kurierze Południowym. Są też plany odnośnie ścieżek rowerowych i budowy zaplecza sportowo rekreacyjnego dla młodzieży i dorosłych:

[www.kurierpoludniowy.pl]

Maniu, czy to stwierdzenie obecnego Burmistrza i kandydata na kolejną kadencję jest prawdziwe?
"Wszędzie tam gdzie projektujemy i budujemy nowe drogi powstają ścieżki rowerowe"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Artek_BartekArtek_Bartek (213.158.197.---)
Data: 14 lis 2014 - 16:05:29

czepiasz się...przecież do...2020 będzie pięknie bo jakiś Tajemniczy Obszar Coś Zintegruje....;-)
a Burmistrz mógłby przyznać, iż filozofia zastosowana po raz pierwszy (w 4 roku działań!) przy dopiero planowanej przebudowie Przesmyckiego i Zubrzyckiego została wymuszona raczej przez wybory bo jakoś na aktualnie budowanej Piasta (drodze dojazdowej do szkoły!) ja ścieżki nie widzę...
podobnie pewnie prawdziwe są zdania zdania typu
"we współpracy z sołectwami na bieżąco je (w sensie L-ki) doskonalimy, wychodząc na przeciw oczekiwaniom pasażerów"
na środowym spotkaniu w Opaczy Burmistrz nie potrafił odpowiedzieć dlaczego nie ma tak jak chcieli mieszkańcy tylko rzekł "przyjrzymy się"...choć mówił też otwarcie "że każdy by chciał, by autobus jechał wtedy kiedy on chce"...a tego na pewno nie da się spełnić...
ja się tak zastanawiam, ile z tych niewątpliwych sukcesów wynika z realizacji przemyślanej wieloletniej strategii a ile z...nacisków mieszkańców...Opacz, Skatepark ("długo oczekiwany"), plan podobnego obiektu w Skolimowie ("chcemy zagospodarować teren").
Generalnie...nawet jeśli założymy, że ten promocyjny artykuł powstał na zasadzie 'sam się pytam i sam odpowiadam' to...nie jest on propagandowym sukcesem...
Brak jakiejkolwiek chęci dyskusji o nierozwiązanych - mimo obietnic - problemach (w tym głównym zwanym 'asfalciarnia') co raz więcej ludzi razi...
Zobaczymy już niedługo jak to się wszystko skończy...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Tomasz ZymerTomasz Zymer (37.7.175.---)
Data: 14 lis 2014 - 17:38:08

Proszę Państwa, życzę dobrych i mądrych wyborów. To mój ostatni wpis na tym forum przed wyborami samorządowymi.

Dziękuję za wsparcie w tej kadencji, cenne rady i informacje, także te wysyłane na priva. Mam nadzieję, że w nowym kontekście nadal zechcą mnie Państwo wspomagać w sprawach lokalnych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Anonimowy użytkownik (159.205.214.---)
Data: 14 lis 2014 - 17:40:55



Ola
wygląda to na samokrytykę babet , bo po cóż by innego przytaczała te słowa Wojtka ?
Dobrze kumasz ,Twój wpis dużo mówi o Twojej błyskotliwości .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 lis 2014 - 17:49:18


Artek_Bartek
plan podobnego obiektu w Skolimowie ("chcemy zagospodarować teren").
Generalnie...nawet jeśli założymy, że ten promocyjny artykuł powstał na zasadzie 'sam się pytam i sam odpowiadam' to...nie jest on propagandowym sukcesem...
Brak jakiejkolwiek chęci dyskusji o nierozwiązanych - mimo obietnic - problemach (w tym głównym zwanym 'asfalciarnia') co raz więcej ludzi razi...
Zobaczymy już niedługo jak to się wszystko skończy...

Tak, pewnie się skończy i nastanie promowany przez gazetkę Nasze Miasto - Bogdan Karaś, wypróbowany na kilku stanowiskach i wtedy słońce zaświeci jaśniej ... i księżyc zawsze będzie w pełni, a śnieg nigdy nie będzie padał

cyt. "plan podobnego obiektu w Skolimowie"
był konsultowany 9.października z mieszkańcami Skolimowa, a następnie z dyrekcją ZS1. Byłam na tym spotkaniu. Projektanci przedstawili dwa szkice zagospodarowania, które nie zostały przez mieszkańców zaakceptowane. Po uwzględnieniu uwag mieszkańców i dyrekcji ma zostać sporządzony projekt, w którym nacisk będzie położony na sport i rekreację. Przewidziany jest także parking mini targ

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.142.---)
Data: 14 lis 2014 - 21:02:47


mania

Tak, pewnie się skończy i nastanie promowany przez gazetkę Nasze Miasto - Bogdan Karaś, wypróbowany na kilku stanowiskach i wtedy słońce zaświeci jaśniej ... i księżyc zawsze będzie w pełni, a śnieg nigdy nie będzie padał

Maniu, już takie dyrdymały wypisujesz, że niestety ręce opadają.

Gdyby p. Jańczuk był jako pierwszy na liście to byłoby ok? Wtedy też byś uważała, że jest promowany?

Nie rób swojemu kandydatowi kreciej roboty, bo tylko ludzi zniechęcasz do niego.


Wszyscy kandydaci mają identyczną wielkością fotografię i tę samą ilość linijek tekstu, a wnioskowanie o promowaniu kogokolwiek jest wyssane z palca.

Insynuowanie i propagowanie treści, których w gazecie nie ma jest nieuczciwe!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: maniamania (Moderator)
Data: 14 lis 2014 - 21:47:20

Nijak mi nie pasuje to wyjaśnienie, bo ani alfabetycznie, ani wg. wieku czy koloru włosów, ani wg. kolejności na s. PKW, ani wg. nazwy Komitetu.

To nie tylko moje spostrzeżenie. Kilka osób do mnie dzwoniło, ze nareszcie wiedzą kogo popiera Nasze Miasto...i tyle mam do dodania

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: Hesia-MelaHesia-Mela (178.36.142.---)
Data: 14 lis 2014 - 22:25:04


mania
Kilka osób do mnie dzwoniło, ze nareszcie wiedzą kogo popiera Nasze Miasto...i tyle mam do dodania

To, że kilka osób do Ciebie dzwoniło nie usprawiedliwia Twojej wypowiedzi, w której insynuujesz popieranie kogoś przez gazetę.

Mogę przypuszczać, że kolejność umieszczenia w gazecie była losowa, albo chciano być uprzejmym dla obecnego burmistrza i nie umieszczać go na czele (alfabetycznie), bo wtedy na pierwszy plan rzuciłby się w oczy wiek obecnego burmistrza.

Jak wiadomo była tu (na forum) bardzo agresywna agitacja przeciwko burmistrzowi Jańczukowi, oparta na podważaniu jego kandydatury z uwagi na wiek.

... a może kryterium umieszczenia było jeszcze inne np. od lewicy do prawicy? Niestety to są moje przypuszczenia, ponieważ nie pracuję w gazecie.

Jako osoba startująca z KWW Nasze Miasto wiem, że komitet ani nie rekomenduje żadnego kandydata, ani nie wystawia nikogo na stanowisko burmistrza.

Twoje rewelacje wplątują kandydatów z naszego komitetu w jakieś rozgrywki między kandydatami na stanowisko burmistrza ... a może o to chodzi, żeby w ostatniej chwili tak namieszać kłamiąc .. w żywe oczy, żeby zdyskredytować kandydatów z naszego komitetu.

... w poprzednich wyborach kandydat na burmistrza poległ, ale jego apologeta (za mówienie nieprawdy) nieźle zabulił za przeprosiny( ogłoszenie na całą stronę chyba w Gazecie Wyborczej) do których został zobowiązany w wyniku wyroku w trybie wyborczym.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Wybory 2014 (Biuletyn Wybory Samorządowe- zob. na s.9)
Wysłane przez: BartekBartek (Moderator)
Data: 16 lis 2014 - 22:28:07

Jakieś wyniki / prognozy?



Wszystkie wypowiedzi na licencji CC-BY-ND.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--|<-...89101112131415161718...->|-->
Bieżąca strona: 13 z 36


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.